Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:45:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Genel birkaç soru (yardım)  (Read 632 times)
vedat87 (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
March 21, 2017, 11:38:39 AM

Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 hafta önce madenciliğe başladım ancak bir türlü oturtamadım. konuyla ilgili birkaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok memnun kalacağım.

önce ethpoolda ETH kazmaya başladım sadece belirtilen kodları kullandım ve kendi cüzdan kodumu ekledim. 3 gün boyunca kazdım yaklaşık 48 mhs ( 2 adet rx470 4gb) ancak hesaba iç ödeme yapılmadı, nedenini de anlamadım ve nasıl ödeme yapıldığını bilmiyorum. yaklaşık 20 kredim oluştu. ethpooldan anlamadığım için coinotrona geçtim. coinotronda birkaç saat kazdım ve coinleri görebiliyordum artık. ancak onda da otomatik ödeme yapıyor sanırım 0.1 eth olunca. manuel nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım. sonra suprnova.cc sitesini buldum ve dünden geceden beri kazıyorum. şuan tahmini kazanç 0.0382 ETH olarak görünüyor ancak onaylı kazanç halen yok. coinotronda bir iki saat içinde onaylı hesaba geçiyordu ancak bunda geçmedi bir türlü.
sorularım şu şekilde;

1- en iyi pool sitesi hangisi. (kesinti önemli değil  yeter ki ödeme akışını görebileyim.) aklımda suprnova veya coinotron var.

2- 2 adet msi rx 470 4gb ekran kartım var. birincisi 23 mhs oc ile 26.8 mhs verirken diğeri 20 mhs oc ile 22 mhs veriyor.  biri samsung biri hynix bellek. genel olarak 27  29 arası olması gerekirken benim samsung 27 hynix 22yi görebiliyor. bunları nasıl arttırabilirim? rom yükledim yine olmadı.

3- driver olarak çoğu yerde 15.12 sürümü yükleyin diyor ancak o sürümü indirdiğimde ekran kartını görmüyor sadece ses sürücüsünü felan yüklüyor. 16.7.2 sürümünü önerdiler ancak onda da aynı sıkıntı var. hangi driver sürümünü yüklemeliyim ve link paylaşabilir misiniz?

4- şuan claymore 8.1 kullanıyorum ve sadece eth kazıyorum. sitelerde verilen standart kodlar dışında yazmam gereken başka ayar var mı? ya da şöyle sorayım, sistemin en iyi şekilde çalışması için hangi kodları girmeliyim?

5- amacım 7 adet rx 470 4gb kullanmak. kontrol ettiğimde her bir ekran kartı yaklaşık 95 watt harcıyor. genel  olarak 7 ekran kartı 700 watt, işlemci ram anakart harddisk toplamda 200  250 watt harcıyor. toplam 950 watt yapıyor. 1050 watt platinum model yeterli olur mu?

6- 7 gpu için en iyi anakart hangisi? MSI Z170A GAMING PRO CARBON modeli önerildi. bunun için herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu biosta?

cevaplar için şimdiden teşekkürler. iyi günler

Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715111120
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715111120
Reply with quote  #2

1715111120
Report to moderator
1715111120
Hero Member
*

Ignore
1715111120
Reply with quote  #2

1715111120
Report to moderator
1715111120
Hero Member
*

Ignore
1715111120
Reply with quote  #2

1715111120
Report to moderator
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
March 21, 2017, 12:36:10 PM

Ethpool bir nevi solopool dur o kredin şuanki zorluk miktarına ulaşınca sana blok ödülü olan 4.95 eth verilir..Coinotronda 0.1 yazılı olan my account setting bölümünden değiştirebilirsin..

1-En iyi pool sitesi die birşey yok ama düşük hızla ethpool a girme bence onun yerine ethermine.org ta kazabilirsin..Her blokta payına düşeni alırsın normalde otomatik ödeme 1 eth dir..Sen 1 eth yi ortalama şuan 10 günde alırsın 48 mhs ile..Onunda setting bölümünden ödeme ayarını düşürebilirsin..Poloniex kullanıyorsan 1 eth altını hesaba yansıtmaz toplan gelen ödemeler 1 eth yi geçince yansıtır hesaba..

2-Yanlış rom yüklemişsindir..

3-15.12 r9 serileri içindir r9 390,380 vs..Sen rx serisine uygun olanı indircen tam sürüm aklımda değil ama rx serisine ait 26.11.2016 tarihli driver i indir..Bu driver stabil..

4-Sen standartlarda kaz 26-27 mhs güç alıyorsun extra birşey yapmana gerek yok..

5-Pc de yazılımlarda gördüğün watt değerlerinin üzerinde güç çeker kartlar..Her 470 i 110-120w olarak hesapla..Anakart işlemci vs en düşükten alsanda olur onu 100w diye hesapla...Ve ucu ucuna sistem kurma 200w kadar boş kalsın..1000w üzeri psu lar pahalı biraz rig leri 6 kart yap 1000w gold psu al..

6-z170 serisi 4-5 karttan fazlasını görmüyor..Msi in üst versiyon anakartına özel bios çıktı o 7 kartı görüyor ama değmez bence..İlla 7 kart diyorsan z97 chipset anakartlara bak..
vedat87 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 21, 2017, 01:29:56 PM

Ethpool bir nevi solopool dur o kredin şuanki zorluk miktarına ulaşınca sana blok ödülü olan 4.95 eth verilir..Coinotronda 0.1 yazılı olan my account setting bölümünden değiştirebilirsin..

1-En iyi pool sitesi die birşey yok ama düşük hızla ethpool a girme bence onun yerine ethermine.org ta kazabilirsin..Her blokta payına düşeni alırsın normalde otomatik ödeme 1 eth dir..Sen 1 eth yi ortalama şuan 10 günde alırsın 48 mhs ile..Onunda setting bölümünden ödeme ayarını düşürebilirsin..Poloniex kullanıyorsan 1 eth altını hesaba yansıtmaz toplan gelen ödemeler 1 eth yi geçince yansıtır hesaba..

2-Yanlış rom yüklemişsindir..

3-15.12 r9 serileri içindir r9 390,380 vs..Sen rx serisine uygun olanı indircen tam sürüm aklımda değil ama rx serisine ait 26.11.2016 tarihli driver i indir..Bu driver stabil..

4-Sen standartlarda kaz 26-27 mhs güç alıyorsun extra birşey yapmana gerek yok..

5-Pc de yazılımlarda gördüğün watt değerlerinin üzerinde güç çeker kartlar..Her 470 i 110-120w olarak hesapla..Anakart işlemci vs en düşükten alsanda olur onu 100w diye hesapla...Ve ucu ucuna sistem kurma 200w kadar boş kalsın..1000w üzeri psu lar pahalı biraz rig leri 6 kart yap 1000w gold psu al..

6-z170 serisi 4-5 karttan fazlasını görmüyor..Msi in üst versiyon anakartına özel bios çıktı o 7 kartı görüyor ama değmez bence..İlla 7 kart diyorsan z97 chipset anakartlara bak..

bilgi için teşekkürler. dediğinizi yapayım ben 6 kart standart olarak yeterli tek psu için.
driver halen araştırıyorum o tarihte çıkanı bulurum elbet.
site olarak coinotron bana mantıklı gelmişti en azından anlık takip edebiliyordum ne kadar geldiğini. çünkü ethermine de ethpool gibi hiçbir ayar yok düzenleme yok sadece takip ediliyor. 1 eth ye ulaşana kadar 10 gün beklemek biraz sıkıcı olacak. ilerde 6 kart yapınca ethermineye geçiş yapılabilir.
rom olarak da samsung modeli standart 23 oc ile 26.8 mhs veriyor normal de hynix modeli standart 20mhs oc hali 22mhs bu çok düşük geliyor. msi rx 470 4gb hynix modeli için uygun rom var mı elinizde ya da rom atarsam düzenleyebilir misiniz? ben atiflashtan romunu çıkarıp videolarda resimlerde olduğu gibi düzenleyip kaydediyorum yüklüyorum olmuyor. tekrar orjinalini yüklüyorum düzeliyor. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
March 21, 2017, 02:11:04 PM

bilgi için teşekkürler. dediğinizi yapayım ben 6 kart standart olarak yeterli tek psu için.
site olarak coinotron bana mantıklı gelmişti en azından anlık takip edebiliyordum ne kadar geldiğini. çünkü ethermine de ethpool gibi hiçbir ayar yok düzenleme yok sadece takip ediliyor. 1 eth ye ulaşana kadar 10 gün beklemek biraz sıkıcı olacak. ilerde 6 kart yapınca ethermineye geçiş yapılabilir.
rom olarak da samsung modeli standart 23 oc ile 26.8 mhs veriyor normal de hynix modeli standart 20mhs oc hali 22mhs bu çok düşük geliyor. msi rx 470 4gb hynix modeli için uygun rom var mı elinizde ya da rom atarsam düzenleyebilir misiniz? ben atiflashtan romunu çıkarıp videolarda resimlerde olduğu gibi düzenleyip kaydediyorum yüklüyorum olmuyor. tekrar orjinalini yüklüyorum düzeliyor. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

ben bu http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%2010%20-%2064&rev=16.11.4 olan sürücüyü kullanıyorum sorun yok...

pool olarak dwarpool kullanıyorum hangisi daha iyi bilinmez herkes begendiğini kullanıyor... dwarpool gibi siteler daha çok anonim kullanım için...

msi rx 470 rom olarakta bu ikisini kullanabilirsiniz biri hynix rom digeri samsun romdur yaklaşık 28,5mh veriyor... prizden yaklaşık 980watt çekiyor 6 kart.
https://mega.nz/#!dFoz0ATR!9ytxeo2fVJ4Xe39I-OqDinBDlIGcOdj5BcjaCIDUTqc
https://mega.nz/#!1MhGVD5b!gC7IQcWUBCMLBXY3ED0TYJXvlW_UrgnLdri7yk4gASk
vedat87 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 21, 2017, 09:13:15 PM

ben bu http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%2010%20-%2064&rev=16.11.4 olan sürücüyü kullanıyorum sorun yok...

pool olarak dwarpool kullanıyorum hangisi daha iyi bilinmez herkes begendiğini kullanıyor... dwarpool gibi siteler daha çok anonim kullanım için...

msi rx 470 rom olarakta bu ikisini kullanabilirsiniz biri hynix rom digeri samsun romdur yaklaşık 28,5mh veriyor... prizden yaklaşık 980watt çekiyor 6 kart.
https://mega.nz/#!dFoz0ATR!9ytxeo2fVJ4Xe39I-OqDinBDlIGcOdj5BcjaCIDUTqc
https://mega.nz/#!1MhGVD5b!gC7IQcWUBCMLBXY3ED0TYJXvlW_UrgnLdri7yk4gASk

abi sen süpersin allah razı olsun. 1 haftadır driver ve rom arıyorum. verdiklerini yükledim sorunsuz çalıştı. allah razı olsun. pool olarak şuanlık ethermineye başladım bakalım ne olacak. tekrar teşekkürler. iyi akşamlar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: