Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:50:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Assetler hakkında teknik bir soru  (Read 574 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 03, 2017, 05:01:25 PM

Piyasada pek çok asset var, ethereum, omni veya counterparty üzerine kurulmuş, benim de bir asset denemem olmuştu belki hatırlayanlar çıkar.

Ancak sormak istediğim bir soru var; bu assetler borsalarda nasıl alınıp satılıyor, kendilerine ait cüzdanları da var sanırım, blockchain vs.

Bilgisi olan var mı?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
1715262607
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715262607
Reply with quote  #2

1715262607
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 03, 2017, 05:21:55 PM

Piyasada pek çok asset var, ethereum, omni veya counterparty üzerine kurulmuş, benim de bir asset denemem olmuştu belki hatırlayanlar çıkar.

Ancak sormak istediğim bir soru var; bu assetler borsalarda nasıl alınıp satılıyor, kendilerine ait cüzdanları da var sanırım, blockchain vs.

Bilgisi olan var mı?

Bob abi,
bitkapital i anlamaya çalışırken konuyu araştırmıştım.

Assetler çıkarıldıkları ağın cüzdanını kullanıyor. Misal Augur ethereum tabanlı bir asset ve ethereum cüzdanında saklanıyor.
openbtc Bitshares ağında çıkarılmış karşılığı btc olan bir asset,  Bitshares cüzdanında saklanıyor ve sadece bitshares ağının iç exchange inde alınıp satılabiliyor.
conterparty de Bitsahres gibi.

Eğer çıkaracağınız bir asset'in bilinen exchange lerde işlem görmesini istiyorsanız ethereum üzerinde yapmanız lazım gibi geliyor bana.
Augur'un poloniex e girmesi çok kolay olmuştu. Çünkü ethereum iin wallet olayını yapmışlardı hazırdı.

Yanlışım varsa büyüklerim gelir haddimi bildirirler zaten konuda.
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 03, 2017, 05:22:53 PM

Bilgisi olan var mı?

Bob abi,
bitkapital i anlamaya çalışırken konuyu araştırmıştım.

Assetler çıkarıldıkları ağın cüzdanını kullanıyor. Misal Augur ethereum tabanlı bir asset ve ethereum cizdanında saklanıyor.
openbtc Bitshares ağında çıkarılmış karşılığı btc olan bir asset ve Bitshares cüzdanında saklanıyor ve sadece bitsahre ağının iç exchange inde alınıp sayılabiliyor.
conterparty de Bitsahres gibi.

Eğer çıkaracağınız bir asset'in bilinen exchange lerde işlem görmesini istiyorsanız ethereum üzerinde yapmanız lazım gibi geliyor bana.
Augur'un poloniex e girmesi çok kolay olmuştu. Çünkü ethereum iin wallet olayını yapmışlardı hazırdı.

Yanlışım varsa büyüklerim gelir haddimi bildirirler zaten konuda.

Yazdıkların için sağol Zz, ne var ne yok görünmüyorsun pek?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
March 04, 2017, 03:00:50 PM

Bilgisi olan var mı?

hesabımı sattın bobmarley, senin bu konuyu bilmen lazım...  bob parasını counterparty cüzdanından millete nasıl yöneteceklerini çekme/yatırma anlatıyordun.

https://coinmarketcap.com/assets/

hangi ağa bağlıysa orada yaşıyor assetler... asalak gibi.. time'sa eth'de ardor'sa nxt zincirinde(ağında)...

yani,eth zinciri üzerinde olursa daha iyi olur. eth daha revaçta ama şart değil.  MaidSafe, omnide çalışıyor mesela...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: