Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:57:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 61819 times)
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
October 01, 2018, 07:19:27 AM
 #881

Ja sam planirao kupiti SIA Obelisk ASIC početkom godine, ali dobro da nisam, sad bih imao komad beskorisnog hardwarea koji troši više nego što izmajna.

Evo, upravo o ovome sam govorio kad sam napisao post malo iznad. Jednostavno ne vidim smisao kupovanja nečega što ćeš čekati nekoliko mjeseci i kad dođe, pitanje kakva će biti isplativost. Drugo je ako uređaj možeš dobiti odmah, ali mislim da s ASIC-ima to ne ide baš tako.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
1714006630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006630
Reply with quote  #2

1714006630
Report to moderator
1714006630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006630
Reply with quote  #2

1714006630
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714006630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006630
Reply with quote  #2

1714006630
Report to moderator
1714006630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006630
Reply with quote  #2

1714006630
Report to moderator
1714006630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714006630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714006630
Reply with quote  #2

1714006630
Report to moderator
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 01, 2018, 07:50:16 AM
 #882

Slazem se da je sad rizik neuporedivo veci nego nekad. ASIC nije za pocetnike jer se u startu ide u veliki minus, ali za ljude koji su zaradili dosta investicija od par hiljada EUR nije veliki rizik, a moze se isplatiti uz pametan hodl.

Već sam puno puta pisao ali moram se ponoviti. Nema smisla rudariti i računati da ćeš uz pametan hold zaraditi, onda je puno bolje odmah kupiti valutu koju misliš holdati nego se zezati s rudarenjem.
Paaaa... Cool Za promenu se ne bih potpuno slozio sa tobom i to iz licnog primera. Zavisi kad i sta kupujes. Ja sam pocetkom godine sklopio mini rig koji me kostao oko 700 EUR, odnosno manje od 1 ETH u to vreme. Sada imam iskopan jedan ETH i dve graficke koje mogu prodati za bar jos jedan ETH, sto znaci da sam kopanjem prosao mnogo bolje nego da sam kupio ETH za hodl. Da li je bolje kopanje ili kupovina coina najvise zavisi od toga da li sledi pad ili rast vrednosti coina nakon kupovine.

Koliko struje potroseno? I ko je to platio?

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 01, 2018, 07:23:21 PM
 #883

S obzirom da su samo dve graficke u pitanju, nisam puno potrosio struje. Oko 120 EUR do sada. Cak i kad se to uracuna opet sam trenutno u boljoj poziciji nego da sam za iste pare kupio ETH u drugom mesecu ove godine. Da ne pominjem sto mami grejem cvece u hodniku da ne izmrzne u ove hladne jesenje i predstojece zimske dane Grin
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
October 02, 2018, 06:14:53 AM
 #884

S obzirom da su samo dve graficke u pitanju, nisam puno potrosio struje. Oko 120 EUR do sada. Cak i kad se to uracuna opet sam trenutno u boljoj poziciji nego da sam za iste pare kupio ETH u drugom mesecu ove godine. Da ne pominjem sto mami grejem cvece u hodniku da ne izmrzne u ove hladne jesenje i predstojece zimske dane Grin

Koje grafičke su u pitanju ako nije tajna? Pitam jer se sjećam da sam računao da bi sa svojih šest GTX1060 6GB i jednom GTX1070 trebao tri mjeseca da izrudarim 1 ETH.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 02, 2018, 07:12:27 PM
 #885

Nije nikakva tajna Smiley Imam dve RX570 sa modovanim BIOS-om. Zajedno daju oko 58,6 Mh/s.
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 02, 2018, 08:20:23 PM
 #886

Trenutno mi je najveca korist riga sto ga drzim u sobi i konstantno imam 27 stepeni sto mi taman lepo ugreje sobu a isplati sam sebe xD

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
October 03, 2018, 07:42:29 AM
 #887

Nije nikakva tajna Smiley Imam dve RX570 sa modovanim BIOS-om. Zajedno daju oko 58,6 Mh/s.

OK, ima smisla. Ja imam oko 170 Mh/s dok rudarim Ethereum (to govorim otprilike jer trenutno rudarim nešto drugo) i s tim hashrate-om mi je trebalo oko 3 mjeseca za 1 ETH. Tebi je sa tri puta manjim hashrate-om trebalo tri puta duže za 1 ETH. Ima smisla Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 03, 2018, 06:24:48 PM
 #888

ja imaam oko 190 na 6 graficki rx580 jedino sto sam ih uzeo prekasno pa na kraju nece bas biti isplativo. Ranije minovao 1eth na oko 2 ipo meseca trenutno majnujem na malo jace od 3 :/ dosta je usporilo ali iskreno ja eth ne racunam na 250$ nego na 1000 koliko cenim da ce biti kad ga budem prodavao ako ne i vise Smiley

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 04, 2018, 04:37:31 PM
 #889

Meni nekako zvuci nestvarno da ce toliko da skoce cene kriptovaluta. Realno, svakog dana ih ima sve vise, kako novih valuta tako i vece kolicina izrudarenih starih valuta. Ako stvarno par desetina vodecih valuta dobije na vrednosti x5 i vise, svet ce odjednom dobili hiljade i hiljade novih milionera, a mnogi ce postati i milijarderi. Da bi se to desilo moraju da se upumpaju ogromne kolicine novca, a sve to mi zvuci kao bajka. Logicnije mi je da ce samo par valuta otici u nebo, a ostale u pakao Smiley
campica
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 645
Merit: 145


View Profile
October 04, 2018, 05:17:55 PM
 #890

da tako nesto se dogodilo krajem 2017 , sve je otislo u visine. Moje misljenje je da se to nece ponoviti ubrzo , ali ako ce se dogoditi volio bi da ove glavne valute bitcoin , eth itd.. odu u visine a ostale mogu propast Smiley
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 04, 2018, 06:50:06 PM
 #891

Hehehe, a kod mene suprotno. Samo Dropil moze da mi donese neku normalnu zaradu. Ovo ostalo moze da ode i x10, necu imati ni za pristojna polovna kola.
CryptoCoinArbitrage
Member
**
Offline Offline

Activity: 485
Merit: 12

$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/


View Profile
October 13, 2018, 09:01:15 PM
 #892

Ako neko sada želi da uloži u rudarenje a nema informatičko znanje mislim da je to veliki rizik. Trenutno se rudari sa 0 ili sa minimalnom zaradom. oni koji su počeli ranije imaju zalihe da finansiraju struju  i da čekaju novi BULL RUN.
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 14, 2018, 11:36:01 PM
 #893

Mislim da ko nije ulozio ranije u minovanje... trenutno nikako ne treba... jedini razlog zasto majnujem je zato sto mi greje sobu pa pored te nule imam ugrejanu sobu lol...

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
JFoxOne
Member
**
Offline Offline

Activity: 640
Merit: 56


minerstat


View Profile WWW
October 20, 2018, 07:13:25 PM
Last edit: October 20, 2018, 07:32:32 PM by JFoxOne
 #894

Rudari!

Od sada možete koristiti sve prednosti i pogodnosti minerstata na hrvatskom jeziku.
Kontrolna ploča, planer aktivnosti, Overclock postavke, kontrola ventilatora i pračenje dnevne profitabilnosti i sve ostale prednosti sada možete koristiti i na intuitivnom sučelju prevedenom na hrvatski jezik.

Za više informacija kako početi koristiti minerstat pogledajte ovdje: https://minerstat.com

Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 21, 2018, 06:52:20 PM
Last edit: October 21, 2018, 09:40:05 PM by Dzeronimo
Merited by Daniel91 (1), RegulusHr (1)
 #895

Ne znam koliko vas još rudari, ali ako niste pogasili rigove evo zanimljive informacije.
Monero je pre par dana imao još jedan fork, pa je Network hash rate pao za preko 30%, a samim tim i profitabilnost je značajno skočila.
Znam da trenutna cena nije nikakvo merilo, ali kad ovako naglo padne diff isplati se izrudariti malo, pa nek stoje coini u rezervi.

Losa vest, bar za mene, je sto je potrebno koristiti nove verzije minera, a novi SRBminer mi je trazio i nove AMD drajvere, sto je rezultovalo nestabilnoscu sistema. Isprobao sam dve verzije novih drajvera i u oba slucaja je bilo isto. ETH mi kopa normalno, ali nisam bas dugo drzao ETH jer pokusavam da nateram da kopa XMR.
Nadam se da cete vi biti bolje srece.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
October 22, 2018, 07:00:45 AM
Merited by RegulusHr (1)
 #896

Ne znam koliko vas još rudari, ali ako niste pogasili rigove evo zanimljive informacije.
Monero je pre par dana imao još jedan fork, pa je Network hash rate pao za preko 30%, a samim tim i profitabilnost je značajno skočila.
Znam da trenutna cena nije nikakvo merilo, ali kad ovako naglo padne diff isplati se izrudariti malo, pa nek stoje coini u rezervi.

Losa vest, bar za mene, je sto je potrebno koristiti nove verzije minera, a novi SRBminer mi je trazio i nove AMD drajvere, sto je rezultovalo nestabilnoscu sistema. Isprobao sam dve verzije novih drajvera i u oba slucaja je bilo isto. ETH mi kopa normalno, ali nisam bas dugo drzao ETH jer pokusavam da nateram da kopa XMR.
Nadam se da cete vi biti bolje srece.

Ne kopam Monero, ali vidim da ekipa koja ga kopa govori da novi algoritam daje manji hashrate i veću potrošnju. Istina, difficulty je pao pa je profitabilnost veća, ali računajte na veću potrošnju. Na primjer, na jednom drugom forumu sam vidio da algoritam v8 na Vegama daje 5% manji hashrate i 30-35W veću potrošnju po kartici.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Atomicc
Member
**
Offline Offline

Activity: 301
Merit: 31


View Profile
October 22, 2018, 08:08:04 AM
 #897

Na ATIcama 570 i 580 oko 7% manji hashrate.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
October 22, 2018, 09:10:33 AM
Merited by Daniel91 (1)
 #898

Kad smo već kod rudarenja, da spomenem RavenCoin. Nedavno je dodan na Binance pa mu je cijena skočila poprilično gore. Samim time je i isplativost rudarenja naglo porasla. Po Whattomine na nVidiama je trenutno na prvom mjestu po isplativosti rudarenja. Ali vjerojatno neće biti dugo jer mu je po RVNstats stranici difficulty otišao nebo

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
CharlieCox
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 12


View Profile
October 22, 2018, 02:36:14 PM
 #899

Trebalo je rudariti RVN proteklih par meseci, i sada prodati izrudareno.

Većina rudara radi upravo suprotno -- krenuće sada da rudari RVN kada je diff otišao u nebo, i prodaće ga za mesec dana kada se (verovatno) vrati na 300 satoshi-ja. Buy the rumor, sell the news.

Što se Monera tiče, v8 algo troši više struje kartice se više greju i dosta rudara je odustalo. Diff je malo pao pa mnogi misle da je sada prilika i novi rudari dolaze. Verujem da će diff brzo da se vrati blizu gde je bio.

Ne kopam Monero, ali vidim da ekipa koja ga kopa govori da novi algoritam daje manji hashrate.

Manji hashrate nije problem, jer svi rudari manje-više proporcionalno imaju manji hashrate. Problem je veća potrošnja i vruće kartice. Meni ventilatori rade na 100% sad u ove hladne dane :/
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 22, 2018, 04:24:30 PM
 #900

Ne znam koliko vas još rudari, ali ako niste pogasili rigove evo zanimljive informacije.
Monero je pre par dana imao još jedan fork, pa je Network hash rate pao za preko 30%, a samim tim i profitabilnost je značajno skočila.
Znam da trenutna cena nije nikakvo merilo, ali kad ovako naglo padne diff isplati se izrudariti malo, pa nek stoje coini u rezervi.

Losa vest, bar za mene, je sto je potrebno koristiti nove verzije minera, a novi SRBminer mi je trazio i nove AMD drajvere, sto je rezultovalo nestabilnoscu sistema. Isprobao sam dve verzije novih drajvera i u oba slucaja je bilo isto. ETH mi kopa normalno, ali nisam bas dugo drzao ETH jer pokusavam da nateram da kopa XMR.
Nadam se da cete vi biti bolje srece.

Ne kopam Monero, ali vidim da ekipa koja ga kopa govori da novi algoritam daje manji hashrate i veću potrošnju. Istina, difficulty je pao pa je profitabilnost veća, ali računajte na veću potrošnju. Na primjer, na jednom drugom forumu sam vidio da algoritam v8 na Vegama daje 5% manji hashrate i 30-35W veću potrošnju po kartici.
Mislio sam da samo kod mene nesto nije u redu kad sam video da je potrosnja veca, a samim tim i zagrevanje. Potrosnja je jos uvek nesto niza nego kad kopam ETH. Sto se tice hash rate-a, uspeo sam da namestim V8 sa oko 4% manjim hashrateom nego na V7, ali je masina prilicno osetljiva. Monero kopam na kucnom dekstopu, da ne radi "u prazno", ali u vecini slucajeva kad pokrenem neki drugi program hashrate padne 15-20%, dok sa ETH nemam takav problem.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!