Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:58:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: SPK Araştırma Dairesince Bitcoin Hakkında Önemli Bir Rapor Yayınladı  (Read 2151 times)
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 09, 2017, 11:56:18 AM
Last edit: January 09, 2017, 12:16:07 PM by goraset

Şimdiye kadar burda paylaşılmamasına şaşırdım. açıkçası beklentilerin üzerinde, gayet başarılı ve ayrıntılı bir rapor.

coin-turk haber linki

http://coin-turk.com/sermaye-piyasasi-kurulu-bitcoin-hakkinda-rapor-yayinladi

rapor linki

http://www.spk.gov.tr/yayingoster.aspx?yid=1130&ct=f&action=displayfile

raporun sonuç kısmı
Onbinlerce yıldır alışık olduğumuz altın, yüzlerce yıldır kullandığımız nakit paralara,
karşın sanal kripto-para olan Bitcoin oldukça yenidir. Getirdiği teknolojiler oldukça umut verici
ve gelişmeye açık konulardır. Bitcoin'den sonra da pek çok altcoinler geliştirilmiştir, fakat, en
azından şimdilik, hemen hepsinin başarısı, Bitcoin'e endekslidir.
Bitcoin bankaların, aracı kurumların, otoritelerin, hükümetlerin, denetim ve
düzenlemelerinden, her türlü işlem masraflarından ve kısıtlamalarından uzaktır. Kişilere finansal
özgürlük sağlar. Bitcoin'in geleneksel ödeme aracı olan banknot veya dijital paraların yerini
alması, günden güne artmaktadır. Sistem ne kadar yaygınlaşırsa, o kadar güvenli ve
spekülasyonlara dayanıklı olacaktır.
67
Bitcoin'le beraber duyurulan Blok-Zincir teknolojisi ise, güvenilir bir aracıya ihtiyaç
duyulan, tüm hizmetlerde kullanılabilecek, bir teknolojik çözümdür. Blok-Zincir, Bitcoin'in
başarısına da endeksli değildir.
Bitcoin ve onun getirdiği teknolojilerin, kullanım alanı ve yaygınlığı gün geçtikçe
artmaktadır, bunun karşısında ise hükümetler Bitcoin'e karşı olumlu bir endişelilik halindedirler.
Ülkemizin de, tüm dünya devletleriyle birlikte, Bitcoin'i olumlu bir endişelilikle
izlemesinin uygun olacağı düşünülmektedir. Tüm riskleri değerlendirilerek, teşvik edici
düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından, gelir elde etmemiz de mümkün olabilir. Örneğin;
ülkemizde hizmet veren bir Bitcoin Borsası henüz kurulmamıştır, bunu düzenleyen bir mevzuat,
ülkemizi Bitcoin pazarında, bir adım öne çıkarabilecektir.

edit: demekki benim haberi paylaşmam gerekiyormuş, 10 dk içinde iki ayrı başlık daha açılmış Grin
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714028332
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714028332
Reply with quote  #2

1714028332
Report to moderator
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
January 09, 2017, 12:22:33 PM

edit: demekki benim haberi paylaşmam gerekiyormuş, 10 dk içinde iki ayrı başlık daha açılmış Grin
Tam gruba yazmıştım ki gönderemeden yemek geldi. Yemeği bitirip Submit ettiğimde artık çok geç olmuştu Smiley
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 09, 2017, 12:29:27 PM

sermaye piyasasi kurumu ne anlar bitcoinden, cok belli bu projeyi birine vermisler o da, yabanci kaynaklardan cevirip bir rapor cikarmis, madem oyle her ilceye bir bitcoin atmsi acin hadi, bakalim
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
January 18, 2017, 10:00:22 PM

Ben raporun son cümlesini "ülkemizde hizmet veren bir Bitcoin Borsası henüz kurulmamıştır, bunu düzenleyen bir mevzuat, ülkemizi Bitcoin pazarında, bir adım öne çıkarabilecektir." Son derece olumlu buldum. Eminimki başka bir kaynaktan alıntı yapılmıştır ancak Bu şekilde bir borsanın henüz göreceli olarak erken sayılabileceği şu dönemde kurulması  kısa vadede pek bir şey kazandırmaya bilir. Ancak uzun vadede kripto paraların çok yoğun olarak kullanılacağını varsayarsak memlekete gerçekten büyük bir kar kapısı sağlayabilir. BIST-100 den çok daha yoğun işlem hacmi oluşturma potansiyeli var.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
January 19, 2017, 09:20:23 PM

En azından bir rapor hazırlatılması gereği duyulması bile çok büyük adım, ülkemizin yeni olan her şeye yaklaşımı düşünüldüğünde. Devletimizin daha doğrusu. Ama bu kadar yoğu gündem de, ki bu gündem başkanlık ve etek yalama dan ibaret, bu tür şeylerin üzerinde durulacağını sanmıyorum. Devletin tozlu arşivlerinde çoktan yerini almıştır bu rapor.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
February 12, 2017, 08:22:48 PM

