Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:16:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Grop Network SCAM!!!  (Read 2033 times)
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 16, 2016, 12:12:57 AM
Last edit: May 16, 2016, 07:52:07 AM by locopao
 #1

Ανοίγω καινούριο τόπικ γιατί βγαίνουν σαν τους χοχλιούς μετά από βροχή...

http://www.grop-network.com/

Νέο φρούτο in da house!

"BitClub Network - Ο ποιο επαναστατικός και ο ποιο κερδοφόρος τρόπος να κερδίζεται Bitcoins"

Έτσι ακριβώς το γράφει!!! στην πρώτη σελίδα... μου βγήκαν τα μάτια με την ορθογραφία τους!

Δεν γράφω τίποτα άλλο, όποιος θέλει μπαίνει στο σάιτ και γελάει. Έχουνε και βίντεο παρουσίαση κάνα μισάωρο, δεν μπήκα στον κόπο να το δω.

Όποιος κάνει τον κόπο, καλή διασκέδαση!

Υ.Γ.: άμα είσαι μέλος εδώ, κάνε και σε μας μια παρουσίαση ρε φίλε

EDIT: Για να κάνεις εγγραφή και να γίνεις μέλος στο κλαμπ των "εκλεκτών" πρέπει να πληρώσεις μόνο $99.
1714878963
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714878963

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714878963
Reply with quote  #2

1714878963
Report to moderator
1714878963
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714878963

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714878963
Reply with quote  #2

1714878963
Report to moderator
1714878963
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714878963

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714878963
Reply with quote  #2

1714878963
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714878963
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714878963

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714878963
Reply with quote  #2

1714878963
Report to moderator
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 16, 2016, 12:29:47 AM
 #2

To bitclub πάντως είναι pool shadow βέβαια που κανείς όχι μόνο δεν ξέρει ποιοί είναι οι διαχειριστές του αλλά και που έχουν τους miner τους. Πάντως βρίσκει block και είναι και αυτό που βρήκε και το block με τα απίστευτα fee και που επέστρεψε μέρος του στο bitcoin foundation.

http://www.bitcoin-gr.org/?p=5183

τώρα αυτή η σελίδα στα Ελληνικά είναι δικιά τους η κάποιος που μπήκε ενδιάμεσος και εκμεταλλεύεται αυτή την κατάσταση? Μάλλον το δεύτερο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 16, 2016, 12:40:50 AM
 #3

Αυτή είναι η απάτη προφανώς...

Ότι δεν έχουν καμιά σχέση με το mining pool

και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τον κοσμάκη

Γι' αυτό και η σελίδα λέγεται "Grop Network" και έχει ως κράχτη το BitClub
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 16, 2016, 12:46:01 AM
 #4

καλά σίγουρα αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω υπάρχουν τόσο χαζοί που δίνουν τα λεφτά τους όπου νάναι και σε όποιον νάναι? Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την απελπισία μερικών για εύκολο και γρήγορο κέρδος ενώ από την άλλη είναι στον καθένα μας γνωστό ότι αυτό δεν πετυχαίνει σχεδόν ποτέ.. Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 16, 2016, 12:57:52 AM
 #5

Και όμως...

Εσύ το λες αυτό ότι δεν μπορείς να το καταλάβεις γιατί είσαι στο χώρο, συμμετέχεις σε ένα φόρουμ όπως αυτό εδώ και ενημερώνεσαι και ξέρεις 2-3 πράγματα σχετικά με τα κρυπτονομίσματα και τις απάτες που παίζουν κατά καιρούς.

Για φαντάσου όμως σε κάποιον που δεν έχει καμιά ιδέα πώς του ακούγονται όλα αυτά για τα ψηφιακά νομίσματα, τις καινοτόμες τεχνολογίες, τις προοπτικές και το μεγάλο κέρδος... Δεν θέλει και πολύ να τσιμπήσει... Σου λέει 99 δολάρια, τι έχω να χάσω, δεν θα με σώσουν 99 δολάρια που θα ξοδέψω... Και αν μου κάτσει (που λέει και το σλόγκαν)

Και πάνω σ' αυτό βασίζονται όλα αυτά τα scam. 1 στους 10 να τους κάτσει, κάνουν τρελή μπάζα οι τύποι. και άντε μετά να βγάλεις άκρη.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
May 16, 2016, 07:29:20 AM
 #6

μονο που αυτα δεν εχουν τη στοιχειωδη ασφαλεια που σου παρεχει ο οπαπ. ειναι σαν το τζοκερ χωρις ποτε να κανει κληρωση  Cheesy
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 16, 2016, 07:53:20 AM
 #7

Αφαιρώ από τον τίτλο το Bitclub για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

Το συγκεκριμένο αφορά στο grop network και όχι στο mining farm του Bitclub.
Doomer
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 251


Rider of comets, and brother to the nebulae


View Profile
May 16, 2016, 07:57:38 AM
 #8

Ανοίγω καινούριο τόπικ γιατί βγαίνουν σαν τους χοχλιούς μετά από βροχή...

Νέο φρούτο in da house!

"BitClub Network - Ο ποιο επαναστατικός και ο ποιο κερδοφόρος τρόπος να κερδίζεται Bitcoins"

Έτσι ακριβώς το γράφει!!! στην πρώτη σελίδα... μου βγήκαν τα μάτια με την ορθογραφία τους!

EDIT: Για να κάνεις εγγραφή και να γίνεις μέλος στο κλαμπ των "εκλεκτών" πρέπει να πληρώσεις μόνο $99.
Ε-ΛΕ-ΟΣ ! Cheesy Cheesy Cheesy
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
May 16, 2016, 11:07:38 AM
 #9

ανακουφιστικα νόμιζα ότι μόνο εγώ είχα πρόβλημα με τα ελληνικα μου

Vasilis81
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
May 22, 2016, 02:04:30 PM
 #10

Καλησπέρες παιδιά

Λοιπόν για να σας ξεμπερδέψω λίγο. Αν το καταφέρω...

Ο Grop Network  είναι ένας ανεξάρτητος αντιπρόσωπος της Bitclub και η ιστοσελίδα του είναι ατομική και όχι της ίδιας της εταιρίας. Δημιούργησε ένα site για να κάνει μια παρουσίαση της εταιρίας στο ελληνικό κοινό.

Τα 99$ είναι το ποσό της εγγραφής για να ξεκινήσει κάποιος και από κει και πέρα μπορεί κάποιος να ξεκινήσει να δουλεύει το σύστημα για να παράγει bitcoin.

Τώρα με ποιον τρόπο παράγει bitcoin.

Έχει 3 πακέτα επιλογής να αγοράσεις, πέρα από την συνδρομή των 99$.
Το 1ο πακέτο αν θυμάμαι καλά κοστίζει 500$. Τα επόμενα ακόμη μεγαλύτερα. Είναι ακριβές οι τιμές.
Οι χρόνοι που θα πρέπει να περιμένει κάποιος για να βγάλει όλο αυτό το κέρδος είναι τεράστιοι. Κάπου πήρε το μάτι μου για 600 μέρες απόδοση. (πλάκα μας κάνει...)

Ο σκοπός είναι ότι το μέλος στην ουσία νοικιάζει miners και πληρώνει το ρεύμα για την παραγωγή bitcoin. Η έδρα λένε ότι βρίσκετε κάπου στα Βαλκάνια σε μια χώρα επειδή εκεί είναι πολύ φθηνό το ρεύμα.
Στο κεντρικό site  της ίδιας της εταιρίας έχουν φωτογραφίες και από τις εγκαταστάσεις τους με τα πανό της ίδιας της εταιρίας. Τώρα θα μου πείτε και που το ξέρουμε αν δεν το έκαναν εκείνη τη στιγμή επίτηδες. Τοι σκέφτηκα και εγώ.

Η απάτη με τα bitcoin έχει ξεφύγει πολύ και θέλει πολύ προσοχή και πολύ ψάξιμο.

Σας παραθέτω το linkl  της κεντρικής εταιρίας Bitclub για να έχετε και εσείς μια εικόνα.
Αν βρείτε κάτι αρνητικό παρακαλώ ενημερώστε τον κόσμο για να ξέρει τι του γίνεται.

Link site ---> https://bitclubnetwork.com/

Όπως επίσης και μια σύντομη έρευνα που έκανα βρήκα και αυτά εδώ τα στοιχεία ---> http://www.scamadviser.com/check-website/bitclubnetwork.com
locopao (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 23, 2016, 07:26:21 AM
 #11

Γενικώς πάντως η όλη φάση με το cloud mining είναι επικίνδυνη για να χάσει κάποιος χρήματα και έχει αποδειχθεί πολλές φορές στο παρελθόν.

Εάν ακούγεται κάτι πολύ καλό για να είναι αληθινό, τότε μακριά. Κατά 100% είναι απάτη στη μέση.
dimisgrop
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
October 12, 2016, 05:46:26 PM
 #12

Καλησπέρα
Είμαι ο Dimis Grop ή όπως αλλιώς με αποκαλείται εδώ Scam ή νέο φρούτο in da house (σε ευχαριστώ locopao).
Πλάκα έχει πραγματικά.
Να ζητήσω συγνώμη για τα ελληνικά μου. Είμαι ομογενής και ξέρω την αδυναμία μου. Θα προσπαθήσω να βελτιώσω τα ορθογραφικά μου λάθη. Σας το υπόσχομαι.

Ασχολούμαι με το networking και από τον Μάιο ξεκίνησα να ασχολούμαι και με το Bitcoin. Και φυσικά δεν μπήκα τόσο στην λεπτομέρεια όσο οι περισσότεροι από εδώ μέσα. Δεν θα μπορούσα εννοείται. Ενημερώνομαι όμως όλο και περισσότερο.
Το ίδιο ισχύει και με τα αυτοκίνητα. Μου αρέσει να τα οδηγώ, αλλά έτσι και ανοίξω το καπό δεν καταλαβαίνω τίποτα. Παρόλο αυτά ξέρω να οδηγώ πολύ καλά.

Γράφτηκα στο Bitclub Network καθώς μου δίνεται έτσι η δυνατότητα να συμμετέχω σε mining pool.
Το grop-network είναι μία από τις domain μου. Σκεφτόμουν να κάνω στην αρχή ένα blog αλλά στην συνέχεια κατέληξα σε σελίδα πληροφόρησης για το Bitclub Network.
Είναι ολοφάνερο νομίζω. Το logo του Bitclub το έχω σε πολλά σημεία τοποθετημένο και στα κείμενα μου το αναφέρω ξεκάθαρα.
Αυτή είναι όλη η ιστορία. Κανένας δεν πληρώνει σε εμένα τίποτα. Ενημερώνω τι μπορεί να κερδίσει κάποιος και ποιες υπηρεσίες προσφέρει το Bitclub Network.
Τι θα κερδίσω?
Το bitclub σε ανταμείβει για τις συστάσεις σου. Δικτύωση δηλαδή. Αυτό ναι.

Πιστεύω ότι το Bitclub Network δεν είναι scam. Είναι mining pool με αρκετή διαφάνεια. Άλλωστε εμφανίζονται και τα στοιχεία των block τους στην blockchain (https://blockchain.info/pools)
Παρόλα αυτά αν υπάρχει κάτι αρνητικό θα μου κάνατε μεγάλη χάρη αν με ενημερώνατε. Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να προωθώ κάτι χωρίς προοπτική.

Θα ήθελα να σταθώ και σε αυτήν την φράση χωρίς παρεξήγηση και ανεξάρτητα με το Bitclub:
Εάν ακούγεται κάτι πολύ καλό για να είναι αληθινό, τότε μακριά. Κατά 100% είναι απάτη στη μέση.
Με αυτόν τον τρόπο, ναι μεν προστατεύεσαι από κάθε απάτη, αλλά κλίνεις και οριστικά τις πόρτες και σε κάθε ευκαιρία. Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο.
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
October 12, 2016, 06:47:22 PM
 #13

Αυτο με τα ελληνικά δεν το είπα για να σε προσβάλω

karasako
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 100


View Profile
October 13, 2016, 09:01:37 AM
 #14


Ο Joby Weeks είναι πίσω από το Bitclub. Κάποιος από τους χρήστες που το προωθούσαν είπε πως ήταν Advisor o Roger Ver (ή κατι τέτοιο.. δε θυμάμαι ακριβώς) και πήγε στο show να πει ότι δε σχετίζεται.. όπου είχε και σύντομη συζήτηση με τον Joby Weeks.

https://letstalkbitcoin.com/blog/post/the-crypto-show-roger-ver-and-joby-weeks-face-off-on-bitclub

Υπάρχουν αρκετά cloud mining operations... και είναι γνωστό ότι δεν είναι και τόσο κερδοφόρα για τους χρήστες (ROI σε σχέση πάντα με το αρχικό κεφάλαιο).

Το πρόβλημα που βλέπω εγώ με το Bitclub είναι οι συστάσεις. Υποτίθεται ότι τα λεφτά για τις συστάσεις (referrals) τα δίνουν από τα λεφτά που παίρνει το Bitclub για το hardware όταν αγοράζουν πακέτο. Αλλά όταν είχα δει παλιότερα τα έσοδα των συστάσεων με τα έσοδα των χρηστών τα νούμερα δε βγαίναν στο τέλος (δηλ. στο τέλος κάποιοι θα χάσουν). Δεν είχα το χρόνο να κάνω πιο λεπτομερή ανάλυση αλλά θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός.

Υπάρχουν πολλοί που περηφανεύονται ότι βγάζουν χιλιάδες κάθε μήνα από το Bitclub... για να είμαι ειλικρινής, για μένα, μόνο αυτό φτάνει (το ότι βγάζουν χιλιάδες το μήνα, όχι ότι περηφανεύονται) γιατί όπως είπα δε μου βγαίναν τα νούμερα.

Bitrated user: kostas.
dimisgrop
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
October 13, 2016, 10:13:37 PM
 #15

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Πολύ καλές πληροφορίες.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!