Bitcoin Forum
April 16, 2024, 08:05:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Alt-coin madenciliğine başlamak isteyenler buraya...  (Read 2530 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
October 18, 2016, 04:46:34 PM
Last edit: October 18, 2016, 05:11:28 PM by igotek

Alt-coin madenciliği yapmak istiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Adım adım yardıma ihtiyacınız var. İşe nereden başlamalı ve profesyonel olarak nasıl devam etmelisiniz ? Ne tür donanımları satın almanız gerekiyor ? Hangi programları kullanmanız gerekiyor ? Ürettiğiniz alt-coinleri nasıl paraya çevireceksiniz ? sizlere adım adım yardımcı olacağım.

İlk olarak evinizdeki bilgisayarınızı değerlendireceğiz. Bu sayede çok masraf yapmadan siz de hemen alt-coin madenciliğine başlayabileceksiniz. Mevcuttaki bilgisayarınızı kullanarak alt-coin üretebilecek ve sizde para kazanabileceksiniz. Öncelikle güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Üstelik alt-coin madenciliği yaparken bilgisayarınızı dilediğiniz gibi kullanmayadevam edebilirsiniz. Başka programlar kullanmanız, internete girmeniz, müzik dinlemeniz, film izlemeniz engellenmez. Alt-coin madenciliği programı simge durumunda küçültülmüş bir şekilde çalışmaya devam eder.

Sapphire Nitro Amd Radeon R9 390X 8GB Tri-X OC 512Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11241-04-20G
Bu ekran kartı hepsiburada da 2500 TL (Size bu ekran kartını yarı fiyatına temin edebilirim.)

Sapphire Amd Radeon R9 390X TRI-X OC 8GB 512Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (11241-00-20G)
Bu ekran kartı hepsiburada da 1568 TL (Stokta yoktur.)

Yukarıda belirtmiş olduğum ekran kartlarından birini satın almanız gerekiyor. Tavsiyem ilk başta belirttiğimdir. Nitro oluşu ve back plate ilave edilmiş olması onu diğerinden ayırarak daha üst seviyeye taşıyor. Her iki kart da overclock edilmiştir. Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. bilgisayar kasanıza takıp driver'larını yükledikten sonra kullanıma hazırdır.

Driver olarak beraberinde gelen driver ile iyi bir verim alamazsınız. En son çıkan güncel driver ise alt-coin madencilik programlarında sorun yaşatmaktadır. Bu sebeple sizlere göndereceğim driver'ı kurup kullanmalısınız. Ekran kartını benden aldığınızda sizlere bu driver'ı CD içerisinde gönderiyorum.

Alt-coin madenciliği için kullanmanı gereken programı yine benden ekran kartı aldığınız takdirde CD içerisinde size gönderiyorum. CD içerisinde bulunan mining programını bilgisayarınızda masa üstüne kopyaladıktan sonra içerisindeki Start_mining.bat dosyasını açtığınızda alt-coin madenciliği başlamış oluyor.

Alt-coin madenciliğinden elde ettiğiniz gelirler sizin için önceden hazırladığım online cüzdanda biriktirilmektedir. Dilediğiniz zaman bu online cüzdanlardaki parayı benim online cüzdanıma transfer ettiğinizde size TL olarak banka hesabınıza ödeme yapıyorum. Üstelik havale ücreti de banaait. Bu hizmeti yine sadece benden ekran kartı alan kişilere vermekteyim.

---

Buraya kadar herşey tamam. Peki ya daha fazla gelir elde etmek istersenizne yapmalısınız ?

Bu durumda alt-coin madenciliği için hazılanmış ve sadece alt-coin madenciliği için kullanacağınız bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bu durumda minimum 6 adet ekran kartı almanız gerekmektedir. Profesyonel olarak kullanacağınız bu sistem için 10.000-25.000 TL arasında bir tutarı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Hazır kurulu bir sistemi satınalıp kullanabilir veyayeni bir sistem kurulmasını isteyebilirsiniz. Alttaki adreste kullanmanız gereken donanımlar hakkında örnekler verilmiştir. Satın almak istediğinizde sizlere yardımcı oluyorum. Satın alacağınız donanıma göre gelire sahip oluyorsunuz.

http://www.cryptocurrency.igotek.net/MiningRigs.aspx

Bunlar dışında ASIC cihazlarla da madencilik yapılmaktadır. İlk ASIC cihazımı sipariş verdim. Ancak henüz elime geçmedi. Geldiğinde gerekli testlerimi yapıp ASIC cihazlar içinde yardımcı olmaya çalışacağım. Sorularınız varsa bu başlık altında sorabilirsiniz.

---

Yukarıda önerdiğim tek bir ekran kartı ile hem bilgisayarınızı dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebileceksiniz hem de bir yıl içerisinde ortalama olarak 700 USD para kazanacaksınız. Kazancınızı almak için bir yıl beklemenize de gerek yoktur. Her gün para alabileceksiniz. Yapacağınız donanımsal yatırım bir yıl içerisinde size iki katı olarak geri dönecektir.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
1713297929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713297929
Reply with quote  #2

1713297929
Report to moderator
1713297929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713297929
Reply with quote  #2

1713297929
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 18, 2016, 04:56:36 PM
Last edit: October 18, 2016, 08:06:48 PM by ekiller

Vay beee.

Harbiden de   "Alt-coin madenciliği programı simge durumunda küçültülmüş bir şekilde çalışmaya devam eder."   Bu gerçek mi ? eğer öyle ise alayım. Müthiş birşey yani.

Bide Zeki MÜREN'de  bizi görecek mi ?
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 18, 2016, 05:39:51 PM

RX 480 ve RX 470 elektriği az tüketmesi ve mhs değerleri ile söylediğiniz ekran kartlarına kafa tutar ayrıca fiyatı da rx480 için 1200 tl rx470 1000 tl ve altı bir fiyata bulmak mümkün hele referans modeller ise -200 tl daha uygun.Ben olsam bu kartlar ile başlardım ki öylede yaptım.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
October 18, 2016, 05:46:24 PM

Rx480 ne kadar ses cikariyor? 5 tane calistiriyoruz diyelim?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
October 18, 2016, 05:59:17 PM

Amerika'yı yeniden keşfettiğiniz için size teşekkür ediyorum. Konunun pazar alanı olması ise başka bir muamma. Bence siz bu cihazlardan sağlam bir ders alacaksınız sonra bu işe bakış açınız baştan aşağı değişecek gibi geliyor. Ellerinize sağlık, güzel yazı ama okumadım.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
October 18, 2016, 07:54:38 PM

Arkadaş diyor ki her şeyi benden al, cd hediye edeyim. Cd de mining programı hazır. Sadece starta bas. Kazdığın altcoin benim cüzdanıma gelsin. Ben sana istediğin zaman TL olarak havale yapayım (HEM DE HAVALE ÜCRETİ ONA AİTMİŞ).

Ha bir de, daha profesyonel olarak yapmak istersen, 6 ekran kartlı bir sistem kuracakmış sana, bunun için de 10.000 (on bin ) TL ile 25.000 (yirmibeş bin) TL arası bir para ödeyecekmişsin!...

Arkadaş ava çıkmış resmen!..

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 18, 2016, 10:11:21 PM

Rx480 ne kadar ses cikariyor? 5 tane calistiriyoruz diyelim?

Bende şuanda R9 390X çalışıyor nicehash ile ethereum kazıyor. ve pek ses çıkmıyor. kasa hemen yanı başımda duruyor.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 18, 2016, 10:41:25 PM

Kriptopara kanka sen misin?? En son 180mh rig icin 12000tl istiyordun   Grin
Olum bari cd yerine 8liralik usb bellek hediye etseydin a101de satiliyor 8,99  Grin
Bu arada 390x 2500liraymis: hass2ktir ordan diyorum sana  Grin
Benden yeni baslayanlara bedava paket. Ekran kartinizi alin size 2 hafta ücretsiz destek vereyim cd falan göndermem ama gerekenleri soylerim siz indirirsiniz Smiley

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
October 18, 2016, 11:44:12 PM

Olum bari cd yerine 8liralik usb bellek hediye etseydin a101de satiliyor 8,99  Grin
Benden yeni baslayanlara bedava paket. Ekran kartinizi alin size 2 hafta ücretsiz destek vereyim cd falan göndermem ama gerekenleri soylerim siz indirirsiniz Smiley
senın laf sokmaların a   geberıom be kanka yakın  olssan   1 70 lık ısmarlıycam sana amk  Cheesy .D
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 19, 2016, 12:24:58 AM

Burası kurtlar sofrası tilki kardeş yanlış yere yazmışsın  Grin
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 19, 2016, 12:27:33 AM

senın laf sokmaların a   geberıom be kanka yakın  olssan   1 70 lık ısmarlıycam sana amk  Cheesy .D
70lik fazla gelir 50lik iceriz üstüne cila çekeriz  Grin saka bi yana gorusuruz elbet bi zaman:))

peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
October 21, 2016, 12:55:31 PM

kriptopara bıkmıyor usanmıyor.

bu çocuğun kaç tane hesabı var?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 07:20:21 PM

kriptopara bıkmıyor usanmıyor.

bu çocuğun kaç tane hesabı var?

Bahsettiğiniz kişi değilim. Burada belirttiğim bilgiler hiçbir tecrübesi olmayan bu işe yeni başlamak isteyenler içindir. Tabi ki profesyonel olarak bu işi yapanlar çok daha ucuza mal ederek istediği gibi bir sistem kuracaktır. Ama evinde tek bir bilgisayarı olup da aynı zamanda alt-coin üretmek isteyenler için hiçbirşeyle uğraşmadan herşeyin hazır olarak sunulduğu bir siste mtabiki çok daha iyi olacaktır. İşi öğrendikçe de kendi başlarına sistem kurabilecek hale geleceklerdir.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 07:38:45 PM

Ortalama fiyatları baz alarak size 6 ekran kartlı bir sistem fiyatı verebilirim.

450 TL anakart
100 TL RAM
150 TL SSD
1500 TL PSU
300 TL 6 adet rider
250 TL kasa
Minimum 1000 TL'den 6 adet ekran kartı

8750 TL ' ye minimum bir sistemin maliyeti var. Tabi bazı ürünleri Türkiyeden temin edip bazı ürünleri yurtdışından getirmek, gümrükle uğraşmak, nakliye ücretleri ya da atın alınan ürünlerde arızalı ürün çıkması iade süreci vb problemlerle boğuşmak da cabası.

Mesela şuanda gümrükte ASRock H97 Anniversary ana kart siparişim takılmış durumda. Bu üçüncü getirttiğim kart ama her seferinde takılıyor. Satın aldığıız yerin ürünün faturasını içine koyması yetmiyor. Gümrük memuru kafasına göre hareket ediyor. Bu ana kart 100 USD den fazla ediyor diyerek ekstra belgeler talep ettiler yine. Ayrıca ürünlerin kargo nakliye süreci de var.

Tabi ki eğer ne alacağınızı nasıl kurulum yapacağınızı hangi programlarla madencilik yapacağınızı bilirseniz bir de üzerine kazdıüınız coinleri coin borsasında nası ldeğerlendireceğinizi bilirseniz düşük maliyetlerle yüksek kazanç elde edersiniz. Sizin bilginiz var diye herkesin bilgisi olacağı anlamına gelmiyor.

Türkiye'den ilk olarak Baikal Mini Miner sipariş veren kişi benim. Şuan DHL'de kargo sürecinde. Bakalım bunda ne gibi sorunlar çıkacak. Herşeyi o kadar basit anlatıyorsunuz ki sanki gerçekten herşey o kadar çok basit. Dikkat ettiyseniz ülkemizde ASIC cihazların satışı yapan resmi bir firma yoktur. Yurtdışından gelirken beraberinde getiriyor çoğu kişi. Zaten kolay olsa bu cihazlardan resmi satış yapan firma olurdu.

Sizin mantığınızda yurtdışından x firmadan 100 TL tutara makine alıp 101 TL ye satılır. 1 TL kar edilir. Sonra müşteri o makinede sorun yaşayınca destek alacak yer bulamaz. Bi makine satın alıp Ethereeum kazan bir kişi bu coin para kazandırmamaya başlayıp da farkl ıbi coin para kazandırmaya başlayına onu kazma bunu artık kaz diyerek yönlendirme alıp işine devam edebilmeli. Ülkemizde çoğu kişi kulaktan dolma bilgilerle madencilik yapıyor. Herkesde bi heves var. Peki kazanç sağlamak yerine yerinde sayanlar ?

Güneş paneli kullanın elektrik bedavaya gelsin deniliyor. Forumda kim güneş paneli kullanıyor ? Şuanda evimin çatısına güneş paneli kurulması için araştırmalarım devam ediyor. iki farklı firmadan teklif aldım. Maliyet çıkartıldı. Biri montaja ben karışmam derken diğeri anahtar teslim proje yapıyor. Teknik bilgiler araştırılıyor. Peki ben kendime güneş paneli kurdurunca elektrik maliyeti ortadan kalkınca istediğim gibi sistemlerle çalışamaz mıyım ? Madem bu işi çok iyi biliyorsunuz Bence burda ahkam kesip atıp tutacağınıza sizde bir yerden başlayın ve yeni başlayan kişilere düşük kazançlarla da olsa bu işin nasıl yapıldığını öğretin. Daha sonra zaten bu işe gönül veren kişiler zamanla kendini geliştirecektir.

arancra
Sr. Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 07:46:35 PM

Ortalama fiyatları baz alarak size 6 ekran kartlı bir sistem fiyatı verebilirim.

450 TL anakart
100 TL RAM
150 TL SSD
1500 TL PSU
300 TL 6 adet rider
250 TL kasa
Minimum 1000 TL'den 6 adet ekran kartı

8750 TL ' ye minimum bir sistemin maliyeti var. Tabi bazı ürünleri Türkiyeden temin edip bazı ürünleri yurtdışından getirmek, gümrükle uğraşmak, nakliye ücretleri ya da atın alınan ürünlerde arızalı ürün çıkması iade süreci vb problemlerle boğuşmak da cabası.

Mesela şuanda gümrükte ASRock H97 Anniversary ana kart siparişim takılmış durumda. Bu üçüncü getirttiğim kart ama her seferinde takılıyor. Satın aldığıız yerin ürünün faturasını içine koyması yetmiyor. Gümrük memuru kafasına göre hareket ediyor. Bu ana kart 100 USD den fazla ediyor diyerek ekstra belgeler talep ettiler yine. Ayrıca ürünlerin kargo nakliye süreci de var.

Tabi ki eğer ne alacağınızı nasıl kurulum yapacağınızı hangi programlarla madencilik yapacağınızı bilirseniz bir de üzerine kazdıüınız coinleri coin borsasında nası ldeğerlendireceğinizi bilirseniz düşük maliyetlerle yüksek kazanç elde edersiniz. Sizin bilginiz var diye herkesin bilgisi olacağı anlamına gelmiyor.

Türkiye'den ilk olarak Baikal Mini Miner sipariş veren kişi benim. Şuan DHL'de kargo sürecinde. Bakalım bunda ne gibi sorunlar çıkacak. Herşeyi o kadar basit anlatıyorsunuz ki sanki gerçekten herşey o kadar çok basit. Dikkat ettiyseniz ülkemizde ASIC cihazların satışı yapan resmi bir firma yoktur. Yurtdışından gelirken beraberinde getiriyor çoğu kişi. Zaten kolay olsa bu cihazlardan resmi satış yapan firma olurdu.

Sizin mantığınızda yurtdışından x firmadan 100 TL tutara makine alıp 101 TL ye satılır. 1 TL kar edilir. Sonra müşteri o makinede sorun yaşayınca destek alacak yer bulamaz. Bi makine satın alıp Ethereeum kazan bir kişi bu coin para kazandırmamaya başlayıp da farkl ıbi coin para kazandırmaya başlayına onu kazma bunu artık kaz diyerek yönlendirme alıp işine devam edebilmeli. Ülkemizde çoğu kişi kulaktan dolma bilgilerle madencilik yapıyor. Herkesde bi heves var. Peki kazanç sağlamak yerine yerinde sayanlar ?

Güneş paneli kullanın elektrik bedavaya gelsin deniliyor. Forumda kim güneş paneli kullanıyor ? Şuanda evimin çatısına güneş paneli kurulması için araştırmalarım devam ediyor. iki farklı firmadan teklif aldım. Maliyet çıkartıldı. Biri montaja ben karışmam derken diğeri anahtar teslim proje yapıyor. Teknik bilgiler araştırılıyor. Peki ben kendime güneş paneli kurdurunca elektrik maliyeti ortadan kalkınca istediğim gibi sistemlerle çalışamaz mıyım ? Madem bu işi çok iyi biliyorsunuz Bence burda ahkam kesip atıp tutacağınıza sizde bir yerden başlayın ve yeni başlayan kişilere düşük kazançlarla da olsa bu işin nasıl yapıldığını öğretin. Daha sonra zaten bu işe gönül veren kişiler zamanla kendini geliştirecektir.

Uçmak gibisi yok yav.

Anakart 350 tl 5 gpu destekliyor.
Psu 600 tl
Msi Rx 470   880 tl
Riserlar tanesi 6 dolar

Kalkıp dersin şimdi benim getirdiğim gpu lar rx 470 ten kat kat iyi diye. 40 mhs alıyorsan 1 tanesinden eyvallah. Alacağın maksimum 32-33 mhs, elektrik tüketimini hesaplarsan rx 470 le aynı hesaba gelir.
Bir diğer konu, insanlar madenciliği ya da tradingi bilmiyor olabilir. Bu forum neden var, bilgi paylaşmak için. Soyacak kaz aramak için değil.

Sonuç olarak, neresinden bakılırsa bakılsın, hesaplanırsa hesaplansın; tamamen acemi kullanıcıları çekmeye yönelik, ART NİYETLİ bir başlık olmuş.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄

██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 07:47:21 PM

https://mineshop.eu/ethereum-miner/ethereum-miner-eth-gpu-mining-amd-rx480-detail

Yukarıda verdiğim linkte 2500 Euro ödeyerek Ethereum üretecek bi cihaz alabiliyorsunuz. Herşeyi kurulu hazır sistem. sizin sadece programı başlatmanız yeterli. Bu ürünü ben satmıyorum. Ama satn kişi bu alanda yeteri kadar deneyime sahip birisi. Euro şuanda 3,35 TL

Yurtdışından kredi kartı ile alışveriş yapıldığında kur farkı alınıyor. Bunu tüm bankalar uyguluyor ve en son yaptığım alışverişe baktığımda Euro 3,59 TL olarak kredi kartıma yansıtılmış duurmda. Banka havalesi ile olunca da yükske para transfer ücretleri ile karşılaşmak mümkün.

Bir de nakliye ücreti + %20 gümrük vergisini ekleyin bakalım ne çıkıyor ortaya.

Bence coin madenciliğinde bir yıllık ROI süreci normaldir. Fazlası normal değildir. Baikal mini miner 500 $ fiyattan satışa sunuldu. Ödeme bitcoin olarak kabul ediyorlar. Bitcoin fiyatı aldı başını gitti. Resmi sitesinden aldığım halde bana maliyeti şuan için kargo dahil 2000 TL yi buldu. Tabi gümrükte problem çıkmaz ise. Gümrükte problem çıkarırlarsa bir de gümrük masrafı eklenecek.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 07:58:31 PM

@arancra

600 watt PSU neye yetecek ?
EVGA 1600W G2 PSU kullanıyorum. 6 ekran kartlı sistem için. Daha düşük PSU kullanmayı denedim. Normalde sorun yokken Claymore Miner ı çalıştırdığımda PSU dan puf diye bi ses geldi sen sağol.

Başka bir deneyim paylaşayım. 500 Watt Thermaltake PSU aldım. Bir ana kart üzerine bir adet RX480 taktım. Sorunsuz çalışıyordu oyunlarda. Perfermans güzeldi. Nicehash miner progrmaını kurdum. Benchmark yaparken bi anda PSU dan bi koku geldi ve PSU mefta. 600 TL ye aldığın hangi PSU 6 tane ekran kartı çalıştırıyor çok merak ettim doğrusu.

Riser 6 USD demişsin. Bana 10 adet 6'lı set yollar mısın lütfen Smiley

6 adet ekran kartını hangi ana karta bağladın ? 350 TL - Tabi haklısın amazon dan bakarsın ana kart fiyatına dersin sonra 350 TL. Satın almaya çalıştığında çoğu satıcı Türkiye'ye ürün göndermiyor. Türkiye'ye ürün göndereni bulacaksın sonra nakliye ücreti ekleyeceksin. Kargo bekleyeceksin günlerce. Sonra gümrük memurlarıyla uğraşacaksın. Bi de şöyle düşün: Otobüse binip gdeceksin bizzat alacağın ürünü test edip çalışır vaziyette olduğunu göreceksin ve sana ne kadazandıracağını hesaplayacaksın şine gelirse alıp çıkacaksın beraberinde evine götüreceksin. Bi günde herşey hazır.

Burda amaç hiçbirşey bilmeyenleri kandırmak değil de hiçbirşey bilmeyenlere hazır sistem sunmak. Tabi ki bi miktar kazancım olacak. Bugün kendi evimde 3 kişiye sunup yaparak iki kişiye ekran kartı sattım ve evlerindeki bilgisayarlarına montajını yapıp programları kurdum. Kazançları kendi cüzdanlarında birikecek şekilde cüzdanlarını oluşturdum. Ne zamna bana transfer edersen banka hesabına para atarım diye bilgi de verdim. Hatta daha da ileri gidip bi sorun olur program veya bilgisayarda sorun olursa çağır ücretsiz teknik destek de veririm dedim. Bir kişinin bilgisayarında windows active dahi edilmemiş siyah ekranla sağ alt köşede uyarıyla kullanıyordu. Onu dahi düzelttim. Evet çok zor bir şey değil ama malesef bunu dahi yapmayı bilmeyen kişiler senin bahsettiğin fiyatlara malzeme alıp hiçbirşey yapamadan öylece ortada mı kalsın ? Bu şekilde kim hizmet veriyor ?

arancra
Sr. Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 08:05:00 PM

@arancra

600 watt PSU neye yetecek ?
EVGA 1600W G2 PSU kullanıyorum. 6 ekran kartlı sistem için. Daha düşük PSU kullanmayı denedim. Normalde sorun yokken Claymore Miner ı çalıştırdığımda PSU dan puf diye bi ses geldi sen sağol.

Başka bir deneyim paylaşayım. 500 Watt Thermaltake PSU aldım. Bir ana kart üzerine bir adet RX480 taktım. Sorunsuz çalışıyordu oyunlarda. Perfermans güzeldi. Nicehash miner progrmaını kurdum. Benchmark yaparken bi anda PSU dan bi koku geldi ve PSU mefta. 600 TL ye aldığın hangi PSU 6 tane ekran kartı çalıştırıyor çok merak ettim doğrusu.

Riser 6 USD demişsin. Bana 10 adet 6'lı set yollar mısın lütfen Smiley

6 adet ekran kartını hangi ana karta bağladın ? 350 TL - Tabi haklısın amazon dan bakarsın ana kart fiyatına dersin sonra 350 TL. Satın almaya çalıştığında çoğu satıcı Türkiye'ye ürün göndermiyor. Türkiye'ye ürün göndereni bulacaksın sonra nakliye ücreti ekleyeceksin. Kargo bekleyeceksin günlerce. Sonra gümrük memurlarıyla uğraşacaksın. Bi de şöyle düşün: Otobüse binip gdeceksin bizzat alacağın ürünü test edip çalışır vaziyette olduğunu göreceksin ve sana ne kadazandıracağını hesaplayacaksın şine gelirse alıp çıkacaksın beraberinde evine götüreceksin. Bi günde herşey hazır.

Burda amaç hiçbirşey bilmeyenleri kandırmak değil de hiçbirşey bilmeyenlere hazır sistem sunmak. Tabi ki bi miktar kazancım olacak. Bugün kendi evimde 3 kişiye sunup yaparak iki kişiye ekran kartı sattım ve evlerindeki bilgisayarlarına montajını yapıp programları kurdum. Kazançları kendi cüzdanlarında birikecek şekilde cüzdanlarını oluşturdum. Ne zamna bana transfer edersen banka hesabına para atarım diye bilgi de verdim. Hatta daha da ileri gidip bi sorun olur program veya bilgisayarda sorun olursa çağır ücretsiz teknik destek de veririm dedim. Bir kişinin bilgisayarında windows active dahi edilmemiş siyah ekranla sağ alt köşede uyarıyla kullanıyordu. Onu dahi düzelttim. Evet çok zor bir şey değil ama malesef bunu dahi yapmayı bilmeyen kişiler senin bahsettiğin fiyatlara malzeme alıp hiçbirşey yapamadan öylece ortada mı kalsın ? Bu şekilde kim hizmet veriyor ?

Önce okumayı öğren kardeşim!!!! (Yanlış okumaktan ziyade, işine geldiği gibi çarpıtabilmek için kasıtlı öyle yazdığını düşünüyorum aşağıda belittiğim noktaları!!!)

Psu 600 WATT DEĞİL 600 TL yazıyor
Anakarta 6 DEĞİL 5 GPU yazıyor
Riser için aliexpress e bakarsan 6 doların altında bir sürü var.

Öğrenmek noktasına gelince; yapmak isteyen zaten forumu biraz karıştırıp, deneyimli kişilere sorarak 1-2 günde başlayabilir bu işe.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄

██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 08:20:47 PM

Watt olarak okumuşum o kısmı ama yine de 600 TL ye 1600 watt PSU bulamazsın.

Evga 1600w G2 diye arattır bakalım var mı bu fiyata ?

Ülkemizde gördüğüm en iyi PSU Seasonic X-1250 80Plus Gold Sertifikalı 1250W Single Rail Modüler Power Supply (SEA-X-1250)
Bunun da fiyatı 1239 TL - Ama tabi ki 1250 Watt.

Ne diye bunu alalım ki ? Bir ürünün kalitelisini alacaksın bir defa alacaksın. EVGA kat kat üstün bu cihazdan. Ayrıca aradaki watt farkı da ortada.

Tek bir sistemde 6 ekran kartı kullanılabiliyorken neden 5 ekran kartlı bi ana kart tercih edilsin ki ? Dikkat ettiyseniz verdiğiniz fiyatlarda hep bir yerlerden birşeyleri düşüyorsunuz. Evet tabi ki de mantıklı ben size 100 TL ye de madencilik yapan bilgisayar dizerim. Neden 3+1 bir evde oturmak varken 2+1 evde oturalım ? Neden BMW ye binmek varken Şahin'e binelim ?

Ben şimdiye kadar yaptığım hiçbir işte maliyetlerden kaçmadım. Ucuza kaçıp kalitesiz ürün almak mı ? Yoksa biraz daha kesenin ağzını açıp kaliteli ürünler almak mı ?

Ben kaliteli ürünleri satarım fiyatı yüksektir, alıcısı azdır. Sen daha ucuz ürünler satarsın daha çok müşteri çekersin. Ben kaliteli ürün tercih ederim sen kalitesi daha düşük ürün tercih edersin. Müşteri dilediğini seçer onu satın alır.

Madem bu kadar ucuz sende aç bir konu ve bahsettiğin fiyatlardan sat. Alibabaexpressten getirtirsin riser'ları 6 USD den. Sonra beklersin 20-30 gün kargo gelsin. Sonra beklersin gümrük memuru tamm olur sorun yok desin. Burda forumda bile konu açmışlar. 6 adet riser sipariş verdim gümrükten geçmedi diye. Sonuç : para çöpe gider. Yada hiç uğraşmazsın tanesini 50 TL'den satın alırsın aynı gün veya ertesi gün elinde olur.

arancra
Sr. Member

View Profile WWW
October 21, 2016, 08:52:52 PM

Watt olarak okumuşum o kısmı ama yine de 600 TL ye 1600 watt PSU bulamazsın.

Evga 1600w G2 diye arattır bakalım var mı bu fiyata ?

Ülkemizde gördüğüm en iyi PSU Seasonic X-1250 80Plus Gold Sertifikalı 1250W Single Rail Modüler Power Supply (SEA-X-1250)
Bunun da fiyatı 1239 TL - Ama tabi ki 1250 Watt.

Ne diye bunu alalım ki ? Bir ürünün kalitelisini alacaksın bir defa alacaksın. EVGA kat kat üstün bu cihazdan. Ayrıca aradaki watt farkı da ortada.

Tek bir sistemde 6 ekran kartı kullanılabiliyorken neden 5 ekran kartlı bi ana kart tercih edilsin ki ? Dikkat ettiyseniz verdiğiniz fiyatlarda hep bir yerlerden birşeyleri düşüyorsunuz. Evet tabi ki de mantıklı ben size 100 TL ye de madencilik yapan bilgisayar dizerim. Neden 3+1 bir evde oturmak varken 2+1 evde oturalım ? Neden BMW ye binmek varken Şahin'e binelim ?

Ben şimdiye kadar yaptığım hiçbir işte maliyetlerden kaçmadım. Ucuza kaçıp kalitesiz ürün almak mı ? Yoksa biraz daha kesenin ağzını açıp kaliteli ürünler almak mı ?

Ben kaliteli ürünleri satarım fiyatı yüksektir, alıcısı azdır. Sen daha ucuz ürünler satarsın daha çok müşteri çekersin. Ben kaliteli ürün tercih ederim sen kalitesi daha düşük ürün tercih edersin. Müşteri dilediğini seçer onu satın alır.

Madem bu kadar ucuz sende aç bir konu ve bahsettiğin fiyatlardan sat. Alibabaexpressten getirtirsin riser'ları 6 USD den. Sonra beklersin 20-30 gün kargo gelsin. Sonra beklersin gümrük memuru tamm olur sorun yok desin. Burda forumda bile konu açmışlar. 6 adet riser sipariş verdim gümrükten geçmedi diye. Sonuç : para çöpe gider. Yada hiç uğraşmazsın tanesini 50 TL'den satın alırsın aynı gün veya ertesi gün elinde olur.

Çırpındıkça batıyorsun kardeş. 1600 watt psu ya neden ihtiyaç var onu da bir anlatıversen?Huh??

Madencilik yapan o kadar kişi aliexpresten alırken riserlerı sen neden alamayasın?

Kalite konusuna gelince, madencilik yapacaksın, msi rx 470 kalitesiz demek oluyor senin yazdıklarına göre. Ya da ihtiyacını karşılayacak kapasitede bir psu almak 500-600 liraya kalitesiz mi oluyor?

Madencilikte ben roi süresine göre hareket eder, ihtiyacımı karşılayacak ürünü alırım. Çok para harcamakla kaliteli sistem kurulmuyor maalesef!!!!!

SONUÇ: 6 gpu lu bir sistem için 25.000 (yirmibeşbin) TL den bahsetmek, hiç inandırıcı değil.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