Bitcoin Forum
April 19, 2024, 02:42:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Vestel Venus 5.5X Sorun.  (Read 675 times)
designerusa (OP)
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 13, 2016, 03:20:25 PM

Merhaba arkadaşlar. Elimde Vestel venus 5.5x bir telefon var. Ne yaptımsa sorununa çare bulamadım. Malum bu forum teknoloji ile arası iyi kişilerden oluşuyor.
Gelelim telefonun sorununa;
Öncelikle telefon çok garip bir virus bulaştı. Kafasına göre play store dan uygulama indiriyor. O kadar çok ciddi ki bu problem tum internet paketini bitirene kadar durmuyor.  Tarayıcı da gezinirken sürekli reklam çıkartması da ayrı bir terane. Ayrıca kamerasını da bozdu bu virus. Kamera çalışıyor görüntü alınıyor ama gel gelelim cek tusuna basıldıgında kamera durduruldu uyarısı verip fotografı çekmiyor. Telefonu sıfırladım fayda etmedi, hard format yaptım yine fayda etmedi. Yazılımını tekrar kurdum yine bir turlu vırusunü silemedim. Bulundugum sehirdeki bir kaç telefon tamircisine gösterdim onlarda yapamadılar. Başka bir telefon kullanıyorum ama bunu da faal duruma gecirmek istiyorum. Daa ne yapabilirim aklıma bir şey gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713537739
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713537739
Reply with quote  #2

1713537739
Report to moderator
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
November 13, 2016, 05:03:04 PM

Başka bir android sürümü yüklemeyi deneyin hocam. Ubuntunun mobile phone versiyonu varmış onu bile kurmayı deneyebilirsiniz. En son çare anakarta çakılı hafıza/disk neyse onu değiştirtiniz. Sadece fikir olsun diye söylüyorum belki işe yarar kolay gelsin.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 13, 2016, 08:33:20 PM

Trojen bulaşmış tahminimce bu trojeni'de silmenin yolu mobil telefonlar için yok diye biliyorum eski yazılımı bulup tekrardan yüklemeniz lazım veya bu trojenin nasıl bulaştığını çözüp o kaynağı bulup silmeniz gerekiyor. Genelde Pc'e bulaştığı zaman kolay çözülsede Tlefonlara bulaşınca iş zora biniyor bir bu ihtimalleri deneyin olmazsa sonra başka bir çözüm bulmaya çalışırız.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 13, 2016, 09:46:28 PM

Hocam benim anladığım kadarıyla sorun basit değil ve çok yerden yardım almışsınız sonuca ulaşamamışsınız bu yüzden bence en akıllıcası vestelin genel merkezindeki yetkili servisinenden destek almak ve yazılımı onların tarafından tekrar yükletmek diye düşünüyorum ben olsam öyle yapardım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: