Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:54:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Sistem değişikliği için yapılan anayasal değişiklikleri destekliyor musunuz?
Evet
Hayır
Kararsız / Geçersiz Oy

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Referandum [Anket]  (Read 20927 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 06, 2017, 01:16:28 PM

amaç zaten niye evet verdin vermemelisin şeklinde olmamalı.
Bir hise dayanarak mı yoksa bizim bilmediğimiz birşey mi var şeklinde sorulması dır ki ben de bunu soruyorum. Mesela hayırcılar çok anlatıyor çok konuşuyor. Ama evet diyenlerden çok anlatan yok.

neden evet? yoksa gerçekten gelecek için doğru karar o da, hayırcılar mı farkında değil yanlış yorumluyor? yani ya mantık çerçevesinde yada mantıklı bir sebebi yoksa mesela gerçekten RTE sevgisi ise / ona inanmak ise, bu cevapta verilebilir.
Ama bizlerinde -hepimizinde- bu süreçte cevap almaya karşılıklı konuşmaya ihtiyacımız var. neredeyse 100 yıllık sistemi değiştirecek ve gelecek nesle bunu bırakacağız.
Belki şimdi sistem değiştikten sonra, belkide 40 yıl sonra gelecek nesilde bize sövüp geri değiştirecek bu sistemi. belki hala türkiye güçlü türkiye değil hala gelişmekte olan afrika ülkeleriyle bile yer yer kıyaslandığında acınacak halde olan şeylerle karşılacağız.

o yüzden. we need to talk.. konuşmalıyız..

edit: ben burada çoğu insanı aklı başında kültürlü yada ticari, cin fikirli, algısı ufku açık, ne bileyim kendine has özellikleri olduğunu düşünüyorum alelade bir forum olarak görmüyorum

signature not found.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715399654
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715399654
Reply with quote  #2

1715399654
Report to moderator
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
February 06, 2017, 02:41:40 PM

açıkcası bende çoğu genele yoruma katılıyorum. millet şimdiye oy verdiğinin farkında değil yapılan oylama gelecek için yapıyor.
şimdi RTE var yarın binyaim netenyahu gelirse ne yapacaklarını kimse düşünmüyor ve küçücük beyniyle öyle bir isim aday olsa seçilirmi diyor.
ya arkdaş değişin maddeleri oku birde sor zaten türkiye için yapılan bir oylamada türkiyede doğmuş olma zorurunluğunu kaldırımasının mantığını bir kere düşünün
hepsini geçtim sadece şu madde bile başlı başına red edilmesi gerekir zaten türkiyede doğmuş biri bu maddenin kalmasını niye ister bana mantıklı bir açıklama yapıp
yaptığınada kendisi inanacak biri açıklarsa çok seivinirim.
oguzcanyanar
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
February 06, 2017, 03:11:54 PM

hiç belli olmaz ne çıkacağı
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
February 06, 2017, 03:56:31 PM

Şu an benim düşüncem hayır çıkacağı şu anki koşullarda, ama ne olacağı hiç belli olmaz, cumhurbaşkanı halen imzalamadı sonuçta.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
February 07, 2017, 04:23:01 PM

7+1 kişiden biri benim, umarım sizin için bir sakıncası yoktur. Smiley

Sakıncası olmaz olur mu? İçimizdeki rejim düşmanlarını öğrenelim. Cumhuriyetine sahip çıkmayanları bilelim. Ülkeyi uçuruma sürükleyenleri tanıyalım. Wink

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
February 07, 2017, 05:13:37 PM

evet diyen 9 kişi kım bılmıyorum ama neye evet dedıgınızı bılıyor musuuunuz acaba ? 18 maddeyi okudunuz mu ? yoksa sadece tayyıp kuluna tapmanızdan ötürü mu evet demeyı tercih ettınız ?
al bi zahmet okuyun 9 kişisınız okuyun ama tane tane anlayın maddelerı.hala evet dıyosanız sadece akp ye köle oldugunuzdandır.
https://www.evrensel.net/haber/303483/18-maddelik-anayasa-degisikligi-teklifinin-tam-metni
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
February 07, 2017, 06:14:27 PM

Evet diyenlere veya hayır diyenlere kesinlikle sert tavırlarda bulunmamalıyız. Unutmayınki bilginin sınırı yok ve şu devirde bilgi hep gizli tutuluyor. Belki evet diyenlerin bir bildiği vardır. Belki etrafda dolaşan yeni anayasa maddeleri yalandır. Ülke olarak doğru yola gidebilmemiz için Niçin Evet veya Niçin Hayır demeliyiz bunların ortaya konulması gerek.

Ben "Hayır" oyu kullandım ve kullanıcam. Sebebine gelirsek "Evet" demem için önümüze sunulan sebepler çok alakasız, konuyla uzakdan dahi ilgilisi olmayan şeylerdi ve konunun açık seçit bir şekilde maddesi maddesine neyin nereyi etkileyeceğini bir çocuğa anlatılması gereken seviyede anlatmaları gerektiğini düşündüğümden dolayı "Hayır" diyeceğim. Ülke tam bir dönüm noktasında şuan resmi olarak savaştayız, darbeyi yeni atlattık ve ekonomimiz felç durumdayken sistemin başdan tasarlanmaya çalışılması bizim sonumuzu hızlandıracağını düşünüyorum. Birisi çıkarda 2 saat oturup konuyu en ince ayrıntısına kadar anlatır işte bu yüzden "Evet" derse, ozaman ciddi bir değerlendirmeye alırım. Kimseyi kırmaya üzmeye hakkımız yok, heleki birbirimize kenetlenmemiz gereken bir dönemdeyken. Saygılarımla...
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 07, 2017, 07:03:12 PM

Sakıncası olmaz olur mu? İçimizdeki rejim düşmanlarını öğrenelim. Cumhuriyetine sahip çıkmayanları bilelim. Ülkeyi uçuruma sürükleyenleri tanıyalım. Wink
Ben de Hayır diyeceğim. Ama evet diyeceklere böyle davranmamalıyız. Sonra inada bindiriyorlar. Zaten son iki üç yıldır farklı diller konuşuyor gibiyiz, birbirimizle zor iletişim kurabiliyoruz.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
February 07, 2017, 07:05:49 PM

Memnun oldum
Blau
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
February 07, 2017, 09:06:30 PM

Evet diyenlerden de neden evet dediklerine dair mesajlar gelmeli, böylece daha fazla diyalog ortamı oluşur.

Arkadaşın konjonktür gereği dediği şeyi ben anlayamadım, konjonktür nedir de başkanlık sistemi ülkenin en önemli sorunu oluverdi birden? Eğer konjonktür terörle mücadele ise bunun için anayasayı değiştirmeye ne gerek var? Tüm imkanlar zaten elinde olan bir partinin hala "işte efendim dış güçler oyun oynuyor biz yönetemiyoruz ülkeyi başkanlık gelince yöneticez inşallah" tarzı şımarıklığına artık katlanamıyorum. Yönetemiyorsan, kandırılıyorsan bırakacaksın kardeşim. Sen çocuk musun, çocuk oyuncağı mı devlet yönetmek?

Parlamenter sistemin sorunları ne, bu sorunlar hepimizin hayatına şu anda etki eden ve gitgide büyüyen ekonomik sorunlardan daha mı büyüktür ki ülkenin gündemi şu an parlamenter sistem tartışmasıdır? Anayasa değişikliklerinin kanunlar gibi salt çoğunlukla değil toplumsal uzlaşıyla yapılması gerekirken, iktidar partisinin evet için dayanağı nasıl "PKK, HDP, FETÖ hayır diyor onun için biz evet diyoruz" gibi mahalle tarzı bir oyunbozancılık olabiliyor? Aynı mantıkla teröristler nefes alıyor, e sen de nefes alıyorsun; o zaman sen de teröristsin. Bu, hayır diyenleri teröristlikle suçlamaktır, burada demokrasiden bahsedilebilir mi? Referandum niye yapılıyor o zaman?

Herkesi mantıklı ve ideolojilerinden arınmış bir şekilde düşünmeye, soru sormaya davet ediyorum. Kutuplaşma en çok günümüz partilerinin ve koltuk sevdalı siyasetçilerinin işine yarıyor, ne olursa olsun birlik ve beraberliğimizi kaybetmemeliyiz. Umarım ülkemiz için hayırlısı olur.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 10, 2017, 09:52:40 AM

Hala o kadar güzel açıklamamıza rağmen sert çıkışlarını koruyamayan arkadaşlar var. Şahsen benim fikirlerim farklı olmasa, o sert çıkışlardan dolayı inadına ben bile evet derdim. Olmaz doğru değil...

Hayır olsun 16 Nisan 2017 Pazar muhtemel seçim günü açıklandı, YSK nın ilanı bekleniyor

signature not found.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
February 10, 2017, 01:41:00 PM

Hala o kadar güzel açıklamamıza rağmen sert çıkışlarını koruyamayan arkadaşlar var. Şahsen benim fikirlerim farklı olmasa, o sert çıkışlardan dolayı inadına ben bile evet derdim. Olmaz doğru değil...

Birilerinin inadına evet demek, birileri hayır diyor diye evet demek ancak kendi aklını kullanamayanların yapacağı iştir. Tam bir sürü psikolojisi ülkeyi bataklığa sürüklüyor. Buna rağmen sessiz kalınması hükümetin sindirme politikasının başarılı olduğunu gösteriyor. Benim pek ümidim kalmadı, evet çıktıktan sonra bir daha bu ülkeye adımımı atmayı düşünmüyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
February 10, 2017, 02:29:20 PM
Last edit: February 10, 2017, 02:41:21 PM by hhk1045

Tarihi incelediğim de son 100 sene dünya ne zaman gerilirse Türkiye'de anayasa değiştirilmiş. Bunu Soğuk savaş'ta rahatlıkla görebilirsiniz. Dünyanın en gergin olduğu 1955-1985 yılları arasında 3 anayasa yapılmış ülkemizde. Sebebi ise paylaşım. Emin olun sadece Türkiye değil dünya da karpuz gibi ikiye ayrılıyor. Türkiye'de bundan nasibini almış durumda şuan dış politikada yön çizilemiyor Suriye'de hesaplar Abd kazanacak diye yapıldı, ama abd kaybetti. O kaybedince otomatik olarak sizde kaybetmişsinizdir. Neyse anayasaya dönelim şuan ki anayasası soğuk savaşı kaldıracak yapıda değil aksine büyük aksaklıkları mevcut. Önemli bir reform yapılması şart, bunda tüm ülke hem fikir. Muhalefet dahil herkes anayasanın yetersiz olduğunu dillendirmekte. Benim anladığım mesele yapılan anayasa sonucu ülkenin rotasının yönünün nereye kıvrılacağı, Avrasya mı Atlantik mi ? Ne tarafta oy kullanacağıma gelince benim politikaya ve seçimlere ayıracak vaktim yok bu yüzden oy kullanmaya gitmeyeceğim.
Tyler001
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
February 12, 2017, 10:08:30 PM

celladına aşık olmuşsa bir millet,

ister ezan ister çan dinlet.

itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

müstehaktır ona her türlü zillet.

Ömer Hayyam

saygılar sevgiler
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
February 12, 2017, 10:10:47 PM

"türkiye'nin 1923 ruhuyla devamı mümkün değildir" dedi zati muhteremin biri, kendisi tahmin ettiğiniz kişi değil ne yazık ki Smiley devlet bahçeli'nin bu tür sözlerine alışınız

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
February 14, 2017, 12:09:30 PM

Evet de çıksa hayır da çıksa, emperyalizm amacına ulaşmış olacak. Böyle bir referandum ortamına kesinlikle karşıyım. Olayın saçmalığını basit olarak açıklamaya çalışacağım ve emperyalizmin neden her sonuçta kazanacağını da:

Ülkenin anayasasıyla ilgili bir değişiklik yapmak istiyorsunuz. Tamam bu pekala kabul edilebilir bir şey. Gizli kapılar ardında artık ne vaad ettiyseniz kendilerine, daha düne kadar, " benim erdoğanla görüştüğümü ve başkanlık sistemine evet dediğimi soysuzca dile getirenler var!" diyen bir parti liderini ikna ettiniz, mecliste referanduma gitmek için gerekli olan oy çoğunluğunu da sağladınız, buna da eyvallah bu da kabul edilebilir bir şey, sonuçta sizler poli-tika(çok-yalan)cısınız, sizler kadar yanar döner, beşer şaşar insanları toplu olarak görebileceğimiz başka bir alan yok, hep ülkenin yönetimindesiniz nedense Smiley Neyse  konumuza dönersek, referandum yapabilme imkanını yakaladınız. Farkında mısınız bilmiyorum ancak yapmaya çalıştığınız şey REFERANDUM ! Adı üstünde ; referandumda seçmenler "evet" veya "hayır" oylarından birini seçme hakkına sahiptirler !

Peki sizler seçmenin böyle bir hakkı varken, ekranlarda "hayır diyenler darbe teşebbüsünde bulunanlarla aynı saftadır", "hayır diyenler pkk ile aynı saftadır" , vb. cümleleri nasıl kurabiliyorsunuz ? Bu tutumunuzun vatandaşlar arasında nasıl bir bölünme, nasıl bir kutuplaşma yaratacağının farkında değil misiniz ? Bence bal gibi farkındasınız . Zaten amacınız bunu sağlamak, sizler bu görevi ifa etmek için oraya küresel çete tarafından oturtulmuş birer kuklasınız. İktidarından, muhalefetine hepiniz oraya küresel çete tarafından oturtulmuş kuklalarsınız. Ve hepiniz görevinizi başarıyla ifa ederken, Türkiye'yi yavaş yavaş bölünmenin eşiğine doğru emin adımlarla itiyorsunuz. İşte bu sebeple referandumdan ne sonuç çıkarsa çıksın kazanan emperyalizm olacak. Hayır çıksa bile, sizler zaten kolluk kuvvetlerinizle azıcık sesini çıkaran her kim olursa olsun başına copları indiriyorsunuz, biber gazlarını gözlerine sokuyorsunuz. Sizler ülkeyi uçurumun kenarına iterken, bizler 80 milyon vatandaş hep birlikte sizlerin cebini doldurmak için uğraşıyoruz. Kıyak emeklilik söz konusu olduğunda hep birlikte utanmadan arlanmadan ellerinizi kaldırarak 80 milyon vatandaşın hakkını gasp edebiliyorsunuz. Zaten meclisi de stres atmak için gidip takıldığınız bir spor salonu olarak görüyorsunuz, oturumlarda bazen boks maçı yapıyorsunuz ancak, meclisin koridorlarında hep kol kolasınız. Birinizin diğerinden hiçbir farkı yok, hepiniz tiyatro sahnesinde kendinize küresel çete tarafından biçilen rolü ustalıkla oynuyorsunuz. Yazmak istediğim çok şey var, bu böyle gider, neyse sonuç ne olursa olsun emperyalizm kazanacak, emperyalizmin kazanmaması için 80 milyonun yapabileceği tek şey var : At gözlüklerimizi çıkarıp, sadece sahnede sergilenen tiyatro oyununu izlemekten vazgeçerek, sahnenin arkasında, yanında, müdür odasında neler dönüyor bunları da araştırmak ve birleşmek ! Kurtuluşa giden yol ulustan geçer ! İnanmıyorsanız gidin bakın Yenimahalle'den çıkın ve Kurtuluş'a gidin, Ulus'tan geçeceksiniz Smiley Kurtuluş gerçekten ama gerçekten ulus olmakta, başka kurtuluş yok !

Saygılar.
needmoney
Legendary
*

Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
February 14, 2017, 12:14:49 PM

Referandum olmayacak

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
February 14, 2017, 12:23:48 PM
Last edit: February 16, 2017, 06:50:14 PM by EAL

Hiç bu açıdan bakmamıştım ama tamamen haklısınız. Evet çıksada hayır çıksada durum hiç iyi değil. Benim gönlümden hayır geçiyor genede.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 14, 2017, 04:06:06 PM
Last edit: February 16, 2017, 06:50:29 PM by EAL

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.
Öyle ki örneklerinden bir tanesi bugün üzerine düşünüp üzüldüğüm şeylerden biridir.

Şöyleki;

Cumhurbaşkanı referandum, halkın demokrasi göstergesidir dediği zamanında (2010 da) referandum da millete bu işi yıkmak için elinden geleni yaptı.
Şimdi ise aynı kişi referandum da "HAYIR" oyu verecekleri terörist ilan ediyor.
Halbuki 18 yaşında "seçilme" maddesini niye getirdikleri sorulduğunda ise, ülkemizin demokratik ülkeler arasında demokrasi alanında daha da ileri çıkmasını istedikleri için bunu yaptıklarını söylüyor, ülkenin daha demokratik olacağını söylüyor.
Oysaki demokrasinin göstergesi olarak "HAYIR" vermek isteyenleri "terörist" ilan eden bir adamın laf cambazlığından başka bir şey olmadığını anlıyoruz.

Başbakan ise anayasa değişikliğinde neler olduğundan bihaber gibi, çıkmış TV de "REJİM DEĞİŞİKLİĞİ" değil diyor.
Ya ne yaptıklarını bilmiyor maddelerden haberi yok yada rejim nedir, onun lugatında rejim hangi amaçla kullanılıyor bilmiyor...

İlk örnekteki aynı Cumhurbaşkanı hastane açılışında, hastane sayısını arttırdıklarını sağlık sistemini iyileştirdiklerini söylüyor. Bunları 15 yıl içinde yaptılar ve mevcut rejimle yaptılar. Ama yine bir laf cambazlığı yapıyor ve eski sisteme "EVET" mi "HAYIR" mı diyerek seçim öncesi propaganda yapıyor..

Herşeyi geçtim, bakın bu sistem 100% iyi bile görülebilir bütün eksilerini konuşuyoruz hadi biz malız eksileri aslında yokta uyduruyoruz diyelim. Açın okuyun cumhurbaşkanı dediğimiz ve laf cambazlığı ile değirmenini döndüren bir adama bu kadar nasıl güvenebilirsiniz?

Keza bu artık politikadan da çıkmıştır.
Televizyonda Hayır oyu vereceğini açıklayan sunucuyu işten çıkarttılar sebep olarak ise, "tarafsızlık" olduğunu söylediler. Ama gümbür gümbür "evet" diyenlerin reklamını yapıyorlar, haberlerini yapıyorlar. Hayır diyenlerle ilgili tek haber, hayır diyenlere karşıt konuşan yine "evet" diyenlerin onları bombardımana tuttukları haberler..
ama adları ne tarafsızlık. yapmayın gözünüzü seveyim, demokrasi ve  demokratiklik olayını ağızda sakız yaptılar. yol yaptılar, yol yaptılar, millete öyle bir yol yaptılarki nasıl millet ütüldüğünün farkında değil.

Üzülüyorum ben devletime milletime üzülüyorum. Hükümetler umrumda değil, sistemdeki insanlar değil sisteme inanıyorum ben.

Cumhurbaşkanımız dediğimiz adam, "ben konuşunca dolar yükseliyor" diyor. Sonra kızıp "dolar euronu da al git" diyor. İyice alışmış çiftçiye de "ananı da al git" demişti zaten. Dolara giydiriyor ekonomi mi okudun? ekonomiden ne anlıyorsun? şurada al sat yapan 6 ay tecrübeli adam ondan daha iyi ekonomiyi çözmüştür nasıl çalışır.

Oysa 15 yıldır bu ülkenin başında olan adam (başbakanlık yaptığı dönemlerle) , dolar düşmeye başlayınca "faiz" muhabbeti yapıyor yıllardır faiz muhabbeti yaptığında "doların" yükseldiğini artık 8 yaşındaki bebe bile öğrendi. Ama bu adam sözlerinin etkili olduğunu bildiği halde doları TV ye çıkıp konuşarak arttırıyorsa altında manipülasyon ararım.

ister art niyet diyin ister başka birşey inanmıyorum bu adamın dolarlarını sattığına. Satıyorsa da yakınlarına düşükten aldırıyor konuştuğunda yükselince yüksekten sattırıyordur.
ben sıradan bir insan olmasam çıkıp TV de bunları söylesem bir parti başkanı olsam ne doğru düzgün kanal yayınlar ne doğru düzgün yayınlayan kanalı dinleyen millet olur. Ama aynı şahıs çıkıp bana "şerefsiz o" "ülkeye kattığımız faydaları görmeyen kör o" dese, tüm kanallar da yayınlanır yüksek ihtimal halkın çoğuda "A haber" de sunucunun RTE ye katılıp "yollar hastaneler... vs" göz ardı edilebilecek gibi değil diye açıklamalarını dinleyip kafa sallarlar..

ben umudumu kaybettim, çevremdekilere defalarca anlatmaktan sıkıldım yoruldum hala konuşuyorsam tek sebebi, bir ümit, gelecek nesiller bizim pes ettiğimiz yerden alıp gider veya tarihte döner geçmişte bu örnekleri okur da sadece vatanına milletine "hizmet" için çalışır..
Hizmet için çalışıp, çalanlardan olmayanları görmek dileğiyle.

signature not found.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
February 16, 2017, 06:47:35 PM
Last edit: February 16, 2017, 06:49:34 PM by EAL

Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Ve evet, artık umut falan kalmadı. Çünkü umut edecek bir millet yok. Bundan sonra olacak olan ise, önce kaos, sonra savaşlar, sonrasında küllerinden doğan bir Türkiye.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████