Bitcoin Forum
October 19, 2024, 12:13:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 28.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Sigara stoklayarak yatırım yapmak  (Read 3743 times)
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
December 11, 2016, 06:58:17 PM

Hükümetin insanların sigarayı bıraktırmak için fiyatları körüklediği söylentisi yalan. Çok güze l vergi kesiyorlar da ondan . Bir pakette 7-8 lira

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 11, 2016, 09:03:54 PM

içki sigara stoklama fonu yapsak nasıl olur acaba
misal 1 BTC lik bir yatırım yapılsa. 2700 TL ile bir sepet oluşturulsa,
misal bir miktar viski, bir miktar rakı ve sigara dan oluşan 2700 TL lik bir stok yapılsa.
6 ay sonra satsak ve bitcoin e dönsek.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 12, 2016, 06:03:42 AM

misal bir miktar viski, bir miktar rakı ve sigara dan oluşan 2700 TL lik bir stok yapılsa.
Tekel ruhsatı olan biri lazım birde sarhoşa ayyaşa bırakmamak lazım malı Grin
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 12, 2016, 06:41:11 AM

Benim sigara içki alışkanlığım yok çok şükür. ama evde içenler var. stoktaki mallardan gece 2 de 3 te fahiş fiyata evdeki tiryakilere satış yapsam fonu katlarım aslında Smiley
gece 3 te bakkal çakkal kapalı iken 1 dal sigaraya 10 TL verecek hale geliyorlar
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 12, 2016, 06:55:55 AM

Benim sigara içki alışkanlığım yok çok şükür. ama evde içenler var. stoktaki mallardan gece 2 de 3 te fahiş fiyata evdeki tiryakilere satış yapsam fonu katlarım aslında Smiley
gece 3 te bakkal çakkal kapalı iken 1 dal sigaraya 10 TL verecek hale geliyorlar

Fikir guzel aslinda,

gece drone ile dal sigara satilir btc ile Smiley  Grin
Birde uber taksi gibi app yazacaksin, drone otomatik senin konumuna gelecek  Cheesy Cheesy

ozgr
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1013

View Profile
December 12, 2016, 04:20:51 PM

Al işte kent swich alıyordum sıkıntı çıkmıyordu aldığım büfeden bu sefer buda eski çıktı ağzımın tadı bozuldu gitti yine 10 lira.
Bu sıkıntıyı yaşayan bi tek benim galiba amk ağzımda bir şey yok 2 kişiye daha verdim kıyasla diye. Tamamen bırakacağım en sonunda.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3248
Merit: 1542

View Profile WWW
December 12, 2016, 04:32:23 PM

Al işte kent swich alıyordum sıkıntı çıkmıyordu aldığım büfeden bu sefer buda eski çıktı ağzımın tadı bozuldu gitti yine 10 lira.
Bu sıkıntıyı yaşayan bi tek benim galiba amk ağzımda bir şey yok 2 kişiye daha verdim kıyasla diye. Tamamen bırakacağım en sonunda.

Bende bırakmak istiyorum. Araştırdım biraz, bu elektronik sigara olayını denemeyi düşünüyorum. Elektronik sigara olayıda kendi içinde ayrı bir dünya haline gelmiş.
Bu konuda bilgisi olan var mı aranızda?
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280

View Profile
December 12, 2016, 05:06:56 PM

Herhangi bi ilac kullaniyor musun?
ozgr
Legendary
*

View Profile
December 12, 2016, 06:03:00 PM

Alakası yok herhangi bir ilaç kullanmıyorum zaten içen arkadaşlar aynı şeyi söyledi biri normal biri bozuk çıkıyor acı bozuk ağız tadını bozan iğrenç bir şey.
Bırakalım diye yapıyorlar galiba yada iyi para kaldırıyorlar  Smiley ya tütüne geçeceğim yada elektronik dalga olayına gireceğim.
@mhanbostanci bulursan banada haber et internetten alayım çok ürün var sahte mi orjinal mi ağzımızda patlamasın sonra en iyisi neyse parasını verelim alalım.
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
December 13, 2016, 06:15:11 AM

Bende viceroy stokluyorum daha zam gelmedi ama 5 tane birikti elimde.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
December 13, 2016, 12:41:17 PM

Satabileceğime emin olsam kesin stoklarım. Satamayıp tekrar içmeye başlarım diye korkuyorum. Uzun süredir aklımdaydı bu fikir. Ama yıl başına yaklaşırken hep aklımdan çıkıyordu. Arkadaşlarımın ağzını bir yoklayayım en iyisi ben.
CanErik
Hero Member

Merit: 541

View Profile
December 13, 2016, 07:44:28 PM

Bende bırakmak istiyorum. Araştırdım biraz, bu elektronik sigara olayını denemeyi düşünüyorum. Elektronik sigara olayıda kendi içinde ayrı bir dünya haline gelmiş.

Merhaba;

Ben elektronik sigara kullandım, sigarayı da elektrink sigarayı da bıraktım. İlk olarak neden bu cihaza yatırım yapacağınıza karar verin. Eğer sigaraya alternatif arıyorsanız yanlış adres, bu başka bir şey. Sigaraya nazaran %95 daha az zararlı ama bu genel için söylenemez. Nedeni ise premium diye geçen bir çok yabancı likit markası Türkiyede üretilen bildiğim bir marka kadar kaliteli değil. İçkinin sahtesi olduğu gibi likitin de sahtesi/adisi (Premim adlı olup merdiven altı imalat olan) var. Benim bir kısım arkadaşlarım gerekli kompenentleri yurt dışından getirip kendileri karıştıtıp kullanıyorlar, daha hesaplı oluyor. Likitlerde farklı tat ve nikotin değerlerinde ürünler var. Ağız tadı ve sigara/çiğer çekimine göre deneyerek doğru likiti bulmak gerekiyor. Diğer bir konu bu cihazı alırken starter kit diye nitelenen mod'ları almak daha doğru, diğer kalem şeklindeki ürünler para israfı. Ben Aliexpress'ten 3 adet almıştım, arkadaşlarıma hediye maliyetinde. Sanırım gümrükte bir sorun çıktı ki artık Türkeye satış yapmıyorlar. Yerel kaynaklardan ya da yurtdışından almak hala mümkün. Bu cihazlarda hala bazı modellerde devam etmekte olan sıvı akıtma sorunu var, benim kullanmış olduğum marka/model bu konuda en başarılı ve yenilikçi firma, alırken iyi araştırmak lazım. Atomizerde ben ben hazır ürün (Clapton) kullandım, pratik oldu. Genel olarak kullanıcıların düştüğünü gördüğüm büyük hata yüksek likit sarfiyatlı ürünler kullanmaları. Yüksek likitten kasıtım VG'si (Buharı) çok olsun diye düşük ohm ve birden fazla bobinli ürünler kullanıyorlar, olay kim daha çok buhar çıkarıyor yarışına dönüyor, saçmalık. O buhar senin cebinden uçan para aslında. Bu tip saçmalık ile haftalık likit sarfiyatı 90ml bulmuş (Bir şişe 30ml 40-50TL) insanlar var. Bu konu önemli para sarfiyatı yanında 3mg nikotinli likit kullanıp 6-9mg nikotin seviyesinde nikotin absorbe ediyorlar. Birde ciğerleri su toplatıyor, sakın kullanma diye akıl vermeye çalışan çok sigara bağımlısı tanıdığınız olacaktır, hurafeden başka birşey değil. İngilterede bu konu üzerinde ciddi çalılmalar var, sigara bağımlılarına ücretsiz dağıtılması, kapılı yerde içilmesine izin verilmesi gibi ama bu uygulamanın bu seferede elektronik sigara/nikotin bağımlılığını teşvşik edileceği tartışılıyor. İşin legal boyutuna gelince bu cihazlar yasak değil ama likitler yasak. Nedeni de nikotin içerikili ürünlerin ithalatı izne tabi. Cebinde ya da gizli saklı kargo ile getirtebilirsin ama yasal yoldan yollar şimdilik tıkalı. Devlet anlamadığı herşeye yaptığı gibi buna da mesafeli. Genel olarak konu bundan ibaret.

Bob'un söylediğine katılıyorum. Yıl sonunda 0 km araba almak çok daha mantıklı, 4-5000km o arabayı kullanıp aldığın fiyatın 3-4000TL üstüne satıyor insanlar. Bir kısım galericiler mesela.

İyi dileklerimle
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 13, 2016, 09:48:59 PM

Fikir guzel aslinda,

gece drone ile dal sigara satilir btc ile Smiley  Grin
Birde uber taksi gibi app yazacaksin, drone otomatik senin konumuna gelecek  Cheesy Cheesy

Yerlisi varken gavurunkine ne gerek var Smiley)) Bak bu da yerlisi

https://www.youtube.com/watch?v=TsHwfddwjUk
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 14, 2016, 06:34:47 AM

Alakası yok herhangi bir ilaç kullanmıyorum zaten içen arkadaşlar aynı şeyi söyledi biri normal biri bozuk çıkıyor acı bozuk ağız tadını bozan iğrenç bir şey.
Bırakalım diye yapıyorlar galiba yada iyi para kaldırıyorlar  Smiley ya tütüne geçeceğim yada elektronik dalga olayına gireceğim.
@mhanbostanci bulursan banada haber et internetten alayım çok ürün var sahte mi orjinal mi ağzımızda patlamasın sonra en iyisi neyse parasını verelim alalım.
migrostan aldığın bile tadı bozuksa üretimde bir sıkıntı vardır. fabrika bir kac partiyi hatalı yada dandik tutunle üretip piyasaya sunmuştur.Migros ole bir stokculuk işine girmez.zaten  migros içlerinde milyonluk sigara raflarda duruyor.
ozgr
Legendary
*

View Profile
December 14, 2016, 11:08:34 AM

Merhaba;

Ben elektronik sigara kullandım, sigarayı da elektrink sigarayı da bıraktım. İlk olarak neden bu cihaza yatırım yapacağınıza karar verin. Eğer sigaraya alternatif arıyorsanız yanlış adres, bu başka bir şey. Sigaraya nazaran %95 daha az zararlı ama bu genel için söylenemez. Nedeni ise premium diye geçen bir çok yabancı likit markası Türkiyede üretilen bildiğim bir marka kadar kaliteli değil. İçkinin sahtesi olduğu gibi likitin de sahtesi/adisi (Premim adlı olup merdiven altı imalat olan) var. Benim bir kısım arkadaşlarım gerekli kompenentleri yurt dışından getirip kendileri karıştıtıp kullanıyorlar, daha hesaplı oluyor. Likitlerde farklı tat ve nikotin değerlerinde ürünler var. Ağız tadı ve sigara/çiğer çekimine göre deneyerek doğru likiti bulmak gerekiyor. Diğer bir konu bu cihazı alırken starter kit diye nitelenen mod'ları almak daha doğru, diğer kalem şeklindeki ürünler para israfı. Ben Aliexpress'ten 3 adet almıştım, arkadaşlarıma hediye maliyetinde. Sanırım gümrükte bir sorun çıktı ki artık Türkeye satış yapmıyorlar. Yerel kaynaklardan ya da yurtdışından almak hala mümkün. Bu cihazlarda hala bazı modellerde devam etmekte olan sıvı akıtma sorunu var, benim kullanmış olduğum marka/model bu konuda en başarılı ve yenilikçi firma, alırken iyi araştırmak lazım. Atomizerde ben ben hazır ürün (Clapton) kullandım, pratik oldu. Genel olarak kullanıcıların düştüğünü gördüğüm büyük hata yüksek likit sarfiyatlı ürünler kullanmaları. Yüksek likitten kasıtım VG'si (Buharı) çok olsun diye düşük ohm ve birden fazla bobinli ürünler kullanıyorlar, olay kim daha çok buhar çıkarıyor yarışına dönüyor, saçmalık. O buhar senin cebinden uçan para aslında. Bu tip saçmalık ile haftalık likit sarfiyatı 90ml bulmuş (Bir şişe 30ml 40-50TL) insanlar var. Bu konu önemli para sarfiyatı yanında 3mg nikotinli likit kullanıp 6-9mg nikotin seviyesinde nikotin absorbe ediyorlar. Birde ciğerleri su toplatıyor, sakın kullanma diye akıl vermeye çalışan çok sigara bağımlısı tanıdığınız olacaktır, hurafeden başka birşey değil. İngilterede bu konu üzerinde ciddi çalılmalar var, sigara bağımlılarına ücretsiz dağıtılması, kapılı yerde içilmesine izin verilmesi gibi ama bu uygulamanın bu seferede elektronik sigara/nikotin bağımlılığını teşvşik edileceği tartışılıyor. İşin legal boyutuna gelince bu cihazlar yasak değil ama likitler yasak. Nedeni de nikotin içerikili ürünlerin ithalatı izne tabi. Cebinde ya da gizli saklı kargo ile getirtebilirsin ama yasal yoldan yollar şimdilik tıkalı. Devlet anlamadığı herşeye yaptığı gibi buna da mesafeli. Genel olarak konu bundan ibaret.

Bob'un söylediğine katılıyorum. Yıl sonunda 0 km araba almak çok daha mantıklı, 4-5000km o arabayı kullanıp aldığın fiyatın 3-4000TL üstüne satıyor insanlar. Bir kısım galericiler mesela.

İyi dileklerimle

Hocam öyle bi anlatmışsın motor icat ediyoruz sanki çok karışık geliyor bana
yok mu şöyle bi link bu ürün en iyisidir içine mazotunu koyacaksın içeceksin oldu bitti Smiley
ugurusta
Sr. Member

View Profile
December 14, 2016, 11:46:24 AM

yok mu şöyle bi link bu ürün en iyisidir içine mazotunu koyacaksın içeceksin oldu bitti Smiley

Şu iyidir şu kötüdür demekten ziyade kendiniz ucuz bir marka & model kullanarak başlayabilir, kullanım durumunuza göre cihaz, rezistans, batarya, likit ve nikotin ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ben 21 üstü nikotin kullanırken 0,6 altında yada 0 nikotinli likit kullananlar var. İhtiyaçlarınızı cihazı kullanmaya başladıktan sonra kendiniz belirlediğinizde daha iyi oluyor.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
December 14, 2016, 02:26:58 PM

Şu iyidir şu kötüdür demekten ziyade kendiniz ucuz bir marka & model kullanarak başlayabilir, kullanım durumunuza göre cihaz, rezistans, batarya, likit ve nikotin ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ben 21 üstü nikotin kullanırken 0,6 altında yada 0 nikotinli likit kullananlar var. İhtiyaçlarınızı cihazı kullanmaya başladıktan sonra kendiniz belirlediğinizde daha iyi oluyor.
21 Nikotin iyiymiş 2009 gibi marlboro black çıkmıştı 13 1,3 1,3 oranları vardı içerken ciğerim isyan ediyodu 21i düşünemiyorum tam fare zehri  Grin

arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
December 14, 2016, 08:50:29 PM

Elektronik sigara ile ilgili, nikotin oranını düzenleyemediği için, kalp krizi riski yüksek diye duymuştum. Hatta çalıştığım firmada müdürümüzle beraber 6-7 kişi hep beraber sipariş verecektik. Daha sonra müdürümüz biraz araştırıp, böyle bir şey olduğunu öğrendiği için vazgeçmiştik. Bilmiyorum ne kadar doğru.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
CanErik
Hero Member

Merit: 541

View Profile
December 14, 2016, 09:17:18 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Merhaba;

E-sigara kullanmak gayet basittir ama yeni başlayanlar için en çok ta bana uzay geometrisi gibi görünmüştü.  Cheesy Altta linkte yer alan firma Türkiyeye gönderim yapıyor. Linkteki ürünün bir önceki versiyonunu kullandım, tankı sorunsuzdur sızdırmaz. Ürün çeşitili atomizerle beaber geliyor. İçinden çıkacak etikette hangi atomizerin hangi modda iyi olduğu ve ömürü belirtiliyor. Hangisinin size uygun olduğunu deneyerek bulacaksınız.   

http://www.joyetech.com.tr/indirimli-urunler/joyetech-evic-vtwo-mini-cubis-pro-full-kit.html

Likit için alttaki firmayı tek geçerim. Antalya'da üretimini yapıyorlar, piyasadaki en güvenilir Premium marka. PayPal sonrası havale ile sipariş almaya başladılar, gününde ürünü kargoluyorlar. Site dışında bu likitin satışı yapılmıyor, görürseniz sahtesidir, alanlar bin pişman.

https://www.likitim.com/urun-kategori/likitler/likitim/

Bu işe başlamanın doğrusu e-sigara kullanan birisi eşliğinde başlamaktır. Ben forumları okuyarak ön bilgi edindim, özellikle insanları belirli markalara kanalize etmek için yazılmışlar, dikkat etmek lazım. Cihaz elime geçince de arkadaşımın yardımı ile detayları öğrendim, şimdi kendisine öğretecek seviyedeyim.

@ugurusta e-sigara öncesi Gitanes'mi içiyordunuz? 21mg hiç duymamıştım, aman dikkat.  Smiley  Tanıdığım 25 yıllık tiryakiler 9mg içemiyorlar.

İyi dileklerimle
ugurusta
Sr. Member

View Profile
December 14, 2016, 09:38:10 PM

@ugurusta e-sigara öncesi Gitanes'mi içiyordunuz? 21mg hiç duymamıştım, aman dikkat.  Smiley  Tanıdığım 25 yıllık tiryakiler 9mg içemiyorlar.

İyi dileklerimle

E-Likitlerin yerli firmalarda ilk satılmaya başladığı hile hurda olmadığı zamanlarda Dekang kullanıyordum. 100 ml likite 30 mg likitler vardı (0,5- 0,1 - 3,0 - 6,0 - 9,0 15,0 - 21,0 25,0 ve 30). Daha sonra popüler olunca fiyatlar arttı, kendi likitimi yapmak istedim gliserin sıvı nikotin tatlandırıcı ve bir kaç malzeme ile kendi likitimi yaptım bir kaç defa. Sonrasında likit akması pillerde mAh sıkıntısı yeni rezistans sarmak ıvır zıvırla uğraşmak işime gelmeyince bıraktım.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: