Bitcoin Forum
April 16, 2024, 05:03:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: ICONOMI - Platforma de administrare Fonduri  (Read 17276 times)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 23, 2016, 04:41:15 PM
Last edit: September 30, 2016, 12:53:46 PM by ltcrstrbrt
 #1

WEB · BLOG · TWITTER · FACEBOOK ·  INSTAGRAM · TELEGRAM · SLACK


STRANGERE DE FONDURI ICO

ICO-ul SA TERMINAT

NOTIFICARE: va rugam SA NU mai trimiteti fonduri! Acceptam TOATE monedele FIAT si CRYPTO trimise inainte de terminarea ICO-ului (19:59:59 UTC) confirmate cu dovada de plata.

Misiunea  ICONOMI  este sa ofere o oportunitate pentru investitori care urmaresc profituri mari, imposibile in economia veche. Asta se va realiza printr-un punct de intrare simplu si demn de incredere, oferindu-le o experienta excelenta, care este esentiala pentru mentinerea lor, sa investeasca in noua economie.  

ICONOMI creaza legatura lipsa dintre vechea economie si noua economie. Vorbind pe limba economiei vechi si actionand dupa principiile celei noi, gestionarea transparenta  ICONOMI va fi asigurata de respectarea legislatiei UE si a operatorului de servicii de reglementare.

Marii investitori ai acestei lumi nu vor sa mearga in sute de proiecte diferite, blockchain si crypto-monede , de multe ori ei doresc sa investeasca intr-o imagine mai larga: Blockchain - da sau nu? ICONOMI le va permite sa faca doar acest lucru.

Pe scurt, ce este ICONOMI?
ICONOMI ofera o oportunitate pentru investitori care urmaresc profituri mari, imposibile in economia veche. Cu noile instrumente de dezvoltare financiara, ICONOMI va directiona noii investitori si  capitalul proaspat intr-o economie descentralizata.

Preferati clipurile? Urmariti clipul nostru
 promotional.


Ca investitor, de ce ar trebui sa iau in considerare ICONOMI?
ICONOMI va deschide o noua categorie de servicii financiare in economia descentralizatacu un flux de  castiguri stabil si o platforma cu o viziune ambitioasa. Suntem optimisti ca ICONOMI este una dintre propunerile de afaceri cele mai atragatoare din 2016 ,cu  o mare probabilitate de multiplicare a investitiei . Mai mult decat atat, toti participantii la ICO vor avea posibilitatea de a investi intro singura baza de investitii Fondul ICONOMI.PERFORMANCE .

Ca expert blockchain, de ce ar trebui sa iau in considerare  ICONOMI?
Vom lansa  plantorma deschisa de administrarea fondului ICONOMI in 2017 cu o promisiune simpla pentru experti de suscces - oricine poate fi un expert de susces in administrarea fondului; “Dv-stra veniti cu expertiza crypto, noi vom avea grija de restul”. Expertii sunt de asemenea bineveniti sa participe la ICO.


Ca potential investitor in economia descentralizata, de ce ar trebui sa iau in considerare serviciile ICONOMI?
Fondurile ICONOMI sunt instrumente financiare perfecte  entry-level, pentru noii investitori in economia descentralizata. Cu preselectarea monedelor si raspandirea investitiilor, Fondurile ICONOMI promit volatilitate scazuta cu profituri mari Potentialii investitori sunt de asemenea bineveniti sa participe la ICO.

Instrumente financiare noi:
  • FONDUL ICONOMI.INDEX va reflecta dezvoltarea pietelor de crypto-monede credibile. Va fi gestionat transparent si va fi tranzactionat pe exchange-urile majore. FONDUL ICONOMI.INDEXva include  mai multe crypto-monede cercetate temeinic incluzand , Bitcoin, Ethereum, Lisk, Steem si alte token-uri majore valoroase.
  • FONDUL ICONOMI.PERFORMANCE va avea ca scop performanta ridicata- multiplicarea investitiilor.Va fi gestionat in mod activ de catre o echipa de experti  ICONOMI . Echipa noastra va cauta oportunitati prielnice timpurii de investitii ICO  (strangeri de fonduri, proiecte startup si companii). Prin fondul concentrat al companiei noastre , oricine poate sa devina un capitalist, fara nicio bataie de cap si cerinte de capital .
  • Fondul deschis de administrare ICONOMI (OFM) platforma este o simpla unealta de tranzactionare pentru comerciantii  cu cunostinte si experientain fondurile de investitii. Investitorii, pe de alta parte, sunt in masura sa investeasca chiar si sume mici, oferind o imagine clara de ansamblu administratorilor fondurilor de investitii si performantelor  lor curente si din trecut. Platforma Fond-ului deschis de administrare ICONOMI  (OFM) va perturba industria de gestionare a activelor..


Anuntul oficial poate fi citit aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1587736.0
Prag: 2000 BTC
In cazul in care campania de strangere de fonduri nu reuseste sa stranga 2000BTC, toate fondurile colectate vor fi returnate.

Recompense
Vom rezerva 2% din  ICO-ul nostru (2000000 ICN token-uri) pentru stagiul timpuriu de marketing si campania de recompense care vor fi distribuite fiecaruia  care contribuie la ICO-ul ICONOMI, inainte si pe parcursul lui. Oferim recompense pentru:
  • traduceri si moderarea forumurilor,
  • Semnaturi Bitcointalk,
  • Abonare stiri,
  • Campanie Twitter,
  • Like-uri Facebook si Bloguri.

Detaliile recompenselor sunt explicate aici.


Echipa
Ervin U. Kovac, Lider
Sladana Cevriz, Lider Marketing
Tjasa Tolj, Asistent marketing
Primoz Kordez, Lider investitii
Urban Jezernik Matematician PhD,
Domen Skalar, Secutitate infrastructura
Jan Mohoric, Dezvoltare Mobile
Rok Novosel, Dezvoltare
Ales Lekse, Lider Dezvoltare
Jani Valjavec, Co-fondator, Tehnologie & Tranzactionare
Tim M. Zagar, Co-fondator, Operatiuni & Afaceri

Pentru descrierea detaliata a Membrilor Echipei va rugam sa verificati  ico.iconomi.net

Consilieri
Aleksander Vasylchenko PhD, CTO Grid Singularity si Ex-CTO Mycelium
Zenel Batagelj, Co-fondator, Managing Partner Valicon
Lyuben Belov, Co-fondator, Managing Partner LAUNCHub
Domen Ursic, Consilier independent PR
Stephane Gantchev, Partner LAUNCHub si Co-organizator la DigitalK

Pentru descrierea detaliata a Consilierilor va rigam sa verificati ico.iconomi.net

Serviciul Escrow  
Max Kordek, Co-fondator si CEO LISK
Alexander Hirner, Fondator si Organizator la Ethereum Viena
Gasper Kenda, Co-fondator, proiectul Xaurum
Tim M. Zagar, Co-fondator, ICONOMI


Evenimente  



Strangerea de Fonduri ICO

INCEPE pe 25 August, 2016 la 08.00 UTC; SE TERMINA PE 29 Septembrie, 2016 la 20.00 UTC

Prima saptamana + 15% bonus = 25 August, 2016 08.00 UTC pana la 1 Septembrie , 2016 08.00 UTC
A doua saptamana + 10% bonus = 1 Septembrie, 2016 08.00 UTC pana la 8 Septembrie , 2016 08.00 UTC
A treia saptamana + 5% bonus =  8 Septembrie, 2016 08.00 UTC pana la  15 Septembrie, 2016 08.00 UTC
A patra saptamana =  15 Septembrie, 2016 08.00 UTC pana la  22 Septembrie, 2016 08.00 UTC
A cincea saptamana (ultima saptamana)  22 Septembrie, 2016 08.00 UTC pana la  29 Septembrie , 2016 20.00 UTC


ICO-ul SA TERMINAT

Crypto-monede si monede acceptate: BTC, ETH, LSK, EUR, USD, CNY, JPY, CZK, RON, HRK, CAD, AUD, GBP, DKK, NOK, SEK, CHF, RUB, HUF, PLN, XDR si TRY. Pentru alte monede va rugam folositi shapeshift.io

Token-urile ICONOMI vor fi emise  pe platforma Ethereum ca, contracte smart. Distribuirea initiala va fi asigurata catre conturile participante la ICO. Dupa aceea, token-urile  vor fi transmisibile catre orice cheie privata sau pastrate in siguranta pe platforma ICONOMI.Cantitatea token-urilor nu va fi marita si nu va exista nicio inflatie a token-urilor ICONOMI.
Cantitate token-uri ICN : 100 mil
Strangere de fonduri: 85 mio
Stagiul timpuriu recompense: 2 mil
Consilieri: 2 mil
Echipa: 8 mil
Rezerva pentru echipa viitoare: 3 mil

Documente
ICONOMI Whitepaper
Whitepaper on App Token Funds

Link-uri oficiale

Traduceri
Pentru traduceri contactati-ne la support@iconomi.net

Traducere Rusa - Multumim Skyrik
Traducere Indoneziana - Multumim lucky80
Traducere Portugheza - Multumim ShooterXD
Traducere Spaniola - Multumim freemind1
Traducere Filipineza - Multumim mikhael
Traducere Olandeza - Multumim Axente
Traducere Poloneza - Multumim mike77777
Traducere Bulgara - Multumim restless
Traducere Slovena - Multumim BoldNinja
Traducere Germana - Multumim TeseracT
Traducere Franceza - Multumim adrimaug
Traducere Hindusa - Multumim btcdevil
Traducere Italiana - Multumim forumaster


Traduceri curente in asteptare

 
Czech - Viktor P.
Turkish
Malayalam - ether19
Thai - tsaknan
Albanian - ivanst776
Ukranian - Yubit
Hebrew - Yiz


Campania de semnaturi este deschisa ACUM
Bitcointalk.org thread


Anuntul oficial poate fi citit aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1587736.0
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713243811
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713243811

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713243811
Reply with quote  #2

1713243811
Report to moderator
1713243811
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713243811

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713243811
Reply with quote  #2

1713243811
Report to moderator
1713243811
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713243811

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713243811
Reply with quote  #2

1713243811
Report to moderator
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 25, 2016, 10:38:15 PM
 #2

Strangerea de fonduri a inceput.

Fonduri colectate pana in prezent:

BTC= 151.4915

Ethereum= 4,903.1369

Lisk= 105,091.0752

Au mai ramas 6 zile si 9 ore cu bonus de 15%
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
August 25, 2016, 10:51:32 PM
 #3

Pare ca este un ICO de suscces, in ritmul asta or sa stranga peste 1000 BTC.
Momentan  sunt in dubii, sa invstesc sau nu...
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 25, 2016, 11:50:33 PM
 #4

Pare ca este un ICO de suscces, in ritmul asta or sa stranga peste 1000 BTC.
Momentan  sunt in dubii, sa invstesc sau nu...
Pragul este de 2000 BTC deci trebuie sa stranga peste 2000BTC ca ICO-ul sa fie valid, la cum decurg lucrurile inca din prima zi, este realizabil.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 27, 2016, 10:07:22 PM
 #5

Un simplu ghid despre cum puteti deveni actionari ICONOMI:
https://medium.com/iconominet/iconomi-ico-guideline-57e7c2482fa8#.u5poest7k
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
August 28, 2016, 10:11:46 AM
 #6

Inca nu am vazut pana acum, o strangere de fonduri care sa accepte atatea monede.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 28, 2016, 10:32:07 AM
 #7

Inca nu am vazut pana acum, o strangere de fonduri care sa accepte atatea monede.
Defapt sunt 3 crypto-monede care sunt acceptate ca monede de plata, restul sunt monede nationale. Am adaugat in traducere "monede si crypto-monede" ca sa elimin discordanta.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
August 28, 2016, 11:10:03 AM
 #8

Inca nu am vazut pana acum, o strangere de fonduri care sa accepte atatea monede.
Defapt sunt 3 crypto-monede care sunt acceptate ca monede de plata, restul sunt monede nationale. Am adaugat in traducere "monede si crypto-monede" ca sa elimin discordanta.
Printre care si moneda noastra nationala, sunt curios daca a cumparat cineva ICN  folosind ETH sau LSK... care o fi rata de schimb? Vreo idee?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 29, 2016, 01:42:43 PM
 #9

Inca nu am vazut pana acum, o strangere de fonduri care sa accepte atatea monede.
Defapt sunt 3 crypto-monede care sunt acceptate ca monede de plata, restul sunt monede nationale. Am adaugat in traducere "monede si crypto-monede" ca sa elimin discordanta.
Printre care si moneda noastra nationala, sunt curios daca a cumparat cineva ICN  folosind ETH sau LSK... care o fi rata de schimb? Vreo idee?
Se foloseste cursul de schimb din momentul respectiv ( valabil pentru ETH, LISK) iar pentru alte crypto-monede se utilizeaza "convertorul" shapeshift.io . Pentru monede nationale cursul de referinta de pe https://www.csob.sk/o-nas/kurzovy-listok .
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 30, 2016, 02:10:21 AM
 #10

Fonduri stranse pana in acest moment: ~ 1211 BTC

Zile de ICO ramase: 30

Zile cu bonus de 15%, ramase: 2

Pret curent: 1211/85000000= 0.00001425 BTC/ ICN
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
August 30, 2016, 05:09:13 PM
 #11

Fonduri stranse pana in acest moment: ~ 1211 BTC

Zile de ICO ramase: 30

Zile cu bonus de 15%, ramase: 2

Pret curent: 1211/85000000= 0.00001425 BTC/ ICN
Dupa calculele mele, au depasit 1600 Btc in mai putin de o saptamana, ceea ce inseamna ca vor atinge pragul limita (2000 Btc) pana la incheierea ICO-ului. Gresesc cumva?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 30, 2016, 05:43:30 PM
 #12

Fonduri stranse pana in acest moment: ~ 1211 BTC

Zile de ICO ramase: 30

Zile cu bonus de 15%, ramase: 2

Pret curent: 1211/85000000= 0.00001425 BTC/ ICN
Dupa calculele mele, au depasit 1600 Btc in mai putin de o saptamana, ceea ce inseamna ca vor atinge pragul limita (2000 Btc) pana la incheierea ICO-ului. Gresesc cumva?
Tot ce e posibil..pentru astazi nu am calculat la cat au ajuns deci e posibil sa ai dreptate.


Un articol in limba romana despre ICONOMI puteti citi aici:

https://medium.com/@ltcrstrbrt/iconomi-platforma-de-servicii-financiare-pentru-economia-descentralizata-1db9fa2c5335#.ys3985dpk
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 31, 2016, 03:20:53 AM
 #13



Lucrurile decurg cum nu se poate mai bine, pentru Proiectul ICONOMI. Sunt curios la ce cantitate de BTC se va ajunge la finalul ICO-ului.


bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
August 31, 2016, 01:37:29 PM
 #14



Lucrurile decurg cum nu se poate mai bine, pentru Proiectul ICONOMI. Sunt curios la ce cantitate de BTC se va ajunge la finalul ICO-ului.



Am cumparat si eu astazi, asa pe ultima suta de metri. Sa speram ca sunt seriosi si se vor tine de cuvant (stiu ca escrow-ul este de incredere insa, zic si eu..ca plan de dezvoltare ulterioara)
Sunt din Slovenia nu ? Cel putin asa am inteles eu.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
August 31, 2016, 02:27:55 PM
 #15



Lucrurile decurg cum nu se poate mai bine, pentru Proiectul ICONOMI. Sunt curios la ce cantitate de BTC se va ajunge la finalul ICO-ului.



Am cumparat si eu astazi, asa pe ultima suta de metri. Sa speram ca sunt seriosi si se vor tine de cuvant (stiu ca escrow-ul este de incredere insa, zic si eu..ca plan de dezvoltare ulterioara)
Sunt din Slovenia nu ? Cel putin asa am inteles eu.
Sediul il au in Slovenia, Ljubljana
Serviciul Escrow este oferit de :

Max Kordek, Co-fondator si CEO LISK
Alexander Hirner, Fondator si Organizator la Ethereum Viena
Gasper Kenda, Co-fondator, proiectul Xaurum
Tim M. Zagar, Co-fondator, ICONOMI

Nu cred ca ar risca Max Kordek sau Gasper Kenda sa-si "distruga" propriile proiecte ( Lisk respectiv Xaurum)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 01, 2016, 12:37:57 AM
 #16

In mai putin de 6 zile ICONOMI  a reusit sa atinga pragul de 2000 BTC, trecand cu mult de acesta.

Pentru cei interesati sa investeasca in Proiectul ICONOMI, primesc un bonus de 15%, bonus inca valabil pana la ora 10 AM (1 Septembrie 2016)


ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 03, 2016, 03:13:54 PM
 #17

Campania ICO continua, peste 5500 BTC colectati pana in acest moment.
Bonus curent +10%
Bonusul este valabil pana in data de 8 Septembrie 2016, orele 20 UTC.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 04, 2016, 09:48:33 AM
 #18

Echipa ICONOMI fixeaza plafonul maxim pentru fondurile colectate, la 21,000 BTC
Mai multe detalii aici : https://medium.com/iconominet/iconomi-more-ambitious-goals-and-a-21-000-btc-cap-after-a-successful-ico-start-ccb06efff709#.cojiauyl6
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 04, 2016, 10:37:55 PM
 #19

Salut as  dori sa cumpar si eu iconomi, stii cumva cum se aplica bonusul? la inceput la final etc?
Bonusul se aplica automat din cate stiu eu, oricum cantitatea de iconomi va suferi ajustari  pana la finalul ICO-ului
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
September 04, 2016, 11:11:08 PM
Last edit: September 04, 2016, 11:23:55 PM by ltcrstrbrt
 #20

Ajustata? in ce sens? adica la final voi avea mai putina moneda in cont? poti detalia putin?
Poi cu cat investesc mai multi cu atat cantitatea monedelor primite scade, de ex. momentan pentru  1 BTC investit primesti aproximativ 15554 ICONOMI + 10% bonus
Cantitatea totala de BTC  investita ( momentan ~5500) impartita la 85,000,000 Iconomi , rezulta un pret de aproximativ 6400 satoshi/ICN
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!