Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:03:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: PS 4 Veya Masaüstü Pc  (Read 1843 times)
Dammitt (OP)
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 22, 2016, 04:56:49 PM

Arkadaşlar yakın zamanda kasa toplamak istiyorum fakat ben oyunda oynucam malüm Laptopda sıkıntılı oluyor oyun oynamak ama nedense oyun için PS4 daha mantıklı diyorlar orasıda doğru ama ikisinide alamayız acaba kasamı toplamak daha mantıklı onda oynamak oyun yada PS4 almakmı hem onda daha zevkli oluyor.

Fakat şuda var kasa topladıktan sonra Bir ps kolu alıp o şekildede olabilir ama oyun konusunda Ps4 e daha fazla alternatif oluyor. Sizce hangisi daha mantıklı?
1714935812
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714935812
Reply with quote  #2

1714935812
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714935812
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714935812
Reply with quote  #2

1714935812
Report to moderator
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 22, 2016, 05:43:12 PM

Bende bu konuyu çok düşündüm, araştırdım fps testleri görüntü testleri vb izledim bayaa. ps4/pc/xbox ( birincisi tabikide pc oluyor )
1500-2000 arası ekran kartı odaklı pc toplarsan çok daha güzel performans alırsın. ( R9 390/x R9 290/x veya RX480 )
İkisininde keyfi başka tabi, karar vermek zor..

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 22, 2016, 05:50:49 PM

Size önerim tv + xbox + notebook olacaktır.
oyun oynamak içib bilgisayara yatırım yapmak çok doğru gelmiyor bana.
eğer oyun odaklı kullanacaksanız kaliteli bir smart TV ile oyun konsolu almak daha mantıklı.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 22, 2016, 05:59:01 PM

Bence masa üstü bilgisayar almak daha mantıklıdır. Niçin Hemen uzunca bir cevap yazıyım.

Maddi Yönden :

PlayStation 4
Ortalama fiyatı 1200 lira civarıdır.
Kol arızalanması durumunda Kol fiyatı ortalama 200 liradır.
Oyun açısından bakıldığında fiyatları gayet pahalıdır.
Oynamak için hazırda bir Tv niz yoksa tv de almanız gerekir.

Bilgisayar
Birçok Oyunu oynatabilecek Kasa ortalama 3000 TL dir.
23" Led monitör Ortalama 500 TL dir.
Klavye ve mouse ortalama 100 TL dir.

Yetenek Açısından:
Playstation 4 le yapabileceğiniz herşeyi Bilgisayarla yapabilirsiniz.
Bilgisayarın yapabileceklerinin % 5 hatta daha azını Playstation 4 le yapabilirsiniz.

Sadece Oyun Açısından:
Playstation 4 le oynuyabileceğiniz oyunlar sınırlı ve pahalıdır.
Ps4 de oynanabilen bir çok oyunu emulatör dahi kullanmadan Bilgisayarda oynuyabilirsiniz.
Bilgisayarda Oynayabileceğiniz oyunun sınırını siz belirlersiniz desem yeridir.

Kullanılış Amaçı Açısından:
Ps4 le kısmen oyun oynuyabilirsiniz. Bilgisayarın kullanılış alanını siz belirlersiniz.

Kapladığı alan, Kullanım kolaylığı Açısından:
Ps4, Tv sehbasının altına koyarsınız kurarsınız öyle kalır, pekde yer kaplamaz.
Bilgisayar Extra masa ayarlanması gerekir biraz ilgi ister.

Temizlik, Bakım ve Kullanım Ömrü Açısından:
Ps4 Temizliği biraz daha kolaydır, bakım derdi fazla yoktur ve kullanım ömrü kullanıcıya göre değişir, bilgisayarla eş değerlidir denebilir.
Bilgisayar temizliği ve bakımı biraz zahmetli olabilir. Bulunduğu ortam veya kasa dizaynı gibi unsurlar etkilidir. Kullanım ömrü tabiki kullanıcıya göre değişir.

Yıllar Sonra Kullanılabilirliği Açısından:
Ps4, Sony nin anlaştığı oyun firmaları dışında başka bir oyun oynayamazsınız, ileriye dönüş Ps5 çıktığında, ps4 oyunları olduğu gibi kalıcaktır.
Bilgisayar, Kaldırabildiği tüm oyunları oynatır ileriye dönük dahi olsa. Herhangi bir arızası yok ise 10 yıl sonra bile işe yarıyabilir.

