Bitcoin Forum
March 19, 2024, 02:23:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: çok zengin ve istikrarlı bir ülke olduğumuz için Irak'a en yüksek kredi bizden.  (Read 140 times)
s.kocaman (OP)
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 17, 2018, 08:17:36 AM

Suriyelilere tanıdığımız dünyalar kadar imtiyaz yetmiyormuş gibi şimdi bir de Irak için 5 milyar dolarlık kredi açmışız. Halkın aç, halkın işsiz, halkın soyulup sovana çevrilirken ne lan bu diğerlerine yardım seferberliği. yardım etme diyorum yardım et ama önce kendi insanına yardım et.

Kendi çocukları açken komşusuna yardım etmek için çocuklarının rızkını komşusuna dağıtan bir baba olur mu?

haber burada;
Irak’ın yeniden inşası için yapılan konferansta Türkiye, Bağdat’a 5 milyar dolar kredi hakkı tahsis edeceğini açıkladı. Diğer ülkelerin mali yardımları şu şekilde gerçekleşti:
*Katar: 1 milyar dolar tutarında kredi ve yatırım.
*Suudi Arabistan: 1.5 milyar dolar kredi hakkı.
*Almanya: Bu yıl 350 milyon euro mali yardım.
*Birleşik Arap Emirlikleri: 500 milyon dolar destek.
*İngiltere: On yıl süreyle her yıl 1 milyar dolara kadar ihracat kredisi.
*Japonya: Birleşmiş Milletler kurumları ve uluslararası örgütler aracılığıyla bu yıl 100 milyon dolar hibe.
*ABD dün Irak’a 3 milyar dolara kadar kredi hakkı tahsis etmişti.
REUTERS

kaynak da burada: http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/turkiyeden-iraka-5-milyar-dolar-2220257/

1710815025
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710815025
Reply with quote  #2

1710815025
Report to moderator
1710815025
Hero Member
*

Ignore
1710815025
Reply with quote  #2

1710815025
Report to moderator
1710815025
Hero Member
*

Ignore
1710815025
Reply with quote  #2

1710815025
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710815025
Hero Member
*

Ignore
1710815025
Reply with quote  #2

1710815025
Report to moderator
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
February 17, 2018, 02:01:48 PM

Önce Suriyelileri besle sonra komşuları besle sıra kendi halkına ne zaman gelecek acaba.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 02:14:43 PM

Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı ne yazık ki şu an en tepemizdeki isim. Hal böyle olunca biz Irak'ı da Suriye'yi de besleriz. Kendi halkımız mı? Ne olmuş halkımıza mis gibi duble yolları varya daha ne istiyorlar. Karış karış satıyoruz memleketi  Angry Angry Angry Angry

Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 17, 2018, 02:44:26 PM

Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı ne yazık ki şu an en tepemizdeki isim. Hal böyle olunca biz Irak'ı da Suriye'yi de besleriz. Kendi halkımız mı? Ne olmuş halkımıza mis gibi duble yolları varya daha ne istiyorlar. Karış karış satıyoruz memleketi  Angry Angry Angry Angry

Valla öyle sıkıntımız olsa söylerdik demi. hala iktidarda olduklarına göre demek ki onların herhangi bir sıkıntısı yok.
NoqTaHan
Jr. Member
*

Activity: 203
Merit: 1

View Profile
February 17, 2018, 05:19:02 PM

biz müslümanız her boka önce atılıyoruz neden yardım ettiklerimiz müslüman arapların mk güven olmaz boşverin hele kürtlerin
s.kocaman (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 17, 2018, 06:26:48 PM

biz müslümanız her boka önce atılıyoruz neden yardım ettiklerimiz müslüman arapların mk güven olmaz boşverin hele kürtlerin

arkadaşım şu yorumunu bi siler misin? doğrudan ırkçılık yapmanın lüzumu yok.

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 20, 2018, 08:32:28 AM

Bu bahsedilen çok zengin ve istikrarlı ülke hangi ülke oluyor biri bana anlatsın. Kendi ülkemizin sorunları duruyorken sürekli başka ülkelere yardım halindeyiz. Bize ne Iraktan. Kendi vatandaşlarımızı kalkındıralım önce . Araplara güven olmaz çünkü.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
s.kocaman (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 20, 2018, 03:14:45 PM

Bu bahsedilen çok zengin ve istikrarlı ülke hangi ülke oluyor biri bana anlatsın. Kendi ülkemizin sorunları duruyorken sürekli başka ülkelere yardım halindeyiz. Bize ne Iraktan. Kendi vatandaşlarımızı kalkındıralım önce . Araplara güven olmaz çünkü.

bizim reis seviyor "biz mazlumun yanındayız" naralarını. Halkımız daha da mazlum ama reklam değeri yok.
Bizim sınavla girdiğimiz okula suriyeliler sınavsız girer.
bize geri ödemeli olarak kredi verir suriyelilere daha fazla burs verir.
biz yurt için sıra bekleriz suriyelilere öncelik verilir.
biz hastaneye gidince 50 tane para öderiz suriyeliler ücretsiz ameliyat olur.
biz vergi derdine düşeriz adamlar şirket kurar vergi ödemez.

sonra o suriyeliler ne yapar 19 yaşında kızımıza taciz eder.
denizde eşimizi çocuklarımız taciz eder.
sokaklarda çeteleşir gençlerimizle kavga eder.

biz de onların ülkesine gider şehit veririz. ulan ÖSO'nun yanına bu adamları göndereceksin savaşsınlar ülkeleri için.

O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 20, 2018, 03:32:15 PM

5 milyar dolar be. Ayranı yok içmeye faytonla gider sıçmaya.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 20, 2018, 06:25:09 PM

Ağızlarına edilmeye hak edilen ülkelere bu sempatimiz nedir anlamıyorum. IMF'ye borcu kapattık diye hava basarlar ama kat be katını abuk subuk şeylere harcarlar  Smiley

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
February 20, 2018, 06:37:53 PM

Bence bu konu hakkında peşin hüküm yapmayalım derim. Devlet işlerine burada aklı fikri yeten varsa buyursun kendisi yapsın yapabiliyorsa. Devletler arası ilişkiler her zaman çıkar amaçlıdır eğer Türkiye 5 milyar dolar kredi açtıysa vardır bir bildiği son dönemde haber felan izlemiyorsunuz herhalde bir dünya müteahhit iflas veriyor. Belki Türk inşaat şirketleri Irakı yeniden inşa edecek nereden biliyorsunuz ki peşin hüküm veriyorsunuz  ayrıca bu kredi hibe edilmiş değil. Ha bu arada Iraklı da değilim Türk'üm bende bir devlet çalışanıyım o yüzden aklınızın ermediği işlere kafa yormayın güzel kardeşlerim. Yoksa bu konu ırkçılıktan başlar siyasete döner. Kalın sağlıcakla.
s.kocaman (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:25:41 PM

Bence bu konu hakkında peşin hüküm yapmayalım derim. Devlet işlerine burada aklı fikri yeten varsa buyursun kendisi yapsın yapabiliyorsa. Devletler arası ilişkiler her zaman çıkar amaçlıdır eğer Türkiye 5 milyar dolar kredi açtıysa vardır bir bildiği son dönemde haber felan izlemiyorsunuz herhalde bir dünya müteahhit iflas veriyor. Belki Türk inşaat şirketleri Irakı yeniden inşa edecek nereden biliyorsunuz ki peşin hüküm veriyorsunuz  ayrıca bu kredi hibe edilmiş değil. Ha bu arada Iraklı da değilim Türk'üm bende bir devlet çalışanıyım o yüzden aklınızın ermediği işlere kafa yormayın güzel kardeşlerim. Yoksa bu konu ırkçılıktan başlar siyasete döner. Kalın sağlıcakla.

türkiyenin hangi dış politikasında devlet olarak 1 verip 2 aldık? yıllardır hep bir verip sonra 1 daha veriyoruz.

asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 26, 2018, 07:42:54 AM

5 milyar dolar ı nereden bulacağımız ayrı tartışma söz konusu. Irak'a verebilmek için katar a başka şeylerimizi satarız artık
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:19:12 PM

Tamam kendi insanını düşünmüyor bunlar onda hemfikiriz ama bir konuda zekiler. Bu kredi olarak açılan 5 milyar dolar Irak'ın cebine girmeyecek dolaylı yoldan bölüşecekler parayı. Malum biliyorsunuz para diyince hele ki ceplerine akma şansı olan bir para olunca Amerika'dan fazla krediyi açacak güç buluyorlar kendinde sözde. Bizim insanımız açlıktan ölmüş çok mu onlar için.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: