Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:55:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: ICONOMI - Platforma de administrare Fonduri  (Read 17279 times)
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 02:16:34 AM
 #41

Un  mic anunt pentru cei interesati  si care au timp :


Fiecare postare on topic in acest thread  valoreaza 2 Iconomi (ICN) monedele vor fi trimise  la finalul campaniei ICO ( din moment ce le primesc si eu, evident)


Postarile spam nu sunt recompensate!


salut si scuza'mi indiscretia, monedele sunt oferite de tine sau cum? am putea sa stim  tie ce iti iese? ms
Nu face nimic, defapt intrebarea este chiar bine-venita
Lucrurile stau in felul urmator: sunt 400,000 ICN oferite pentru traduceri, traducatorilor  din sectiunile locale
Fiecare postare este recompensata cu 5 ICN ( din pacate pentru mine traducerea  este platita cu 100 ICN adica foarte foarte putin)
Deci raportul este de 60-40 ( tinand cont in primul rand de traducere)


Ms de raspuns, pentru mine este sufficient , sti cumva ce rata de schimb valutar folosesc? daca vreau sa cumpar cu lei cum procedez?
1715399738
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715399738

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715399738
Reply with quote  #2

1715399738
Report to moderator
1715399738
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715399738

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715399738
Reply with quote  #2

1715399738
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 15, 2016, 02:25:08 AM
 #42

Quote
Ms de raspuns, pentru mine este sufficient , sti cumva ce rata de schimb valutar folosesc? daca vreau sa cumpar cu lei cum procedez?
Platforma foloseste cursul de schimb valutar de pe : https://www.ecb.europa.eu/stats/exchange/eurofxref/html/index.en.html
Deci conversia se face dupa aceste rate de schimb valutar.

In cazul platilor efectuate  cu crypto-monede, ICONOMI a ales media ratei de schimb din ultimele 72 ore ( o serie de 72 ore) de pe  Exchange-urile mai importante.

usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 10:04:09 AM
 #43

au ajuns deja la 4,884,905 USD  Shocked probabil vor trece de 5 milioane in cursul zilei de azi

cum se vor distribui jetoanele? vor avea un portofel propriu sau vor folosi blockchainul altei monede  ca suport?
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 15, 2016, 10:30:30 AM
 #44

au ajuns deja la 4,884,905 USD  Shocked probabil vor trece de 5 milioane in cursul zilei de azi

cum se vor distribui jetoanele? vor avea un portofel propriu sau vor folosi blockchainul altei monede  ca suport?
Blockchainu'  Ethereum va fi folosit, asta inseamna ca participantii la ICO vor trebui sa furnizeze o adresa valida de Ether, acum nu stiu cand cum etc, dar cel mai probabil dupa terminarea campaniei ICO vom avea posibilitatea sa introducem o adresa de ETH.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 10:38:21 AM
 #45

imi poate spune cineva daca bonusul este calculat automat sau  doar la final? nu stiu dc am impresia ca am primit prea putine monede, si inca ceva se pot face depozite multiple?

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 15, 2016, 10:47:23 AM
 #46

imi poate spune cineva daca bonusul este calculat automat sau  doar la final? nu stiu dc am impresia ca am primit prea putine monede, si inca ceva se pot face depozite multiple?
bonusul este actualizat automat, vezi ca e trecut sub cantitatea  primita de tokenuri, scrie acolo "Estimated ICN to receive" si sub, "bonus included" si oricum pana la final va mai scadea pe masura ce   tot mai multi  o sa investeasca.
poti face depozite multiple, nu-i nicio problema

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 11:40:53 AM
 #47

imi poate spune cineva daca bonusul este calculat automat sau  doar la final? nu stiu dc am impresia ca am primit prea putine monede, si inca ceva se pot face depozite multiple?
bonusul este actualizat automat, vezi ca e trecut sub cantitatea  primita de tokenuri, scrie acolo "Estimated ICN to receive" si sub, "bonus included" si oricum pana la final va mai scadea pe masura ce   tot mai multi  o sa investeasca.
poti face depozite multiple, nu-i nicio problema
bun, deci avem nevoie de o adresa de ethereum, aia inseamna vreo ~20gb de stocare pe hard ( parca la atat a ajuns dimensiunea  blockchainului cand m-am uitat ultima data)
si cateva zile de sincronizare
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 15, 2016, 11:48:15 AM
 #48

imi poate spune cineva daca bonusul este calculat automat sau  doar la final? nu stiu dc am impresia ca am primit prea putine monede, si inca ceva se pot face depozite multiple?
bonusul este actualizat automat, vezi ca e trecut sub cantitatea  primita de tokenuri, scrie acolo "Estimated ICN to receive" si sub, "bonus included" si oricum pana la final va mai scadea pe masura ce   tot mai multi  o sa investeasca.
poti face depozite multiple, nu-i nicio problema
bun, deci avem nevoie de o adresa de ethereum, aia inseamna vreo ~20gb de stocare pe hard ( parca la atat a ajuns dimensiunea  blockchainului cand m-am uitat ultima data)
si cateva zile de sincronizare
20 de gb e putin, poti pune linistit  peste 30 gb, daca vrei o sincronizare mai rapida poti folosi un bootstrap insa chiar si asa   dureaza ceva timp. Preferam sa foloseasca blockchain-ul de la Lisk ... daca ei asa au hotarat.....
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
September 15, 2016, 02:25:49 PM
 #49

Am mai cumparat cativa ICN, poate poate cine stie, din pacate  fara bonus dar asta e. Ma gandeam pe la inceput sa iau dar imi era oarecum frica, momentan lucrurile  stau bine si nu cred ca vor fi probleme, sau cel putin asa sper. Se castiga dividente daca voi pastra ICN-u pe o perioada mai lunga? stie careva?

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 15, 2016, 03:20:12 PM
 #50

Am mai cumparat cativa ICN, poate poate cine stie, din pacate  fara bonus dar asta e. Ma gandeam pe la inceput sa iau dar imi era oarecum frica, momentan lucrurile  stau bine si nu cred ca vor fi probleme, sau cel putin asa sper. Se castiga dividente daca voi pastra ICN-u pe o perioada mai lunga? stie careva?
Au serviciu escrow  de incredere.. nu cred ca se pune problema sa fuga cu banii sa mai stiu eu ce.. si pe de alta parte deja sunt persoane publice.. deci increderea este destul de mare
Da, se vor oferi dividente din profitul realizat de fonduri....cat si cum momentan nu stiu insa banuiesc ca va fi o suma procentuala in functie de cat detine fiecare..
amalgal
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501


View Profile
September 15, 2016, 07:17:59 PM
 #51

nu iutati puteti  sa primiti icn cu twitter si facebook ,to bine pentru noi
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 15, 2016, 08:05:04 PM
 #52

nu iutati puteti  sa primiti icn cu twitter si facebook ,to bine pentru noi
Pe TW si FB bataia e prea mare deja... sunt multi si tokenuri  putine.. primii care au aplicat pentru recompensele  media social au avut de castigat..
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 10:39:06 PM
 #53

nu iutati puteti  sa primiti icn cu twitter si facebook ,to bine pentru noi
Pe TW si FB bataia e prea mare deja... sunt multi si tokenuri  putine.. primii care au aplicat pentru recompensele  media social au avut de castigat..
Am observat ca au adaugat  sectiunea "bounties" in contul Iconomi  cica de unde putem  sa urmarim recompensele, tot ma uitam pe acolo si nimic, poate in zilele urmatoare.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 10:54:27 PM
 #54

nu iutati puteti  sa primiti icn cu twitter si facebook ,to bine pentru noi
Pe TW si FB bataia e prea mare deja... sunt multi si tokenuri  putine.. primii care au aplicat pentru recompensele  media social au avut de castigat..
Am observat ca au adaugat  sectiunea "bounties" in contul Iconomi  cica de unde putem  sa urmarim recompensele, tot ma uitam pe acolo si nimic, poate in zilele urmatoare.
la mine apare, uitate  mai jos  ca sunt listate toate recompensele, in prima faza nici eu nu le-am vazut, dar sunt acolo, trebuie doar sa te conectezi  la cont.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 15, 2016, 11:03:39 PM
 #55

nu iutati puteti  sa primiti icn cu twitter si facebook ,to bine pentru noi
Pe TW si FB bataia e prea mare deja... sunt multi si tokenuri  putine.. primii care au aplicat pentru recompensele  media social au avut de castigat..
Am observat ca au adaugat  sectiunea "bounties" in contul Iconomi  cica de unde putem  sa urmarim recompensele, tot ma uitam pe acolo si nimic, poate in zilele urmatoare.
la mine apare, uitate  mai jos  ca sunt listate toate recompensele, in prima faza nici eu nu le-am vazut, dar sunt acolo, trebuie doar sa te conectezi  la cont.
Mdaaa.. ma uitam eu aiurea, functioneaza "chestia"  doar te conectezi cu contul  si iti actualizeaza automat numarul de stake-uri si valoarea lor.. faina treaba
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 16, 2016, 01:08:20 AM
 #56

Un ghid despre cum puteti urmari recompensele  gasiti aici: https://medium.com/iconominet/keep-track-of-your-bounty-rewards-2d812798595b#.u27xtjaws
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
September 16, 2016, 01:19:02 AM
 #57

oare este vreo problema daca trimit btc  din poloniex? a mai incercat  careva sa trimita direct din exchange?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 16, 2016, 01:43:33 AM
 #58

oare este vreo problema daca trimit btc  din poloniex? a mai incercat  careva sa trimita direct din exchange?
Poti sa trimiti linistit de pe orice Exchange, atata timp cat trimiti catre adresa generata in contul tau ICONOMI, nu exista nicio problema ( stiu ca la unele ICO-uri dezvoltatorii cereau utilizatorilor sa trimita din portofelul personal insa aici nu se foloseste "regula"  asta)

Esti tentat sa mai cumperi ?
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
September 16, 2016, 01:56:39 AM
 #59

Salut tuturor, poate cineva sa ma lamureasca si pe mine ce este ICO? sunt nou pe aici am aterizat direct de pe Facebook unde vad o gramada de postari despre ico iconomi. Este o noua moneda? de bitcoin mai stiu cate ceva. Am citit pe pagina aia prima dar nu am inteles foarte bine cum functioneaza. Multumesc
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
September 16, 2016, 12:21:49 PM
 #60

Salut tuturor, poate cineva sa ma lamureasca si pe mine ce este ICO? sunt nou pe aici am aterizat direct de pe Facebook unde vad o gramada de postari despre ico iconomi. Este o noua moneda? de bitcoin mai stiu cate ceva. Am citit pe pagina aia prima dar nu am inteles foarte bine cum functioneaza. Multumesc
ico,ipo etc..inseamna initial coin offering, initial public offering ( oferta initiala) si este o metoda  de strangere de fonduri pentru proiecte, astfel persoanele, organizatiile, pot sa participe si sa cumpere tokenuri (in cazul nostru) si sa devina un fel de actionari. Fondurile colectate de catre initiatori  sunt folosite in general pentru dezvoltarea proiectului ( mai exista si exceptii cand respectivii fug cu banii) si da, Iconomi  putem spune ca este o moneda  dar moneda nu va avea un portofel si o retea proprie  asa cum are de ex btc ul ci va folosi blockchainul  monedei Ether.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!