Not: Yazım hatalarını vs maruz görün uzun bir yazı oldu. Umarım yararlı olur.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
September 22, 2016, 06:04:56 PM

Aslında bu biraz da ne tarz oyunları sevdiğinize bağlı. FPS oyunları için klavye mouse ikilisi şart. CS, COD vb. oyunlar oynamak istiyorsanız güzel bir bilgisayar toplamalısınız. Ancak araba yarışı, spor (FIFA, PES, NBA 2K...) vb. oyunları oynayacaksanız PS4 doğru seçenektir. GTA gibi oyunlarsa konsolda olmasına rağmen PC'den daha rahat oynanıyor.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 22, 2016, 06:17:24 PM

Bence masa üstü bilgisayar almak daha mantıklıdır. Niçin Hemen uzunca bir cevap yazıyım.

Maddi Yönden :

PlayStation 4
Ortalama fiyatı 1200 lira civarıdır.
Kol arızalanması durumunda Kol fiyatı ortalama 200 liradır.
Oyun açısından bakıldığında fiyatları gayet pahalıdır.
Oynamak için hazırda bir Tv niz yoksa tv de almanız gerekir.

Bilgisayar
Birçok Oyunu oynatabilecek Kasa ortalama 3000 TL dir.
23" Led monitör Ortalama 500 TL dir.
Klavye ve mouse ortalama 100 TL dir.

Yetenek Açısından:
Playstation 4 le yapabileceğiniz herşeyi Bilgisayarla yapabilirsiniz.
Bilgisayarın yapabileceklerinin % 5 hatta daha azını Playstation 4 le yapabilirsiniz.

Sadece Oyun Açısından:
Playstation 4 le oynuyabileceğiniz oyunlar sınırlı ve pahalıdır.
Ps4 de oynanabilen bir çok oyunu emulatör dahi kullanmadan Bilgisayarda oynuyabilirsiniz.
Bilgisayarda Oynayabileceğiniz oyunun sınırını siz belirlersiniz desem yeridir.

Kullanılış Amaçı Açısından:
Ps4 le kısmen oyun oynuyabilirsiniz. Bilgisayarın kullanılış alanını siz belirlersiniz.

Kapladığı alan, Kullanım kolaylığı Açısından:
Ps4, Tv sehbasının altına koyarsınız kurarsınız öyle kalır, pekde yer kaplamaz.
Bilgisayar Extra masa ayarlanması gerekir biraz ilgi ister.

Temizlik, Bakım ve Kullanım Ömrü Açısından:
Ps4 Temizliği biraz daha kolaydır, bakım derdi fazla yoktur ve kullanım ömrü kullanıcıya göre değişir, bilgisayarla eş değerlidir denebilir.
Bilgisayar temizliği ve bakımı biraz zahmetli olabilir. Bulunduğu ortam veya kasa dizaynı gibi unsurlar etkilidir. Kullanım ömrü tabiki kullanıcıya göre değişir.

Yıllar Sonra Kullanılabilirliği Açısından:
Ps4, Sony nin anlaştığı oyun firmaları dışında başka bir oyun oynayamazsınız, ileriye dönüş Ps5 çıktığında, ps4 oyunları olduğu gibi kalıcaktır.
Bilgisayar, Kaldırabildiği tüm oyunları oynatır ileriye dönük dahi olsa. Herhangi bir arızası yok ise 10 yıl sonra bile işe yarıyabilir.

Not: Yazım hatalarını vs maruz görün uzun bir yazı oldu. Umarım yararlı olur.

Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş mantıklı dediğiniz gibi kasa toplamak en iyisi olcak bu doğrultuda ben görüntü kalitesi ve konsolla oyun oynamanın zevkinden dolayı Ps4 olabilir dedim hali hazırda bir kasa toplayacam ama oyun için olmayacaktı orta segment olarak düşünüyordum.

Aslında bu biraz da ne tarz oyunları sevdiğinize bağlı. FPS oyunları için klavye mouse ikilisi şart. CS, COD vb. oyunlar oynamak istiyorsanız güzel bir bilgisayar toplamalısınız. Ancak araba yarışı, spor (FIFA, PES, NBA 2K...) vb. oyunları oynayacaksanız PS4 doğru seçenektir. GTA gibi oyunlarsa konsolda olmasına rağmen PC'den daha rahat oynanıyor.

O saydıkların arasından spor müsabakalarını çok severim özellikle pes'de Fifada kendimi geliştirip arkadaşlar arasında oynarken daha iyi olmak içinde bir nebze istedim ama her sene bir modeli çıkıyor PS 4 ün.

eğer oyun odaklı kullanacaksanız kaliteli bir smart TV ile oyun konsolu almak daha mantıklı.

İki tane evde 107 ekran Smart Tv var o yüzden sıkıntı olmayacaktı.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
September 22, 2016, 07:04:38 PM

Kişisel olarak senin gibi zaten yeni bir bilgisayara ihtiyacım olduğu için bütçemi biraz daha genişletip oyun bilgisayarı kurdum. Halimden gayet memnunum.

Ama konsol ve televizyon ikilisiyle oyun oynamak daha zevkli. Özellikle arkadaşlarınla biraraya gelip oynayacaksan bu tartışılmaz zaten. Söylenenlere inanma. Yeni çıkan bir konsol 3-4 sene rahat götürür bence.

O yüzden senin yerinde olsam, zaten bilgisayar alacağından şu an için giriş seviyesinde bir oyun bilgisayarı toplayıp, kalanı biraz daha biriktirerek iki ay sonra çıkacak olan ps4 pro'yu ya da seneye çıkacak olan xbox one scorpio'yu alırdım.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 22, 2016, 07:40:49 PM

Kişisel olarak senin gibi zaten yeni bir bilgisayara ihtiyacım olduğu için bütçemi biraz daha genişletip oyun bilgisayarı kurdum. Halimden gayet memnunum.

Ama konsol ve televizyon ikilisiyle oyun oynamak daha zevkli. Özellikle arkadaşlarınla biraraya gelip oynayacaksan bu tartışılmaz zaten. Söylenenlere inanma. Yeni çıkan bir konsol 3-4 sene rahat götürür bence.

O yüzden senin yerinde olsam, zaten bilgisayar alacağından şu an için giriş seviyesinde bir oyun bilgisayarı toplayıp, kalanı biraz daha biriktirerek iki ay sonra çıkacak olan ps4 pro'yu ya da seneye çıkacak olan xbox one scorpio'yu alırdım.

Ps4 Pro fiyatı ne olcak acaba? Xbox one'da hiç iyi demiyorlardı aslında?
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
September 22, 2016, 07:46:50 PM

Ps4 Pro fiyatı ne olcak acaba? Xbox one'da hiç iyi demiyorlardı aslında?
Xbox için bende tatminkar yorumlar almadım açıkcası. Pek destek verildiğini söylemek doğru olmaz. Oyun konsolu düşünecekseniz Ps almanız daha mantıklı olucaktır. Sadece oyun istemiyorum diyorsanız 3 katını ödeyin hem oyun oynayın, hem bilgiye doyun, hem film izleyin vs. vs. vs.

Not: Bilgisayar daha özgürdür oyun konusunda. Korsan oyun dahi kullanabilirsiniz.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 22, 2016, 07:50:03 PM

Kişisel görüşüm oyun konsolları bana pek mantıklı gelmiyor.Tek bir amaç için kullanıyorsun sıkılınca başka bir ama hizmet edemiyor.Fakat ona vereceğin paraya az ilave ile bir Masaüstü Bilgisayar toplarsan oyundan başka amaçlarada da kullanmış olursun. Şahsen ben öyle yapıyorum.Masaüstü bilgisayarım ve bir adet notebook um var.Oyun oynamak istediğimde masaüstümde oynuyorum.Yeri geliyor Autocad kullanıyorum yeri geliyor site tasrlıyorum.Yanıma almam gerekince notebookuma atıp yanımda gezdiriyorum

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 22, 2016, 11:13:17 PM

Neden smart tv? Sadece meraktan soruyorum. Bizde 140 ekran fullhd tv var ama smart degil ben ps4 kullanamaz miyim yani smart olmasinin katkısı ne. Sonucta sadece ekranı kullanmayacak mıyız Grin

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 23, 2016, 02:23:38 AM

Neden smart tv? Sadece meraktan soruyorum. Bizde 140 ekran fullhd tv var ama smart degil ben ps4 kullanamaz miyim yani smart olmasinin katkısı ne. Sonucta sadece ekranı kullanmayacak mıyız Grin

Smart TV olmasına  gerek yok.  Hatta ne kadar Smart olursa o kadar "boktanlaşabiliyor" oyun deneyiminiz. Görüntü kalitesi açısından konuşmuyorum.  Sorun Şu :  Yeni model  Tv ler HDMI girişinden gelen sinyali  ekrana görürene kadar birçok işlemden geçiriyor . Yok pürüssüzleştirme, yok dinamik kontrast, yok True Motition vs vs  kıl tüy.   Bu işlemler sırasındada  oyun konsolundan çıkan görüntü sinyalinin ekrana ulaşması  Milisaniye hatta bazı Smart tv lerde  saniye ye kadar uzayabiliyor.  Bu duruma  "İnput LAG" deniliyor.

Bu durum oyunu nasıl etkiliyor ?     Şöyle ,  (Bu arada bende ps3 / ps4 ve Gaming pc var )  Mesela  bir  FPS oyunu oynuyorsunuz  Battlefield  3  yada  4  yada  Call of Duty ,  .   Siz düşman ile karşılaştığınızda ona nişan alıp ateş edene kadar o sizi çoktan vuruyor.  input lag olduğu için siz onun  gerisinden geliyor ve dez avantajlı oluyorsunuz.  FPS oyunları haricinde çok sorun çıkartmıyor.  Ama FPS oyunlarında tavşan gibi avlanırsınız. 

Smart Tv üreticileri bu sorunun önüne  geçebilmek için Tv lere  HDMI girişinin birini Oyun için veya Tv menüsünden  Oyun modu  seçeneği ekliyorlar. Ancak yinede ben daha eski tvlerde alabildiğim performansı  hiçbir Smart TV de alamadım .  Ha görüntü kalitesi dersen tabi  yeni modeller daha iyi.

Hem ps4  hem PC sahibi olarak ben oyun için PC yi tercih ederim. Bu durumun yukarıda bahsettiğim olay ile bir alakası yok .  Grafik kalitesi ve akışı açısından Gaming pc ler   konsollardan  daha iyi . Tabi benim kullandığım ekran kartı R9 390x  bununda etkisi vardır.

Konsolar ise daha rahatlığı ve pratik bir  kullanımı sağlıyor.  Takarım Diskimi oyunumu oynarım. Yada PSN den indirip oynarım rahatıma  bakarım PC ile uğraşamam diyorsan konsol daha cazip.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 23, 2016, 07:48:19 AM

Beyler Normal Pc alıp birde Ps kolu alıp aynı şekilde pc'den oyunu oynasak'da mantıklı olmazmı acaba? Veya Monitöre değil bunu tv bağlayıp o şekildede oynayabiliriz?
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
September 23, 2016, 07:51:44 AM

Beyler Normal Pc alıp birde Ps kolu alıp aynı şekilde pc'den oyunu oynasak'da mantıklı olmazmı acaba? Veya Monitöre değil bunu tv bağlayıp o şekildede oynayabiliriz?

Bir PS4 Alıp, Klavyeyi PS4 e bağlayıpta kullanabilirsin Smiley Bunun için ek donanımlar var.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
September 23, 2016, 08:56:57 PM

Kesinlikle PC almanızı öneririm, ilk olarak modüler, istediğiniz gibi upgrade edip parça satabilirsiniz. Birçok konsolu emule edebilirsiniz, istediğiniz gamepadi bağlayıp oynayabilirsiniz, konsollara göre çok ama çok ucuz fiytlara oyun satın alabilirsiniz dijital platformlar aracılığı ile (Steam, GOG, Origin vs.) online oynamak için para ödemek gibi bir saçmalık yapmak zorunda kalmazsınız ve kesinlikle konsola göre çok daha iyi performans alabilirsiniz, ayrıca oyunları modlayabilir, modları indirebilirsiniz çok büyük modding communityler var.

www.reddit.com/r/pcmasterrace  Grin
soek
Member
**

Activity: 69
Merit: 10

View Profile
September 24, 2016, 04:13:28 AM

Pc al keyfine bak.ps4u crackleyemediler daha bildiğim kadariyla.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 24, 2016, 07:21:45 PM

Pc al keyfine bak.ps4u crackleyemediler daha bildiğim kadariyla.

Zaten şu anda seçenek olarak en mantıklısı o gözüküyor tabi ama işin hangi boyuta geliceği tam olarak belli olmaz.
oli123123
Legendary
*

View Profile
September 24, 2016, 10:40:10 PM

Elbette mantıklı, hatta bunlar için birçok çözüm mevcut, Steam Big Picture & Steam Controller - Steam Link kullanabilirsiniz, ben kendim Steam Controller kullanıyorum ve gayet memnunum.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
September 25, 2016, 06:18:42 PM

Eskiden olsa PC derdim. Uzun seneler notebook kullandıktan sonra da kesinlikle masaüstü bilgisayar diyordum.
Ama geçenlerde şöyle bir oturup hesap yaptım. Ciddi olarak masaüstü bilgisayar artık pahada bir avantaj sağlamamaya başlamış.
Dolar o kadar yüksek ki şu anda aslında hiçbir şey alınmaz.
Bu arada steam controller ın sözü geçmiş, ben de kullanıyorum. Çok kral alet.
Mouse + klavye gibi kullanabiliyorunuz. Trackpad i var. Yani esasında eliniz alışırsa ve becerikliyseniz konsol kollarından daha iyi gibi.
Dammitt (OP)
Hero Member

View Profile
September 25, 2016, 06:57:43 PM

Eskiden olsa PC derdim. Uzun seneler notebook kullandıktan sonra da kesinlikle masaüstü bilgisayar diyordum.
Ama geçenlerde şöyle bir oturup hesap yaptım. Ciddi olarak masaüstü bilgisayar artık pahada bir avantaj sağlamamaya başlamış.
Mouse + klavye gibi kullanabiliyorunuz. Trackpad i var. Yani esasında eliniz alışırsa ve becerikliyseniz konsol kollarından daha iyi gibi.

Mantıklı olan o gibi bende onu düşündüm hem korsan olarakta oynanabilir diye Pc'de ama arkadaşlar arasında Ps 4'iün tadına doyum olmuyor hemde daha ucuz bakalım şu Pro modeli çıksın ona göre değerlendircem.
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
September 25, 2016, 11:16:32 PM

Mantıklı olan o gibi bende onu düşündüm hem korsan olarakta oynanabilir diye Pc'de ama arkadaşlar arasında Ps 4'iün tadına doyum olmuyor hemde daha ucuz bakalım şu Pro modeli çıksın ona göre değerlendircem.

Ya hocam mantıklıda, benim ps1 den beri playstation alan arkadaşlarım var ve ps4 üde aldılar ki pro yuda alıcaklar ama 1 2 ay deli gibi oynayıp sonra sıkılıyorlar. Yazlığa gittiğimizde yanına dahi almamıştı "boşa ağırlık yapıcam, laptopdan oynarız" demişti. Oyun seçenekleri çok kısıtlı kalıyor. 3 katı ödeyip masa üstü almak daha makul oluyor. Sıkılma gibi durum oluşmuyor. Hatta aklıma güzel bir mantık geldi.

Ps4 ü tüm giderleriyle beraber 1500 e alıp 12 ay taksik yapsanız aylık ortalama 130 lira ödiyeceksiniz, taksilerin bittiği döneme kadar oyun vs alırken taksiklerin bitmediği aklınıza gelicek ki yüksek ihtimalle taksitleri bittiğinde tv sehbasında toz tutucak.
Bilgisayar ı tüm gideriyle beraber 4500 e alıp 36 ay taksit yapsanız aylık ortalama 140 lira ödiyeceksiniz ve yüksek ihtimalle son taksidini ödediğinizmi acaba diyip oyundan zaman ayırıp internet şubesinden kontrol edeceksiniz.
oli123123
Legendary
*

View Profile
September 26, 2016, 11:29:23 AM

Aslında konsoldan yüksek güçlü bir masaüstü bilgisayar daha ucuza geliyor, güçlü bir alet için çeşitli parçaları yurtdışından getirmek + indirim beklemek en iyisi.
Steam Controller geçekten harika, trackpad ve haptic feedback çok güzel
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: