Bitcoin Forum
April 24, 2024, 07:23:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin virüsü nedir? CryptoWall / CryptoLocker  (Read 2200 times)
oli123123
Legendary
*

Activity: 1446
Merit: 1000

View Profile
February 07, 2017, 11:05:18 PM

En garantili yol Linux kullanmak. Eğer oyun oynamıyorsanız veya sadece Windows'ta çalışan olmazsa olmaz bir program kullanmıyorsanız Linux'u (Linux Mint kullanıyorum, başka sürümler de mevcut) tavsiye ederim, MacOS ile birlikte masaüstündeki en güvenilir işletim sistemidir. Antivirüse de ihtiyaç duymaz Smiley

Sayet nete wifi yada 3g/4g/lte ile kisaca kablosuz olarak baglaniyorsan cokta onemi yok linuxun osx in falan.

3G/4G veya şifresini sadece sizin bildiğiniz WPA2 ile şifrelenmiş bir Wifi ile sorun çıkacağını sanmıyorum hocam, ilerisi biraz paranoyaklığa kaçıyor gibi. 3G dediğinizde cep telefonu operatörünü kastediyorsunuz, öyleyse kablolu bağlanınca Türk Telekom'un da garantisi yok. Bu işin sonu PC kullanmamaya kadar gider hocam Cheesy

Yani 10 dolarlik bir usb cihaz ile tum kablosuz trafigi dinlemek, izlemek, kirmak artik gunumuzde cok kolay o yuzden dedim. sifreyi kirmaktan degil trafigi izlemeyi kast etmistim.
Evet öyle, WPA/WPA2 kullanmak da çözüm değil ayrıca şifre kırılmasını engellemek için. WPS kapattığınızdan emin olun, evil twin AP attacklara karşı dikkatli olun...
1713986592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713986592
Reply with quote  #2

1713986592
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713986592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713986592
Reply with quote  #2

1713986592
Report to moderator
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 08, 2017, 07:03:31 PM

En garantili yol Linux kullanmak. Eğer oyun oynamıyorsanız veya sadece Windows'ta çalışan olmazsa olmaz bir program kullanmıyorsanız Linux'u (Linux Mint kullanıyorum, başka sürümler de mevcut) tavsiye ederim, MacOS ile birlikte masaüstündeki en güvenilir işletim sistemidir. Antivirüse de ihtiyaç duymaz Smiley

Sayet nete wifi yada 3g/4g/lte ile kisaca kablosuz olarak baglaniyorsan cokta onemi yok linuxun osx in falan.

Ağı dinlesin , verileri depolasın orasını anladıkta , ağdan pc ye sızmadan nasıl ele geçirebilir.Bunun için ağdan size yönelik paketler göndermeli ve sizde bunları kabul etmelisiniz.Buraya kadar zaten bir sürü  ıvır zıvır demek bundan sonra hedef pc nin işletim sistemine özel kodlar içeren paket için ekstra bir uğraş gerekli. Şimdi bu adamlar gerçekten değerli bilgi içeren pc yi bulacak ve sonra bu pc ye özel saldırı düzenleyecekler.Ve bahsettiğimiz miktarda üç aşağı beş yukarı 1 btc ise  bununla uğraşmaz otomatik windows için hazırlanırlar. Ayrıca saldıracakları pc nin dediğiniz gibi önemli bilgileri yedeklemeyecek kadar bilgisiz biri olmalı. Bu yüzden linuxa bulaşmazlar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: