Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:01:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Hakopool Ana Konu  (Read 8203 times)
lodos2005 (OP)
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 12, 2016, 09:05:01 AM

HakoPool Telegram Botu Yayına Alınmıştır. Tabiki Türkçe Dil Desteği İle.

https://telegram.me/HakopoolBot

Botu Kullanarak;
Hashrate Durumunuzu,
Çalışan Makinelerinizin Durumunu,
Ödenmeyen Bakiyelerinizi,
Bulduğunuz Blok Sayısını,

Öğrenebilirsiniz. Ayrıca Makinelarınız Kapandığında ve Ödeme Yapıldığında Bildirim Alabilirsiniz.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
August 12, 2016, 09:24:36 AM

Botu Kullanarak;
Hashrate Durumunuzu,

Öğrenebilirsiniz. Ayrıca Makinelarınız Kapandığında ve Ödeme Yapıldığında Bildirim Alabilirsiniz.
merhaba botu hangi programlama dilinde yazdınız githuba yükleyebilirmisiniz.
lodos2005 (OP)
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 12, 2016, 09:55:02 AM

Botu Kullanarak;
Hashrate Durumunuzu,

merhaba botu hangi programlama dilinde yazdınız githuba yükleyebilirmisiniz.

Sanırım pek faydası olmayacaktır, çünkü pool bilgilerini api ile farklı lokasyondan çekiyor. yani pure olarak çalışan birşey değil. lakin kullandığım kütüphane şuradadır. https://core.telegram.org/bots/samples/hellobot

Bottan kısa bir kod paylaşmak gerekirse şöyledir.
Code:
if (preg_match("/^0x[0-9a-fA-F]{40}$/", $text)){
      guncelle("telegram",$text,"wallet","chat_id",$chat_id);
      if ($dil=="TR"){
        apiRequest("sendMessage", array('chat_id' => $chat_id, "text" => 'Cüzdanınızı Kaydettim.','reply_markup' => array('keyboard' => array($liste))));
      }else{
        apiRequest("sendMessage", array('chat_id' => $chat_id, "text" => 'Saved Wallet.','reply_markup' => array('keyboard' => array($liste))));
      }
    }
Mc1963
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
August 12, 2016, 09:16:47 PM

Nekadar ilginç,

popüler poolara fee ödemeye neden devam ediliyor anlamıyorum. Adam yapmış mis gibi pool fee almıyor hala destek verilmemiş projeye. Milletimizi anlamak oldukça güç..
pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
August 14, 2016, 08:27:27 PM

Güven sorunu??? Büyük bir pool yerine onlarca klonu olması daha çok ilgi çeker.Mesela ben arkadaşın havuzuna katılmam ancak havuzun klonunu satarsa orada kendim ve yakın çevremle kazırım ether veya başka bir coini. Güven sorunu da şu demek, kontrolün kendi elimde olması ve bunu görebilmek.Yurt dışındaki poolları denetleye biliyor muyum?Hayır, ama o poollarda o kadar çok konuyla ilgili kişi var ki kendimi güvende hissediyorum.
lodos2005 (OP)
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 14, 2016, 11:47:17 PM

Telegram Botuna yeni özellik eklenmiştir.
Ödeme geldiğinde yada Makineleriniz Havuz ile bağlantısı kesildiğinde size bildirim ile haber verecek.
Makinalarınız offline olduğunda bildirim gelmesini istemiyorsanız telegram botuna "/workerofflinedisable" yazarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Güven sorunu??? Büyük bir pool yerine onlarca klonu olması daha çok ilgi çeker.Mesela ben arkadaşın havuzuna katılmam ancak havuzun klonunu satarsa orada kendim ve yakın çevremle kazırım ether veya başka bir coini. Güven sorunu da şu demek, kontrolün kendi elimde olması ve bunu görebilmek.Yurt dışındaki poolları denetleye biliyor muyum?Hayır, ama o poollarda o kadar çok konuyla ilgili kişi var ki kendimi güvende hissediyorum.

Size havuzun herhangi birşeyi satmayacağım.Ayrıca bana güvenmiyorsanız, size satacağım pool'un güvenliğine nasıl inanacaksınız. Herhangi bir backdoor yada farklı bir zararlı kod yerleştirebilirim. Yada bunu size satan herhangi biri yapabilir.
Demek ki bir şey yapmaya başlamak için bir tarafın diğer tarafa güvenmesi şart. 1 Ether'iniz olduğunda pool yarım saat içinde göndermiyorsa madencilerinizi güvendiğiniz bir pool'a yönlendirebilirsiniz. Kimsenin Parasında gözümüz yok. İlginiz için teşekkür ederim.

jk21
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
August 15, 2016, 09:54:52 AM

Başka bir konuda denk geldim havuz açtığınıza ufak bir kazım yaptığımız için havuzun bize tam olarak faydasını bilmiyorum ancak dwarfpool yerine sizin poola geçmek bana birşey kaybettirmez sanırım belki faydamız olur haftasonu deneyeceğim başarılarınızın devamını dilerim
pisquare
Sr. Member

View Profile
August 15, 2016, 12:46:18 PM

Telegram Botuna yeni özellik eklenmiştir.
Ödeme geldiğinde yada Makineleriniz Havuz ile bağlantısı kesildiğinde size bildirim ile haber verecek.
Makinalarınız offline olduğunda bildirim gelmesini istemiyorsanız telegram botuna "/workerofflinedisable" yazarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Size havuzun herhangi birşeyi satmayacağım.Ayrıca bana güvenmiyorsanız, size satacağım pool'un güvenliğine nasıl inanacaksınız. Herhangi bir backdoor yada farklı bir zararlı kod yerleştirebilirim. Yada bunu size satan herhangi biri yapabilir.
Demek ki bir şey yapmaya başlamak için bir tarafın diğer tarafa güvenmesi şart. 1 Ether'iniz olduğunda pool yarım saat içinde göndermiyorsa madencilerinizi güvendiğiniz bir pool'a yönlendirebilirsiniz. Kimsenin Parasında gözümüz yok. İlginiz için teşekkür ederim.

Alınganlık yapmanıza gerek yok.Sanal dünyada güven bebek adımlarıyla kazanılır.Hali hazırda internette havuz scripti satan siteler zaten mevcut.Dediğiniz gibi bunların bazılarında zararlı yazılımlar var.Güven sorununa gelince size güvenmemem için bir sebep yokken tersi içinde yok.Bursalılar olarak bir şeyler başarmanızı isterim (Karacabeyliyim).

Bol şanslar.

gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
August 15, 2016, 08:12:01 PM

Ben klon ether pool hazırlayabilirim.Ücretim 1 BTC.

The more I meet people, the more I like my dog.
guardia
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 15, 2016, 10:34:52 PM

Öyle saçma bir yorum yapmışsınız ki gülsem mi ağlasam mı karar veremedim.

Güven sorunu demişsiniz, velev ki buradaki arkadaş sizin etherlerinizi çalmaya karar vermiş olsun. Zaten sistem 1 ether olunca otomatik gönderiyor. Yani baktınız 1 ether oldu ödeme göndermiyor anında başka bi pool'a çevirme şansınız var en fazla zararınız 1-2 ether olur.

Ayrıca adam Türkiye'de adı sanı belli bu forumdan bende dahil kaç kişiyi mining yaptığı yere davet etti bilgi paylaşımı yaptı. O güvenli hissettiğiniz yabancı servisleride görüyoruz daha bir kaç hafta önce bitfindex hacklendi insanların kaç milyon doları uçtu. Malesef sizin gibi zihniyetler yüzünden bu ülkede mining gelişmiyor.
pisquare
Sr. Member

View Profile
August 16, 2016, 05:58:31 AM

Güven sorunu kazıdığım etheri bana yollamayacak demek değil.Bir blok bulunduğunda bunu cebine indirirse ben bunu nereden bileceğim.Blok bulunmadı dediğinde bunu kontrol etme şansı yok.Zaten blok bulunmadı arkadaş dediğinde,poolun kimseye ether yollama durumu da yok.

Ülkedeki havuzların gelişip serpilmesi güzel ama bu tavırlarla olmaz.Benim hash gücüm havuzun hash gücünden fazla.Ben katılmayacağım.3-5 küçük rig ve 1-2 büyük farmla ne kadar gelişeceğini hep beraber göreceğiz.Umarım ben yanılırım.

AMA BEN GÜVENMİYORUM!
gablay12
Legendary
*

View Profile
August 16, 2016, 07:58:04 AM

Havuzda çalışan 7-8 kişi olunca bunların da 4-5 i kurucu ortak olunca olmaz güven tabiiki. Newbielardan gelen destek mesajlarıyla yürümez bu işler.Lafla peynir gemisi yürümez. Bu arada güvenmek güvenmemek, poola katılım sağlamak veya sağlamamak herkesin kendi seçimi.Kimse, bu adam bloğu bulduğunda cebine indirir  veya indirmez diyemez.Şeffaflık sağlamak önemli.Zaman içinde güven kazanıla bilinir.Böyle ufak havuzlar kısa zamanda yüksek katılım sağlayamazlarsa kapanmaya mahkum.Yatırımcı dostu olmalı ve yatırımcılarla iyi geçinmeli havuz sahibi.

gablay12
Legendary
*

View Profile
August 16, 2016, 08:03:59 AM

Öyle saçma bir yorum yapmışsınız ki gülsem mi ağlasam mı karar veremedim.

Güven sorunu demişsiniz, velev ki buradaki arkadaş sizin etherlerinizi çalmaya karar vermiş olsun. Zaten sistem 1 ether olunca otomatik gönderiyor. Yani baktınız 1 ether oldu ödeme göndermiyor anında başka bi pool'a çevirme şansınız var en fazla zararınız 1-2 ether olur.

Ayrıca adam Türkiye'de adı sanı belli bu forumdan bende dahil kaç kişiyi mining yaptığı yere davet etti bilgi paylaşımı yaptı. O güvenli hissettiğiniz yabancı servisleride görüyoruz daha bir kaç hafta önce bitfindex hacklendi insanların kaç milyon doları uçtu. Malesef sizin gibi zihniyetler yüzünden bu ülkede mining gelişmiyor.

Pisquare'in dediği gibi bloğu bulduğunu veya bulmadığını bilemezsiniz.Bu arada gülmeniz için bir sebep göremedim.

'guardia' kimi korumak istiyorsun bilmiyorum ama newbieların fedai gibi savunmaya geçmeye başlayınca benim de güven duygum azalıyor. 

lodos2005 (OP)
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 16, 2016, 08:13:00 AM

Hadi biraz mantıklı konuşalım.

pool'un cüzdanı bulunan bloklardan belli. Peki bu cüzdanın bulduğu blokları saklamak mümkün mü? Tabiki imkansız.
https://etherscan.io/blocks?m=0x63e8943f2edb9d670f1d971a335e16031d1c55d2

Dersiniz ki sistemde cüzdan değiştirirsiniz o zaman bilinmez evet bu doğru fakat o zamanda şuna bakalım.

Sistemde 10GH's güc varsa ve biz bunun 9.8 GH's ına sahipsek. 200MH's ın etherlerinde gözümüz mü kalmıştır da tüm bu zahmete katlanalım?

Gelelim destek konusuna. Evet isteyen istediği pool'da yada solo kazabilir bununla ilgili bir zorlama asla yapmadım Smiley
Ve "BİZDEN" daha fazla hash gücü olduğunu iddaa edenler bizim havuzumuza katılmazsa havuzda kazanlar malesef sadece biz oluruz. Bu bizim suçumuz değil Sizin suçunuzdur. Smiley

Yıkıcı değil Yapıcı eleştirilerde bulunursak herkes kazanır.

Saygılar.
gablay12
Legendary
*

View Profile
August 16, 2016, 08:49:00 AM

Hadi biraz mantıklı konuşalım.

pool'un cüzdanı bulunan bloklardan belli. Peki bu cüzdanın bulduğu blokları saklamak mümkün mü? Tabiki imkansız.
https://etherscan.io/blocks?m=0x63e8943f2edb9d670f1d971a335e16031d1c55d2

Dersiniz ki sistemde cüzdan değiştirirsiniz o zaman bilinmez evet bu doğru fakat o zamanda şuna bakalım.

Sistemde 10GH's güc varsa ve biz bunun 9.8 GH's ına sahipsek. 200MH's ın etherlerinde gözümüz mü kalmıştır da tüm bu zahmete katlanalım?

Gelelim destek konusuna. Evet isteyen istediği pool'da yada solo kazabilir bununla ilgili bir zorlama asla yapmadım Smiley
Ve "BİZDEN" daha fazla hash gücü olduğunu iddaa edenler bizim havuzumuza katılmazsa havuzda kazanlar malesef sadece biz oluruz. Bu bizim suçumuz değil Sizin suçunuzdur. Smiley

Yıkıcı değil Yapıcı eleştirilerde bulunursak herkes kazanır.

Saygılar.

Bulunan bloğun yatırımcılardan nasıl gizlenebileceği bence çok karmaşık bir konu değil.Burada iyi niyet önemli.Her sistemin eksikleri ve art niyetli insanlar için suistimale açık yolları vardır.Bunları yazarken sizi tanımadığımı ve sizi tenzi ettiğimi herkesin bilmesini isterim.

Gelelim katılım olayına benim de sizin en büyük katılımcınızdan (herhalde sizsiniz) daha yüksek hash gücüm var.

Herkes bir şekilde kazanır, bir havuzun fee (ücret) nin sıfır olması o havuzun en karlı havuz olduğu anlamına gelmez.Büyük güçteki havuzlar her zaman daha çok kazanırlar.

Benim sizi baltalamak gibi bir niyetim yok zira siz belki de şu anlık zarar etmeyi göze alarak bu havuzu açık tutuyorsunuz kanaatindeyim.Umarım en kısa zamanda daha çok katılımcılı ve kazan-kazan a dayanan bir sistem olur aksi halde yılbaşından önce kapanması muhtemel.

lodos2005 (OP)
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 16, 2016, 08:59:54 AM

Benim hash gücüm havuzun hash gücünden fazla.

en büyük katılımcınızdan (herhalde sizsiniz) daha yüksek hash gücüm var.

İlk 2 Cüzdan bize aittir diğerleri ise yakın çevreme.

Bizde şuanda(makinalarımızın hepsi çalışmamaktadır.) 5GH/s Lik bir güç var.   sizde bu hashrate'den daha yüksek olduğunu iddaa ediyorsunuz.

Siz İkiniz gelseniz sistem şuankinin 3 Katına çıkacak.  Böylelikle yurtdışına açıldığımızda "eth.pp.ua, minergate, alpereum" gib ismi duyulmuş pool'ların hashrate'lerinden daha fazla hashrate'imiz olacak.

İşte sorun burada.  "DESTEK".  Siz Destek Olmazsanız biz kendi aramızda kazmaya devam edicez. Siz Destek Olursanız Yurtdışına Açıldığımızda belkide Harikalar yaratacağız.Yılbaşından önce kapanır olayıda yok çünkü diğer pool'lara oranla şuanda daha fazla kazanıyoruz. Kendi aramızda kullanırız sadece sorun olmaz. .  Smiley
guardia
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
August 16, 2016, 12:44:56 PM

Güven sorunu kazıdığım etheri bana yollamayacak demek değil.Bir blok bulunduğunda bunu cebine indirirse ben bunu nereden bileceğim.Blok bulunmadı dediğinde bunu kontrol etme şansı yok.Zaten blok bulunmadı arkadaş dediğinde,poolun kimseye ether yollama durumu da yok.

Ülkedeki havuzların gelişip serpilmesi güzel ama bu tavırlarla olmaz.Benim hash gücüm havuzun hash gücünden fazla.Ben katılmayacağım.3-5 küçük rig ve 1-2 büyük farmla ne kadar gelişeceğini hep beraber göreceğiz.Umarım ben yanılırım.

AMA BEN GÜVENMİYORUM!

Sizin bu işten pek anlamadığınız belli, buyrun pool'un wallet'i  https://etherchain.org/account/0x63e8943f2edb9d670f1d971a335e16031d1c55d2
burada pool'da kaç blok bulunmuş kime ne gönderilmiş hepsi yazıyor.
Ayrıca atıyorum ethermine kullanıyorsunuz baktınız orda günde 5 ether kazanıyordunuz buraya geçince kazancınız 3'e düştü o zaman dersiniz ki burası bizden çalıyor. Yani bunu anlamak çokta zor bişey değil.

2. olarak Bursa'da olduğunuzu söylemiştiniz sanırım, bizden büyük olan hash gücünüzü (buna pek inanmasamda) görmek isterim açıksı bizde Bursa'dayız atlar geliriz hemde siz güven sorununuzu aşmış olursunuz lodos2005'te bende Bursa'da iş yeri çalıştıran insanlarız. Ayrıca sizde bizim rig'lerimize gelip bakabilirsiniz. Ben etc kazdığım için şuan pool'da değilim ama 1 gh benim hash gücüm var. Lodos 2005 arkadaşımında makinalarının yarısı açık olmasına rağmen 5 GH hash gücü bulunmakta.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
August 16, 2016, 01:12:16 PM

AMA BEN GÜVENMİYORUM!

Sizin bu işten pek anlamadığınız belli, buyrun pool'un wallet'i  https://etherchain.org/account/0x63e8943f2edb9d670f1d971a335e16031d1c55d2
burada pool'da kaç blok bulunmuş kime ne gönderilmiş hepsi yazıyor.
Ayrıca atıyorum ethermine kullanıyorsunuz baktınız orda günde 5 ether kazanıyordunuz buraya geçince kazancınız 3'e düştü o zaman dersiniz ki burası bizden çalıyor. Yani bunu anlamak çokta zor bişey değil.

2. olarak Bursa'da olduğunuzu söylemiştiniz sanırım, bizden büyük olan hash gücünüzü (buna pek inanmasamda) görmek isterim açıksı bizde Bursa'dayız atlar geliriz hemde siz güven sorununuzu aşmış olursunuz lodos2005'te bende Bursa'da iş yeri çalıştıran insanlarız. Ayrıca sizde bizim rig'lerimize gelip bakabilirsiniz. Ben etc kazdığım için şuan pool'da değilim ama 1 gh benim hash gücüm var. Lodos 2005 arkadaşımında makinalarının yarısı açık olmasına rağmen 5 GH hash gücü bulunmakta.

Sen büyüksün, ben büyüğüm muhabbetleri yanlış muhabbetler, ortada güzel bir proje görüyorum, isteyen değerlendirir kullanır, isteyen kullanmaz.
İsteyen güvenir, isteyen güvenmez.Bukadar basit.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Mc1963
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
August 17, 2016, 08:39:10 AM

Kesinlikle katılıyorum arkadaşa, proje güzel ve desteklenmeli. Forumda yüksek hash'a sahip farmları olan arkadaşları desteğe davet ediyorum.

Sen büyüksün, ben büyüğüm muhabbetleri yanlış muhabbetler, ortada güzel bir proje görüyorum, isteyen değerlendirir kullanır, isteyen kullanmaz.

lodos2005 (OP)
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 18, 2016, 08:06:55 PM

Android Uygulama Yayına Sunulmuştur: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hakopool.hakopoolmonitor

Uygulama Üzerinden Cüzdanınızı girerek Havuzdaki Makinalarınızı görebilir, Havuz size ödeme yaptığında anlık bildirim alabilirsiniz.
ilerleyen günlerde Kapanan Makinalar içinde bildirim kısmını ekleyeceğiz. iOS Uygulamasınında Onaylanmasını bekliyorum.

Bu konuda oldukça haklısınız fakat ortaya atılan ithamlar yanlış anlaşılmaya oldukça müsait. Bir konuda gayret gösteren insanlara ortada herhangi bir neden yok iken "biz size güvenmiyoruz. 1-2 farm ile olacak işler değil. biz sizin hepinizden büyüğüz " gibi laflar edilmesi hoş bir yaklaşım değil.

Saygılar.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: