Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:46:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Eski Asic Cihazınıza Talibim  (Read 2110 times)
kenanzz (OP)
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 05, 2016, 09:08:00 PM

İyi akşamlar arkadaşlar başlıktata belirttiğim gibi eski asic cihazlarınıza talibim neden eski arıyorsun zaten onlar kazdığından çok elektrik tüketiyor dediğinizi duyar gibiyim ancak ben bu cihazları elektrikli ısııtıcı olarak kullanmayı düşünmekteyim ısıtmak istediğim yerde doğalgaz yok ve elektrikle ısıtılıyor bende elektrikli ısıtıcı yerine miner çalıştırsak nasıl olur bunu anlama peşindeyim aklımdaki cihazlar antminer s3 veya s5 tarzı cihazlar ancak fiyatları konusunda makul konuşmak isterim verebileceğim fiyatlar minerin 2 yada 3 aylık cirosu kadar yani elektrik masrafı yokmuş gibi totelde kazdığı miktar cihazlarınızda hasarlı chip olabilir kabulümdür ancak örnek vermek gerekirse s5 de 60 chip var ve sizin cihazınızın 1 çipi yanıksa toplam fiyatta %1,7 gibi bir kesinti yapmamız gerekli bu yanan chip sayısına göre doğru orantılı şekilde artacaktır. Ayrıca yanında psu sunuda uygun fiyata verirseniz onlarıda almak isterim bana özel mesaj yoluyla ulaşıp cep numaramı alabilirsiniz ilgili arkadaşları bekliyorum.
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715539592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715539592
Reply with quote  #2

1715539592
Report to moderator
1715539592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715539592
Reply with quote  #2

1715539592
Report to moderator
t2yax
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
December 05, 2016, 09:12:00 PM

yalan söylemiyim güldüm biraz nedenini öğrenince  Grin aslında mantıklı olabilir eğer çok ısınıyorsa,fakat aynı zamanda çok ses yapıyordur onlar muhtemelen,bunu da dikkate almalısın.

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 05, 2016, 09:14:41 PM

yalan söylemiyim güldüm biraz nedenini öğrenince  Grin aslında mantıklı olabilir eğer çok ısınıyorsa,fakat aynı zamanda çok ses yapıyordur onlar muhtemelen,bunu da dikkate almalısın.

underclock edip sessiz fanla bir nevi fanlı ısıtıcı tarzı bişeye modifiye etmeyi düşünüyorum. Elin adamı miner cihazlar ile serasını ısıtıp evine kalorifer sistemi yapıyorsa bizim neyimiz eksik Cheesy
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
December 05, 2016, 09:14:57 PM

ısıtıcı şeklinde ve sessiz bu şahane ama alamadan tükendi stoklar. Sad
https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=00020161201095444529eRF3C3sI0659
şu bitfury çiplerini ucuz verse bitmain e s9 daha çok üretilirdi.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 05, 2016, 09:28:32 PM

ısıtıcı şeklinde ve sessiz bu şahane ama alamadan tükendi stoklar. Sad
https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=00020161201095444529eRF3C3sI0659
şu bitfury çiplerini ucuz verse bitmain e s9 daha çok üretilirdi.

Bu cihazı almaya kalktığımızda vergisi vs falan derken ghash başına 0,55 TL gibi bir masraf çıkıyor benim aradığım minerlarda ise ortalama 0,10 ila 0,20 TL ghash arası fiyatı olucak.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
December 06, 2016, 04:04:08 PM

haklısın aynen öyle, ben şekil itibariyle nihayet radyal fanlı sessiz bişi olduğu için beğenmiştim.
btc değeri artarsa s7 bile işyapabilir bu durumda.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 06, 2016, 04:16:45 PM

Evet arkadaşlar yokmu cihazından ayrılmak isteyen arkadaş Cheesy Ben almak isteyince kıymetlerimi arttı cihazların yoksa ısıtıcı fikri herkesin kafasına yattıda herkes evinde ısınmayamı başladı keşke fikrimi bu kadar açık beyan etmeseydim Cheesy
altay353518
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
December 07, 2016, 09:50:15 AM

SP20 var eğer sizin için uygunsa power supply olanda var olmayanda var
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
December 07, 2016, 11:54:02 AM

sp20 cok guzel cihazdir kenanim, downclock daha guzel yapilir.
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 07, 2016, 09:12:05 PM

SP20 var eğer sizin için uygunsa power supply olanda var olmayanda var

İletişim içim özel mesaj attım müsait olduğunuzda geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 08, 2016, 08:08:19 AM

Kara geçmeyi düşünüyorsan mümkün olduğunu düşünmüyorum, bitcoin biriktirmek istiyorsan içeriyi ısıtması için küçük ve çok iyi bir şekilde yalıtılmış olması gerekiyor kaldığınız yerin. Gerçekten ısınmaya ihtiyacı olan varsa bu şekilde bir başarı kaydedemezsiniz. Yangın çıkartmayın dikkat edin.
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 08, 2016, 03:16:58 PM

Kara geçmeyi düşünüyorsan mümkün olduğunu düşünmüyorum, bitcoin biriktirmek istiyorsan içeriyi ısıtması için küçük ve çok iyi bir şekilde yalıtılmış olması gerekiyor kaldığınız yerin. Gerçekten ısınmaya ihtiyacı olan varsa bu şekilde bir başarı kaydedemezsiniz. Yangın çıkartmayın dikkat edin.

Eski tip miner cihazlarının fanlı ısıtıcıdan farklı neyi varki elbetteki bir cihazla bir ev ısıtmayı düşünmüyoruz takribi 10-15 metrekare bir alan bütün elektrikli ısıtıcıların verimleri %100 dür ancak miner cihazlarında ürettiği btc sizin karınız oluyor sonuçta cihaz prizden 500 watt çekince bunu odaya ısı olarak vericektir. Termodinamiğin birinci kuralı hiçbir enerji yoktan var vardan yok edilemez sadece form değiştirir.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 08, 2016, 09:20:37 PM

bu kadar ısı üretiyor mu merak ettim Smiley) ama olsaydı satardım arkadaşa, yenilikçi bi fikir denemeye değer. Nasılsa o cihazlar ekonomik ömrünü tamamlamış, elinde olan atacak bi kenara. Muhtemelen altcoinlerde deneyecek şansını. Ama o da zor Smiley

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 08, 2016, 11:26:34 PM

Dediğin gibi ısı gelmesi için bayağı bi cihaz lazım o kadar cihaza fan ayarı yapsan bile odanın içi airbus kalkışı gibi olacak Smiley
bitpazari
Hero Member

View Profile
December 09, 2016, 08:43:07 AM

Bir odayı ısıtabileceğini sanmam tabii dışarının ısısına da bağlı bir durum, soğuk havalarda birkaç adet cihazı çalıştırarak üşümenin önüne geçemezsiniz, elektrikli sobalar bile kafi gelmiyor. Tükettiğiniz elektriğe yazık derim, ama deneyecekseniz paylaşın nedir durum. En az 3-4 adet ile 24 saat çalıştırın odanın sıcaklığını ölçün ne kadar bir artış meydana gelecek.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 09, 2016, 11:08:32 AM

Bir odayı ısıtabileceğini sanmam tabii dışarının ısısına da bağlı bir durum, soğuk havalarda birkaç adet cihazı çalıştırarak üşümenin önüne geçemezsiniz, elektrikli sobalar bile kafi gelmiyor. Tükettiğiniz elektriğe yazık derim, ama deneyecekseniz paylaşın nedir durum. En az 3-4 adet ile 24 saat çalıştırın odanın sıcaklığını ölçün ne kadar bir artış meydana gelecek.

Kullandığınız cihazlar ne kadar ısı verir bilmiyorum ama benim internet cafe işlettiğim zaman 16 bilgisayar ortamı 5-6 derece daha yukarıda tutuyordu. İçeri giren çıkan müşteriyi de hesaba katınca 1-2 derece de oradan fark ediyordu. Olması muhtemel bir şey ama bu cihazlarla ısınma konusunda daha başka bir fikrim oluştu.

Cihazlar aşırı ısınıp yanmayacak kadar ufak bir odaya konsa, o odadan ısıtma yapılacak ortama boru ile bir gidiş bir dönüş olmak üzere hat çekilse, gidiş ve dönüşe birer fan bağlansa, hem daha fazla sıcaklık elde edilir hemde cihazların gürültüsü ortadan kalkmış olur. Düşüncem böyle.
kenanzz (OP)
Legendary
*

View Profile
December 16, 2016, 11:04:27 PM

Sonunda hevesimi giderebileceğim deneme amaçlı cihazımı aldım sp20 downclock da 970 ghs de 470 watt şeklinde bir oran yakaladım üzerindeki orjinal fan yerine daha sessiz çalışan bir fan taktım fanın önündeki bal peteği tarzındaki hava kanallarını fanın uğultulu çalışmasına neden oluyordu onu kestim sesi önemli bir ölçüde azalttım cihazın dibinde ses seviyesi 60 desibele kadar düştü ofisteyken masa altına koyduğumda normal bir masaüstü pc çalışıyormuş gibi hissediliyor sesi ve hafif bir şekilde ılık ılık hava geliyor. Ofiste doğalgaz olmadığı için elektrikle ısınmaya yardımcı oluyor ve cihaz %65 gibi bir tasarruf sağlıyor. Dezavantajı ofis biraz büyük olduğu için 470 watt sıcak hava yetmiyor dolayısıyla takviye gerekiyor ancak bu güvenlik görevlilerinin bulunduğu kabinlerini çok rahat bir şekilde dışarısı 8-10 derece iken 20 derece civarında tutabilir. Benim gibi eski minerları ilginç vasıflarda kullanmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim Smiley bana mesajla ulaşabilirsiniz.
niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
December 21, 2016, 05:12:09 PM

Adam zaten elektrikle ısınıyorum diyor, asıl sobada yanan elektriğe yazık. Bir tane miner yetmezse iki tane takar. Hattan alınan enerjinin odaya ısı olarak geri dönmekten başka bir şansı yok. Ha ufo takmışsın, ha miner, aynı kapıya çıkar.

Param olsa da ben alsam.
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 27, 2016, 07:17:22 PM

Sonunda hevesimi giderebileceğim deneme amaçlı cihazımı aldım sp20 downclock da 970 ghs de 470 watt şeklinde bir oran yakaladım üzerindeki orjinal fan yerine daha sessiz çalışan bir fan taktım fanın önündeki bal peteği tarzındaki hava kanallarını fanın uğultulu çalışmasına neden oluyordu onu kestim sesi önemli bir ölçüde azalttım cihazın dibinde ses seviyesi 60 desibele kadar düştü ofisteyken masa altına koyduğumda normal bir masaüstü pc çalışıyormuş gibi hissediliyor sesi ve hafif bir şekilde ılık ılık hava geliyor. Ofiste doğalgaz olmadığı için elektrikle ısınmaya yardımcı oluyor ve cihaz %65 gibi bir tasarruf sağlıyor. Dezavantajı ofis biraz büyük olduğu için 470 watt sıcak hava yetmiyor dolayısıyla takviye gerekiyor ancak bu güvenlik görevlilerinin bulunduğu kabinlerini çok rahat bir şekilde dışarısı 8-10 derece iken 20 derece civarında tutabilir. Benim gibi eski minerları ilginç vasıflarda kullanmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim Smiley bana mesajla ulaşabilirsiniz.

Peki ya btc üretimi nasıl ? Sırf çalışma mantığını öğrenmek için bi cihaz bende almak istiyorum aslında. Hiç BTC üretmedim. Merak ediyorum. Bu yüzden elektrik tüketimini düşünmüyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
bitpazari
Hero Member

View Profile
December 28, 2016, 09:57:41 AM

Adam zaten elektrikle ısınıyorum diyor, asıl sobada yanan elektriğe yazık. Bir tane miner yetmezse iki tane takar. Hattan alınan enerjinin odaya ısı olarak geri dönmekten başka bir şansı yok. Ha ufo takmışsın, ha miner, aynı kapıya çıkar.

Param olsa da ben alsam.

Adamın dediği doğru ama verim diye bir şey var. Basit bir örnek verirsem duvara asmalı ısıtıcı ile soğuk halde bulunan bir odayı 15 dakika içinde ısıtabilmekteyim. Bu cihazlardan dört beş adet bağla prize bir ısıtmayı dene bakalım odanın içini. Yanında durursan ısınırsın ama odanın içini yeterli zamanda ısıtabilecek mi, yalıtım çok çok iyi ise işe yarar elbette. Ufo cihazları da ısıtma için yetersizdir odanın içini ısıtmazlar ancak seni ısıtır ve rahatsız eder.  
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 28, 2016, 10:30:37 AM

Isıtıcıları oturduğunuz seviyenin yukarısına , duvara monte etmek enerji kaybı sağlar. Çünkü sıcak hava yukarı hareket eder, soğuk ise aşağı. Bu şekilde enerjinizin büyük kısmını tavana yollamış olursunuz.  Tabi korku filmlerinde ki  tavanda  ters gezen kız gibi yaşıyorsanız sorun olmaz.

Isınan hava yukarıda tavanda  birikir, daha soğuk olan moleküller  aşağı çöker.   Fansız  resistanslı ısıtıcılar  (UFO, vs )  mümkün mertebe zemine yakın olursa daha randımanlı ortam ısıtması sağlar.  

Bu durum klimalar ve fanlı ısıtıcılar için geçerli değil. Onlar ısıttıkları havayı size veya ortama üfler .

Ucuza ısınmanın güzel yollarından biri  halı altına koyacağınız  elektrikli battaniyedir. Bunlar  çok az enerji çeker hemde sıcaklık yerden yukarı yükseleceği için daha randımanlı olur. Homojen bir  ısı sağlar.   Cayır cayır  ısıtmaz  ama  çektiği güce oranla  güzel ısıtır.  Küçük odalar için verimlidir.

Ayrıca tuvalete oturduğunuzda kıçınız üşüyorsa  , klozet kapağının üst iç kısmına  elektrikli battaniye resistansı döşeyebilirsiniz.
Böylece soğuk kış aylarında  daha randımanlı bir sıçma elde edersiniz.

O işi yaparken fişi çekmeyi unutmayın

Saygılar
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: