Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:54:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 61819 times)
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
July 28, 2017, 01:57:58 PM
 #81

Koliko vidim Vega ima probleme sa nabavkom memorije posto je HBM2, tako da tih kartica skoro nece biti setimo se izlaska dugo najavljivanih 380 koje su trebale biti 2 puta jace i ne secam se koliko manje potrosnje da imaju... i sve se zavrsilo na tome da kartica u nekim slucajevima losije radi jer je 256 bitna .... tuga

To sto se tice hbm2 su samo glasine, al amd vec ima gotove kartice tako da sigurno memorije ima dovoljno.
U svakom slucaju znacemo za koji dan kako ce se odvijati dinamika isporuke kartica al ocekivano je da ce
biti dovoljno za sve potrebe, mozda ne bas za mining al za vecinu korisnika. Jedino je malo nezgodno sto ce
se verovatno vise grejati nego se ocekivalo i trebace sacekati neke custom sa veoma dobrim hladnjenjem.
Na srecu zbog velikog zagrevanja 1080ti su dosta usavrsili hladjenje pa ce verovatno samo ubaciti na vegu isto
hladjenje.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
1713581686
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713581686

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713581686
Reply with quote  #2

1713581686
Report to moderator
1713581686
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713581686

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713581686
Reply with quote  #2

1713581686
Report to moderator
1713581686
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713581686

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713581686
Reply with quote  #2

1713581686
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713581686
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713581686

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713581686
Reply with quote  #2

1713581686
Report to moderator
TetraFugolini
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 10

Linux Geek


View Profile
August 01, 2017, 04:51:37 PM
 #82

Koliki početni budžet mi je potreban za neki početnički mining? Jel mogu grafičku na bilo koji stari kompjuter prispojit? Koliko bi mi mogao porasti racun za struju(da stari nedobije slog) i koliko interneta trosi mining i dal mogu preko wifija? Minao bih bilo koji coin. Unaprijed hvala.
bubislav
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 102


World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange


View Profile
August 03, 2017, 04:07:43 PM
 #83

Koliki početni budžet mi je potreban za neki početnički mining? Jel mogu grafičku na bilo koji stari kompjuter prispojit? Koliko bi mi mogao porasti racun za struju(da stari nedobije slog) i koliko interneta trosi mining i dal mogu preko wifija? Minao bih bilo koji coin. Unaprijed hvala.

Koliki početni budžet = oko 2000€ za jedan rig
 Jel mogu grafičku na bilo koji stari kompjuter prispojit? ne treba ti ploca sa bar 4 pci.e ili 5 slotova ....
Koliko bi mi mogao porasti racun za struju ako trosi oko 850w to je oko 2eura na dan na dan (ako imas dvotarifno brojilo dakle nocno i dnevnu tarifu)
koliko interneta trosi mining i dal mogu preko wifija--- moze wifi .... ali bolje kabel a sto se samog interneta tice to je zanemarivo ... u kolicini podataka bitno je samo da je stabilan i da ne puca ....

eto ...

dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 03, 2017, 06:56:09 PM
 #84

Koliki početni budžet mi je potreban za neki početnički mining? Jel mogu grafičku na bilo koji stari kompjuter prispojit? Koliko bi mi mogao porasti racun za struju(da stari nedobije slog) i koliko interneta trosi mining i dal mogu preko wifija? Minao bih bilo koji coin. Unaprijed hvala.

Pa ako je kod vas skupa struja onda ces malo teze kopati, mozda ti je cak bolje onda uzeti pos coin tipa netko i drzati u walletu tj kompjuter upaljen dvadeset
cetri casa i pecas blokove, to ti je isto ko da kopas. A ako ides na graficke onda bolje idi na nvidiju jer manje trosi od amd-a.
Na primer uzmes 4x 1060 sa nekim 750w napajanjem ili 650w sto je od prilike dosta. E sad mozes i u stari da stavis dve 1060 gtx nvidije al gdeaj koje je napajanje.
Tj dal ima dosta struje za to. I pazi da ne zatvoris kuciste zbog hladjenja kartica.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
bubislav
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 102


World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange


View Profile
August 04, 2017, 07:58:51 AM
 #85

Koliki početni budžet mi je potreban za neki početnički mining? Jel mogu grafičku na bilo koji stari kompjuter prispojit? Koliko bi mi mogao porasti racun za struju(da stari nedobije slog) i koliko interneta trosi mining i dal mogu preko wifija? Minao bih bilo koji coin. Unaprijed hvala.

Pa ako je kod vas skupa struja onda ces malo teze kopati, mozda ti je cak bolje onda uzeti pos coin tipa netko i drzati u walletu tj kompjuter upaljen dvadeset
cetri casa i pecas blokove, to ti je isto ko da kopas. A ako ides na graficke onda bolje idi na nvidiju jer manje trosi od amd-a.
Na primer uzmes 4x 1060 sa nekim 750w napajanjem ili 650w sto je od prilike dosta. E sad mozes i u stari da stavis dve 1060 gtx nvidije al gdeaj koje je napajanje.
Tj dal ima dosta struje za to. I pazi da ne zatvoris kuciste zbog hladjenja kartica.

PA nebi bas preporucio da uopce drzis graficke u kucistu ako ti klima ne puse u njega ....
Kupi neke police u bauhausu ili napravi sam od gredica ili alu profila .... ima shema na netu dosta Smiley i sada po ljeti je pakao .... sam klimom ili bez

totko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
August 09, 2017, 11:23:39 PM
 #86

Sve je to super ali tesko je ohladiti rigove u letnjim uslovima! A tesko da se isplati i struju finansirati za klimu :-)
Sto otvoreniji rigovi sardine izbegavati ...
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 10, 2017, 02:45:38 PM
 #87

Pozdrav svima, evo i ja se već dva mjeseca igram mininga. Majnam digibyte sa jednom GTX 1070, čisto da vidim kako sve to ide. Za digibyte sam se odlučio jer se prilično lako majna, trenutno mu je niska cijena pa se može fina količina izmajnati dnevno, a ne idem na trenutnu zaradu nego planiram čuvati coinse 2-3 godine pa ako naguraju na 0,50 - 1 $ po komadu do tada neće biti loše. Znam da nije neka velika vjerovatnoća za tako nešto, ali i za bitcoin je malo ko mislio da će ovoliko da vrijedi, a on ide samo gore i ne posustaje.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 11, 2017, 05:07:47 AM
 #88

Pozdrav svima, evo i ja se već dva mjeseca igram mininga. Majnam digibyte sa jednom GTX 1070, čisto da vidim kako sve to ide. Za digibyte sam se odlučio jer se prilično lako majna, trenutno mu je niska cijena pa se može fina količina izmajnati dnevno, a ne idem na trenutnu zaradu nego planiram čuvati coinse 2-3 godine pa ako naguraju na 0,50 - 1 $ po komadu do tada neće biti loše. Znam da nije neka velika vjerovatnoća za tako nešto, ali i za bitcoin je malo ko mislio da će ovoliko da vrijedi, a on ide samo gore i ne posustaje.

Zar ne bi bilo bolje minovati nesto sto je trenutno najisplativije i za iskopano kupovati i po 2x vise digibytea ili koina
koji zelis dugorocno da cuvas. Ja bi ti predlozio da uzmes jos jednu karticu u sli i imas najzescu masinu za igre,
a usput ce ti se svakako otplatiti sta god da kopas Smiley
imagimar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
August 11, 2017, 10:42:33 AM
 #89

Nije ih teško ohladiti, samo napravio promaju. Moji su prezivli ovu brutalnu vrućinu na nekih 70-tak stupnjeva.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 11, 2017, 02:18:39 PM
 #90

Pozdrav svima, evo i ja se već dva mjeseca igram mininga. Majnam digibyte sa jednom GTX 1070, čisto da vidim kako sve to ide. Za digibyte sam se odlučio jer se prilično lako majna, trenutno mu je niska cijena pa se može fina količina izmajnati dnevno, a ne idem na trenutnu zaradu nego planiram čuvati coinse 2-3 godine pa ako naguraju na 0,50 - 1 $ po komadu do tada neće biti loše. Znam da nije neka velika vjerovatnoća za tako nešto, ali i za bitcoin je malo ko mislio da će ovoliko da vrijedi, a on ide samo gore i ne posustaje.

Zar ne bi bilo bolje minovati nesto sto je trenutno najisplativije i za iskopano kupovati i po 2x vise digibytea ili koina
koji zelis dugorocno da cuvas. Ja bi ti predlozio da uzmes jos jednu karticu u sli i imas najzescu masinu za igre,
a usput ce ti se svakako otplatiti sta god da kopas Smiley


Pa vjerovatno bi, ali tu onda u igru ulaze različiti majneri, poolovi, walleti, pa zezanje sa exchangeovima, a ja to trenutno radim amaterski. Komp radi, automatski povlači coine koje izmajnam u wallet i to je to. Možda se i odlučim malo ozbiljnije pozabaviti time pa će u obzir doći i više kartica i razne kriptovalute.

A moram priznati da sam se prije dva mjeseca kada sam počeo sa ovim pravo zagrijao i bio sam na ivici da kupim još 3 GTX 1070 i ostalu opremu, ali pošto su kartice u tom momentu bile teško dobavljive ohladio sam se posle 2-3 dana jer sam vidio da je isplativost u opadanju i pretpostavio sam da će se višestruko smanjiti što se i desilo. Ko je krenuo ozbiljnije u ovo tamo početkom godine ili ranije i sačuvao coinse do juna i tada ih prodao mogao je da zaradi finu lovu.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 12, 2017, 04:32:08 AM
 #91

Pozdrav svima, evo i ja se već dva mjeseca igram mininga. Majnam digibyte sa jednom GTX 1070, čisto da vidim kako sve to ide. Za digibyte sam se odlučio jer se prilično lako majna, trenutno mu je niska cijena pa se može fina količina izmajnati dnevno, a ne idem na trenutnu zaradu nego planiram čuvati coinse 2-3 godine pa ako naguraju na 0,50 - 1 $ po komadu do tada neće biti loše. Znam da nije neka velika vjerovatnoća za tako nešto, ali i za bitcoin je malo ko mislio da će ovoliko da vrijedi, a on ide samo gore i ne posustaje.

Zar ne bi bilo bolje minovati nesto sto je trenutno najisplativije i za iskopano kupovati i po 2x vise digibytea ili koina
koji zelis dugorocno da cuvas. Ja bi ti predlozio da uzmes jos jednu karticu u sli i imas najzescu masinu za igre,
a usput ce ti se svakako otplatiti sta god da kopas Smiley


Pa vjerovatno bi, ali tu onda u igru ulaze različiti majneri, poolovi, walleti, pa zezanje sa exchangeovima, a ja to trenutno radim amaterski. Komp radi, automatski povlači coine koje izmajnam u wallet i to je to. Možda se i odlučim malo ozbiljnije pozabaviti time pa će u obzir doći i više kartica i razne kriptovalute.

A moram priznati da sam se prije dva mjeseca kada sam počeo sa ovim pravo zagrijao i bio sam na ivici da kupim još 3 GTX 1070 i ostalu opremu, ali pošto su kartice u tom momentu bile teško dobavljive ohladio sam se posle 2-3 dana jer sam vidio da je isplativost u opadanju i pretpostavio sam da će se višestruko smanjiti što se i desilo. Ko je krenuo ozbiljnije u ovo tamo početkom godine ili ranije i sačuvao coinse do juna i tada ih prodao mogao je da zaradi finu lovu.


Bas naprotiv, ulazak je nabolji kad je takozvano lose jer onda se moze nakopati i vise coina nego kad svi navale.
Ako te bas mrzi zezati se sa vise koina onda je ici na zeca kod nvidije uvek dobitna kombinacija, samo ga skupljas i kad je cena dobra prodas i sigurno ces biti na dobitku. Al kako god da okrenes jako je tesko ovde ici u minus i gubitak...
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 12, 2017, 04:37:56 AM
 #92

Moze se tu izgubiti i dosta love, nemoj da se zavaravas. Al ko je uporan i slusa sta iskusni savetuju taj sigurno nece iz ovog posla izaci bez
veoma lepe zarade. Samo kod novih je problem sto cim nesto malo shvate uglavnom se ponesu da bi oni to mogli bolje i na kraju ih to zna
skupo kostati. Za pocetak bi ti savetovao da se drzis proverenih valuta za kopanje ako na to mislis, znaci amd - eth, nvidia zec ili lbc...

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 12, 2017, 08:24:06 PM
 #93

Moze se tu izgubiti i dosta love, nemoj da se zavaravas. Al ko je uporan i slusa sta iskusni savetuju taj sigurno nece iz ovog posla izaci bez
veoma lepe zarade. Samo kod novih je problem sto cim nesto malo shvate uglavnom se ponesu da bi oni to mogli bolje i na kraju ih to zna
skupo kostati. Za pocetak bi ti savetovao da se drzis proverenih valuta za kopanje ako na to mislis, znaci amd - eth, nvidia zec ili lbc...

Molio bih pomoć,oko konfiguracije KNC neptun asic minera.


Uspio sam reset odraditi,sad moram upisati,
Pool url
Quota
Account
Password


https://i.imgur.com/a9llWhB.png

Ovo sam kupio.
http://www.ebay.com/itm/KNCminer-with-PSU-KNC-Neptune-660-GH-s-Bitcoin-Digibyte-ASIC-miner-/322614927259?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=YfaCB0yIu1Oal8sTArpDhnxJSYA%253D&orig_cvip=true&rt=nc
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 13, 2017, 05:55:59 AM
 #94

Moze se tu izgubiti i dosta love, nemoj da se zavaravas. Al ko je uporan i slusa sta iskusni savetuju taj sigurno nece iz ovog posla izaci bez
veoma lepe zarade. Samo kod novih je problem sto cim nesto malo shvate uglavnom se ponesu da bi oni to mogli bolje i na kraju ih to zna
skupo kostati. Za pocetak bi ti savetovao da se drzis proverenih valuta za kopanje ako na to mislis, znaci amd - eth, nvidia zec ili lbc...

Molio bih pomoć,oko konfiguracije KNC neptun asic minera.


Uspio sam reset odraditi,sad moram upisati,
Pool url
Quota
Account
Password




Ovo sam kupio.
http://www.ebay.com/itm/KNCminer-with-PSU-KNC-Neptune-660-GH-s-Bitcoin-Digibyte-ASIC-miner-/322614927259?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=YfaCB0yIu1Oal8sTArpDhnxJSYA%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Zao mi je al mogu pomoci samo oko onoga sa cime se bavim, a to je gpu mining. Asic mineri dosta brzo zastarevaju pa sam ih izbegavao, sto se btc koina tice, al posto je cena btca sad krenula naglo i konstantno gore ispadaju veoma unosni. Al nemam iskustvo sa njima pa ce ti na tu temu verovatno neko drugi pomoci.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 13, 2017, 07:12:21 AM
 #95

Moze se tu izgubiti i dosta love, nemoj da se zavaravas. Al ko je uporan i slusa sta iskusni savetuju taj sigurno nece iz ovog posla izaci bez
veoma lepe zarade. Samo kod novih je problem sto cim nesto malo shvate uglavnom se ponesu da bi oni to mogli bolje i na kraju ih to zna
skupo kostati. Za pocetak bi ti savetovao da se drzis proverenih valuta za kopanje ako na to mislis, znaci amd - eth, nvidia zec ili lbc...

Molio bih pomoć,oko konfiguracije KNC neptun asic minera.


Uspio sam reset odraditi,sad moram upisati,
Pool url
Quota
Account
Password




Ovo sam kupio.
http://www.ebay.com/itm/KNCminer-with-PSU-KNC-Neptune-660-GH-s-Bitcoin-Digibyte-ASIC-miner-/322614927259?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=YfaCB0yIu1Oal8sTArpDhnxJSYA%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Kao prvo, nadam se da si vidio da je u ebay oglasu pisalo Working at 1/4 power

Da bi mogao da kreneš sa miningom moraš se registrovati na neki od mining poolova. Kada se registruješ tamo ćeš pronaći podatke koje moraš da upišeš u polja iz tvog posta.

Koliko sam mogao na brzinu da izgooglam, taj miner koji si kupio je prilično zastario i još ako radi na 1/4 snage kao što piše u oglasu rekao bih da bi mogao biti prilično beskoristan u majnanju bitcoina. Jedino ako misliš sa njim majnati neki drugi coin koji podržava ASIC rudarenje onda možda da. Ovako, pošto su ti ASIC mineri gutači struje, a imaš prilično star model moguće je da nećeš moći ni da pokriješ troškove potrošnje el. energije.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 13, 2017, 11:39:16 AM
 #96

Moze se tu izgubiti i dosta love, nemoj da se zavaravas. Al ko je uporan i slusa sta iskusni savetuju taj sigurno nece iz ovog posla izaci bez
veoma lepe zarade. Samo kod novih je problem sto cim nesto malo shvate uglavnom se ponesu da bi oni to mogli bolje i na kraju ih to zna
skupo kostati. Za pocetak bi ti savetovao da se drzis proverenih valuta za kopanje ako na to mislis, znaci amd - eth, nvidia zec ili lbc...

Molio bih pomoć,oko konfiguracije KNC neptun asic minera.


Uspio sam reset odraditi,sad moram upisati,
Pool url
Quota
Account
Password


https://i.imgur.com/a9llWhB.png

Ovo sam kupio.
http://www.ebay.com/itm/KNCminer-with-PSU-KNC-Neptune-660-GH-s-Bitcoin-Digibyte-ASIC-miner-/322614927259?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=YfaCB0yIu1Oal8sTArpDhnxJSYA%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Kao prvo, nadam se da si vidio da je u ebay oglasu pisalo Working at 1/4 power

Da bi mogao da kreneš sa miningom moraš se registrovati na neki od mining poolova. Kada se registruješ tamo ćeš pronaći podatke koje moraš da upišeš u polja iz tvog posta.

Koliko sam mogao na brzinu da izgooglam, taj miner koji si kupio je prilično zastario i još ako radi na 1/4 snage kao što piše u oglasu rekao bih da bi mogao biti prilično beskoristan u majnanju bitcoina. Jedino ako misliš sa njim majnati neki drugi coin koji podržava ASIC rudarenje onda možda da. Ovako, pošto su ti ASIC mineri gutači struje, a imaš prilično star model moguće je da nećeš moći ni da pokriješ troškove potrošnje el. energije.

Meni struja nije problem,imam 4,5KWP panela.Ovo sam kupio samo za probu.Plan je nabaviti S7,9 ili još nešto bolje.Sad hoću malo ući u majnanje,a pošto i tako dogrijavam na struju sa klimom, u prelaznom periodu ,do palenja centralke,197 dolara nije baš neka promašena investicija.Sad je problem da mogu probati majnati ,da malo usavršim materiju.Hvala na svakoj pomoći.Lp
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
August 13, 2017, 01:27:05 PM
 #97

Ako je samo zbog učenja onda OK, samo pripazi malo na ovaj miner koji si kupio, koliko sam pohvatao iz ovoga što sam pročitao po netu ima problema sa pregrijavanjem, topljenjem dijelova ili se čak dešavalo da se zapali. Ne kažem da će to biti slučaj sa tvojim primjerkom, ali iz opisa sa ebay-a mi se čini da ga ne bi trebao ostavljati duži period bez nadzora.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 13, 2017, 08:11:17 PM
 #98

Ako je samo zbog učenja onda OK, samo pripazi malo na ovaj miner koji si kupio, koliko sam pohvatao iz ovoga što sam pročitao po netu ima problema sa pregrijavanjem, topljenjem dijelova ili se čak dešavalo da se zapali. Ne kažem da će to biti slučaj sa tvojim primjerkom, ali iz opisa sa ebay-a mi se čini da ga ne bi trebao ostavljati duži period bez nadzora.

Hvala,izgleda da sam uspio pokrenuti neptuna,dali je ova pool url dobra?         stratum+tcp://scrypt.eu.nicehash.com:3333



Samo jedna kocka na 300mhz


Status Mining Networking Services System Advanced Upgrade
Miner Status





Mining Status

Miner StatusRunning CGMiner (pid=7212) Last CheckedSun Aug 13 13:56:17 UTC 2017 Avg. Hash Rate143 Gh/s WU2631 Difficulty Accepted0
HW Status

ASIC slotTemperatureDC/DC avg tempClockType1---------OFF238.5 ℃50.3 ℃300 MHzNE3---------OFF4---------OFF5---------OFF6---------OFF
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 13, 2017, 10:06:44 PM
 #99

Zašto mi neće majnati sa https://dgb-sha.theblocksfactory.com     a napravio sam, url pool?
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 14, 2017, 08:16:00 PM
 #100

Stavio sam ga na nicehash,konačno majna ,dve kocke,treču moram malo provjeriti!         SHA256 0.23 TH/s 0.00006256 BTC/day
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!