Bitcoin Forum
May 03, 2024, 12:39:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Ajutor sa cream un mining pool pt romani BTC and LTC  (Read 7825 times)
maxamus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
April 15, 2013, 11:17:50 PM
 #41

Salutare. Sunt relativ nou in ceea ce priveste bitcoin-ul, insa ma gandeam ca pana se pune la punct sistemul asta, putem face pentru romania o piata de vandut bitcoin.Bitcoin-ul fiind inca la inceputuri, la noi inca e un subiect tabu si putini stiu cu ce se mananca. asa ca daca am mediatiza mai mult chestia asta, cred ca s-ar gasi multi adepti . in ceea ce priveste piata asta, am inregistrat domeniul bitcoinromania.info si ma gandeam sa fac un loc de vanzare/ cumparare de bitcoin. vreau de asemeni sa imi iau un bitcoin mining hardware , ceva de la butterflylabs, sa incep cu ala micut de 5 GH/s cu care pot la fel contribui la un pool romanesc. pot de asemeni sa contribui pe partea de webhosting, inregistrare , administrare domeniu, pot lucra la partea de suport, (ma gandesc la un sistem de ticketing + live support) si cu ajutorul celor dedicati, zic eu ca trebuie sa iasa ceva.

Am I spamming? Report me!
1714739976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714739976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714739976
Reply with quote  #2

1714739976
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714739976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714739976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714739976
Reply with quote  #2

1714739976
Report to moderator
bitm3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100



View Profile
April 16, 2013, 07:06:29 AM
 #42

As putea sa ajut si eu cu partea de suport tehnic/tickets, iar pe partea de hosting ar fi posibil cu o colocare de server in Europa-Germania, dar mai intai as dori sa stiu cam ce resurse ar consuma si ce riscuri in afara de DDos ar fi ... Cheesy
hamstorg
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0



View Profile
April 16, 2013, 02:52:09 PM
 #43

Salutare. Sunt relativ nou in ceea ce priveste bitcoin-ul, insa ma gandeam ca pana se pune la punct sistemul asta, putem face pentru romania o piata de vandut bitcoin.Bitcoin-ul fiind inca la inceputuri, la noi inca e un subiect tabu si putini stiu cu ce se mananca. asa ca daca am mediatiza mai mult chestia asta, cred ca s-ar gasi multi adepti . in ceea ce priveste piata asta, am inregistrat domeniul bitcoinromania.info si ma gandeam sa fac un loc de vanzare/ cumparare de bitcoin. vreau de asemeni sa imi iau un bitcoin mining hardware , ceva de la butterflylabs, sa incep cu ala micut de 5 GH/s cu care pot la fel contribui la un pool romanesc. pot de asemeni sa contribui pe partea de webhosting, inregistrare , administrare domeniu, pot lucra la partea de suport, (ma gandesc la un sistem de ticketing + live support) si cu ajutorul celor dedicati, zic eu ca trebuie sa iasa ceva.


Maxamus, bine ai venit. Legat de ce ai scris : Deja se lucreaza la aceste proiecte, si in curand se va prezenta pe piata un astfel de tool, pentru Romania.

Ti-as recomanda totusi, sa investesti timpul in altceva mai constructiv, precum un rig, sau sa iti maresti cunostiintele legat de bitcoin.

Momentan nu are rost sa sarim cu totii dupa aceiasi felie de paine. O sa ne organizam in ceea ce priveste un astfel de proiect, momentan nu este timpul.

Crestea comunitatii trebuie sa fie precum Bitcoin-ul (cel putin asa se vrea) incet si catre bine, adica in sus. Smiley
ZeRo103 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


Hack The Planet


View Profile
April 19, 2013, 12:00:14 AM
 #44

Propun on intalnire pe Mirc pentru a se discuta aceasta problema mai pe viu. Sambata seara 20-Apr-2013 mai tarziu ca sa poate sa fie cat mai multa lume care e interesata de acest proiect.  Grin  Wink .

Astept comentarii, sugestii sau daca vreti sa punem o alta data.  Cool

No man is wise enough, nor good enough to be trusted with unlimited power
Digitalcoin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=209508.0
DGC Marketplace: dgcmarket.com
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
April 19, 2013, 12:11:34 AM
 #45

Vineri(maine) ar fi perfect pentru mine(s-ar putea sa fiu plecat Sambata).
Eu oricum stau mai tot timpul pe canal Smiley.

SaltwaterC
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0



View Profile WWW
May 18, 2013, 01:05:57 PM
 #46

Mai există interes privind acest subiect?
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 18, 2013, 02:25:14 PM
 #47

Interes exista. Am zis-o si in alte posturi, daca se iveste cineva sa faca partea de backend, adaptez/fac cu cea mai mare placere un frontend.

jtara3
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
October 23, 2014, 07:05:18 AM
 #48

Ati reusit? care ar fi pool-ul ?
cdana
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
October 15, 2016, 02:18:33 PM
 #49

Mai e de actualitate ideea?
diaboliku
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 2


View Profile
November 01, 2016, 05:27:38 AM
 #50

Salut nu știu exact daca este bine sa postez aici. Sunt nou si am deschis un mic server p2pool momentan pe LTC si VTC urmand si alte 2 cryptomonezi printre care BTC si DASH-COIN. Pentru cei interesați acesta este site-ul de legătură intre p2pool www.solid-service.net stiu ca mai am de lucru la el si astept sugestii de la toți pentru îmbunătățire. Va doresc o zi minunata tuturor.
sethost
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
November 14, 2016, 06:56:14 AM
 #51

Salut nu știu exact daca este bine sa postez aici. Sunt nou si am deschis un mic server p2pool momentan pe LTC si VTC urmand si alte 2 cryptomonezi printre care BTC si DASH-COIN. Pentru cei interesați acesta este site-ul de legătură intre p2pool www.solid-service.net stiu ca mai am de lucru la el si astept sugestii de la toți pentru îmbunătățire. Va doresc o zi minunata tuturor.

Sfatul meu mai lucreaza la site ca m-am uitat 2 minute pe el si deja ma dor ochii, schimba tonurile de culori si fal mai usor de navigat parerea mea.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!