Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:14:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: WIREX 2.0 - Card BTC virtual si in format fizic [Support #RO]  (Read 5888 times)
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
January 18, 2017, 03:08:07 PM
Last edit: September 22, 2017, 10:17:37 AM by FundsMoney
 #1

Buna ziua, dragi bitcoineri romani ,

Astazi as dori sa va prezint serviciile si produsele Wirex, companie pentru care lucrez in prezent, la sediul din Londra.


Proiectul Wirex a inceput sub forma unui start-up, in urma cu aproximativ 2 ani de zile. Poate unii din voi recunosc brandul cu numele "E-coin". Ei bine, ambele sunt una si aceeasi companie.

In primul an, Wirex a avut 100,000 de inscrieri, a emis 15,000 de carduri de debit, totalizand 2.000.000$ in tranzactii lunare.
Proiectul a fost fondat dupa ce a primit investitii in valoare totala de aproximativ 200.000$ de la 99 de investitori, pe platforma BnkToTheFuture.
In martie 2017 Wirex a primit o investitie in valoare de 3 milioane USD de la SBI Holdings din Japonia.
In prezent avem peste 500,000 de utilizatori inregistrati.


La momentul actual, oferim doua tipuri de carduri, VIRTUALE si in format FIZIC.
Acestea se pot comanda in 3 valute, EURO, LIRE STERLINE si DOLARI.




Cum functioneaza?

1. Va creati un cont, urmand pasii de inregistrare. -> LINK
2. Va descarcati aplicatia din AppStore sau Google PlayStore , sau alternativ va puteti loga pe varianta desktop -> WirexApp Desktop
3. Faceti o depunere in BTC (sau ALTCOINS, prin serviciul ShapeShift direct din website).
4. Comandati primul dvs. card virtual sau de plastic. Cele virtuale sunt emise instant, iar celelalte sunt livrate in termen de pana la 2 saptamani in Romania.
(nota: puteti opta pentru livrare rapida prin curier - DHL , la un cost suplimentar)
5. Alimentati-va balanta noului card folosind bitcoin-ul proaspat depus.

Felicitari! Acum va puteti cheltui bitcoinii la orice comerciant din lume care accepta VISA/MASTERCARD. Puteti efectiv sa achitati orice se plateste cu cardul (facturi, shopping online, atasare la PayPal sau alte servicii similare). In plus, cu cardul FIZIC aveti acces la banii dvs. la orice bancomat din lume si puteti face plati la POS oricand, 24/7.



Beneficii

- acces instant la banii dvs. la orice ora din zi si din noapte

- puteti vinde , dar si cumpara BITCOIN oricand (cardurile suporta LOAD, dar si UNLOAD)
     -> cardul virtual este emis de VISA, asa ca accepta retrageri de la "terte-parti" (de ex. PayPal) - pentru persoanele verificate!

Securitate sporita:

     -> autentificare in 2 pasi
     -> cod PIN pentru login / TouchID pt iOS
     -> protectie pentru tranzactii neautorizate




Taxe si limite

Va recomand sa luati la cunostinta taxele si limitele cardurilor oferite de noi, pentru a nu a avea surprize pe viitor.
Lucram transparent, de aceea aveti toate informatiile necesare pe pagina noastra:
https://wirexapp.com/cards/


Info & Support

Pe site-ul nostru aveti un numar impresionant de tutoriale/articole, la adresa https://help.wirexapp.com/hc/en-us
Pentru informatii generale, ne puteti trimite un e-mail la adresa: info@wirexapp.com
Pentru sesizari/probleme/informatii privind contul dvs personal: support@wirexapp.com
Ma voi ocupa personal de comunitatea din Romania, asa ca va stau la dispozitie pentru orice neclaritati, probleme samd. Puteti sa-mi scrieti atat in privat cat si aici.




-- if you want this space, PM me --
1714043641
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714043641

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714043641
Reply with quote  #2

1714043641
Report to moderator
1714043641
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714043641

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714043641
Reply with quote  #2

1714043641
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
andrew2k
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 417
Merit: 252



View Profile
January 18, 2017, 08:44:24 PM
 #2

Foarte interesant proiectul. Tocmai am citit postarea, e o idee de milioane acest card, pot sa apara si altii care sa o copieze dar cum e si cu bitcoin si altcoins, primul aparut va domina mai ales daca e bine pus la punct. Poate o sa-mi iau si eu unul.
sorinln
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 175
Merit: 100


View Profile
January 19, 2017, 11:21:14 AM
 #3

Detin un card wirex de aproape un an. Am facut zeci de tranzactii fara nicio problema. Recomand.
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
January 23, 2017, 10:54:05 AM
Last edit: January 25, 2017, 03:34:05 PM by FundsMoney
 #4

@andrew2k - Multumim pt aprecieri. Te asteptam sa-ti comanzi primul card de debit, sau cel putin unul virtual  Cheesy

@sorinln - Multumim pt review. Eu unul m-am saturat sa tot vad critici in topicul principal. Nu pot nega ca nu exista mici probleme uneori, dar TOATE se rezolva. Eu personal inainte sa ma gandesc macar ca voi lucra aici, am folosit serviciile E-coin/Wirex foarte mult timp. O singura data am intampinat niste probleme cu o tranzactie dar mi-a fost rezolvata foarte repede dupa ce am explicat totul prin ticket.

Pentru toti ceilalti care nu ati testat platforma noastra, va invitam sa va creati un cont si sa cereti GRATUIT primul card virtual VISA. Aceasta oferta poate fi revendicata o singura data de persoana si este valabila pentru un timp limitat. Instructiuni:

1. Urmati pasii de inscriere de aici: LINK
2. Descarcati-va aplicatia noastra mobila si logati-va in cont.
3. Comandati instant si 100% gratuit primul dvs card virtual!

-- if you want this space, PM me --
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
January 25, 2017, 01:35:56 PM
Last edit: February 08, 2017, 06:05:29 PM by FundsMoney
 #5

*** Suport telefonic (si) in limba romana

Dragi bitcoineri, am placerea sa va anunt ca incepand de astazi oferim suport si raspundem la intrebari si telefonic! Am adaugat numarul nostru de contact pe pagina de Facebook - https://www.facebook.com/wirexapp/about/ .

Daca aveti o problema sau o intrebare, va stam zilnic la dispozitie intre 10 - 18 (GMT).

EDIT:
Am modificat prima postare cu link-ul meu de afiliat.
Cine isi creaza cont folosind link-ul meu primeste un discount de 25% pentru toate cardurile.

-- if you want this space, PM me --
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
March 06, 2017, 05:59:50 PM
Last edit: March 07, 2017, 04:12:02 PM by FundsMoney
 #6

Am placerea de a anunta ca Wirex a primit de curand o investitie in valoare de 3 milioane de $ din partea SBI Holdings din Japonia.
Aceasta investitie va ajuta la dezvoltarea accelerata a platformei si a aplicatiei noastre mobile.

Printre noile viitoare functii se vor numara:
- card de debit contactless cu un design nou-nout
- transferuri card-to-card
- plati contactless direct cu telefonul mobil Smiley (mai avem ceva de lucrat)
- licenta E-Money (vom putea emite propriul CARD) *** dureaza ceva timp si este cam complicat, dar o vom obtine cu siguranta
- altele (pe care nu am voie sa le anunt acum)

Suntem constienti de faptul ca uneori au existat probleme, cum ar fi erori de toate felurile, instabilitate si/sau raspunsuri intarziate la e-mailuri. Din acest motiv, dorim sa ne imbunatatim in primul rand reputatia din mediul online. Veti vedea in viitorul apropiat ca vor aparea din ce in ce mai multe schimbari (spre bine, desigur). Vom face tot posibilul ca fiecare client sa aiba o experienta de nota 10!

Ca si schimbari imediate, ca efect imediat al primirii noilor fonduri, vom RIDICA limitele pentru utilizatorii verificati. Asta inseamna ca utilizatorii ce au conturile verificate (cu ID si dovada de adresa) vor putea sa isi alimenteze cardurile cu pana la 20.000 EUR (sau echivalent alta valuta) pe zi !
Aveti aici toate limitele: https://wirexapp.com/cards/

Mai jos las cateva publicatii ce au decis sa scrie despre noi astazi:

http://uk.businessinsider.com/bitcoin-debit-card-start-up-wirex-raises-25-million-2017-3
https://cointelegraph.com/news/wirex-closes-3-mln-japan-funding-round-eyes-asia-expansion
http://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/bitcoin-debit-card-wirex-raises-3m-japanese-conglomerate-sbi/

-- if you want this space, PM me --
zinodaur
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 12



View Profile
March 06, 2017, 07:56:56 PM
 #7

Ce fel de taxe exista pentru cei care folosesc cardul in Romania, daca luam de exemplu cardul in euro?

Un exemplu concret. Bag BTC de 100 de euro, cati imi ajung pe card cheltuibili? Si cand folosesc cardul ca sa cumpar ceva de 100 de euro online sau fizic, cat cheltuiesc mai exact cu tot cu taxe?
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
March 07, 2017, 10:17:39 AM
Last edit: March 07, 2017, 03:31:41 PM by FundsMoney
 #8

100 EUR = 0.085 BTC in momentul acesta

Daca depui aceasta suma de BTC, vei avea fix 97.80 EUR incarcati pe card.

Cat despre alte cheltuieli, daca faci plati la POS sau Online in valuta cardului (EUR), nu platesti nimic in plus.
Daca faci plati intr-o alta valuta decat a cardului, vei plati in plus o taxa de 3% la conversia valutara.
Daca doresti sa retragi banii la orice bancomat, vei plati 2.25 EUR pe retragere daca scoti EUR sau 2.75 EUR pe retragere daca scoti o alta valuta (+3% la conversie).

Taxele cardului sunt percepute de emitent, nu de noi.

Speram sa ne putem lua licenta e-money foarte curand si ne vom putea emite propriul card. Totusi, unele taxe cred ca vor exista in continuare, dat fiind faptul ca VISA si MasterCard le percep.

Cat de util este pentru tine cardul ramane sa decizi singur. Personal, ti-as recomanda sa il testezi macar, sa vezi daca ti se potriveste. De asemenea, este foarte folositor in cazul in care calatoresti, doresti sa trimiti bani prietenilor/rudelor de oriunde din lume etc.
In plus, cardul virtual VISA poate fi legat de contul personal PayPal si poti face retrageri direct pe el. Banii vor fi adaugati direct in balanta cardului si poti astfel cumpara BITCOIN cu fondurile din PayPal Smiley . Aceasta optiune functioneaza doar cu cardurile VISA virtuale si e disponibila doar pentru persoanele verificate.

Aveti o lista cu toate taxele aici: https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-card-fees

-- if you want this space, PM me --
bitcoin-shark
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2828
Merit: 605



View Profile
March 17, 2017, 07:11:42 PM
 #9

este o taxa de intretinere cont de 1 euro pe luna...
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
March 20, 2017, 04:15:05 PM
 #10

@bitcoin-shark

Intr-adevar, fiecare card in parte este taxat cu 1 (USD/EUR/GBP) lunar.
Precizez ca nu noi percepem aceasta taxa, ci emitentul cardului.
Dupa cum am mentionat, aveti aici o lista a taxelor percepute pt carduri: https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-card-fees

-- if you want this space, PM me --
zinodaur
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 12



View Profile
March 25, 2017, 11:09:06 AM
 #11

Sincer, eram foarte interesat, dar uitandu-ma pe pagina de facebook a companiei, tot ce vad in comentarii sunt plangeri legate de fonduri blocate si suport foarte slab.

Mai asteptam.
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
March 27, 2017, 10:18:55 AM
 #12

@zinodaur - dupa cum am recunoscut personal mai sus, nu negam existenta unor probleme si/sau intarzieri legate de tranzactiile pe platforma noastra. Totusi, tineti cont ca NIMENI nu a pierdut niciun ban, nu am retinut fondurile nimanui!
Unele din aceste probleme s-au datorat din cauza unor erori tehnice. Echipa de suport nu era una foarte numeroasa pana de curand. In plus, datorita cererii tot mai mari aveam si mici intarzieri din cauza lichiditatii.

Toate acestea s-au schimbat pe parcurs... Echipa de suport s-a marit considerabil de cand am ajuns eu aici. In plus, nu mai avem probleme cu lichiditatile, datorita investitiei recente.

Motivul pentru care nu ne-am ocupat mai repede de problemele tehnice este acela ca interesul nostru #1 este sa avem o platforma unica atat pe desktop cat si pe smartphone.
S-a creat foarte multa confuzie datorita faptului ca avem doua servicii diferite (E-Coin & WirexApp). Astfel, am tintit spre "the bigger picture" .

Asta e cam tot ce pot sa zic pentru moment. Voi lasa faptele sa vorbeasca.

-- if you want this space, PM me --
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
April 11, 2017, 11:07:05 AM
Last edit: April 28, 2017, 12:53:48 PM by FundsMoney
 #13

Am placerea sa anunt ca am lansat noua versiune Wirex 2.0!

Ce este nou?

- e-coin (fosta platforma) nu mai exista - totul s-a mutat pe https://wirexapp.com;
- serviciul este mai rapid ca niciodata: echipa de developeri a avut grija ca noua versiune sa fie una mai rapida si mult mai stabila;
- design nou nout;
- interfata user friendly intuitiva.

Pentru mai multe informatii, vizitati postarea publicata pe blog: https://wirexapp.com/blog/wirex-app-v20/


Esti gata sa incerci noua versiune? Eu sper ca da! Aveti mai jos linkul meu:

app.wirexapp.com

(p.s:daca va inregistrati folosind link-ul de mai sus aveti un discount de 25% pentru primul card de plastic comandat)


-- if you want this space, PM me --
retsydoor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
April 24, 2017, 08:09:17 AM
 #14


blockchain.info   - 1 BTC = 1241.80 USD
bitstamp.net      - 1 BTC = 1242.17 USD
coinbase.com     - 1 BTC = 1255.24 USD
wirexapp.com    - 1 BTC = 1156.86 USD

asta inseamna aproape 8% diferenta fara sa punem in calcul taxele deci - end of discussion.
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
April 25, 2017, 05:57:12 PM
 #15

@retsydoor , @everyone

Am rezolvat problema cursului de schimb, problema ce ne-a adus un val de plangeri si negativism in ultima perioada.
Pe aceasta cale, doresc sa clarific cateva lucruri:

1. Problema cursului de schimb a fost una strict tehnica. Nu am modificat intentionat rata de schimb precum crede majoritatea. Nu ne-ar fi ajutat cu nimic acest lucru. Pana la urma, oricine poate sa-si dea seama ca un business care are taxe foarte mari va pierde teren in fata competitiei.

2. In momentul in care un utilizator efectueaza un exchange, se creaza automat o tranzactie BTC la care se adauga taxa de mining, care va fi de asemenea calculata automat.
Dupa cum unii stiti deja, blockchain-ul devine din ce in ce mai 'aglomerat' , astfel ca cei care doresc ca tranzactia lor sa fie confirmata rapid vor plati o taxa mai mare. Din acest motiv, la anumite momente ale zilei, taxele de minat pot ajunge la valori destul de mari. Asta se va reflecta direct in rata de schimb atunci cand incercati sa faceti un exchange.

In urma cu cateva minute, am verificat ratele de schimb si arata cam asa:

BTC - GBP: https://i.imgur.com/NRmNJhu.png?1 ( 982.12 GBP / BTC )
Pretul mediu per BTC, calculat de BitPay: http://image.prntscr.com/image/f9828f79769248bebfb103d3eae8f0bf.png ( 994.19 GBP / BTC )

Tineti cont ca pretul mediu al BitPay este raportat la mai multe exchange-uri (BitStamp, BitFinex si altele). La momentul actual, pretul Bitfinex este cu ~100$ / BTC mai mare in comparatie cu celelalte piete din cauza problemelor pe care le au cu retragerile in USD.

Asadar, am urmatoarele sfaturi pt voi:

1. Atunci cand depuneti BTC in wallet-ul Wirex, este de preferat sa o faceti intr-o tranzactie. Daca faceti mai multe depuneri mici, taxa de mining va fi exponential mai mare.

2. Este rentabil sa faceti exchange-uri cu sume mai mari. Atunci cand incarcati sume mici, rata de schimb afisata va fi considerabil mai mica decat rata de schimb reala - inca odata , din cauza taxei de minare.


La momentul lansarii aplicatiei Wirex 2.0 , minimul per tranzactie a fost ridicat la 25$/EUR/GBP , insa datorita feedback-ului primit am reintrodus limita minima de 10$/EUR/GBP , chiar daca am explicat mai sus ca nu este foarte rentabil un exchange cu o suma asa mica.

Avem foarte multa treaba - cu toate ca acest topic nu a prezentat foarte mult interes, eu sper sa atragem si bitcoineri romani in viitorul apropiat. Cu cat suntem mai multi, cu atat vom primi mai multa atentie. Eu unul chiar mi-as dori sa vad, spre exemplu, primul card BTC in RON Smiley .

Astept in continuare pareri, feedback si intrebarile voastre.

-- if you want this space, PM me --
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
September 09, 2017, 01:35:51 AM
 #16

Am placerea sa va anunt ca urmeaza cateva noutati interesante Smiley .

Wirex lanseaza in urmatoarele luni un nou card pt cryptomonede, de data aceasta CONTACTLESS.

Vestea vine dupa ce, de curand, majoritea providerilor de carduri bitcoin au anuntat ca se retrag din afara teritoriilor UE. Cardul nostru va fi disponibil la nivel global si anunta o serie de alte vesti bune Smiley .

Pentru moment, va invit sa vizitati postarea de pe blog pt a afla mai multe:

https://wirexapp.com/introducing-new-contactless-wirex-payment-cards/

De asemenea, daca va pre-inregistrati, veti fi primii care afla data exacta cand puteti comanda noul card. Nu numai atat, dar veti beneficia si de un pret avantajos. Smiley

Voi reveni cu mai multe detalii de indata ce le pot oferi public.

Ca o scurta incheiere:

Wirex a evoluat si evolueaza constant, ca si companie ( am vazut asta cu ochii mei ). Anul acesta vom atinge cifra de 1 milion de clienti inregistrati la nivel mondial. In plus, de curand am anuntat ca s-au tranzactionat, in total pana acum, peste 1 miliard de dolari.

-- if you want this space, PM me --
Cryptodummy1985
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 10:41:50 PM
 #17

proiectul ciuciu

Am comandat carduri minunate de la acesti domni si nu a mai ajuns nimic. Penibil sa vad ca au si suport in limba romana dar nu au fost in stare sa scrie o adresa de romania corect, ca sa si livreze ceea ce promit. Intr-un raspuns nesimtit mi s-a spus ca e problema mea daca nu am ales sa mi se trimita ptrin dhl sau prin ce or trimite ei si am ales posta normala.
Pai bai baieti, am comandat cardurile de la cryptopay, nu ca as vrea sa ii laud, dar nici unul nu a ajuns mai tarziu de 10 zile desi termenul era tot de 30.
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
September 22, 2017, 10:11:19 AM
 #18

@Cryptodummy1985 -

Salutare.

Vreau sa clarific cateva lucruri pt inceput:

1. Acest topic l-am deschis din pura initiativa. Oficial, nu oferim suport in limba romana. Eu lucrez in departamentul de marketing, la sediul din Londra. Departamentul de Suport Tehnic se afla in Kiev.

2. Imi pare rau ca nu ai primit cardul. Personal, am avut cativa prieteni care au comandat cate un card si l-au primit fara probleme (standard delivery). Asta nu inseamna ca sunt numai cazuri fericite.

Sa iti explic cum functioneaza procesul de livrare:
- datele introduse de client sunt preluate de emitentul cardului
- numele,adresa,codul postal etc. sunt preluate DIRECT din datele contului; nu sunt introduse manual

Uneori, din cauza serviciilor postale, plicurile se ratacesc sau pierd. Este unul din lucrurile pe care nu avem cum sa le controlam. Tocmai de aceea, recomandam clientilor sa foloseasca DHL/curier rapid daca vor sa fie siguri ca vor primi cardul (plus, timpul de livrare este mai scurt).

In alte tari, din America de Sud spre exemplu, am descoperit ca serviciile postale de acolo au un procent de livrare foarte scazut. In Europa, insa, se intampla destul de rar ca un plic sa se piarda.

3. In legatura cu cryptopay, pot decat sa iti spun ca si ei au avut acelasi emitent pt carduri. Procesul de livrare de la ei este identic. Tot emitentul cardului s-a ocupat de livrare.

Sper sa intelegi ca a fost doar un caz nefericit.

-- if you want this space, PM me --
DragosD1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 89
Merit: 0


View Profile
October 11, 2017, 01:56:38 PM
 #19

Salutare tuturor,
Am si eu un cont Wirex, plus un card atasat acestuia, care a ajuns in termen cu totul rezonabil, cred ca o saptamana si ceva, in conditii Standard delivery.
Totusi, am o mare problema cu ei. De neinteles pentru mine pana acum, dar care, probabil, ma va determina sa renunt la serviciile acestei entitati(Wirex), imediat ce imi recuperez pierderea....daca o sa o mai recuperez.
Problema a intervenit acum 8 (opt) zile, cand am avut proasta inspiratie sa aleg sa transfer DASH din Antpool in Wirex. Evident, am folosit cu buna credinta adresa de Dash oferita in contul Wirex ca si funding method.
Tranzactia s-a efectuat in 3 octombrie, urmata de inca una in 4 octombrie, Antpool a virat la virgula fondurile in adresa specificata.
Aici au inceput problemele...
Dupa vreo 2 zile, vad ca nu imi apare nimic-nimic in cont la Wirex. Deschid un support ticket si intreb si eu ca omul, ce se intampla...
Imi scrie o domnisorica, ca de fapt, eu am solicitat transferul de Dash catre Wirex, dar prin asta am crut, indirect, exchange DASH ----> BTC, asa ca in cont Wirex trebuie sa ajunga BTC. Ma indruma "amabila" sa iau legatura cu Shapeshift, ca ei intermediaza schimbul, sa cer info. Ma intreb de ce eu ar trebui sa iau legatura cu Shapeshift, cand relatia Wirex-Shapeshift e a lor, nicidecum a mea, dar, ma rog, avand in vedere ca mi-a si inchis ticketul ca "solved", era clar! Super profesional!
Vorbesc cu Shapeshift si un tip foarte amabil imi da toate detaliile legate de tranzactii, inclusiv linkuri....prin urmare, descopar ca prima tranzactie a fost operata de ei (Shapeshift) respectiv s-a facut exchange si au virat BTC intr-o adresa necunoscuta. Evident, nu adresa mea de BTC WIrex. Intreb cine le-a dat acea adresa si imi spune omul : "as instructed"....Imi recomanda sa iau legatura cu Wirex din nou. Evident!
In orice caz, al doilea virament de la Antpool figura si acum o zi in contul de DASH, neatins...

Ei bine, de 4 zile am oferit Wirex, printr-un nou support ticket, toate detaliile oferite de Shapeshift, plus altele cerute de ei, linkuri tranzactii, txid si tot ce trebuie si....nimic!
Ultimul raspuns, de ieri, a fost ca mai dureaza cateva zile sa lamureasca lucrurile cu Shapeshift. Sa am rabdare.... " please kindly note we need a few more days to solve this"....
Grrrrr....sumele virate de 8 zile deja!

Asadar, aveti grija, cel putin cu fundingul contului la Wirex!!! Eu am facut-o prima data pt card si a mers ok pe BTC, dar a doua oara, jale! Sper sa mai recuperez sumele, intr-un final Sad

A mai avut careva asemenea experiente?
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 22, 2017, 07:57:46 PM
 #20

Este un proiect întradevăr interesant, iar după cum evoluează piața avem nevoie de astfel de produse pentru liberalizarea şi creşterea flexibilității în piața retragerilor. Care sunt comisioanele practicate în prezent şi ce obligații contractuale aveți?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!