Bitcoin Forum
November 17, 2018, 10:08:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.0 [Torrent].

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 50333 times)
Shade6999
Member
**

Activity: 201
Merit: 11

View Profile
August 31, 2018, 11:20:22 AM

Niko ne odustaje od rudarenja izgleda, iako se trenutno jedva isplati kad se oduzme struja  Cheesy
Ja sam odusto sad neko vrijeme al mozda cu isto opet pocet jbg kad tad ce opet sve skocit ko ludo pa ce ti se isplatit zesce to sta izrudaris....

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1542449317
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1542449317
Reply with quote  #2

1542449317
Report to moderator
1542449317
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1542449317
Reply with quote  #2

1542449317
Report to moderator
RegulusHr
Full Member

Activity: 434
Merit: 230

Gigzi - Independent Wealth Management

View Profile
August 31, 2018, 02:05:52 PM

Pozdrav!
Imam problem sa majnerom(6xgtx1080). Podesen je da radi na Nicehash. Kada se pokrene sve radi dobro, ali nakon nekog vremena tri graficke prestanu sa radom. Da li neko zna sta bi mogao biti problem?

Kao što je naveo Trofo, preveliki OC je najvjerojatniji problem. Vrati takt memorije i procesora na tvorničke postavke pa vidi da li si riješio problem.

Niko ne odustaje od rudarenja izgleda, iako se trenutno jedva isplati kad se oduzme struja  Cheesy
Ja sam odusto sad neko vrijeme al mozda cu isto opet pocet jbg kad tad ce opet sve skocit ko ludo pa ce ti se isplatit zesce to sta izrudaris....

Dok je i minimalna zarada nema odustajanja. Smiley

@Shade6999 ako si stao s rudarenjem zar onda nije najbolje i rasprodati opremu? Kad sve ludo krene gore kupiš drugu.

GIGZI INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
Crowdsale Starts on 23rd November 2018
Telegram   Medium   GitHub   Twitter   Reddit   LinkedIn   Facebook
CharlieCox
Member
**

Activity: 199
Merit: 12

View Profile
August 31, 2018, 02:24:32 PM

@Shade6999 ako si stao s rudarenjem zar onda nije najbolje i rasprodati opremu? Kad sve ludo krene gore kupiš drugu.

I ja bih rekao da je ovo dobra ideja.
kekeck
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
August 31, 2018, 03:12:17 PM

Pozdrav!
Imam problem sa majnerom(6xgtx1080). Podesen je da radi na Nicehash. Kada se pokrene sve radi dobro, ali nakon nekog vremena tri graficke prestanu sa radom. Da li neko zna sta bi mogao biti problem?

Mene isto zeza NH. Imam rig 8x 1060 6Gb (5x Gainward, 2x MSI, 1x Gigabyte).
Kad ga upalim na 5x Gainward radi OK.
Kad ga upalim na 3x MSI + Gigabyte ne radi više nego 1 sat.
Kad ga upalim na 8x isto ne radi više nego 1 sat.
Isti problem ako GPUji niso OC.

Zašto NH, imam puno shitcoinov, tako da malo radim BTC preko NH i Coinbase. Ako radi Dagger je isto nego ETH/ETC. NH svaki dan malo preklopi na X16R ali Lyra, poraste izplata. 

Ako majnam ETH, ETC radi rig OK (kartice so OC).
Shade6999
Member
**

Activity: 201
Merit: 11

View Profile
August 31, 2018, 07:51:22 PM

I ja bih rekao da je ovo dobra ideja.
Neam ti ja neku opremu bas pretjeranu ma jok necu ja nista rasprodavat neka stoji  krenut ce u poogon uskoro.....

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Dzeronimo
Member
**

Activity: 308
Merit: 57

View Profile WWW
August 31, 2018, 08:02:24 PM

Uvek imas i onu varijantu da stavis opremu u oglase po visokoj ceni i nastavis da kopas, pa ako se neko upeca super prodjes, a ako ne bar ne gubis vreme.

oempie
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 4

View Profile
September 01, 2018, 08:07:51 AM
Merited by RegulusHr (1)

Ovo je bolno za gledati.  Grin  Ostaje nam nada da ce se gasiti rigovi pa ce difficulty pasti.  Baš pratim na nanopoolu broj rudara.  

Kao što sam obecao, pratio sam. Dakle, na nanopoolu se broj kartica koje rudare u zadnja tri mjeseca smanjio sa 280 000 na uvom trenutku 213 000. S tim da najveci pad je bio noćas (cca 10 000 kartica manje), što je bilo I za očekivati, s obzirom da je kalendarski počeo novi mjesec.  

Ne znam kako vama ali meni se čini da jest ipak difficulty malo pao, što je vidljivo I na grafu.

Do sad mi je trebalo 18 dana da izrudarim 0.2 ETH, sad mi treba 16.
kekeck
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
September 01, 2018, 10:22:38 AM

Diff ne raste, nadam se da pade:
ETH 1day 0%, 7day -1,5%, 30day -2,5%
ETC 1day +0,5%, 7day -0,5%, 30day +19% 

Sada dolazi zima pa če rigovi (14x GPU) grijati pola kuče, tako da ne gasim minerjev do proljeca.
U tom času če biti još jedan mini bull run (BTC oko 10.000), tada prodajem narudarjeno.
slackovic
Sr. Member

Merit: 254

Look ARROUND!

View Profile
September 01, 2018, 01:26:06 PM

Diff ne raste, nadam se da pade:
ETH 1day 0%, 7day -1,5%, 30day -2,5%
ETC 1day +0,5%, 7day -0,5%, 30day +19% 

Sada dolazi zima pa če rigovi (14x GPU) grijati pola kuče, tako da ne gasim minerjev do proljeca.
U tom času če biti još jedan mini bull run (BTC oko 10.000), tada prodajem narudarjeno.

Negdje sam pročitao da je hrpa grafičkih koje su rudarima ETH noćas ugašena (mislim da se govorilo oko 10.000 GPU-a). Valjda je početak mjeseca pa su odustali oni kojima je struja skupa. Vjerojatno je zato difficulty pao. Nadam se da će i ETC-u difficulty pasti jer njega rudarim Smiley

cryptohun
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
September 02, 2018, 05:35:52 PM

Dosta njih su ugasili tokom leta. Neki zbog niskih cena coina koje rudare, a drugi zbog vrućine pa im se ne isplati hlađenje klima uređajima.
fruitspirit
Member
**

Activity: 173
Merit: 13

View Profile
September 07, 2018, 04:48:43 AM

Uvek imas i onu varijantu da stavis opremu u oglase po visokoj ceni i nastavis da kopas, pa ako se neko upeca super prodjes, a ako ne bar ne gubis vreme.
Problem je i stavit visoku cijenu kad se nece prodati jer ostali prodaju jeftinije

damba_
Jr. Member
*

Activity: 128
Merit: 1

View Profile
September 07, 2018, 01:22:49 PM

Problem je i stavit visoku cijenu kad se nece prodati jer ostali prodaju jeftinije

I ove jeftinije se teško prodaju.
Ima na oglasnicima rx470/570 za 1100-1200 kn s garancijom pa ih skoro nitko neće.
Slabo tko ulaže u rudarenje, a većina gamera ih ne žele ako su korištene za rudarenje.
Dzeronimo
Member
**

Activity: 308
Merit: 57

View Profile WWW
September 07, 2018, 07:00:37 PM

Slazem se da nije lako, ali desava se. Mozda neko trazi bas tu graficku ili mu odgovara sto ste geografski blizu ili nesto trece. Poenta mog prethodnog posta je bila da se ne mora posto-poto prodavati hardver, vec se drzi neka pristojna cena, napise atraktivan tekst oglasa i ceka Cool

oempie
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 4

View Profile
September 07, 2018, 07:23:44 PM

Trenutno za rx 580 8gb rabljenu ne bih dao više od 1200 kn. I ako nađem po toj cijeni piknut cu još koju. Al na njuškalu drže cijene bratko mili kao da je prosinac 2017.
pycman
Newbie
*

Activity: 12

View Profile WWW
September 07, 2018, 07:34:48 PM

Trenutno kopanje ne baca plus još nvidija najavila novu generaciju koja je navodno 30-50% brža.

Po meni se ne isplati prodavat opremu Sad

P.S. Nicehash baca 1$ profit na misec u kalkulatoru po kartici. Gasite li rigove?
alfacro
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

DigiByte World

View Profile
September 07, 2018, 10:28:07 PM

Trenutno kopanje ne baca plus još nvidija najavila novu generaciju koja je navodno 30-50% brža.

Po meni se ne isplati prodavat opremu Sad

P.S. Nicehash baca 1$ profit na misec u kalkulatoru po kartici. Gasite li rigove?

Kopaj samo po noći kad je jeftina struja (22-08), bit će ti veći profit od 1$ na mjesec.

DGB: DBsMhBbP6exoPhteEp2Gc3wLvqKn5Vn8R8

BTC: 174tUjK4RDStVugropHYCB2ZkzLJUx6tRm
slackovic
Sr. Member

Look ARROUND!

View Profile
September 09, 2018, 06:03:51 AM

Znači ovo je strašno... ETH ispod $200  Shocked Ne znam šta reći... Uskoro stvarno više neće biti isplativo rudarenje čak niti u zemljama s jeftinijom cijenom el. energije. Baš me zanima ako takva situacija potraje, hoće li se konačno malo smanjiti difficulty. Naravno da neće pasti odmah, ali ako cijena ostane ispod isplative vjerujem da bi puno "velikih igrača" s puno rigova moglo pogasiti svoje rudare. Nama malima to ne igra veliku ulogu jer mi (barem je kod mene takav slučaj) možemo čak i duže vrijeme rudariti u minusu. Ali kad moraš mjesečno iskeširati po par tisuća kuna ili dolara za račun za struju, vjerujem da je jednostavnije "pull the plug".

RegulusHr
Full Member

View Profile
September 09, 2018, 08:17:55 AM

Znači ovo je strašno... ETH ispod $200  Shocked Ne znam šta reći... Uskoro stvarno više neće biti isplativo rudarenje čak niti u zemljama s jeftinijom cijenom el. energije. Baš me zanima ako takva situacija potraje, hoće li se konačno malo smanjiti difficulty. Naravno da neće pasti odmah, ali ako cijena ostane ispod isplative vjerujem da bi puno "velikih igrača" s puno rigova moglo pogasiti svoje rudare. Nama malima to ne igra veliku ulogu jer mi (barem je kod mene takav slučaj) možemo čak i duže vrijeme rudariti u minusu. Ali kad moraš mjesečno iskeširati po par tisuća kuna ili dolara za račun za struju, vjerujem da je jednostavnije "pull the plug".

Nemoj zaboraviti da je velikim kineskim igračima struja 0,05$/kWh dok je nama 0,15$/kWh tako da Kinezi imaju još veliku marginu za isplativost. Taman da utišaju svu konkurenciju. Ovo što mi po kućama kratkoročno ulažemo u neisplativo rudarenje je vjerojatno mali dio difficultya.
A što se tiče ETHa čitao sam neku analizu dok je ETH još bio preko 600$ da nije relano da mu je cijena preko 300$, također Trofo je jednom prilikom spomenuo da je cijena ETHa prenapuhana i da je realno 300$. Da sam barem ta razmišljanja ozbiljnije razmotrio.

slackovic
Sr. Member

Look ARROUND!

View Profile
September 09, 2018, 09:14:22 AM

Nemoj zaboraviti da je velikim kineskim igračima struja 0,05$/kWh dok je nama 0,15$/kWh tako da Kinezi imaju još veliku marginu za isplativost. Taman da utišaju svu konkurenciju. Ovo što mi po kućama kratkoročno ulažemo u neisplativo rudarenje je vjerojatno mali dio difficultya.
A što se tiče ETHa čitao sam neku analizu dok je ETH još bio preko 600$ da nije relano da mu je cijena preko 300$, također Trofo je jednom prilikom spomenuo da je cijena ETHa prenapuhana i da je realno 300$. Da sam barem ta razmišljanja ozbiljnije razmotrio.

Hm... Nisam pročitao to njegovo razmišljanje, a volio bi. Baš me zanima zbog čega je baš $300 realna cijena ETH-a. Ne kažem da je u krivu, ali obično se kaže da je realna cijena ona koju je kupac u trenutku prodaje spreman platiti. Ako znaš (ili ako se Trofo sjeća), baš bi volio pročitati analizu

RegulusHr
Full Member

View Profile
September 09, 2018, 10:41:58 AM

Znači ovo je strašno... ETH ispod $200  Shocked Ne znam šta reći... Uskoro stvarno više neće biti isplativo rudarenje čak niti u zemljama s jeftinijom cijenom el. energije. Baš me zanima ako takva situacija potraje, hoće li se konačno malo smanjiti difficulty. Naravno da neće pasti odmah, ali ako cijena ostane ispod isplative vjerujem da bi puno "velikih igrača" s puno rigova moglo pogasiti svoje rudare. Nama malima to ne igra veliku ulogu jer mi (barem je kod mene takav slučaj) možemo čak i duže vrijeme rudariti u minusu. Ali kad moraš mjesečno iskeširati po par tisuća kuna ili dolara za račun za struju, vjerujem da je jednostavnije "pull the plug".

Hm... Nisam pročitao to njegovo razmišljanje, a volio bi. Baš me zanima zbog čega je baš $300 realna cijena ETH-a. Ne kažem da je u krivu, ali obično se kaže da je realna cijena ona koju je kupac u trenutku prodaje spreman platiti. Ako znaš (ili ako se Trofo sjeća), baš bi volio pročitati analizu

Nije Trofo napisao to razmišljanje to smo diskutirali na kavi.
A na članak ću dati link ako ga pronađem.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 »
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.