Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:15:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ICO incelemeleri icin kullanilabilecek kaynaklar  (Read 337 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 21, 2018, 03:24:24 PM

hani derlerya 'parayı veren düdügü çalar', bu listelerde de aynen öyle parayı veren düdüğü çalmış.
1714850136
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714850136
Reply with quote  #2

1714850136
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714850136
Hero Member
*

Ignore
1714850136
Reply with quote  #2

1714850136
Report to moderator
1714850136
Hero Member
*

Ignore
1714850136
Reply with quote  #2

1714850136
Report to moderator
1714850136
Hero Member
*

Ignore
1714850136
Reply with quote  #2

1714850136
Report to moderator
cgokt (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 8

View Profile
April 21, 2018, 04:41:57 PM

Çok güzel kaynak valla özellikle lan balina'nınkini beğendim. Adamın adı da türk gibi baktım yabancıymış. Eski ico'lar çok iyi kazanç vermiş cidden yenilerin çoğu zararda şuan.

Bu algiya cok katilmiyorum aslinda, marketin dususunden sonra ICO'larin hem popularitesi azaldi hem bircok ICO satis tarihini erteledi vs. ama ornegin 3-5 gunde an itibariyle 4x yapan Auctus ornegimiz de var, yani sizin cekingen olmaniz guzel projelerin ve metrikleri iyi olan ICO'lari kacirmanizi sagliyor olabilir. ICO'larin en populer oldugu donemde de miktar olarak cok fazla ICO vardi, yine cogu zarar yaziyordu. Sadece iyileri bulmak nispeten daha kolaydi, iyi olani zaten cogu reviewer puanliyordu. Ozetle kendinizi "market kotu, ICO'ya girilmez" diye sartlamak yerine "iyi bir ICO nasil olur" konusunda dusunmeye egilseydiniz mesela, bircok ICO incelemesi yapan site/kisinin radarina girmeyen Auctus'u fark edebilirdiniz, bu kadar dusuk market cap ve circulating supply ile partnerlerini gorup girmeyi dusunebilirdiniz mesela.

"Oldies, goldies..." konusuna su acidan katiliyorum; 40x 50x gibi kocaman yukselisler gorduk bazi ICO'larda gectigimiz yaz civari. Simdi 10x gorunce epey sasiriyorum. Ancak bu konuyu bir de "bu ICO'larin her biri aslinda bir girisim, ve bir alanda zaten isini iyi yapan bir sirket ICO yapmisken 5 ay sonra ayni alanda bir sirket, varolan urunun cok daha iyisini yapmadan ICO yaparsa neden piyasa buna 40x'lik reaksiyon gostersin?" acisindan bakmak lazim ki o da ayri konu; startup'larin %90'i batarken biz ICO yapan sirketlerin projelerinin ölümsüz oldugunu saniyoruz, 5 yil 10 yil tutarim diyoruz ama bu kadar aktif gelistirme yapilan taptaze bir alanda bir urunun 2 yil bile hype'ini ve performansini korumasi cok zor.

Boyle de sanki sizin mesajiniza karsi atak yapmisim gibi oldu  Smiley ufak birkac noktayi belirtmek istedim, vesile oldunuz. Tesekkurler yorumunuz icin.

Daha önce de bu tarzda güzel bir başlık açılmıştı. Ona göre daha az kalmış sayı sanki. Daha da çoğaltılabilir kaynaklar. Tabi bunların birkaçını daha önce duymadım bu siteleri de kullanmayı düşünüyorum

Yukarda bununla alakali bir yanit vermistim;

"ben biraz "quality over quantity" taraftariyim, yani bugun google'a "x ico review" yazdiginizda da binlerce sonuc cikiyor zaten. kimisi bounty icin, kimisi dogrudan takimla merdivenalti partnerligi oldugu icin shill'liyor vesaire. ben son 4-5 aydir takip ettigim ve sonuclarini cok saglikli bir sekilde aldigim kaynaklari belirtmek istedim. diger basligi gormemistim ama gorseydim de ayrica bunlari belirtmek isterdim. tesekkurler link icin"

yani ayni seyleri 25 farkli siteden okumak size bir sey kazandirmaz, ne daha iyi ICO analiz edebilir hale gelirsiniz ne de yatiriminizi dogru yere yaptiginizdan emin olabilirsiniz. sadece duymak istediklerinizi duymus olursunuz. malum baslikta birbiriyle neredeyse ayni icerige sahip bir suru link var. bu sekilde vakit kaybetmenizi istemem. benim paylastiklarim biraz daha birbirlerini tamamlayan icerikler.

kaynaklari farkli konu basliklarinad genisletmeyi planliyorum konunun en altinda gorebileceginiz gibi. gidip de 25 tane ico review sitesi eklemem, hem buna ihtiyaciniz yok hem de faydasi olmaz. baslica ico review kaynaklarini + biraz daha genis kapsamda da onlarin skorlarini toplu halde gorebileceginiz guzel kaynaklari verdim, bu gayet yeterli. her "review yapiyorum" diyeni eklesem bu sefer de bilgi kirliligi olur, yanlis kararlara cok acik bir hale gelir.

İlk açtığınızda okudum, "ben kendimce faydalı olanları derledim" dediniz yorum yapmadım. Ama gidip de yok "malum baslikta birbiriyle neredeyse ayni icerige sahip bir suru link var" gibi emeğe saygısızlık yaparsanız, ben de çıkar derim ki "açmışsın benim konumu, biraz kısaltmaya çalışıp ben bunlardan yararlanıyorum" diyerek yeni konu olarak geri getirmişsin derim. bu yorum sizi mutlu etti mi? eğer etmediyse, benim açtığım konuyla ilgili en ufak olumsuz bir yorum yapmazsanız sevinirim. 

Ben bu kadar dert edilecek bir sey yazdigimi dusunmuyorum acikcasi, garipsedim sert tavrinizi. Quote'ladiginiz mesajda tum soylediklerim sizin basliginizi kasteden seyler degildi, kast ettigim (ve bence gayet anlasilir olan) olabildigince fazla kaynaktan benzer seyleri okumaktansa olabildigince "diverse" bir secki yapip her tarafiyla analiz yapabilecek hale gelmek. Siz kendi seckinizin daha iyi oldugunu dusunebilirsiniz, ben de benimkinin; bunda ne mahsur var ki? Hayatin herhangi bir alaninda yetersiz buldugunuz "sey" leri sadece elestiriler yapip sikayet etmek yerine sadece daha iyi oldugunu dusundugunuz kalitede tekrar yaparsaniz, bu herkesin faydasina olur. Farzimisal, siz bir donerci olarak, donere 3 cesit sos koyarken ben fazla sos koymanin tadi "bence" bozdugunu dusunerek bir donerci acip 1 soslu doner satiyorum, "bence 3 sos fazla" diyorum musterilerime de. Bunda ne var allasen? "Emege saygi" demek, sunulan her seye her kosulda saygi duyup asla ve kat'a elestirmemek anlamina gelmiyor malesef. Otopark mafyasi agziyla burda "benim açtığım konuyla ilgili en ufak olumsuz bir yorum yapmazsanız sevinirim" demek biraz komik. Ne yani, yorum yapmaya devam edersem kafama eksi trust mi firlatacaksin, satoshi nakamoto'ya mi dovdureceksin beni? Saglikli iletisim kurmak varken boyle manasiz cikislar yapmanizi yersiz buluyorum ama bos yere bu alani isgal etmeyelim, birakalim foruma sundugumuz content on planda olsun; kimin daha "alfa delikanli" oldugu degil. DM'den konusmaya devam edebiliriz dilerseniz.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
April 22, 2018, 08:13:53 AM

güzel bir paylaşım olmuş ICO analizleri için, araştırıp ICO'ları takip eden biri için çok iyi paylaşımlar ingilizcesi kısıtlı olan için biraz sıkıntı tabi.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
furkantugra
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 22, 2018, 08:37:15 AM

çok güzel derlenmişsiniz arkadaşım teşekkürler ellerinize sağlık ancak bunları takip etksek kar edermiyiz acaba şuan hangi ico  borsaya girse ico fiyatıunın altında işlem görüyor
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 22, 2018, 08:45:17 AM

Güzel konu elinize sağlık, o excel listeleri ico ile uğraşan herkesin elinde mevcut. Zaten buradada nex gibi icolardan sürekli bahsediliyor
Aksakal
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
April 22, 2018, 11:10:47 AM

Şahsen tek ihtiyaç duyduğum spreadsheet Shadow'un ki; her çeşit puanlama var, oldukça doyurucu içeriği

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ro1r62J4uAhvpl3HQDoafcYsRFe2CXn-Hi9z2N0VnMo/edit#gid=912479719

Edit: sadece 1-2 siteye bakarak karar vermemek lazım. geçen günlerde twitterda birisi, Icodrops'un çok sağlam puan verdiği bir iconun scam çıkmasıyla sonradan nasıl puanını düşürdüğünü gösteren bir kanıt fotoğrafı paylaşmıştı.
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
April 22, 2018, 02:40:04 PM

Ben icodrops.comu çok seviyorum orada olmazsa da icobench.coma bakıyorum.İşe yarıyorlar bana göre.Oradan aldığım bilgilere göre yatırımlar yapıyorum icoya.

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 22, 2018, 03:32:28 PM

Biraz inceleme fırsatı buldum şimdi açmış olduğunuz postlar da ki ico inceleme sitelerini falan gerçekten içlerin de güzel kaynaklar var, sağlam çalışma yapmışsınız emeğinize sağlık, sadece popüler ico inceleme sitelerine bakmak yerine bunlar da değerlendirilebilir, açıkca söyleyeyeyim icobench tarzı siteler artık reklamla iş yapmaya başladılar.

jacksonduck
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
May 03, 2018, 03:11:36 AM

Güzel konu olmuş eliize sağlık.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 03, 2018, 06:48:23 AM

benim yaptığım ilk iş icoya kaç puan verilmiş. hard-soft cap ne. icoyu alıp türkçeye çevrilmesini bile her zaman yapmıyorum. bu arkadaşın bahsettiği kaynaklar hani önümüze serilen zengin sofra gibi. patlama yapma olasılığı olanları gözler önüne serebilecek türde bilgiler var. ama her şey garanti değil.
cgokt (OP)
Newbie
*

View Profile
May 03, 2018, 09:43:02 PM

benim yaptığım ilk iş icoya kaç puan verilmiş. hard-soft cap ne. icoyu alıp türkçeye çevrilmesini bile her zaman yapmıyorum. bu arkadaşın bahsettiği kaynaklar hani önümüze serilen zengin sofra gibi. patlama yapma olasılığı olanları gözler önüne serebilecek türde bilgiler var. ama her şey garanti değil.

tesekkurler, haklisiniz. kaynaklari paylassam da nerden neye bakmak gerek, kim niye o puani vermis neye gore degerlendirmis, biz neye bakacagiz sonrasinda nelere dikkat edilecek diye bir gidisat yolu hazirlamayi dusunuyorum ek olarak.
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
May 04, 2018, 04:16:24 AM

genel olarak güzel bir başlık olmuş elinize sağlık. Daha önce benzer başlıklar olsa da derli toplu ve birkaç farklı site olması ayrıca güzel. Teşekkürler
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
May 04, 2018, 04:54:03 AM
Last edit: May 04, 2018, 05:09:42 AM by primeer

bu listeler fikir almak için iyi olabilir ama çok güvenmeyin derim. örneğin bee token bu listelerinden her birinden çok yüksek puanlar almıştı şimdi sürünüyor.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 04, 2018, 09:27:32 AM

Guzel paylasim olmus elinize saglik.  Merit olsaydi kesinlikle verirdim,  maglum bizimkiler meritlri kendine sakladiklari icin bizde veremiyoruz boyle paylasimlara. 
Ico yatirimi yaparken ben toplulugun gercek mi sahte mi olduguna bakiyorum.  Ne kadar paylasim yapiliyor ona bakiyorum.  Birde pre-sale almaya calisiyorum.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
cgokt (OP)
Newbie
*

View Profile
May 05, 2018, 10:35:55 AM

Guzel paylasim olmus elinize saglik.  Merit olsaydi kesinlikle verirdim,  maglum bizimkiler meritlri kendine sakladiklari icin bizde veremiyoruz boyle paylasimlara. 
Ico yatirimi yaparken ben toplulugun gercek mi sahte mi olduguna bakiyorum.  Ne kadar paylasim yapiliyor ona bakiyorum.  Birde pre-sale almaya calisiyorum.

Begenmenize sevindim Smiley Topluluk konusunda ozellikle Telegram activity raporlari iyi bir kaynak olabilir, ICODrops kendi sitesinde bir sayfada 24 saatlik ICO telegram & Twitter takipci kazanimlari & aktivitelerini raporluyor https://tools.icodrops.com/telegram adresinden. Burdaki messages/total users ve 24H Active degerleri kastettiginiz incelemede yardimci olabilir.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: