Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:49:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: [MesutCan] Hem BTC hem TL bazlı Yeni Fon --> IronFund [ Ana Para Korumalı]  (Read 24000 times)
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 04, 2017, 08:01:37 PM
Last edit: February 04, 2017, 08:02:34 PM by EAL

Iyi de mesut tl leri btc ye ceviriyor. Ortada yine para olmamis olmuyor mu ? fona girenler mesuta para atip btc aliyor, daha sonra fon basliyor.
1714160942
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714160942
Reply with quote  #2

1714160942
Report to moderator
1714160942
Hero Member
*

Ignore
1714160942
Reply with quote  #2

1714160942
Report to moderator
1714160942
Hero Member
*

Ignore
1714160942
Reply with quote  #2

1714160942
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714160942
Hero Member
*

Ignore
1714160942
Reply with quote  #2

1714160942
Report to moderator
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 04, 2017, 08:20:53 PM

Iyi de mesut tl leri btc ye ceviriyor. Ortada yine para olmamis olmuyor mu ? fona girenler mesuta para atip btc aliyor, daha sonra fon basliyor.

nasıl geliştirebiliriz diye sormuştu yazdım. öyle olmuyor demek ki yazmadım Smiley

MesutCan (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
February 04, 2017, 08:31:02 PM

Fona TL olarak kabul edilen tutarlar kişisel kullanıcılardan borç olarak alınmıştır herhangi bir suç durumu teşkil etmemekte , yazdığınız yazıyı silmenizi rica edeceğim

Edit : Ayrıca TL olarak fona katılım olması yatırımcıları korumaktadır . Btc ile anonim olmayı da tercih edebilirdim aynı sizin fon gibi

Edit 2: Fona katılım btc olunca sorun yok tl olunca mu oluyor saçmalık bu
Japanese Girl
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
February 04, 2017, 08:45:04 PM

nasıl geliştirebiliriz diye sormuştu yazdım. öyle olmuyor demek ki yazmadım Smiley
Nasıl faizi ile geri ödemek üzere borç almak suç olabilir ki? Bence siz de aynı işi yaptığınız için kıskanmışsınız.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 04, 2017, 09:31:42 PM

Uzun vadede banka hesabınız denetlemelere takılabilir. Sadece btc kabul edip fonu tl bazında yapmanız yararınıza olacaktır.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
February 04, 2017, 09:40:05 PM

Uzun vadede banka hesabınız denetlemelere takılabilir. Sadece btc kabul edip fonu tl bazında yapmanız yararınıza olacaktır.

Uzun vadede hiç bir şey olmaz.

Bir arkadaşım ekolü (gerçekten tanıdığım biri) 3 yılda hesaplarına 2 milyon TL üzeri para girişi oldu, ne fatura nede bir evrak olmaksızın. Hiç bir şey yok halen devam ediyor. O iş tamamen bankaya bağlı. Bankayı kıl ederseniz hem kendi araştırır hemde maliyeye bildirir. Maliye de kendi kafasına göre ver kardeşim şu ildeki şu şubenin hesaplarını da inceleyelim demediği sürece hiç bir şekilde inceleme falan olmaz.

runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
February 04, 2017, 09:57:58 PM

Fona TL olarak kabul edilen tutarlar kişisel kullanıcılardan borç olarak alınmıştır herhangi bir suç durumu teşkil etmemekte , yazdığınız yazıyı silmenizi rica edeceğim

Edit : Ayrıca TL olarak fona katılım olması yatırımcıları korumaktadır . Btc ile anonim olmayı da tercih edebilirdim aynı sizin fon gibi

Edit 2: Fona katılım btc olunca sorun yok tl olunca mu oluyor saçmalık bu

Siz yine de kendinizi düşünerek hukuki destek alın bu konuda.. Çünkü @guwera sizi ve fonunuzu düşünerek yapıcı bir eleştiri getirmiş konuya.. Söylediklerinde de haklı.. Sizin saçmalık olarak gördüğünüz şey de saçmalık değil maalesef.. Evet fon btc olunca sorun olmuyor ancak TL ile olunca sorun oluyor. bu ortamlarda sizi doğruya yöneltip uyaracak az insan bulursunuz.. Güzel bir iş çıkarıyorsunuz ki insanlar katılım gösteriyor. Bu iyi bir şey.. Siz herkesten önce kendinizi düşünün ve sağlam adımlarla ilerleyin.. bu fonun ne kadar büyük olduğu ya da sizin ne kadar varlıklı olduğunuzla ilgili değil.. sizin ne kadar dikkatli olduğunuzla ilgili bir konu.. Hevesinizi ve iyi niyetinizi anlıyorum ama yine de kimseye güvenmeyin ve kendinizi sağlama alın... bugün sizi yere göğe sığdıramayan ve hesabınıza TL gönderen arkadaşlar yarın işler ters gittiğinde ilk küfrü basıp çirkinleşecek olanlardır. Aynı şekilde bugün hamlelerinizi "makul ve mantıklı gerekçeler sunarak" eleştirenler yarın başınız sıkıştığında size destek olmaktan da çekinmeyecektir unutmayın lütfen...  

Nasıl faizi ile geri ödemek üzere borç almak suç olabilir ki? Bence siz de aynı işi yaptığınız için kıskanmışsınız.

Bence ortada kıskanılacak bir durum yok... tam tersine @guwera yeni başlayanlara "dikkatli olun, bu konularda başınız ağrımasın sonra" uyarısında bulunuyor..
Ha şunu derseniz hakkınızdır ve haklısınızdır da: "Kendi işine bak sen kardeşim ne karışıyorsun?..."

Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 04, 2017, 10:54:01 PM

btc kanunda para yerine gecmedigi icin sorun olmaz galiba. konudaki tl bazli ibaresini sil bence mesut.

ayrica paranin tl olarak gonderilmesi ne farkedecek ki ?sonucta fon btc ile baslamis. yani fona katilanlar para ile btc aliyor fon ondan sonra basliyor ve kazanilan tutar btc den tl ye cevrilerek geri odeniyor. ben mi yanlis dusunuyorum?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 05, 2017, 05:17:04 AM

İşler çirkinleşirse herkesin başı ağrır, velevki iş mahkemelik oldu kime neyi nasıl anlatacağımız belii değil valla
Ama mesutcan işi resmiyete dökmedikten sonra hiçbirşey olmaz
Forumda açılan bu başlığın resmiyette hükmü yok şahsi fikrim

guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 05, 2017, 06:42:21 AM

kanun maddesini kaldırdım ancak yazımda bir sıkıntı görmüyorum. sonuçta nasıl iyileştirebiliriz ondan bahset dendi. bende bahsettim. şu haliyle fonu işleten büyük risk alıyor.

hatta kendimizden örnek verdim. Sadece BTC kabul ediyor olsak bile, Kuzey Kıbrıs kanunlarına uygun bir şirket altında muhasebeleştiriyoruz dedim. Bunun için sitemizi yaptık, isim-soyisim bilgilerini, telefon onaylarını alıyoruz. böylece hepsini muhasebeleştiriyoruz. Ki bu bile riskleri sıfırlamıyor.

borç vermekten bahsedilmiş yine kanun bilinmeden:) Onu da açalım A kişisi B kişisine faizle borç verebilir. Ancak A kişisi topluca kişilerden borç alıp, faiz veriyorsa buna "ikrazatçılık" denir. Bunun da yine kanuni düzenlemesi vardır. uymayanlara yine kanun hükümleri nettir...

daha fazla uzatmayacağım ve hukuk bilmeyen insanlarla tartışmayacağım, fonun yolu açık olsun, eminim güzel işler yapacaktır ama rakamlar büyüdükçe hem fon yöneticisi hem kullanıcılar için daha yere basan, hangi ülke olursa olsun, mevzuata uygun işler yapılmasını öneririm.

Blau
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
February 05, 2017, 09:13:54 AM

kanun maddesini kaldırdım ancak yazımda bir sıkıntı görmüyorum. sonuçta nasıl iyileştirebiliriz ondan bahset dendi. bende bahsettim. şu haliyle fonu işleten büyük risk alıyor.

hatta kendimizden örnek verdim. Sadece BTC kabul ediyor olsak bile, Kuzey Kıbrıs kanunlarına uygun bir şirket altında muhasebeleştiriyoruz dedim. Bunun için sitemizi yaptık, isim-soyisim bilgilerini, telefon onaylarını alıyoruz. böylece hepsini muhasebeleştiriyoruz. Ki bu bile riskleri sıfırlamıyor.

borç vermekten bahsedilmiş yine kanun bilinmeden:) Onu da açalım A kişisi B kişisine faizle borç verebilir. Ancak A kişisi topluca kişilerden borç alıp, faiz veriyorsa buna "ikrazatçılık" denir. Bunun da yine kanuni düzenlemesi vardır. uymayanlara yine kanun hükümleri nettir...

daha fazla uzatmayacağım ve hukuk bilmeyen insanlarla tartışmayacağım, fonun yolu açık olsun, eminim güzel işler yapacaktır ama rakamlar büyüdükçe hem fon yöneticisi hem kullanıcılar için daha yere basan, hangi ülke olursa olsun, mevzuata uygun işler yapılmasını öneririm.

Kanun maddesini kaldırmanız doğru olmamış bence, eğer fonun herhangi bir kanunla çeliştiğini söylüyorsanız hangi kanun maddesiyle çeliştiğini belirtmeniz gerekir.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 05, 2017, 02:18:00 PM

İban alabilirmiyim, btc ile değil ama tl ile katılmaya karar verdim,
Muhtemelen pzt hesabınıza geçer

İban bilgilerini akşama ileteceğim

İban gelmedi araya kaynadı sanırım
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
February 05, 2017, 03:22:05 PM

Bırakalım Mesutcan'ı parayı işletsin. Burada onu meşgul ettikçe belkide para kaybediyorsunuz Smiley

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
February 05, 2017, 03:36:52 PM

Kesinlikle katılıyorum. Buradaki tüm yatırımcı arkadaşlar bende dahil fon sahibine güvendiğimiz için yatırım yaptık. Burada kimseden kandırılarak veya zorla yatırım yapması istenmedi. Şu ana kadar da fon sahibi tarafından herhangi bir güven sorunu yaşatılmadı. Bırakalım fon sahibi arkadaş işini yapsın. Bu konuyu uzatmak ortalığı bulandırmaya sebep olur ve bunun da bize bir faydası olmaz.
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 05, 2017, 06:06:24 PM

Kesinlikle katılıyorum. Buradaki tüm yatırımcı arkadaşlar bende dahil fon sahibine güvendiğimiz için yatırım yaptık. Burada kimseden kandırılarak veya zorla yatırım yapması istenmedi. Şu ana kadar da fon sahibi tarafından herhangi bir güven sorunu yaşatılmadı. Bırakalım fon sahibi arkadaş işini yapsın. Bu konuyu uzatmak ortalığı bulandırmaya sebep olur ve bunun da bize bir faydası olmaz.

Aynı görüşteyim.Mesut bey zorla para toplamadı.Ay sonu ödemeyi alınca çayları ben ısmarlıyorum ona göre
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 06, 2017, 05:12:20 AM

bende bekliyorum bakalım gelsinde 5 veya 6 fon da olsa katılımda bulunacağım
MesutCan (OP)
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
February 06, 2017, 08:06:06 AM

Son olarak 5450 adet fon satılmıştır. İban bilgilerini isteyen arkadaşlara ibanlar gönderilip , Yatırım Fonuna Yeni yatırımlar kabul etmeyeceğiz
Fon Büyüklüğü gerekli hacme ulaşmıştır
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 06, 2017, 08:43:55 AM

Tek başına bi fon olayı kapatmış zaten Smiley 380K TL

Başarılar dilerim dostum. Kolay gelsin

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
MesutCan (OP)
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
February 06, 2017, 08:56:02 AM
Last edit: February 06, 2017, 09:59:28 AM by MesutCan

Fonda mevcut yatırımı bulunan kişiler sadece ek fon payı satın alabilirler, Fona yeni katılımlar kabul edilmeyecektir.

bende bekliyorum bakalım gelsinde 5 veya 6 fon da olsa katılımda bulunacağım

İban bilgileri taraflara iletilmiştir, Fon Yatırımı kapanmadan önce yazdığınız için sizlere bilgiler gönderildi
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
February 06, 2017, 12:20:25 PM

Biri gerçek anlamda evini arabasını satarak fona girmiş herhalde, 381.500 TL nedir? Grin
Arkadaş anonim kalmakta haklı tabi ama bu devirde bu güven beni şaşırttı doğrusu. Ne diyelim hayırlısı olsun, forumdan aramızdan birilerinin de bu piyasada balina olduğunu görmek sevindirici.
"1 Ay Sonunda Tahmini %20 ile %100 kar beklentisi bulunmaktadır."
Fonun büyüklüğü düşünüldüğünde kâr beklentisinde değişme oldu mu? Mart ayında fonun 1 milyon TL olduğunu görebilecek miyiz? Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: