Bitcoin Forum
May 13, 2024, 07:21:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: AntMiner S9  (Read 2391 times)
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
January 07, 2017, 12:30:54 PM

her gun 1800BTC üretiliyor. bu btc sistemdeki herkese "kazdığı" kadar dağıtılıyor. yarılanma olduğunda bu 900BTC'ye düşecek.
buna yarılanma denir.

zorluk ise şudur.
günlük 1800BTC üretiliyor ve dünyada eşit güçte 1800 madenci var ise. herkese 1 BTC gider.
fakat sonraki gün 1800 madenci daha bitcoin kazarsa(aynı güçte) toplamda 3600 madenci'ye günlük üretilen btc dağıtılacak. yani her madenciye 0.5BTC gidecek. buna zorluk denir.

her gün yeni madenciler sisteme dahil olduğu için yada sistemde var olan madencilerin kazım güçleri arttığı için sen aynı güçte kazmaya devam edersen bugun 1 BTC kazanıyorsan yarın 0.99999997 kazanacaksın demektir. ve bu böylece gider.

Peki madenci sayısı neye göre belirleniyor ? Mesela ben bir pool da 11 TH ile kazım yapıyorken 5 adet daha 11 TH eklersem ne olur ?

madenci sayısı dediğimde "aynı güçte" diye özellikle belirttim. size 5 adet daha aynı güçte eklerseniz 5 madenci'nin kazandığı kadar daha kazanırsınız.

günde 100tl para yağıyor.
1 işçi varsa sistemde. bu 1 işçi 100tl para toplar
2 işçi varsa sistemde. her işçi 50tl toplar.

2 işçi varken sistemde sizde 2 işçi koyarsanız
siz 50tl toplarsınız, diğer işçiler 25tl kazanır.
tabi burda da işçiler aynı hızda olduğunu fark sayalım Smiley

benim kafam karıştı Cheesy

yani sisteme giren cihaz sayısı arttıkça para kazanmakta zormu oluyor? bunun bir sınırı varmı? yani bu makina üreticileri fazla makina üretip sisteme dahil etmelerini engelleyen bişey gibi

Kafanız karışmamış gayet doğru anlamışınız ne kadar fazla cihaz girerse o kadar para kazanmak zorlaşır.
bunun bir sınırı varmı? pek tabi yok dünyadaki her işlem yapabilme yeteneğine sahip olan cihaz bitcoin kazabilir kol saatinden tutun akıllı televizyona kadar.  fakat dip nokta şudur. "işçi size günde 50tl para kazandırıyorsa ve işçinin size maliyeti günlük ssk+yol+maaş vs maliyeti 150 lira ise" neden işçi çalıştırasınız Smiley
 bu yüzden daha az yemek(elektrik) yiyen daha hızlı çalışan işçiler(mining cihazları) üretiliyor günden güne(teknoloji geliştikçe)
bu yüzden de eksi cihazlar kapatılıyor(4k tvler çıkması ve siyah beyaz televizyonların kullanılmaması gibi)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715628116
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715628116
Reply with quote  #2

1715628116
Report to moderator
1715628116
Hero Member
*

Ignore
1715628116
Reply with quote  #2

1715628116
Report to moderator
1715628116
Hero Member
*

Ignore
1715628116
Reply with quote  #2

1715628116
Report to moderator
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 07, 2017, 05:49:16 PM

Mantığını anladım ben. Teşekkürler bilgilendirme için.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 07, 2017, 05:53:27 PM

Şimdi bu sorunuza kişisel bir cevap vermek istemem tecrübeye dayalı bir cevap olmalı sizinki, hangi cihazı alacaksınız hedefiniz nedir, kazanmak istediğini kar ile neyi planlıyorsunuz, nerede çalıştıracaksınız bunun sesi var ısınması var birçok kriter var malum az parada değil. Bizim tayfadan çoğu kişi cihazlardan uzak duruyor roi süresi uzun ve riskleri olduğu için ancak kar oranından ziyade bitcoin biriktirmek isterseniz güzel bir fırsat bana göre, roi tamamlanınca çalıştır çalıştığı kadar kumbarada para biriktirmiş gibi olursun. Bakarsın 2-3 sene sonra 2000 doları geçer fiyatı. Uzun vadeli bakmanız gerekebilir olaya.

Dilerseniz biraz tecrübe kazanmak adına https://www.hashnest.com/ bu siteye üye olun https://www.hashnest.com/hash_currencies/27/shop buradan s9 satın alabilirsin ve kiraya verirsin, kargo gümrük gibi şeylerle uğraşmazsın. Dilediğin zamanda markette satabilirsin veya marketten dilediğin kadar hash satın alabilirsin. https://www.hashnest.com/hash_currencies/27/trade_markets/21

Fiyat karşılaştırması yap, cihaz ile marketteki fiyatları karşılaştır.   

hashnette shop kısmında bende gördüm satılık cihaz.
Ancak ordan alınca fiziki olarak gönderiyorlar sanıyordum. Siz daha önce aldınız mı ? Prosedür nasıl işliyor ? istediğimiz pool ile çalıştırabiliyor muyuz ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 10, 2017, 10:37:28 AM

Şimdi bu sorunuza kişisel bir cevap vermek istemem tecrübeye dayalı bir cevap olmalı sizinki, hangi cihazı alacaksınız hedefiniz nedir, kazanmak istediğini kar ile neyi planlıyorsunuz, nerede çalıştıracaksınız bunun sesi var ısınması var birçok kriter var malum az parada değil. Bizim tayfadan çoğu kişi cihazlardan uzak duruyor roi süresi uzun ve riskleri olduğu için ancak kar oranından ziyade bitcoin biriktirmek isterseniz güzel bir fırsat bana göre, roi tamamlanınca çalıştır çalıştığı kadar kumbarada para biriktirmiş gibi olursun. Bakarsın 2-3 sene sonra 2000 doları geçer fiyatı. Uzun vadeli bakmanız gerekebilir olaya.

Dilerseniz biraz tecrübe kazanmak adına https://www.hashnest.com/ bu siteye üye olun https://www.hashnest.com/hash_currencies/27/shop buradan s9 satın alabilirsin ve kiraya verirsin, kargo gümrük gibi şeylerle uğraşmazsın. Dilediğin zamanda markette satabilirsin veya marketten dilediğin kadar hash satın alabilirsin. https://www.hashnest.com/hash_currencies/27/trade_markets/21

Fiyat karşılaştırması yap, cihaz ile marketteki fiyatları karşılaştır.   

hashnette shop kısmında bende gördüm satılık cihaz.
Ancak ordan alınca fiziki olarak gönderiyorlar sanıyordum. Siz daha önce aldınız mı ? Prosedür nasıl işliyor ? istediğimiz pool ile çalıştırabiliyor muyuz ?

Fiziki olarak gönderiyor mu bilmiyorum emin değilim sayfada zaten şu ibare var "Purchase Antminer Hashrate" Fiziki bir satış yok galiba ama kargo ücretinden falan bahsetmiş o nedir anlamadım. Deprem, yangın gibi afetlerden doğacak hasara karşı bir sorumlulukları bulunmadığını yazmışlar, buradan satın almak yerine gerçek bir cihaz al bence.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: