Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:36:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Şu an BTC USD GOLD üçlüsünün hangisi seçilmeli  (Read 4674 times)
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
November 28, 2016, 05:06:10 PM
Last edit: November 28, 2016, 05:28:19 PM by Penguen

30 bin civarında bir yatırım düşünüyorum. Sizce 1 sene sonra hangisi daha karlı olacak ve neden?
Bu üçünden başka tavsiye varsa fikirlere açığım.
Belli oranlarda dağıtmak benim aklımdan geçen ,ama burdaki üstadlarında fikrini alayım.
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714012584
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714012584
Reply with quote  #2

1714012584
Report to moderator
1714012584
Hero Member
*

Ignore
1714012584
Reply with quote  #2

1714012584
Report to moderator
1714012584
Hero Member
*

Ignore
1714012584
Reply with quote  #2

1714012584
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
November 28, 2016, 05:21:15 PM

30.000 TL arkasından ağlayacağın bir para ise herhangi bir dijital varlığa yatırma.
Altın Türkiye'de dolar yükseldikçe yükselen bir emtia yani fiyatı dolara indeksli.
Son olarak doğu ve güneydoğu sınırlarımızdan sürekli olarak ciddi miktarda hurda altın girişi var.
Bu nedenle Altın'ın perakende fiyatında da aşırı arz dan dolayı bir baskılanma var.
BTC / USD / ALTIN üçlüsü arasında bir seçim yapacaksan %25 BTC, %75 USD şeklinde bir portföy oluşturmanı öneririm.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 29, 2016, 09:43:22 AM

30.000 TL arkasından ağlayacağın bir para ise herhangi bir dijital varlığa yatırma.
Altın Türkiye'de dolar yükseldikçe yükselen bir emtia yani fiyatı dolara indeksli.
Son olarak doğu ve güneydoğu sınırlarımızdan sürekli olarak ciddi miktarda hurda altın girişi var.
Bu nedenle Altın'ın perakende fiyatında da aşırı arz dan dolayı bir baskılanma var.
BTC / USD / ALTIN üçlüsü arasında bir seçim yapacaksan %25 BTC, %75 USD şeklinde bir portföy oluşturmanı öneririm.
ülkemizde altının dolara endeksi olduğunu düşünürsek ve altınında şu an ons 1190dolarlarda  diplerde olduğunuda düşünürsek 1300dolara bir hareket ihtimalide olabilir  doların çok fazla düşmeme durumu var bu durumda altın sanki daha karlı olur gibi değilmi?
DesignTr
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 29, 2016, 11:41:33 AM

altın pişmanlıktır diyorum
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
November 29, 2016, 11:52:34 AM

ülkemizde altının dolara endeksi olduğunu düşünürsek ve altınında şu an ons 1190dolarlarda  diplerde olduğunuda düşünürsek 1300dolara bir hareket ihtimalide olabilir  doların çok fazla düşmeme durumu var bu durumda altın sanki daha karlı olur gibi değilmi?

olmaz. Çünkü altın fiyatı her ne kadar dolara bağlı ama doğu ve güneydoğu dan inanılmaz miktarlarda hurda altın geliyor Türkiyeye. Altın fiyatında yükselme ancak sınırlarımızdaki savaşlar biterse olur.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
November 30, 2016, 07:14:18 AM

Gold diyince yeni bir coin çıktı sandım.Bildiğimiz altınmış. Cheesy
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
November 30, 2016, 07:25:19 AM

altın coin'i istiyorsan oda var hocam Smiley http://www.xaurum.org/ al buyur.
bir ara aldım sattım 3-5 kazandık ama uzun vadeli taşımaya cesaret edemedim.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 30, 2016, 08:16:09 AM

altın coin'i istiyorsan oda var hocam Smiley http://www.xaurum.org/ al buyur.
bir ara aldım sattım 3-5 kazandık ama uzun vadeli taşımaya cesaret edemedim.

bu altıncoini ons altınamı endeksli yoksa sadece ismimi gold.
Penguen (OP)
Hero Member

View Profile
November 30, 2016, 08:29:37 AM

Yatırım için hala araştırmaya devam ediyorum. Ülkede ne olacağı o kadar belirsiz ki; Nasıl hareket edeceğinizi bilmek çok zor. Resmen kumar gibi Altın alsanız yurdışından hurda altın girişi var diyorsunuz. Dolar alsanız piyasalarda doları bilerek şişiriyorlar diyorlar. Btc Alsanız daha farklı sıkıntılar var. En sağlamı arsa almak diyor birisi.
 i am confused !!!
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 30, 2016, 08:39:22 AM

Yatırım için hala araştırmaya devam ediyorum. Ülkede ne olacağı o kadar belirsiz ki; Nasıl hareket edeceğinizi bilmek çok zor. Resmen kumar gibi Altın alsanız yurdışından hurda altın girişi var diyorsunuz. Dolar alsanız piyasalarda doları bilerek şişiriyorlar diyorlar. Btc Alsanız daha farklı sıkıntılar var. En sağlamı arsa almak diyor birisi.
 i am confused !!!

paran mı var derdin var. para olmayınca insanın kafada rahat oluyor.
bence ülke zaten boka battı gidiyor, ye iç keyfine bak, yarına çıkacağımızın garantisi yok  Grin
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
November 30, 2016, 09:09:25 AM

i am confused !!!

bence ülke zaten boka battı gidiyor, ye iç keyfine bak, yarına çıkacağımızın garantisi yok  Grin

o zaman!
yatırımı kendimize yapalım Smiley
t2yax
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
November 30, 2016, 10:16:49 AM

ben bu üçlüden usd'yi seçerdim.iktidarın politikaları hareketleri doları bu duruma getirdi.ve hala daha aynı kötü davranışlara devam ediyorlar,örneğin başkanlık,bazı şirketlere usülsüzce el koyulması.dolar bu adamlar bu kafa ile giderse daha çok yükselir ve vazgeçecek yada değişecek gibi de durmuyorlar.

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 30, 2016, 06:37:22 PM

i am confused !!!

o zaman!
yatırımı kendimize yapalım Smiley

+1
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
December 05, 2016, 07:02:20 PM

Ben de şu sıralar dolara yatırım yapmayı düşünüyorum. Keşke daha önceden bunu düşünseymişim. Şu an biriktirdiğim parayı 6 ay vadeli TL olarak faize yatırdığım için lanet okuyorum kendime. Ama kâr için değil zarar etmemek için dolar alacağım. Onu da faize yatıracağım. Akmasa da damlar. Yüzde 2.60 faiz veriyor dolara Enpara.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 06, 2016, 06:12:09 PM

i am confused !!!
Hisse al hisse yıldızı parlayacak abd şirketleri vardır Smiley gerçi hiç bilmiyorum yurtdışı borsa işlerini birisi öğretse çok güzel olacak.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
December 06, 2016, 08:06:58 PM

Hocam üçüne de geç kaldın hiç kusura bakma.
Altın on yılların en düşük fiyatlarındaydı 1 sene kadar önce. Alanlar hüpletti dolara geçti, btc ye geçti.
Oradan da hüplettiler. Şu an kriz ortamı var her şey riskli.
Penguen (OP)
Hero Member

View Profile
December 06, 2016, 08:48:47 PM

Hocam üçüne de geç kaldın hiç kusura bakma.
Altın on yılların en düşük fiyatlarındaydı 1 sene kadar önce. Alanlar hüpletti dolara geçti, btc ye geçti.
Oradan da hüplettiler. Şu an kriz ortamı var her şey riskli.

Zaten ben hep sona kalan kalır hesabından gidiyorum ne hikmetse. 
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
December 06, 2016, 11:02:25 PM

Kısa vadede en karlı gibi görüneni dolar yatırımı olmasına rağmen, bence en sağlamı altın yatırımıdır. Çünkü genel bir değerdir, her zaman karşılığı vardır. Dolar vb. gibi şişirme bir değer değildir.

Dolar her ne kadar yükselse de, bir anda buhar olma ihtimali her zaman vardır. Olmaz olmaz demeyin, düşünün bir anda çin bütün doları bozdurmaya kalktı, veya dünya savaşı çıktı. Ne olacak o dolar, kağıt parçasından öteye geçebilecek mi? Yani kısa vadeli dolar iyi bir yatırım olabilir ancak uzun vadede yatırım düşünecek olsam asla altından şaşmam şahsen.

Son 50 yıldır altın petrol fiyatı ile paralel bir seyir izliyor.

http://www.macrotrends.net/1334/gold-prices-vs-oil-prices-historical-correlation

Ancak petrol eski albenisini yitirdi. Yeni değerler geçecek sanırım yerine ama ne olur bilemem. Misal rockefeller geçen senenin başında petrolle alaklı bütün yatırımlarını elden çıkardı ki bu aslında çok büyük bir ipucuydu bence.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 07, 2016, 10:40:41 PM

Şu an çok riskli bir dönemdeyiz neye elimizi atsak kuruyacak cinsden biraz bekle ve oluruna bırak bakalım durum ne gösterecek şu anda ne dolar nede altın bence olanaklı değil gibi duruyor.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 21, 2016, 05:16:28 PM

Dolarda her zaman risk vardır ne zaman çıkıp ne zamanda düşeceğini tam olarak kestiremeyiz diyebilirim. Kısa vadede bana kalırsa en önemlisi ise Altın'dır ama bu konuda biraz geç kalındı önceden altını alanlar şu anda çok'tan bozdurmuşlardır bile. Elde bitcoin tutmak'da mantıklı hamlelerden olabilir bana kalırsa.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: