Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:43:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Farm Çiftliği Kurmak  (Read 7191 times)
JunkieCyclone (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
February 09, 2017, 07:47:09 PM

Tabi herkesin iştahına göre değişecektir. Tekrar söylemek gerekirse burada ortak noktada buluşmak esas konu. Bilmiyorum ama ben yeni bir coin çıkıcak ,zorluk düşükken kazacağız fikrine bile şu an sıcak bakıyorum. Ayrica sermayede çok önemli bu konuda. 600 gpuluk bir rig çalıştırabilecek kadar sorunsuz elektrik üretebilirsek ben günlük getirisinin gayet iyi olacağını düşünüyorum.

Mesela yani;

http://www.cimo.com.tr/product.php?id_product=265
1714027403
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714027403
Reply with quote  #2

1714027403
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714027403
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714027403
Reply with quote  #2

1714027403
Report to moderator
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
February 09, 2017, 07:56:25 PM

Tabi herkesin iştahına göre değişecektir. Tekrar söylemek gerekirse burada ortak noktada buluşmak esas konu. Bilmiyorum ama ben yeni bir coin çıkıcak ,zorluk düşükken kazacağız fikrine bile şu an sıcak bakıyorum. Ayrica sermayede çok önemli bu konuda. 600 gpuluk bir rig çalıştırabilecek kadar sorunsuz elektrik üretebilirsek ben günlük getirisinin gayet iyi olacağını düşünüyorum.

Mesela yani;

600 gpu çalıştırmak totalde tabi ki iyi bir getiri sağlayacaktır. Buradaki problem, 600 gpu için harcanacak sermaye, ve bu sermayenin geri dönüş süresi. Şu an ki değerler ile 5 kartlı ortalama bir rig yaklaşık 3 yılda roi oluyor. Bu çok çok uzun bir süre altcoin mining için. Dolayısı ile yatırım yapılabilir bir durum değil.

Edit: Elektrik masrafı olmayacağını hesaplarsak süre 1,5 yıla düşüyor. Lakin elektrik üretmek için de ayrı bir yatırım gerekiyor neticede. Her halükarda 3 yılı aşıyor roi süresi.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 09, 2017, 08:59:37 PM

Mesela yani;

600 gpu çalıştırmak totalde tabi ki iyi bir getiri sağlayacaktır. Buradaki problem, 600 gpu için harcanacak sermaye, ve bu sermayenin geri dönüş süresi. Şu an ki değerler ile 5 kartlı ortalama bir rig yaklaşık 3 yılda roi oluyor. Bu çok çok uzun bir süre altcoin mining için. Dolayısı ile yatırım yapılabilir bir durum değil.

Edit: Elektrik masrafı olmayacağını hesaplarsak süre 1,5 yıla düşüyor. Lakin elektrik üretmek için de ayrı bir yatırım gerekiyor neticede. Her halükarda 3 yılı aşıyor roi süresi.
Saçmalık Smiley uzun bir süre daha altcoin mining devam edecektir fırsatlar bitmez tamamen bilgi ve tecrübeyle alakalı bi durum
Madenci her zaman kazmaya devam eder kimi roi 2 yıl der kimi 2 ay.
Zcash ile 2 günde roi yapanları unutmayın..
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
February 09, 2017, 09:01:40 PM

Mesela yani;

Saçmalık Smiley uzun bir süre daha altcoin mining devam edecektir fırsatlar bitmez tamamen bilgi ve tecrübeyle alakalı bi durum

Zcash ile ben de kısa sürede roi yapanlardanım. Ama bir yatırım yapılırken, eldeki verilere göre hesaplamalar yapılır. Varsayımlara göre değil maalesef. Ve şu anki veriler de gpu madenciliğin her gün karsızlaştığını gösteriyor.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 09, 2017, 09:36:58 PM

Mesela yani;

Zcash ile ben de kısa sürede roi yapanlardanım. Ama bir yatırım yapılırken, eldeki verilere göre hesaplamalar yapılır. Varsayımlara göre değil maalesef. Ve şu anki veriler de gpu madenciliğin her gün karsızlaştığını gösteriyor.

Ortadaki proje kar yapalim zengin olalim projesi degil yalniz, sanirim basliktaki tum mesajlari okumadiniz, burada kendi kendine yeten masraflarini karsilayan ortak bir community den bahsediliyor. Yeni bir hayattan bahsediliyor, balik tutmak avlanmak yerine mining ile ugrasip masraflari bu sekilde cikaralim, balik tutup avlanmayi zevk icin yapalimi konusuyoruz.

Ayrica Boyle buyuk bir GPU gucu ile mining disinda da para kazanma yollari var, pekala 3d ile ugrasanlar icin, video editing ile ugrasanlar icin, mimarlar icin saymakla bitmeyecek bir cok meslek dali icin GPU gucu kiraya verilebilir, Amazon gibi Microsoft gibi Google gibi. Sende kendi vatandasina yaparsin bu hizmeti.
JunkieCyclone (OP)
Newbie
*

View Profile
February 10, 2017, 12:39:59 AM
Last edit: February 10, 2017, 01:22:44 AM by JunkieCyclone

Benim vereceğim cevabı DeepCoin vermiş. Bu ne demek oluyor, forumdan bile ne istediğimizi birbirimize aktarabiliyoruz. Baştan söylemek gerekirse ben 30 bin tl koydum şu kadarini alırım, yapılacak miningden şu kadar yüzde alırım oluşumun başlıca düşüncesine oldukça ters.En azından bana ters.Aslında DeepCoin'in yazdığı bütün cümlelere katılıyorum, onun dışında yazacak herhangi bir şeyim yok.Genel olarak kafanda bir resim oluşması için söylüyorum sen betimle. İhtiyaç duyulan KW, konteyner merkezler,rüzgar gülü, gerekli inventerler ,aküler vs vs.

Bir tarafta mining yaparken hayatımızı yaşarız, bir tarafta hayatımızı yaşarken mining yaparız.

Ben daha çok oluşturabileceğimiz topluluk nasıl olur onun derdindeyim.İstiyorum ki sen ev kirası ödeme,su parasını ödeme, elektriği beraber üretelim.Topraklı/topraksız tarım ile kendi yiyeceğimizi tüketelim.Bir yandan bir konteynerı  HQ merkezi yapalım, altcoin masterlar bize yön versin. Cheesy  Hatta bana kalacak olursa cebinde 20k tl hazır sermayesi olan adamı, davasına bağlı 0 sermayeye sahip kişiye tercih ederim. Parası yoktur ama iş gücü vardir.

Sonuçta ben burada ne teklif edebilirim, anemometre alıp hemen bir ölçüme gideceğim. Elimizdeki ne kadar potansiyel kinetik enerji var bunu öğrenmek başlıca yapılması gerekir diye düşünüyorum.Her ne olursa olsun 2-3 konteyner 12rig gpu bunları üretebilecek kadar elektrik yatırımı.Bunları ucu ucuna çıkarabiliyorum sanırsam kendi birikimim ile. O yüzden lütfen yatırımı kendi hayatlarımıza yapmayı düşünelim.

Ayrıca daha postu attığım gibi benim fikrimden daha fazla getirisi olacak bir projeyi DeepCoin yazdi ilk mesajda, baktığımızda getirisi daha çok olacak bir proje. Elimde hiçbir ekipman/proje vs olmamasına rağmen samimiyetten mi diyeyim artık, forumdan 1-2 kişi özel mesaj ile ulaştı,katılmak istedi.Bence projeyi yönlendirmek için benimde yardıma ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Varsa bu işin erbabi bize bir proje nasıl kurulur nasıl yönetilir anlatsın.

Apolitik bir insan olarak yorum yapmam doğru olmaz ama ben bu gidişatın ömrümüzden yediğinin kanısındayım.Realist olarak konuşuyorum ister A partili ol ister B partili benim buradaki kardeşlerimin yıllarından götürüyorlar mi götürüyorlar. 70-80'li yılların gençliğine baksanıza dünyayı gezdiler ,hippi çadırları,kampları,nepal,tayland. Biz?

10 gün içinde gitmeyi planlıyorum, en son geçen yaz gitmiştim. Gidip alıcı gözüyle incelemek gerek. Ayrıca gelmek isteyenler olursa 2-3 günlük camping yapabiliriz.Akşam ateşte bir şeyler çevirip bitcointalk yaparız.

Roi süresi için plaj voleybolu/satranç/yüzme/tarım öneriyorum.

Edit:

Elinde antminer olsun GPU olsun kullanmayan bir sürü insan var. Elektrik üretim aşamasını geçtikten sonra gönül rahatlığı ile insanlardan bu makinaları isteyebiliriz. Atıyorum %40'lık bir kesinti ile onlar için çalıştırabiliriz. Win win gibi..
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 15, 2017, 09:01:00 PM
Last edit: February 19, 2017, 01:21:12 PM by otto_diesel
Merited by dbshck (5), gospodin (2)

Merhaba JunkieCyclone, ben de bahsettiğin fikir üzerine düşündüm, bir rüzgar türbinini, ana şebekeye bağlı olmadan nasıl kendini finanse eder üzerine, forumu biraz da bu yüzden takip ediyorum, biraz işin mutfağını da öğreneyim diye,

Rüzgar enerjisi hakkında biraz bilgiliyim,  hatta bu konuda arkadaşlarım çalışma yapıp uluslar arası bir yarışta, çok düşük imkanlarla bir çok büyük imkanları olan takımları geride bıraktık, medyada bulabilirsin çalışmayı, anonimite adına burda link paylaşmam doğru olmaz, özelden link atabilirim,

Rüzgar enerjisi dünyada gerçekten bakir bir konu, otomotiv endüstrisi ya da elektronik endüstrisi gibi bir kere tren kaçırıldığında hep geride kalınacak bir konu değil aksine ne kadar gelişirse gelişsin uzun yıllar bakir kalacak bir konu,

Bir yere rüzgar türbini kurmak için arazide 4-5 sene ölçüm yapmak gerekli, bu olası meteorolojik riskleri minimize etmek için oldukça önemli, ülkemizde de dünya da da ölçüm süresi ortalama bu kadar,
    Rüzgar türbinlerinin en önemli handikapı fonlama giderleri;
sadece ülkemizde değil dünyanın genelinde, endüstriyel türbinler kurmak için yerel hükümetlerle ve büyük bankalarla çalışmak gereklidir, bunun içinde alanında tanınmış bir aracı kurum gerekli,
    Her ne kadar aksi sanılsa da, Türkiye bu tarz yatırımlara verilen teşvikler bakımından dünyada kötü bir sıralamaya sahip değil. Aksine oldukça iyi teşvikler söz konusu,
    Avrupa imar bankası bu tarz yatırımlar için fonlama sağlıyor, hem de başka bir çok yatırıma göstermediği imkanları sağlıyor, yani anlayacağın yeter ki gel rüzgar türbini kur diye gözünün içine bakıyorlar şirketlerin.
    Dünyada çok uluslu 8 tane sözü geçer türbin üreticisi firma var, bunlar genel olarak türbinleri anahtar teslim vermezler (veremezler), dünya genelin türbin sattıkları ülkelerde, bazı parçaların alt yüklenici bazında üretimi, kurulum, alt-yapı işleri, bakım vs gibi çok önemli maliyet kalemlerini (ki türbin maliyetinin %40 kadar devasa bir rakamdır) yerel üreticilerle bölüşürler, ki ülkemiz bu tarz işler için maliyet açısından biçilmiş kaftandır. Bu konuda şanslıyız.
     Türkiyede bu büyük firmaların satışta 3-4 tanesi hatırı sayılır pazar payına sahip ve yerel firmalarla çok iyi kordineler, en çok pazar payı vestasta, satılan 4 türbinin 1 i vestastır diyebilirim, anlaşma yapmak için bu gibi büyük firmalardan fiyat alınmalı,
     Fiyatı etkileyen gerçekten 100 tane etmen var, bunları say say bitmez yoruluruz,
ama hesap yapacak olursa ama çok kabaca bir hesapla kw başına 800-1000 euro gibi bir yatırım maliyeti bizleri bekler, örneğin 3Mw bir türbin için 3 milyon euro yeterli olur. Bunun özelliği fonlanabilir olmasıdır.
     Eğer endüstriyel rüzgar türbinleri fonlanamazsa ve yatırım yükü şahısların veya şirketlerin sırtında olduğunda, maliyetler yatırım yapılamaz düzeylere gelir, (türbin ömründen çok daha uzun süreler haline gelir 20-25 yıl gibi)
     Ayrıca yatırım yaparken size düşük faizli kredi- hibe veren kurumun sizi bağlayan çok fazla isteği vardır, ayrıca yasal yükümlülükleriniz de oldukça fazladır, yani ne yazık ki profesyonel olarak endüstriyel boyutta elektirik üretip, bunu mining de kullanırken önünüze onlarca engel çıkar,
eğer yaparsanızda bu karlı olmaz, fonlama maliyetiniz çok artar batarsınız,  (büyük ihtimalle zaten sizi türbinleri kuracak aşamaya bile getirmezler)
     Ayrıca bu tarz türbinler lisans gerektirir (şu an 1Mw üstü) , ve türkiyede bu rüzgar tarlalarının lisans maliyetleri gerçekten karışıktır, adeta bir borsa haline gelmiştir.
     Bir de bu tarz türbinlerin yakınınında yerleşim kuramazsınız yaşayamazsınız, elektriğini uzağa iletip kimseye bulaşmadan mining yapmak içinde yine alt yapı maliyeti gerekir. (şebekeye satmak daha karlı hale gelir)
     Bunun gibi üzerinde düşünülünce bu işin mantıksız olduğu hakkında 20-30 argüman var.

Madencilik için yapılması gereken farzı misal aramızda para toplayıp 50-100k usd miz topladığımızı varsayıyorum, yerli üretici firmalardan 1kw, 5kw 10kw gibi rüzgar türbinleri satın alıp parsel parsel yerleştirip, (kurulumunu ben ücretsiz yaparım Cheesy),  yatırımcı başına dağıtmak olabilir, ya da bu fiyata 50kw lık güzel bir türbin satın alıp (bu daha mantıklı), tesisatını kurup, çatır çatır mining yapılabilir, kimse de size sen burda ne yapıyorsun hemşerim diye bir şey sormaz ne maliye ne belediye, lisasda soramazlar bu yüzden 50Kw yı şebekeye satmaktan daha karlı olur,

Bakım gideri en büyük kalemdir, eğer bu tarz bi miningi meslek edinirseniz bakım işlerini de öğrenirsiniz diye düşünüyorum,
     +elektrik sarfiyatı/mining geliri, mining yatırımı roi vs, kısmını hesaplamadım, zaten çok değişken günlük olarak, ve benim hakim olduğum bir konu değil.

Ayrıca yenilenebilir yeşil bir enerjiyi, böyle enerji katili bir işte kullanmak üzerinde çok uzun süre düşünülmesi gereken bir konu. Böyle bir iş için  mini bir doğalgaz santrali kurmak doğaya daha az zarar verir,  çünkü rüzgar türbini üretilirken de doğaya zarar veririz, ve böyle bir işle ürettiği yeşil enerjiyide tümden yok ederiz. Bu yeşil enerjinin çıkış noktasına, amacına, mantığına tümden aykırıdır,
      Burda bitcoine karşı olduğum anlaşılmasın aksine BTC nin bizi çok daha temiz bir dünyaya götüreceğine inanıyorum, her ne kadar devasa düzeyde elektrik harcıyor gibi gözüksede, bitcoin üretiminin dünyadaki elektrik sarfiyatına oranı okyanusdaki bir damla kadar, fakat insanoğluna getirdiği özgürlük ve özgüven dünyayı biraz daha yaşanılabilir bir yer haline getirecek gibi.

vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
February 18, 2017, 06:17:22 PM

Hatta bana kalacak olursa cebinde 20k tl hazır sermayesi olan adamı, davasına bağlı 0 sermayeye sahip kişiye tercih ederim.

Cümle yanlış olmuş ama son bulaştığım işle alakalı sanki beni tariflemiş "benim düşünceme göre".
Ama ne yazık ki, o işler öyle olmuyor muş. yaşadım öğrendim.
ozgr
Legendary
*

View Profile
February 27, 2017, 03:13:15 AM

Var mı hocam bi gelişme vazgeçmedin inşallah  Smiley
JunkieCyclone (OP)
Newbie
*

View Profile
February 27, 2017, 06:34:58 AM

Var mı hocam bi gelişme vazgeçmedin inşallah  Smiley

Yok hocam vazgecmedim,  dis tedavisi goruyorum malum her gun gitmek gerekiyor.En kötü mayıs ayında beraber gideriz,uyku tutumunu al yeter.
Dijital Para
Full Member

Activity: 149
Merit: 104

View Profile
March 04, 2017, 09:14:53 PM

Merhaba,

Tüm başlığı okudum ve gerçek bir komünite fikri çok cezbedici. Bende içinde bulunmak isterim. Bir kaç gün önce şöyle bir makale yayınlandı bu tür komüniteler ile ilgili. Özellikle 19. yüzyılda belirli fikirlerin etrafında toplandığı komüniteler uzun ömürlü olamamış ve yazar bu durumu şu anki start up atmosferine benzetiyor. Hayat koşulları, kaynakların ve ideallerin birbirini desteklemesi lazım bir komünitenin uzun ömürlü olabilmesi için. Okumanızı tavsiye ederim.

https://aeon.co/essays/like-start-ups-most-intentional-communities-fail-why
ozgr
Legendary
*

View Profile
March 07, 2017, 03:44:25 PM

Merhaba,

Tüm başlığı okudum ve gerçek bir komünite fikri çok cezbedici. Bende içinde bulunmak isterim. Bir kaç gün önce şöyle bir makale yayınlandı bu tür komüniteler ile ilgili. Özellikle 19. yüzyılda belirli fikirlerin etrafında toplandığı komüniteler uzun ömürlü olamamış ve yazar bu durumu şu anki start up atmosferine benzetiyor. Hayat koşulları, kaynakların ve ideallerin birbirini desteklemesi lazım bir komünitenin uzun ömürlü olabilmesi için. Okumanızı tavsiye ederim.

https://aeon.co/essays/like-start-ups-most-intentional-communities-fail-why
İnsanoğlunun tabiatında değişim vardır doğal olarak küçük bir komünite içinde sabit uzun soluklu ömür geçirmek bir noktadan sonra sıkar.
Aslında olması gereken blockchain komünite diyelim orayı bir zirve olarak görelim Smiley
Bedava elektriğimizi ve kaynaklarımızı inşaa edip herkes elinde ne varsa mining server vb kurar fon gibi düşünebiliriz.
Burada görüşebilir kafa dinleyebilir toplantılar yapabilir projeler çıkarabiliriz. Sadece blockchain üzerine değil yazılım girişim ne olursa olsun her kafadan akıllı insanların olduğu bir topluluk.
JunkieCyclone (OP)
Newbie
*

View Profile
March 07, 2017, 07:19:01 PM

Arkadaşlar bu ayın sonu en geç olmakla beraber Türkiye'nin ilk kendi kendine yeten bitcoin campını kuruyoruz.Projeyi gerçekleştiriyoruz.İlk başta küçük bir yerleşim yeri kuracagim.Kısa zamanda yeni bir konu açacağım bu projeyi tanıtacağım.Ayrıca YouTube kanalı açarak hergün gopro ile kayıt yapacağım.Ayrıca bağış istemem ne kadar doğru olur mu konuda.Görüşlerinizi belirtiniz.

İyimser bir proje mart sonu başlayıp kasıma kadar orada kalacağız.

Bütün sorularınızı ve desteklerinizi bekliyorum.
Dijital Para
Full Member

Activity: 149
Merit: 104

View Profile
March 11, 2017, 09:46:47 AM

Bağış için çok erken.

Otto_diesel'in rüzgar enerjisi postu çok bilgilendirici. Şimdilik bu tür bir yatırım harici boş arazinin kullanımına odaklanılacak sanırım?

SteamReseller
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 10

View Profile
March 12, 2017, 08:10:35 PM

birde bu hayalleri gerçekleştirmesi var tabi Cheesy
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
March 24, 2017, 04:44:15 PM

Hayallerimin koordinatını veriyorum.

36.41028,30.4686388   Smiley
Pfizer
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
April 07, 2017, 12:19:53 AM

otto_diesel, ne güzel bir açıklama yapmışsınız. bir konuya hakim bir kişiden o konu hakkında bir şeyler dinlemenin zevki cidden ayrı oluyor. teşekkürler.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
April 07, 2017, 07:45:25 AM

Yeteri kadar ruzgar gulu / gunes paneli kurulup elektrigin bedava oldugunu var sayiyorum. (bu yatirimin miktarini bilmiyorum suan)

GPU basina 300watt derseniz 6 gpu 1800 watt demek. 1800 watt ile gunde 6 dolar yapilir. ayda 180 dolar yapar, o parayla gecinilmez.
1000TL civari yapmak isterseniz ayda, hayatta kalabilmek icin, 12 GPU lazim. O da ayda 3600 watt - 360 dolar yapar.
O da ayda 2592 kw elektrik demek. Ortalama 10-12 ucuz olcekli gunes paneli ve inverter ile bu miktar uretilebilir.
Hollanda'da bu gunes enerjisi sisteminin maliyeti 4000 euro civari.

6 gpu x2 rig haric 4000 euro yatirim ile enerji uretimi sorunu cozulur. Fakat bu yatirim ayda 1000TL getirir, bu da yasam masraflari icin kullanilacagindan, o 4000 euroluk yatirim geri odenemez.
Bu yatirimi sehir hayatindan kacis bileti olarak gorebilirsiniz.

Tabi bunun uzerine prefabrik ev / konteyner masrafi tercihe gore.
Arazi sahibi arkadas kira geliri isteyecek mi istemeyecek mi sorusu.
Bu yasam alanlarinin isitma ve su masraflari.
Elektrik ile isinirsak kucuk bir prefabrik ev 2000-2500 kwatt minimum elektrik kullanacak bir yilda. Onun masrafi icin de ayri bir rig gerekli, o rigin elektrigi icin de daha cok solar panel / ruzgar gulu gerekli.

Yatirimi geri odeyecek bir yol goremiyorum fakat dedigim gibi, sehirdan kacis olarak tek yon bir bilet olarak gorulebilir.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
April 10, 2017, 02:13:32 AM

JunkieCyclone,

Size özelden de yazacağım, bu bahsettiğiniz projeyi tamamı hibe olacak şekilde fonla halledebiliriz, çok çeşitli kurumlar var böyle bir projeyi destekleyecek, çekirdek ekiple hemen başvurabiliriz. İstanbul'daysanız bu hafta mutlaka görüşelim.

Mining'le para kazanılmaz, o iş geçti vs. tarzı geyik yorumlara sakın kulak asmayın. Bitcoin 1 USD'dan işlem görürken de mining bitti diyen arkadaşlar vardı, BTC geçen sene 100 USD iken de dünyanın her yerinde aynı şey söyleniyordu, bugün BTC 1211 USD ama negatif hesaplamalarda hiçbir değişme yok. 1'den 1000'e çıkan bir commodity için 100 % kesinlikte projeksiyon yapma becerisini gösteren bu tarz negatif arkadaşların düştüğü komik durumu Tesla özetlemiş "Nefretinizi elektriğe çevirebilseydim, bütün dünya aydınlanırdı Smiley"

Neyse biz işimize bakalım, özelden benimle irtibata geçin derhal bu projeyi hayata geçirmeye başlayalım.

Selamlar

ozgr
Legendary
*

View Profile
April 10, 2017, 08:43:01 PM

JunkieCyclone,

Size özelden de yazacağım, bu bahsettiğiniz projeyi tamamı hibe olacak şekilde fonla halledebiliriz, çok çeşitli kurumlar var böyle bir projeyi destekleyecek, çekirdek ekiple hemen başvurabiliriz. İstanbul'daysanız bu hafta mutlaka görüşelim.

Mining'le para kazanılmaz, o iş geçti vs. tarzı geyik yorumlara sakın kulak asmayın. Bitcoin 1 USD'dan işlem görürken de mining bitti diyen arkadaşlar vardı, BTC geçen sene 100 USD iken de dünyanın her yerinde aynı şey söyleniyordu, bugün BTC 1211 USD ama negatif hesaplamalarda hiçbir değişme yok. 1'den 1000'e çıkan bir commodity için 100 % kesinlikte projeksiyon yapma becerisini gösteren bu tarz negatif arkadaşların düştüğü komik durumu Tesla özetlemiş "Nefretinizi elektriğe çevirebilseydim, bütün dünya aydınlanırdı Smiley"

Neyse biz işimize bakalım, özelden benimle irtibata geçin derhal bu projeyi hayata geçirmeye başlayalım.

Selamlar
Merhaba

Çok çeşitli kurumlar demişsiniz bu tarz fikirlere hibe edecek kurumlar varsa bende görüşmek isterim Smiley fikir çok sermaye yok.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: