Bitcoin Forum
April 20, 2024, 03:35:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin ticareti  (Read 1453 times)
xsentus (OP)
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 21, 2016, 09:38:48 PM
Last edit: October 21, 2016, 10:22:01 PM by xsentus

Arkadaşlar bu akşam biraz pazar alanını gezdim..
100 tl'lik kur farkından para kazanmak için herkez birbiri ile bitcoin ticareti yapıyor.
15 temmuz'u geçirmiş bir ülkede bu tür transferleri 50-100 tl para kazanmak için nasıl yapıyorsunuz acaba ?

tanımadığınız bir kişiden size eft yoluyla para geliyor ve siz ona bitcoin gönderiyorsunuz. Bu eft gelen banka hesabı ya takibe alınmış ise ya FETÖ'cü ise ne yapacaksınız ? Polis gelip bu adam sana neden para gönderdi dediğinde ne yapacaksınız ? Geçenlerde bir arkadaşımın firması mahkemelik  oldu sebep ise 2 yıl önce iş yapıp fatura kestikleri bir firma fetö'cü olduğundan dolayı hiçbir günahları olmamasına rağmen mahkemelerde uğraşıyorlar.. ticaret yaptığınız kişi & kişiler tl'lerden kurtulup btc toplayıp belki ülkeden kaçacaklar..

çok mu senaristim bilmiyorum ama bana bu tip ticaret hiç mantıklı gelmedi.. Kimse ticaret yapmasın demiyorum ama malum ülkenin durumu. Ülkede halen sular durulmuş benim şahsen gördüğüm durum.

edit : Zamanında gittigidiyor'da oyun anahtarı satan arkadaşlar vardı.. Fiş göndermedikleri için ve o anahtarlardan dolayı banka hesaplarına para geçtiği için binlerce tl cezalar ödediler.. Hiç unutmuyorum.. 1000 oyun anahtarı satan bir kişi satış başına 70 tl ceza ödemişti... oyun anahtarından arada kazandığı para o kadar değildi.. eksisözlük bunlar vardır.. duruyordur..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
1713627309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713627309
Reply with quote  #2

1713627309
Report to moderator
1713627309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713627309
Reply with quote  #2

1713627309
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 21, 2016, 09:40:26 PM

Arkadaşlar bu akşam biraz pazar alanını gezdim..
100 tl'lik kur farkından para kazanmak için herkez birbiri ile bitcoin ticareti yapıyor.
15 temmuz'u geçirmiş bir ülkede bu tür transferleri 50-100 tl para kazanmak için nasıl yapıyorsunuz acaba ?

tanımadığınız bir kişiden size eft yoluyla para geliyor ve siz ona bitcoin gönderiyorsunuz. Bu eft gelen banka hesabı ya takibe alınmış ise ya FETÖ'cü ise ne yapacaksınız ? Polis gelip bu adam sana neden para gönderdi dediğinde ne yapacaksınız ? Geçenlerde bir arkadaşımın firması mahkemelik  oldu sebep ise 2 yıl önce iş yapıp fatura kestikleri bir firma fetö'cü olduğundan dolayı hiçbir günahları olmamasına rağmen mahkemelerde uğraşıyorlar.. ticaret yaptığınız kişi & kişiler tl'lerden kurtulup btc toplayıp belki ülkeden kaçacaklar..

çok mu senaristim bilmiyorum ama bana bu tip ticaret hiç mantıklı gelmedi.. Kimse ticaret yapmasın demiyorum ama malum ülkenin durumu. Ülkede halen sular durulmuş benim şahsen gördüğüm durum.
haklısın. aklıma gelmemişti. riskli...
xsentus (OP)
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 21, 2016, 09:43:46 PM

ticaretini yapacaksınız elden yapın bence Smiley eft havale bana sakat geliyor.

beyinsi
Hero Member

View Profile
October 21, 2016, 09:46:25 PM

doğru diyorsunda, kimi alıcı/satıcılar elden yapmak istemiyor... en güvenli yol aslında.. gizli kalmak istiyor..
xsentus (OP)
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 21, 2016, 09:48:27 PM

doğru diyorsunda, kimi alıcı/satıcılar elden yapmak istemiyor... en güvenli yol aslında.. gizli kalmak istiyor..

fetö'cüyü bırak.. ya gelen eft yada havale kara para ise Huh
aramızda üniv. öğrencileri var kur farkından para kazanmak için yapıyorlar sanırım ama ben riskli görüyorum..

beyinsi
Hero Member

View Profile
October 21, 2016, 09:56:41 PM

aramızda üniv. öğrencileri var kur farkından para kazanmak için yapıyorlar sanırım ama ben riskli görüyorum..

haklısın valla. bende btc almak istiyordum bu günlerde ama senin bahsettiğin konular aklıma gelmemişti. daha çok komisyonlar çok olduğu için alamadım. preev.com kuru aradım ama kimse oralı olmadı.

bende şu tether i araştırmıştım.. 1$ sabit tether'de. işte, elimdeki TL yi tethere bi şekilde çevirebilirsem, polo'dan usdt/btc takas işlemiyle btc alabilirim demiştim. hala araştırıyorum ama biraz zahmetli iş gibi..

tether.to sitesine üye oldum. hesap onayı istedi 6 adımda onaylıyorlar.. bir sürü belge.. biraz daha bakacağım olacak birşey ise, bu şekilde btc almayı düşünüyorum.

xsentus (OP)
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 21, 2016, 10:01:33 PM

haklısın valla. bende btc almak istiyordum bu günlerde ama senin bahsettiğin konular aklıma gelmemişti. daha çok komisyonlar çok olduğu için alamadım. preev.com kuru aradım ama kimse oralı olmadı.

bende şu tether i araştırmıştım.. 1$ sabit tether'de. işte, elimdeki TL yi tethere bi şekilde çevirebilirsem, polo'dan usdt/btc takas işlemiyle btc alabilirim demiştim. hala araştırıyorum ama biraz zahmetli iş gibi..

tether.to sitesine üye oldum. hesap onayı istedi 6 adımda onaylıyorlar.. bir sürü belge.. biraz daha bakacağım olacak birşey ise, bu şekilde btc almayı düşünüyorum.

türkiyedeki exchangelerden neden almak mantıklı gelmiyor ? tether ile biraz dolanbaçlı olmamış mı ? yada cex.io'dan mesela kredi kartı ile alınıyor.

beyinsi
Hero Member

View Profile
October 21, 2016, 10:07:53 PM

türkiyedeki exchangelerden neden almak mantıklı gelmiyor ? tether ile biraz dolanbaçlı olmamış mı ? yada cex.io'dan mesela kredi kartı ile alınıyor.

türkiyedeki exchange ler derken koinimdenmi bahsediyorsun?

cex.io'ya da pek güvenemiyorum. 1-2ay önce bir arkadaş denemelik 30$ göndermiş kredi kartından .. bir türlü hesabına parayı aktarmamışlar.. yok şu belke yok bu belge.. k.kartının sana ait olduğunu ispatlayacak belge vs istemişler.
cex.io ile aklımda bu kalmış ve sorun çıkar diye uğraşmadım hiç

sen cex.io yu kullanıyormusun/kullandınmı? kaç dolar gönderdin?
xsentus (OP)
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
October 21, 2016, 10:10:26 PM

cex.io'dan çok defa aldım ama istedikleri o belgelerin hepsini bendende istediler.. bende paşa paşa gönderdim.. onay süreside çok yavaş.
sanal kart kullanıyorum alacağım sırada.. cex.io harici birçok site var.. ben onu kullandığım için örnek verdim.

evet koinim var

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 21, 2016, 10:19:17 PM

cex.io'dan çok defa aldım ama istedikleri o belgelerin hepsini bendende istediler.. bende paşa paşa gönderdim.. onay süreside çok yavaş.
sanal kart kullanıyorum alacağım sırada.. cex.io harici birçok site var.. ben onu kullandığım için örnek verdim.

evet koinim var

hocam koinim de istiyor belge bir sürü. ayrıca manipülesinden tut da geç yatırma çekmesine kadar forumda konuşulan bissürü vukuatı var. bende şimdi BTC almak için pazar kısmını geziyordum pazar alırım falan diye içime kurt düşürdün. haksız da değilsin. en azından ohal kalkana kadar ekstra dikkat etmek lazım. şaka maka gözaltı süresi 1 ay şu an.

For rent...
beyinsi
Hero Member

View Profile
October 21, 2016, 10:28:26 PM
Last edit: October 21, 2016, 10:54:39 PM by beyinsi

evet koinim var

hocam koinim de istiyor belge bir sürü. ayrıca manipülesinden tut da geç yatırma çekmesine kadar forumda konuşulan bissürü vukuatı var. bende şimdi BTC almak için pazar kısmını geziyordum pazar alırım falan diye içime kurt düşürdün. haksız da değilsin. en azından ohal kalkana kadar ekstra dikkat etmek lazım. şaka maka gözaltı süresi 1 ay şu an.

btcturk kapandı, ortalık karıştı ne güzeldi 3ay önce.. böyle dertler yoktu... kolayca al/sat ,fazla kazık yemeden..

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 22, 2016, 12:58:22 AM

evet koinim var

btcturk kapandı, ortalık karıştı ne güzeldi 3ay önce.. böyle dertler yoktu... kolayca al/sat ,fazla kazık yemeden..

Aynı şey Koinim.com  başına da gelecek bence.  Ve burada esas önemli olan bu olay gerçekleştiğinde  Koinim de BTCturk gibi davranabilecek ve herkesin parasını ve BTC lerini  geri iade edebilecek mi ?

BTC turk patladığında  benim içeride 20 BTC vardı ve  hiç sorun olmadan geri aldım.  Hatta paramıda çektim ondada bir sorun yaşamadım . Bundan dolayı BTCtürk ü tebrik ediyorum.

Gemi battı ama kaptan gemiyi terk etmedi. Yolcular kurtuldu ,  . Ticaret böyle olmalı.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 22, 2016, 06:31:29 AM

evet koinim var

Aynı şey Koinim.com  başına da gelecek bence.  Ve burada esas önemli olan bu olay gerçekleştiğinde  Koinim de BTCturk gibi davranabilecek ve herkesin parasını ve BTC lerini  geri iade edebilecek mi ?

BTC turk patladığında  benim içeride 20 BTC vardı ve  hiç sorun olmadan geri aldım.  Hatta paramıda çektim ondada bir sorun yaşamadım . Bundan dolayı BTCtürk ü tebrik ediyorum.

Gemi battı ama kaptan gemiyi terk etmedi. Yolcular kurtuldu ,  . Ticaret böyle olmalı.
koinim bu durumdan kurtulmak icin istediği belgeleri gormussunuzdur. selfie den tutun faturaya kimliğe kadar bircok belge istiyorlar. ha yinede kurtulamazlarsa btcturkun arkasındaki holding cok buyuktu. gunluk nakit akısı oldukca yuksek bir firmanın alt dalıydı. koinim bu durumdan kalkamayabilir. zaten insanlarda bence bu korkuyla koinim yerine forumu tercih ediyor. sahsen ben yeminliyim koinimi kullanmıyorum. btc al sat tada tanıdık isimlerle iş yapıyorum.
beyinsi
Hero Member

View Profile
October 22, 2016, 10:34:52 AM

evet koinim var

koinim bu durumdan kurtulmak icin istediği belgeleri gormussunuzdur. selfie den tutun faturaya kimliğe kadar bircok belge istiyorlar. ha yinede kurtulamazlarsa btcturkun arkasındaki holding cok buyuktu. gunluk nakit akısı oldukca yuksek bir firmanın alt dalıydı. koinim bu durumdan kalkamayabilir. zaten insanlarda bence bu korkuyla koinim yerine forumu tercih ediyor. sahsen ben yeminliyim koinimi kullanmıyorum. btc al sat tada tanıdık isimlerle iş yapıyorum.
Haklısınız.

Btcturkte tam olarak ne oldugunu duyurmuyor...  Şu fetö muhabbetleri bittikten sonra ,sistem çalisir hale gelecekmi? Bilmiyoruz. Veya feto olaylariyla, ohalle bir alakasi varmi btcturkun kapanmasinin bilmiyoruz.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 22, 2016, 11:32:17 AM

Btcturkun kapanması çoklu banka hesaplarının olması ve aralarında bank asyanında olmasından diye tahmin ediyorum. Belki yanılıyorumdur.
Konu güzel alım satım yaparken dikkat etmek gerekir dönüşü olmayan yollara girilebilir üç kuruş fazlaya btc satmak için.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: