Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:59:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official]  (Read 40865 times)
barenziah
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
January 16, 2018, 09:38:29 PM
 #221

Super, merci de informatii. Am folosit Coinflux de 2 ori in ultimele 2 saptamani si a decurs fara probleme.
1714093183
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714093183

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093183
Reply with quote  #2

1714093183
Report to moderator
1714093183
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714093183

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093183
Reply with quote  #2

1714093183
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714093183
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714093183

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093183
Reply with quote  #2

1714093183
Report to moderator
1714093183
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714093183

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093183
Reply with quote  #2

1714093183
Report to moderator
1714093183
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714093183

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093183
Reply with quote  #2

1714093183
Report to moderator
vlad230
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
January 18, 2018, 11:46:31 AM
Last edit: January 18, 2018, 05:39:22 PM by vlad230
 #222

Folosesc CoinFlux de cateva saptamani si merge fara probleme.

Singura chestie care e enervanta e timpul in care se face o depunere in wallet-ul lor datorita procesarii platilor de catre CEC.
Chestia asta ar putea fi evitata daca ti-ai credita wallet-ul cu mai multi bani pe care sa-i folosesti cand doresti si sa poti sa cumperi monede virtuale la pretul pe care il vrei.

Am trimis bani din ING in contul lor de la CEC si de regula daca trimiti dimineata ajung in walletul CoinFlux seara pe la ora 22:30 - 23:00.

Sunt curios daca mi-as face un cont la CEC daca tranzactia ar fi instant (nu am folosit CEC cred ca au si ei internet banking, nu? Smiley ) Voi ce parere aveti?

Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 18, 2018, 04:24:36 PM
 #223

Dar dacă aș depune bani, direct, la ghișeul băncii în contul Coinflux, când ar apărea în contul exchange-ului?
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 19, 2018, 11:14:38 AM
 #224

Folosesc CoinFlux de cateva saptamani si merge fara probleme.

Singura chestie care e enervanta e timpul in care se face o depunere in wallet-ul lor datorita procesarii platilor de catre CEC.
Chestia asta ar putea fi evitata daca ti-ai credita wallet-ul cu mai multi bani pe care sa-i folosesti cand doresti si sa poti sa cumperi monede virtuale la pretul pe care il vrei.

Am trimis bani din ING in contul lor de la CEC si de regula daca trimiti dimineata ajung in walletul CoinFlux seara pe la ora 22:30 - 23:00.

Sunt curios daca mi-as face un cont la CEC daca tranzactia ar fi instant (nu am folosit CEC cred ca au si ei internet banking, nu? Smiley ) Voi ce parere aveti?



Te-ar ajuta doar dimineata si in weekend, pentru ca de undeva de la ora 11-11:30 nu se mai actualizeaza extrasul in timp real. In plus, urmeaza sa schimbam banca in zilele urmatoare, si atunci ai ramane cu contul la CEC.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 19, 2018, 11:15:06 AM
 #225

Dar dacă aș depune bani, direct, la ghișeul băncii în contul Coinflux, când ar apărea în contul exchange-ului?

Nu permitem depuneri numerar in conturile noastre. Acceptam doar transferuri bancare.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vlad230
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 279



View Profile
January 19, 2018, 12:24:50 PM
 #226


Te-ar ajuta doar dimineata si in weekend, pentru ca de undeva de la ora 11-11:30 nu se mai actualizeaza extrasul in timp real. In plus, urmeaza sa schimbam banca in zilele urmatoare, si atunci ai ramane cu contul la CEC.

OK, sper sa rezolvam cu tranzactiile mai rapid la noua banca.
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
January 19, 2018, 04:53:25 PM
 #227

Pot sa vand bitcoin de 50-70 de mii usd? Nu ma linseaza nimeni(banca, anaf, antitero Smiley ) ?
Intreb ca am tot acumulat dar nu am vandut nimic si mi-e ca-mi confisca baietii tot, desi as vrea sa fac totul legal.
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 09:19:14 PM
 #228

Când mai introduceți monede noi? ZEC, NEO ș.a.
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
January 20, 2018, 11:38:56 AM
 #229

Pot sa vand bitcoin de 50-70 de mii usd? Nu ma linseaza nimeni(banca, anaf, antitero Smiley ) ?
Intreb ca am tot acumulat dar nu am vandut nimic si mi-e ca-mi confisca baietii tot, desi as vrea sa fac totul legal.

Vinde si tu treptat folosind mai multe exchange-uri

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
CoinFlux
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 21, 2018, 11:55:49 PM
 #230

Salut,

Incepand de luni, 22 ianuarie 2018, CoinFlux va avea o noua banca, Bancpost, si, implicit, noi conturi bancare. Conturile noastre bancare de la CEC Bank se vor inchide.
Pentru a evita situatii neplacute, va rugam parcurgeti informatiile de mai jos:


1. Unde gasesc noul cont bancar?
Noul cont bancar este vizibil pe paginile cu detalii de plata din Deposit si Orders, prin urmare il veti putea copia cu usurinta din platforma.

2. Ce am eu de facut?
Incepand de luni, pentru orice achizitie de monede digitale facuta prin intermediul CoinFlux, va trebui sa transferi bani intr-unul dintre noile noastre conturi bancare, in lei si euro. Acest lucru este valabil atat pentru ordine de cumparare (Orders), cat si pentru depuneri in wallet-ul CoinFlux (Deposits).

3. Am deja bani in wallet-ul CoinFlux. Cum ma va afecta aceasta schimbare?
Banii care exista deja in wallet-ul tau CoinFlux nu sunt afectati de schimbare si vor fi in siguranta. Trebuie doar sa ai grija ca, la depuneri viitoare, sa folosesti contul nou.

4. Am efectuat un ordin de plata (depunere) in acest weekend, catre contul vostru de CEC. Ce se intampla cu banii mei?
Toate ordinele plasate in acest weekend (Sambata 20 ianuarie si Duminica 21 ianuarie) vor fi procesate pe masura ce devin vizibile in contul nostru bancar, Luni. Este posibil sa existe intarzieri cu alocarea incasarii datorita sistemului CEC Bank.

5. Ce se intampla daca, din greseala, voi trimite bani in vechiul cont, dupa ce anuntati noul cont?
Contul nostru de la CEC bank se va inchide in prima parte a saptamanii viitoare. Daca vei vira bani in vechiul cont dupa ce acesta este inchis, CEC Bank va refuza incasarea si banii se vor intoarce in contul tau bancar in cateva zile. De aceea iti recomandam atentie la transferurile viitoare pentru e evita intarzierile.

6. De ce va schimbati contul bancar?
Sistemul CEC Bank nu poate afisa tranzactiile pe contul nostru in timp real, rezultand in intarzieri pentru clienti nostri. Surprinzator, si CEC Bank a decis sa incheie colaborarea cu noi, astfel ca nu vom mai utiliza serviciile lor.
Am ales sa fim transparenti privind aceste detalii deoarece este important sa ne informam clientii despre reticienta multor banci din Romania de a lucra cu companii active in domeniul monedelor digitale. Multe dintre ele refuza sa ne deschida conturi deoarece piata noastra nu este inca reglementata.
Momentan suntem in discutii cu alte banci si speram ca, in curand, sa va putem oferi conturi multiple pentru depuneri. Deocamdata, speram ca noul nostru furnizor bancar va face fata volumului nostru de operatiuni, oferind un serviciu de calitate, atat noua cat si voua.

In incheiere, vrem sa va asiguram ca ne concentram in permanenta sa va oferim un serviciu bun, de incredere si, daca aveti nevoie de informatii suplimentare, va stam la dispozitie prin serviciul de chat de pe platforma sau la support@coinflux.com.

Echipa CoinFlux
Bobses
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 22, 2018, 05:41:57 AM
 #231

Bancpost, una dintre cele mai infecte bănci din România. Ați sărit din lac în puț. Smiley
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
January 22, 2018, 07:03:05 AM
 #232

Cat dureaza un transfer interbancar la BancPost? Daca e facut pana in 12, apar in aceeasi zi la voi?
barenziah
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
January 22, 2018, 09:03:39 AM
 #233

Salut,

Incepand de luni, 22 ianuarie 2018, CoinFlux va avea o noua banca, Bancpost, si, implicit, noi conturi bancare. Conturile noastre bancare de la CEC Bank se vor inchide.
Cred ca orice e mai bine decat CEC, deci felicitari! Acum ce nu inteleg eu: bitcoinromania.ro lucreaza cu ING (unde cred ca majoritatea avem cont). Daca pe ei i-a acceptat, de ce nu ar putea si coinflux?
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
January 22, 2018, 12:01:50 PM
 #234

Salut,

Incepand de luni, 22 ianuarie 2018, CoinFlux va avea o noua banca, Bancpost, si, implicit, noi conturi bancare. Conturile noastre bancare de la CEC Bank se vor inchide.
Cred ca orice e mai bine decat CEC, deci felicitari! Acum ce nu inteleg eu: bitcoinromania.ro lucreaza cu ING (unde cred ca majoritatea avem cont). Daca pe ei i-a acceptat, de ce nu ar putea si coinflux?

Pentru ca baietii astia de la CoinFlux sunt prea transparenti. Iar ING are un leu pe card. Nu tre' sa vada toata lumea ca regele leu e in PULA goala.

CoinFlux
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 22, 2018, 07:01:01 PM
 #235

Cat dureaza un transfer interbancar la BancPost? Daca e facut pana in 12, apar in aceeasi zi la voi?

Depinde de banca la care ai tu contul, fiecare banca are o ora limita pana la care trimite bani spre alte banci ca sa intre in aceeasi zi. De exemplu ING are 14:30, Raiffeisen 15:00, BT 13:00, BCR 12:30. Cel mai bine e sa intrebi la banca ta, si iti pot spune ora exacta. Dar cam toate au ora dupa 12:00, deci ar trebui sa fie ok.
al1n
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
January 24, 2018, 05:50:47 PM
 #236

Bancpost a fost cumparat de BT (nu stiu daca tranzactia e finalizata, dar nici departe nu e).
BT pe de alta parte am inteles ca nu prea agreeaza monedele virtuale.
S-ar putea sa trebuiasca sa va schimbati banca din nou in viitorul nu prea indepartat.
CoinFlux
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 24, 2018, 09:51:35 PM
 #237

Bancpost a fost cumparat de BT (nu stiu daca tranzactia e finalizata, dar nici departe nu e).
BT pe de alta parte am inteles ca nu prea agreeaza monedele virtuale.
S-ar putea sa trebuiasca sa va schimbati banca din nou in viitorul nu prea indepartat.

Cand au cumparat Volksbank a durat 1 an absorbtia, aici ar putea dura mai mult datorita marimii semnificativ mai mari a BancPost.
Am petrecut mult timp in discutii cu diverse banci in ultimele luni pentru a gasi o solutie mai buna decat CEC sau BancPost, iar discutiile incep sa se apropie de final. Speram sa avem detalii in urmatoarele saptamani. Din pacate, multe banci refuza sa lucreze cu servicii de schimb de monede digitale deoarece nu suntem reglementati.

Echipa CoinFlux
Zubilica2
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 1


View Profile
January 25, 2018, 11:24:34 AM
 #238

Mi se pare ciudat ca nu oferiti serviciul de "wallet"  in EUR pentru cetatenii romani.
al1n
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
January 25, 2018, 12:18:33 PM
 #239

Mi se pare ciudat ca nu oferiti serviciul de "wallet"  in EUR pentru cetatenii romani.

sigur se poate din punct de vedere legal (plati catre/dinspre o firma din Romania dintr-un cont de persoana fizica din Romania)?
nu is 100% sigur de asta
cred ca aici e problema
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
January 25, 2018, 12:26:00 PM
 #240

Am petrecut mult timp in discutii cu diverse banci in ultimele luni pentru a gasi o solutie mai buna decat CEC sau BancPost, iar discutiile incep sa se apropie de final. Speram sa avem detalii in urmatoarele saptamani. Din pacate, multe banci refuza sa lucreze cu servicii de schimb de monede digitale deoarece nu suntem reglementati.

Echipa CoinFlux

Nu inteleg cum de ati fost refuzati de ING, daca bitcoinromania lucreaza cu ei. Daca ceva nu e reglementat, asta nu insemna ca o banca va poate refuza. Ce v-au invocat?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!