Ben raporun son cümlesini "ülkemizde hizmet veren bir Bitcoin Borsası henüz kurulmamıştır, bunu düzenleyen bir mevzuat, ülkemizi Bitcoin pazarında, bir adım öne çıkarabilecektir." Son derece olumlu buldum. Eminimki başka bir kaynaktan alıntı yapılmıştır ancak Bu şekilde bir borsanın henüz göreceli olarak erken sayılabileceği şu dönemde kurulması  kısa vadede pek bir şey kazandırmaya bilir. Ancak uzun vadede kripto paraların çok yoğun olarak kullanılacağını varsayarsak memlekete gerçekten büyük bir kar kapısı sağlayabilir. BIST-100 den çok daha yoğun işlem hacmi oluşturma potansiyeli var.
bu tür önermeler her zaman iyidir. teknolojik bir alanda ilk olmak. ah keşke. ülkemiz bu tür bir atılımı yapsa keşke bizde gururla desteklesek sahip çıksak. elbet bir gün birileri bunu gerçekleştirecektir. ilk risk alan biz olsak fena mı olur. şu hayatımda 10mbit internet bağlantısı göremeden ölüp gideceğim Sad

For rent...
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
February 13, 2017, 05:16:02 PM

Raporun son kısmındaki cümleler, bitcoin kullanımının ülkemizde yaygınlaşması adına umut verici cümleler.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 19, 2017, 04:04:52 PM

Okumadan önce teknik konularda hiçbir fikrim yoktu, sade anlatımı ve konuya çok derin girmediğinden dolayı keyif alarak okudum ve öğrendim.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 22, 2017, 10:39:17 AM

Ama hele benim gibi acemiler için çok sağlam bir kaynak olmuş, pdfyi indirdim bilgisayara.
Bilgilendirme postu için teşekkürler

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
NavySeals
Sr. Member

Activity: 371

View Profile
March 27, 2017, 02:50:37 PM

SPK mı? Bitcoin için?

Evlerden uzak dursun... SPK falan karışırsa işte işler kullanıcıların lehinde gelişmez kesinlikle Türkiye'de.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
March 31, 2017, 05:04:05 PM

Spk ne diyorsun sen ya senden rapor isteyen mi oldu git başka işin gücün vardır onlara bak gelip şimdi ortalığı bulandırma. Ortalığı karman çorman edeceksin sonra ama yinede bitcoin adının çok sık geçmesi mutlu etmiyor değil.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
April 04, 2017, 06:57:56 AM

Türkiyenin yeni dönemde ne yapacağını kestirmek zor.. devlet el atarsa hiç şaşırmam. Smiley
bitcointarget
Sr. Member

Activity: 350

View Profile
April 05, 2017, 04:14:38 PM

Türkiyenin yeni dönemde ne yapacağını kestirmek zor.. devlet el atarsa hiç şaşırmam. Smiley

böyle bir şey mümkün değil yani teknik olarak kontrol edilecek bir şey değil çünkü.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
April 06, 2017, 09:15:08 AM

böyle bir şey mümkün değil yani teknik olarak kontrol edilecek bir şey değil çünkü.

sadece ılımlı yaklaşırsa demek istedim arkadaşlar.. avusturya- viyana daki gibi banka kurulmazda bankamatik (ATM) kurulursa İzmir-Konak a bu sadece Türkiye için olumlu olmaz evrensel olarak diğer ülkeleride etkiler. Smiley Beklentim o yönde. 

Coininiz bol olsun..
bitcointarget
Sr. Member

Activity: 350

View Profile
April 06, 2017, 10:44:37 PM

sadece ılımlı yaklaşırsa demek istedim arkadaşlar.. avusturya- viyana daki gibi banka kurulmazda bankamatik (ATM) kurulursa İzmir-Konak a bu sadece Türkiye için olumlu olmaz evrensel olarak diğer ülkeleride etkiler. Smiley Beklentim o yönde. 

Coininiz bol olsun..

bilmiyorum da bu bitcoin bankası veya atm'si kulağa pek hoş gelmiyor. hep bir kontrol altına alma hissi seziyorum bunlardan doğal olarak. dijital paraların dünyasına aykırı bir şey.
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 11, 2017, 08:22:07 PM

Coininiz bol olsun..

bilmiyorum da bu bitcoin bankası veya atm'si kulağa pek hoş gelmiyor. hep bir kontrol altına alma hissi seziyorum bunlardan doğal olarak. dijital paraların dünyasına aykırı bir şey.
Bazı ülkelerde zaten halihazırda bitcoin ATM si var. İsrail aklımda kalan ülkelerden biri. Hatta biryerde de haber görmüştüm bitcoin ATM si çalındı diye.
Celebrity
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
April 11, 2017, 08:26:31 PM

https://coinatmradar.com/

56 ülkede toplamda 1.110 tane atm var ama Türkiye'de 1 tane bile yok. En çok ABD'de mevcut 700'ün üzerinde doğal olarak.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: