Bitcoin Forum
April 23, 2024, 05:03:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kupovina na veliko  (Read 6419 times)
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 27, 2016, 03:39:02 PM
 #1

Znač pronašao sam na internetu prodavača i proizvod koji bih htio kupiti na veliko ( 100 komada )
Sad me zanima kako bi to profunkcioniralo

Znam da ne mogu samo tako 100 komada nečega naručiti, zanima me zna li netko više o tom procesu, moram li registrirati nešto kako bih se uopće mogao baviti takvim nečim?

Looking for a signature campaign.
1713891787
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713891787

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713891787
Reply with quote  #2

1713891787
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
December 27, 2016, 04:58:58 PM
 #2

Pre malo informacija. Ne vidim gdje je problem kupiti 100 nečega na internetu. Pogledaš cijenu za 100 komada, dobiješ cijenu shipping-a i to ti dodje na dogovorenu delivery lokaciju. Zašto nebi mogao narućiti "samo tako" 100 komada ako se radi o legit prodavaču?
Gdje ustvari vidiš problem u cijelij stvari? Nemaš povjerenja u prodavača, dostavu ili nešto treće?

iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 28, 2016, 03:16:41 AM
 #3

Pre malo informacija. Ne vidim gdje je problem kupiti 100 nečega na internetu. Pogledaš cijenu za 100 komada, dobiješ cijenu shipping-a i to ti dodje na dogovorenu delivery lokaciju. Zašto nebi mogao narućiti "samo tako" 100 komada ako se radi o legit prodavaču?
Gdje ustvari vidiš problem u cijelij stvari? Nemaš povjerenja u prodavača, dostavu ili nešto treće?

Mislim zakonski hahah

Smijem li ja uopće kao fizička osoba kupiti toliku količinu bilo čega bez otvaranja obrta

Looking for a signature campaign.
Psynthax
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2268
Merit: 504



View Profile
December 28, 2016, 03:56:49 AM
 #4

Pa tko ti brani da kupis?

Samo ako ti dolazi u paketu sve, mozda ti lupe carinu i pdv, ovisi odakle narucujes..
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 28, 2016, 04:38:18 PM
 #5

Ma negdje sam nešto pročitao da moram imati otvoren obrt za takve stvari

Već sam jednom naručio 10 e-cigara s alibabe, ali to je jasno mala kvantiteta

Isto tako sada uzimam 10 sample noževa, pa nakon toga mislim uzeti 130 ako sve bude kako treba

Pa gledam moram li otvoriti trgovačko društvo ili što već

Looking for a signature campaign.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
December 28, 2016, 09:43:43 PM
 #6

Znaci 130 nozeva, no big deal. No ekstremno je vjerojatno da ces morati platiti apsolutno sva davanja prilikom uvoza posto ce cijena sigurno premasiti limit ispod kojeg se ne placaju davanja. Obrt ili tvrtka mozda ne placaju neka od tih davanja posto nisu "krajnji kupac".

iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 29, 2016, 12:29:27 AM
 #7

Znaci 130 nozeva, no big deal. No ekstremno je vjerojatno da ces morati platiti apsolutno sva davanja prilikom uvoza posto ce cijena sigurno premasiti limit ispod kojeg se ne placaju davanja. Obrt ili tvrtka mozda ne placaju neka od tih davanja posto nisu "krajnji kupac".

Aha, aha

Okej onda  Cheesy

Očito na sample paketu nakon davanja baš i neću imati profita, no nije ni bitno, čisto da vidim kvalitetu pa ćemo dalje lagano  Cheesy

Looking for a signature campaign.
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
January 23, 2017, 01:27:20 PM
 #8

Zvao sam Hrvatsku obrtničku komoru za savjet u vezi ovoga

I rekli su mi da apsolutno ne mogu naručiti 130 komada nečega bez registrirane djelatnosti i da mogu fasovat kazne od 5 do 50 000 kuna ako nabasam na inspekciju ili me netko prijavi

Da moram imati skladište za taj prostor itd.

Te mi je gospodin na telefonu rekao poslati na mail sva davanja koja bih morao davati u slučaju da se odlučim registrirati djelatnost

Mogu samo reći, da je na jednu objavu noževa, svih 10 komada odmah puklo xD
Znači dobra potražnja postoji, margina je odlična

Ali na telefonu mi je rekao da bi davanja bila i 1100 kuna na mjesec, što je katastrofa
Jedan nož prodam po 100 kuna, ne želim pola zarade davati samo na papire  Sad

Looking for a signature campaign.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 23, 2017, 03:43:01 PM
 #9

Zvao sam Hrvatsku obrtničku komoru za savjet u vezi ovoga [...] Ali na telefonu mi je rekao da bi davanja bila i 1100 kuna na mjesec, što je katastrofa
Jedan nož prodam po 100 kuna, ne želim pola zarade davati samo na papire  Sad

Molim vas zatrazite pomoc od dobrog knjigovodje. Prvi "orijentalni" razgovor vam ne bih trebao biti naplacen a mislim da bi vam puno pomogao...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
January 23, 2017, 09:23:54 PM
 #10

Zvao sam Hrvatsku obrtničku komoru za savjet u vezi ovoga [...] Ali na telefonu mi je rekao da bi davanja bila i 1100 kuna na mjesec, što je katastrofa
Jedan nož prodam po 100 kuna, ne želim pola zarade davati samo na papire  Sad

Molim vas zatrazite pomoc od dobrog knjigovodje. Prvi "orijentalni" razgovor vam ne bih trebao biti naplacen a mislim da bi vam puno pomogao...  Grin

Kaj, samo nađem knjigovođu i pitam za savjet?

Puno pitam, al jebemu mater, nisam papirolog, imam samo ideju, kanale i proizvod  Cheesy

Looking for a signature campaign.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
January 24, 2017, 10:51:06 AM
 #11

Kad nastupas kao privatna osoba (ne tvrtka ili obrt) mislim da se stvarno ne radi o kolicini, vec o cijeni. Pa koliko puta sam ja narucio 1000 necega ili 100 necega (npr razno razne zice, senzori i sl. pizdarije za arduino) koje kostaju sveukupno 10-30$ i nikad me nitko nije pitao za nista. Zasto i bi. Zasto bi ja kao privatna osoba trebao "skladiste" za npr. 200 tipkala za arduino (dosli neki dan) ili 500 ledica (dole prije dva tjedna) ili 1000 zica za spajanje (dosle u vis enavrata). Problem nastaje prilikom prodaje istih stvari na crno. Mogli bi me pitati vezano uz uvoz, poreze itd. No prodaja na crno nije trenutno tema razgovora.

Isto tako, zvao si obrtnicku komoru...naravno da ces dobiti odgovor koji podrazumjeva da zelis raditi kao obrt. A za obrt ti definitivno treba skladiste. Tako je moja sestra za 20 bezvrijednih kristala, kao obrt, morala imati "skladiste" iako je do tog trenutka radila od doma. Znaci zbog nabavke pardeset kristala velicine pikule koji stanu u jednu ruku je morala rentati prostor koji je glumio "skladiste". Suludo. Sva sreca pa je imala vlastiti prostor, te je rentala taj prostor sama od sebe koliko god to glupo zvucalo. I to ne izgleda lose, mislis si, pa sto, para ide iz jedne u drugu ruku, no naravno da ti drzava naplati porez na rentanje, jer eto, ipak ti kao privatna osoba zaradjujes od rentanja i nema veze sto si ti vlasnik tvrtke/obrta kojem iznajmljujes. Ukratko iznajmljujes sam sebi i placas drzavi porez na to
.
Kod nas se ne isplati raditi "na malo"....moras gristi na veliko ili te troskovi koje drzava propisuje pojedu.

Kao bivsi vlasnik obrta, mogu ti iz osobnog iskustva savjetovati da obrt ne otvaras ni pod zivu glavu.

I dobro ti je kolega forumas tu rekao. Ako zelis uvesti nozeve da bi ih preprodavao (legalno kao obrt ili tvrtka), kontaktiraj dobar knjigovodstveni servis. Oni ti mogu konkretnije pomoci u smisli da ti kazu kakvi ce ti biti totalni mjesecni troskovi i sto ti od papirologije ustvari treba.
I nemoj se cuditi na same troskove hladnog pogona koji su ti od cca 1000 do 1500kn mjesecno bez da ista kupis ili prodas. Toliko te kosta samo postojanje firme / obrta....mjesecno. U HR se na zalost ne moze krenuti "od nule" i "malo po malo". Jednostavno mjesecna davanja to ne dopustaju. Postoje neka djelomicna rijesenja ako si npr. vec negdje zaposlen pa kao vlasnik tvrtke /obrta neces morati placati veliki dio davanja kao sto su mirovinsko i zdravstveno (posto ih placa firma gdje si zaposlen), no u tom slucaju neces imati vremena da razvijes vlastitu firmu/obrt (opet pricam iz vlastitog iskustva).

iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
January 24, 2017, 03:03:15 PM
Last edit: January 24, 2017, 03:16:31 PM by iluvbitcoins
 #12

Ogromno hvala na dugom replyu!
Radim samo preko studentskog, jer - studiram, logicno haha
U slucaju da sam zaposlen negdje znaci, troskovi bi bili znatno manji
Koliko je znatno, 200tinjak-300tinjak mjesecno je prihvatljivo
Mogao bih u tom slucaju otvoriti na starog?

Looking for a signature campaign.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
January 24, 2017, 03:37:56 PM
 #13

Ako uvoziš veću količinu nečega, stvar je procjene carine da li će prihvatiti da je to za osobnu upotrebu ili za daljnu preprodaju.
U drugoj varijanti, nećeš moći podići proizvode na carini, dok ne pokažeš papire firme ili obrta a i pošiljka bi morala biti poslana na pravnu osobu, a ne na tebe Smiley
Troškovi tzv. ''hladnog pogona'' u RH, dakle redovnih doprinosa i sl, neovisno radiš li ili ne, su jako veliki i pitanje je koliko ti je to isplativo.
Pokušaj napraviti neku kalkulaciju troškova i zarade a onda odi nekom knjigovođi i provjeri pravne troškove.
Stavi sve na papir i ako si u minusu, kada platiš sve troškove, ostavi se ćoravog posla Smiley


.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
January 26, 2017, 08:14:05 AM
 #14

...
Troškovi tzv. ''hladnog pogona'' u RH, dakle redovnih doprinosa i sl, neovisno radiš li ili ne, su jako veliki ...

Moram istaknuti da ukoliko si zaposlen u nekoj firmi koja ti placa mirovinsko i zdravstveno (a ako si legalno zaposlen oni to moraju placati) te ako nakon toga otvoris obrt / tvrtku, ti u svom obrtu / tvrtci NE placas mirovinsko i zdravstveno sto je najveci dio mjesecnih troskova za one man show tvrtku / obrt.

Barem je tako bilo do unazad godinu dana. Ako je nešto u zakonu promjenjeno u zadnjih godinu dana, onda to više ne stoji, no relativno pozorno pratim te stvari i moram priznati da nisam čuo nešto takvo. Kako god, bilo, i dalje stoji da ti je najbolje otići kod knjigovođe koji će ti dati savjet i vezano uz to....oni znaju što je vezano uz zakon aktualno a što nije.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 26, 2017, 08:49:34 AM
 #15

Molim vas zatrazite pomoc od dobrog knjigovodje. Prvi "orijentalni" razgovor vam ne bih trebao biti naplacen a mislim da bi vam puno pomogao...  Grin
[...] Ako zelis uvesti nozeve da bi ih preprodavao (legalno kao obrt ili tvrtka), kontaktiraj dobar knjigovodstveni servis. [...]
[...] Pokušaj napraviti neku kalkulaciju troškova i zarade a onda odi nekom knjigovođi i provjeri pravne troškove. [...]
[...] i dalje stoji da ti je najbolje otići kod knjigovođe koji će ti dati savjet i vezano uz to....oni znaju što je vezano uz zakon aktualno a što nije.

Hmmmmm... mislim da prepoznajem uzorak...  Tongue

[...] nisam papirolog [...]

I upravo zato postoje... da... KNJIGOVODJE!  Lips sealed

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
January 26, 2017, 10:00:35 AM
 #16

O da....knjigovodja je alfa i omega (bilo interni kojeg zaposlis kod sebe, bilo vanjska usluga). On ti moze spasiti OGROMNU kolicinu novaca na LEGALAN nacin, a moze te i unistiti (meni je jedan loš nabio dug od 24k kuna koji sam nakon zatvaranja obrta morao placati sam iz svog djepa).
Tu kod nas u HR je knjigovodja EKSTREMNO bitan, daleko bitniji nego negdje vani u zapadnim zemljama, jer se kod nas mjenjaju zakoni i pravilnici kao gace i carape (vani je poslovna klima daleko stabilnija). Poduzetnik te promjene moze pratiti samo ako ulozi puno svog dragocjenog vremena, sto je u praksi jednostavno suludo. I bas tu uskacu knjigovodje, koji sve to prate i onda te savjetuju i upozoravaju.
Dobar knjigovodja zlata vrijedi.

freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
January 26, 2017, 11:01:28 AM
 #17

O da....knjigovodja je alfa i omega (bilo interni kojeg zaposlis kod sebe, bilo vanjska usluga). On ti moze spasiti OGROMNU kolicinu novaca na LEGALAN nacin, a moze te i unistiti (meni je jedan loš nabio dug od 24k kuna koji sam nakon zatvaranja obrta morao placati sam iz svog djepa).
Tu kod nas u HR je knjigovodja EKSTREMNO bitan, daleko bitniji nego negdje vani u zapadnim zemljama, jer se kod nas mjenjaju zakoni i pravilnici kao gace i carape (vani je poslovna klima daleko stabilnija). Poduzetnik te promjene moze pratiti samo ako ulozi puno svog dragocjenog vremena, sto je u praksi jednostavno suludo. I bas tu uskacu knjigovodje, koji sve to prate i onda te savjetuju i upozoravaju.
Dobar knjigovodja zlata vrijedi.

To je istina da dobar knjigovođa zlata vrijedi samo nitko ne želi platiti u vrijednosti zlata Wink

Jesi li razmišljao da firmu otvoriš vani ?!





sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 26, 2017, 01:43:39 PM
 #18

[...]Jesi li razmišljao da firmu otvoriš vani ?!

Di jos vani? Vec smo registrovani u RH, u Nizozemskoj i na Gibraltaru (ajd Svicarsku necu jos ni spominovati...  Grin )

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
January 26, 2017, 02:40:24 PM
 #19

[...]Jesi li razmišljao da firmu otvoriš vani ?!

Di jos vani? Vec smo registrovani u RH, u Nizozemskoj i na Gibraltaru (ajd Svicarsku necu jos ni spominovati...  Grin )

Jesi li razmišljao o otvaranju firme u UK?
Jednostavno otvaranje, u par sati, mali troškovi, sve online, nema dodatnih troškova ako je firma neaktivna ili nije počela s poslovanjem, prvi financijski izvještaji tek za godinu dana od otvaranja firme...
ako te zanima više informacija, možeš me pitati na pp.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
January 26, 2017, 09:35:51 PM
 #20

Molim vas zatrazite pomoc od dobrog knjigovodje. Prvi "orijentalni" razgovor vam ne bih trebao biti naplacen a mislim da bi vam puno pomogao...  Grin
[...] Ako zelis uvesti nozeve da bi ih preprodavao (legalno kao obrt ili tvrtka), kontaktiraj dobar knjigovodstveni servis. [...]
[...] Pokušaj napraviti neku kalkulaciju troškova i zarade a onda odi nekom knjigovođi i provjeri pravne troškove. [...]
[...] i dalje stoji da ti je najbolje otići kod knjigovođe koji će ti dati savjet i vezano uz to....oni znaju što je vezano uz zakon aktualno a što nije.

Hmmmmm... mislim da prepoznajem uzorak...  Tongue

[...] nisam papirolog [...]

I upravo zato postoje... da... KNJIGOVODJE!  Lips sealed

Primjetih Tongue

I javih se MareConti.hr, dogovorio sam informativni sastanak, morati ću još samo dogovoriti termin

Looking for a signature campaign.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!