Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:39:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Este Zcash o moneda atractiva in acest moment?  (Read 1733 times)
FIRSTIceman (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 08, 2016, 02:57:21 PM
Last edit: December 08, 2016, 08:24:47 PM by FIRSTIceman
 #1

Salut colegii de pe acest forum.

    Sunt nou pe acest forum si in lumea crypto. Am tranzactionat cu succes pe actiuni stock si de cativa ani pe forex. Rezultate foarte bune pe stock dar pe forex inca nu sunt un trader cu rezultate pozitive constante. Forexul e o mare provocare pentru orice trader care vine de pe stock.
  
   Dar sa nu ma lungesc. Urmaresc fenomenul criptomonedelor de ceva vreme si moneda Zcash mi se pare atractiva la preturile actuale sau chiar mai jos. Ma gandesc la o investitie pe termen lung (2-3 ani) in aceasta moneda. Vreau ca cumpar pe trepte de pret, la anumite niveluri. Zilele astea am vazut chiar ceva volume tranzactionate pe Zcash. Deci mai sunt si altii interesati de ea la aceste preturi. Este o moneda cu perspectiva pe termen lung? Ce parere aveti?
  Va rog sa argumentati pro sau contra.
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714037977
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714037977

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037977
Reply with quote  #2

1714037977
Report to moderator
1714037977
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714037977

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037977
Reply with quote  #2

1714037977
Report to moderator
1714037977
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714037977

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037977
Reply with quote  #2

1714037977
Report to moderator
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 09, 2016, 05:58:29 AM
 #2

Salut colegii de pe acest forum.

    Sunt nou pe acest forum si in lumea crypto. Am tranzactionat cu succes pe actiuni stock si de cativa ani pe forex. Rezultate foarte bune pe stock dar pe forex inca nu sunt un trader cu rezultate pozitive constante. Forexul e o mare provocare pentru orice trader care vine de pe stock.
  
   Dar sa nu ma lungesc. Urmaresc fenomenul criptomonedelor de ceva vreme si moneda Zcash mi se pare atractiva la preturile actuale sau chiar mai jos. Ma gandesc la o investitie pe termen lung (2-3 ani) in aceasta moneda. Vreau ca cumpar pe trepte de pret, la anumite niveluri. Zilele astea am vazut chiar ceva volume tranzactionate pe Zcash. Deci mai sunt si altii interesati de ea la aceste preturi. Este o moneda cu perspectiva pe termen lung? Ce parere aveti?
  Va rog sa argumentati pro sau contra.
ZEC-ul desi pare  destul de stabil in acest moment, este posibil sa mai scada in pret. Il minez inca din prima zi ( minez si vand/arunc) Personal  nu m-as baga inca intr-o investitie in ZEC. Momentan prefer sa investesc in ICN.
FIRSTIceman (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 09, 2016, 12:44:41 PM
 #3

Multumesc Sorin. Acum am inteles de ce pretul scade incet, dar constant in fiecare zi. Sunt mai multi mineri care vand. Din ce am vazut pe internet e o adevarata nebunie cu mineritul pe Zcash.
Voi mai astepta atunci, sa mai descarce lumea. Voi cumpara mai jos pe trei nivele de pret. In ceea ce priveste ICO voi asista la evenimente. Sa vedem ce se intampla. Astept in continuare pareri,  despre o investitie in Zcash si motivele pentru care ati cumpara aceasta moneda la preturile actuale sau nu.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 09, 2016, 01:46:01 PM
 #4

Multumesc Sorin. Acum am inteles de ce pretul scade incet, dar constant in fiecare zi. Sunt mai multi mineri care vand. Din ce am vazut pe internet e o adevarata nebunie cu mineritul pe Zcash.
Voi mai astepta atunci, sa mai descarce lumea. Voi cumpara mai jos pe trei nivele de pret. In ceea ce priveste ICO voi asista la evenimente. Sa vedem ce se intampla. Astept in continuare pareri,  despre o investitie in Zcash si motivele pentru care ati cumpara aceasta moneda la preturile actuale sau nu.
"o adevarata nebunie cu mineritul" poate e un pic cam mult spus, totusi pe viitor cred ca tot mai multi se vor alatura minatului de ZEC.
FIRSTIceman (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 18, 2016, 05:50:05 PM
 #5

Inca urmaresc evolutia pretului la Zcash. Nu am cumparat deloc. Din punct de vedere al analizei tehnice (pe graficul monedei) inca nu am un semnal de cumparare (de inversare a trendului actual). In stilul acesta pretul poate scadea pana la valori imprevizibile. Prefer sa astept.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
December 21, 2016, 02:42:38 PM
 #6

Inca urmaresc evolutia pretului la Zcash. Nu am cumparat deloc. Din punct de vedere al analizei tehnice (pe graficul monedei) inca nu am un semnal de cumparare (de inversare a trendului actual). In stilul acesta pretul poate scadea pana la valori imprevizibile. Prefer sa astept.
Probabil va mai scadea, mai ales ca acum creste Bitcoinul. Am observat o usoara stabilizare la 0.042-0.044 deci e posibil  ca pragul de jos sa fie pe aici pe undeva.. dar.. o spun iar.. Bitcoinul creste..
ltcrstrbrt
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
December 24, 2016, 01:51:15 AM
 #7

Zcash-ul se tine tare, ba mai mult azi a avut o crestere considerabila, pe cresterea BTC-ului. Probabil a atins pragul de jos zilele trecute ( la 0.04 BTC). Pe mine ma nelinisteste acel comision ( dev fee) care nu este deloc mic.
FIRSTIceman (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 29, 2016, 06:49:22 PM
 #8

Scuze, cu sarbatorile astea nu am intrat pe forum. Am urmatit in fiecare zi cotatia ZCash. Sunt foarte intrigat de modul in care evolueaza graficul dupa acele spike-uri (cresteri bruste). Cotatia nu se mentine dupa acele cresteri la niste niveluri rezonabile, ci scade usor dar sigur pana aproape la nivelele anterioare. Mai bine zis primesc niste semnale de cumparare care ulterior, dupa aproximativ o zi, doua, sunt infirmate. Totusi asa cum arata azi graficul, intervalul 0,044-0,046 pare ok de cumparare. Cred ca voi cumpara, dar in nici un caz de toti banii
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 15, 2017, 10:33:43 PM
 #9

ZCash este la 43$ acum. Si te gandesti pa primi 0.05 ZEC s-au vandut cu 3000 de btc/zec!
Trebuie sa faca Zooko vreu artificiu sa mai faca niste bani de dezvoltare.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

ltcrstrbrt
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 22, 2017, 01:00:28 AM
 #10

ZCash este la 43$ acum. Si te gandesti pa primi 0.05 ZEC s-au vandut cu 3000 de btc/zec!
Trebuie sa faca Zooko vreu artificiu sa mai faca niste bani de dezvoltare.
Ma intreb, cat de atractiva este in acest moment, dupa ce a atins 70-80$ cu o usoara corectare la 60$. Tind sa cred ca ZEC-ul ramane o moneda fiabila.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!