Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:27:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic  (Read 33001 times)
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
July 31, 2016, 04:59:33 PM

MACD indikatörüne göre aşağıya kırılım olası pozisyon açık olanlar iyi analiz etmeliler
1714940830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714940830
Reply with quote  #2

1714940830
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714940830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714940830
Reply with quote  #2

1714940830
Report to moderator
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
July 31, 2016, 07:24:53 PM

MACD indikatörüne göre aşağıya kırılım olası pozisyon açık olanlar iyi analiz etmeliler
Bu borsacilar kendi dilleriyle bir konu oluştursunlar orda anlaşsinlar.. İndikatör laflariyla...

------
Hangi zincir kalici olacak,hangisi ölecek? Eth mi etc mi? Tabi bu sorunun cevabini kimse bilemiyor, ben arada kaldim hangisinin madeniyle ilgilenecegiz...

Xaurum ethereum zincirine taşiniyor. Vitalik'in basinda oldugu Forklanmiş olana... Biraz once bir banner reklaminda bitpark token diye bir ico gordum.. Sanirim oda eth blokzincirinde..

İlk,anazincir olmasina ragmen, etc uvey evlat gibi...
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
July 31, 2016, 07:45:16 PM

ağır ağır yükselişe başlamıştır.Bitcoin mantığıyla kabul edilmesi halinde önünde bir engelin olduğunu düşünmüyorum.Madencilik seviyesinin artması halinde fiyatı eth yi geçebilir neden olmasın ki ? Eth nin bir gün bu noktalara geleceğini kim bileblirdi ki Smiley

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
MesutCan
Hero Member

Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
July 31, 2016, 07:58:43 PM

Bu borsacilar kendi dilleriyle bir konu oluştursunlar orda anlaşsinlar.. İndikatör laflariyla...

------
Hangi zincir kalici olacak,hangisi ölecek? Eth mi etc mi? Tabi bu sorunun cevabini kimse bilemiyor, ben arada kaldim hangisinin madeniyle ilgilenecegiz...

Xaurum ethereum zincirine taşiniyor. Vitalik'in basinda oldugu Forklanmiş olana... Biraz once bir banner reklaminda bitpark token diye bir ico gordum.. Sanirim oda eth blokzincirinde..

İlk,anazincir olmasina ragmen, etc uvey evlat gibi...

Dostum burada anlattığımızı anlayan kitlenin daha fazla olması sebebiyle istediğimiz şekilde konuşabiliriz sanıyorum
Penguen
Hero Member

Merit: 500

View Profile
July 31, 2016, 07:59:20 PM

Şöyle düşünüyorum; eth karşısında rakip yoktu ve bütün projeleri kendine mal ediyordu. Oysa Şu an eth mi etc yi doğurdu etc mi asıl eth oldu anlaşılamıyor. Her şey karışmış durumda. Projeler eth lemi devam edecek yoksa etc ile mi belli değil. Bu yüzden aralarındaki savaş fiyata etki edecek ve beklenen yükselme olmayacak.
M@rvel
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
July 31, 2016, 08:35:50 PM

Etc belirli bir kitleye/madenciye hitap etti evet (madenci tarafından bakılınca güzel bir kaç pump yapılması, madenci ilgisini çekti). Ama fiyat buralarda kalır ise, madenci açısından eth e göre karlılığını yitirir ise; kimler desteklemeye devam edecek etc yi?

mortuu
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
July 31, 2016, 08:53:32 PM

Bu nasıl bir ifadedir yahu? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir deyim var ama Türkiye'de artık bilmemek maharet bileni kovmak ise görev olmaya başladı. Foruma da sıçramış...
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
July 31, 2016, 10:21:44 PM

Xaurum'un eth ye taşınmasına neden o kadar büyük bir anlam yüklüyorsunuz , ya da başka projelerin . Hepsi eth ye köstek olmaktan başka işe yaramayacak scam projeler zaten ,  "a eth sen iyi bir para birimisin , bizde senle birlikte iş yapıp para bassak nasıl olur " demekten başka ne anlam ifade ediyorlar.
Eğer uluslararası alanda değiş -tokuş ihtiyacımızı karşılamamız için iyi bir alternatif sunmak istiyorlarsa bu boş işleri bırakmaları lazım.Btc bunu zaten sağlıyorda , eth ile insanlar , " acaba merkezi sistem olsa bu alanda daha da yaygınlaşır mı bu sistem diye bir denedi." Sonuç ortada adamların gözünü para bürümüş , bir kaç atm açtılar falanda filanda...
Etc ile şansımı denemek istiyorum Smiley

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 01, 2016, 10:05:48 AM

Dostum burada anlattığımızı anlayan kitlenin daha fazla olması sebebiyle istediğimiz şekilde konuşabiliriz sanıyorum

Evet katılıyorum.

Bu nasıl bir ifadedir yahu? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir deyim var ama Türkiye'de artık bilmemek maharet bileni kovmak ise görev olmaya başladı. Foruma da sıçramış...

Evet hatta teknik analize gerekenden az bile değindiğimizi düşünmekteyim. Teknik analiz her zaman faydalıdır.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
August 01, 2016, 10:42:20 AM

ETC / ETH hashrate (GH/s) = 701 / 3,853 = 18.19 %

ETC hashrate'de yükseliş var fakat çok dengesiz, kimse hangi yöne doğru gideceğini tahmin edemiyor.

Penguen
Hero Member

View Profile
August 01, 2016, 10:47:13 AM

Şu an kumar gibi bir şey etc. birileri yukarda gömüldü parasını kurtarmaya çalışıyor gibi bir his var içimde  Grin
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
August 01, 2016, 10:48:14 AM

Şu an kumar gibi bir şey etc. birileri yukarda gömüldü parasını kurtarmaya çalışıyor gibi bir his var içimde  Grin

yukardan alanlar da çok, 7 mbtc bile olabilir, 1'e geri de dönebilir.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 01, 2016, 11:02:02 AM

Eth nin piyasa degeri 100m dolar düşmüş bunun etc ye gececegini dusunursek 0.052 olmasi gerekir etc nin degeri. Ben hala bekliyorum
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
August 01, 2016, 11:57:42 AM

Asıl merak ettiğim, "ethereumda programlamasal bir açık vardı, hırsız bu açığı kullanarak dao daki milyonlarca ethereumu çaldı, daha sonra bir nevi patch yapılarak(hard fork) bu sorun giderildi." diye biliyorum.. ama bunda bir hata var.

eğer yukarıda yazdığım doğruysa fork suz zincir yani ethereum classic te hala bu açık devam ediyor ve etc üzerinden oluşturulan herhangi bir asset'in paraları tekrar çalınabilir(dao da olduğu gibi.)Böyle ise insanlar etc ye nasıl güveniyor.

Bu konuya hakim olan biri doğrusunu açıklayabilir mi?
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 01, 2016, 12:02:29 PM

Asıl merak ettiğim, "ethereumda programlamasal bir açık vardı, hırsız bu açığı kullanarak dao daki milyonlarca ethereumu çaldı, daha sonra bir nevi patch yapılarak(hard fork) bu sorun giderildi." diye biliyorum.. ama bunda bir hata var.

eğer yukarıda yazdığım doğruysa fork suz zincir yani ethereum classic te hala bu açık devam ediyor ve etc üzerinden oluşturulan herhangi bir asset'in paraları tekrar çalınabilir(dao da olduğu gibi.)Böyle ise insanlar etc ye nasıl güveniyor.

ETC üzerinde üzerinde şu an bir proje yok ki.
tamamen spekülasyona oynuyor herkes.
33900 den alayım 35000 den satayımın derdinde millet.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 01, 2016, 12:36:58 PM

sorun dao nun kontratındaydı. etherin kendi kodunda sorun yok, yeni yada eski zincirde yeni smart contratla yeni asset oluşturulabilir. kodda açık olursa yeni yada eski yine çalınabilir. fork sadece çalınan etherlerin geri gelmesini sağladı. ether koduyla ilgili bir değişiklik yok benim bildiğim
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
August 01, 2016, 01:16:41 PM

Profit/Loss: +0.06226936 BTC
benden bu kadar.. çok daha fazlasını kazanabilirdim, hele ilk aldığımda 0.001'in altındaydı. 1 BTC'den çok daha fazlasını kazanırdım. Bundan sonrasını riskli görüyorum, ayrıca takip etmekten yoruldum. Belki de trade yapmayı beceremiyorum.

Şu şekilde trade yaptığımı da belirteyim:
Misal 1 BTC var elimde ve ETC fiyatı 0.00347930. Birazcık düşeceğine inanıyorsam 0.1 BTC ile alıyorum buradan, sonra fiyat 0.00343'de düşüyor. Duruma göre 0.2 ya da daha fazlasıyla tekrar alıyorum. Bir nevi "martingale" denebilir. Tekrar 0.00347930 bu seviyeye geldiğinde kâr etmiş olunur, düşmeye devam ederse son parayla da alınır ve evliya sabrıyla beklenir.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510

View Profile
August 01, 2016, 01:36:03 PM

Profit/Loss: +0.06226936 BTC
benden bu kadar.. çok daha fazlasını kazanabilirdim, hele ilk aldığımda 0.001'in altındaydı. 1 BTC'den çok daha fazlasını kazanırdım. Bundan sonrasını riskli görüyorum, ayrıca takip etmekten yoruldum. Belki de trade yapmayı beceremiyorum.

Şu şekilde trade yaptığımı da belirteyim:
Misal 1 BTC var elimde ve ETC fiyatı 0.00347930. Birazcık düşeceğine inanıyorsam 0.1 BTC ile alıyorum buradan, sonra fiyat 0.00343'de düşüyor. Duruma göre 0.2 ya da daha fazlasıyla tekrar alıyorum. Bir nevi "martingale" denebilir. Tekrar 0.00347930 bu seviyeye geldiğinde kâr etmiş olunur, düşmeye devam ederse son parayla da alınır ve evliya sabrıyla beklenir.

Profesyonel ve sürekli olarak bu işi yapan birinden duyduğum tam aksi yönde bir pozisyon alma var, şöyle ki;
-Zarara geçerken hiç sabretmeden nereden dönersen dön sat
-Kardayken sabretmeyi bekle, optimum noktada sat ( Sabretmeyi bilen kazanır, sabrı zarar ederken değil, kazanırken göster)
-Alış: düşüşlerde değil de yükselişlerde kademeli olarak al. (Sermayeyi 5 parçaya bölerek ilk  alış emrinden sonra belli yüzde dilimleri halinde 5 hamlede alış işlemini gerçekleştir.)

Doğru yada yanlış, kendisi bu şekilde hala işlem görüyor.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
August 01, 2016, 01:56:53 PM

@thebitstreet, bu da mantıklıymış ama ilk madde ETC için doğru olmayabilir. Yüklü miktarda satış yapınca panikleyip "tamam ya, buraya kadarmış pump.." dercesine deli gibi satışlar başlayabiliyor, bu da fiyatı inanılmaz hızlı bir şekilde geriye çekebiliyor ve bu durum boğaların işine geliyor. İşte bu panik satışı yapılırken kademeli olarak alım yapılırsa genellikle kâr ettiriyor.
 piyasaya ayılar gelirse, üstüne bir de dead cat bounce olursa zarar ederim. Ayıların kokusunu almak lazım Smiley
Hem zararda hem de kardayken sabretmeye ehemmiyet veriyorum, en iyi seviyelerden alım-satım yapabilmek için.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510

View Profile
August 01, 2016, 02:11:39 PM

@thebitstreet, bu da mantıklıymış ama ilk madde ETC için doğru olmayabilir. Yüklü miktarda satış yapınca panikleyip "tamam ya, buraya kadarmış pump.." dercesine deli gibi satışlar başlayabiliyor, bu da fiyatı inanılmaz hızlı bir şekilde geriye çekebiliyor ve bu durum boğaların işine geliyor. İşte bu panik satışı yapılırken kademeli olarak alım yapılırsa genellikle kâr ettiriyor.
 piyasaya ayılar gelirse, üstüne bir de dead cat bounce olursa zarar ederim. Ayıların kokusunu almak lazım Smiley
Hem zararda hem de kardayken sabretmeye ehemmiyet veriyorum, en iyi seviyelerden alım-satım yapabilmek için.

Tabii hocam, bahsettiğim kişi Borsa İstanbul'da işlem görüyor, en volatil kağıt bile ETC kadar hareketli değildir herhalde Smiley Zaten bot dışında sanmıyorum pek taktik ve metodların işe yarayacağını ETC için. Şuan yine biraz durgun ama birkaç gün önce sat emrine fiyat girerken bakıyorum %15-20 değişmiş. Yangından mal kaçırır gibi emir giriyorduk. Bahsettiğim metodu biraz daha stabil, BTC, LISK(örn) gibi piyasalarda denemek daha efektif olur düşüncesindeyim.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »  All
  Print  

Jump to: