Bitcoin Forum
March 28, 2024, 01:34:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  
Author Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası  (Read 129543 times)
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 26, 2017, 08:13:35 AM

Dostum ben bu foruma dün gelmedim 3 ay öncede gelmedim 4 senedir borsalardan alıyorum TR den ondan öncesinde de başka borsalardan alıyorum yurtdışından.
Şu bana laf edenler gitsin bu konunun ilk başına baksınlar ne kadar memnunmuşum ve önerdiğimi söylediğim mesajlar yazmışım.Aynı şekilde koineks içinde böyle.Ortada iyi bir şey varsa överiz ibneliğine karalamanın hiç gereği yok.Şikayet ettiğimizi yazarız geliştirirlerse onların karına olur geliştirmezlerse kaybederler bu kadar net.
Paribunun avukatlığını yapmanın alemi yok adamların karnı tok parasını alıyorlar bu işi allah kitap kuran aşkına yapmıyorlar bizlere yardımları olsun diye.
O boş boş mesaj yazanları okuyunca sanırsın paribu sırf türklere acıdığı için borsa açmışta %0 fee ile al sat yaptırıyor ve bizde bu yüzden sabah akşam paribuya müteşekkir olmalıyız.
Benim paribuyu kullanma amacım belli dünyadaki en yüksek fiyatlar burada var ben coinbase ten alıyorum buradan satıyorum devamlı.Şimdi öyle birşey varki 1500-2000$ a yakın kar elde ederken sadece o btc nin gecikmesi geç gelmesi beni zarara uğratıyor karımdan feragat ediyorum neden? sırf paribu yavaşlığı yüzünden.Aynı şekilde banka hesabıma çekim gerçekleştiriyorum 4 saat sonra geçiyor ve benim o parayı amerikadaki bankama taşımam 1 gün daha uzuyor bu gecikme yüzünden.
Bu tarz şeyleri eleştirmessem neyi eleştiricem arkadaşım ben? Adamlar işini kusursuz yapsın bizde övelim devamlı.
Biride demişki yurtdışından bitcoin almayan bilmez orada daha uzun sürüyor.Evet kardeşim daha uzun sürüyor ama buradaki borsalar sana instant anında yatırım sağlıyoruz diye bir sözü yok adam oraya yazmış zaten fiat yatırırsan 3-5 gün diyor visa yatırırsan anında diyor ona göre de fee leri mevcut.
Neyse gerçekten şu konuda 2-3 arkadaş var boş boş sıfır katkı sağlayan postlar kasan onları ignore ediyorum boşu boşuna zaman harcamanın anlamı yok.

Soru bana değil ama yazmaya çalışayım.
Paribu ya BTC getiriyorsanız BTC nin yavaş gelmesi Paribu yu ilgilendirmez. Bir sayfa önce bu konudan bahsettim.
Benzeri tuhaf olsada kimi eşek ile gelir, kimi deve ile kimi trene atlar gelir.
Paribu ya BTC nin yavaş gelmesini SİZİN çözmeniz lazım.
Banka hesabınıza çekiş yavaş lığı ise Bizim Türkiye deki BANKALAR gündüz çalışıyorlar. Sizin orada gündüz iken burada gece.
Afedersiniz ama Paribu daki eleman gece EFT emri verse BİLE gitmeyecek ki para.
Ama ben dikkat ettim. GÜNDÜZ çekim emri verince 5 dk da geliyor.

Not : Geçen gün Paribu ya FEE si neredeyse 0 a yakın BTC yolladım. Gitmeden önce 2.5 gün süreceğini biliyordum. çünkü BTC nin çalışma mantığını biliyorum. Block süresini biliyorum. Madencilerin BTC fiyatı düştüğü için kasmayı biraz bıraktıklarını biliyorum.

dostum herhalde biliyoruz burada gece iken orada gündüz olduğunu ve çalıştığını o kadarda değil artık Smiley paribu ya gönderdiğimizde network te görüyoruz herhalde kaç conf aldığını onu demek istedim yoksa bizde farkındayız miner fee ye göre hızlı yavaş olduğunu..
1711632897
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711632897
Reply with quote  #2

1711632897
Report to moderator
1711632897
Hero Member
*

Ignore
1711632897
Reply with quote  #2

1711632897
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711632897
Hero Member
*

Ignore
1711632897
Reply with quote  #2

1711632897
Report to moderator
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 27, 2017, 09:46:44 PM

Paribu'nun fee ücretleri sizcede fazla değil mi arkadaşlar ? diğer borsalardan 2 3 kat daha fazla fee ücreti ödüyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum parayı kırdınız zaten, fee ücretlerini normal seviyelere getirme imkanınız yok mu?

virtual_miner
Sr. Member

Activity: 475
Merit: 250

View Profile
December 28, 2017, 04:52:10 AM

Paribu'nun fee ücretleri sizcede fazla değil mi arkadaşlar ? diğer borsalardan 2 3 kat daha fazla fee ücreti ödüyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum parayı kırdınız zaten, fee ücretlerini normal seviyelere getirme imkanınız yok mu?

Beraber bakalım.

https://btc.com/stats/unconfirmed-tx

Şu an buradan görünen hızlı ve ucuz bir transfer için miner istediği ücret
0.0015 BTC/KvB

Siz Paribu'ya gelirken FEE siz ödersiniz Paribu açısından maliyet yok          =   0.00

Paribu ya BTC getirdiniz paribu bunu sizin güvenliğiniz için
BENCE az az %80 ni COLD WALLET a aktarmalı                                        = 0.80 x 0.0015 BTC/KvB

Geriye kalan %20 si için PARİBU açısından maliyet yok.                                  = 0.00

İçsel maliyetleri bilemeyiz bunları al sat fee olarak kesmelerine indiriyoruz        = 0.00

Paribudan çıkarken COLD WALLET daki BTC lerinizi HOT WALLET geri getirmeliler = 0.80 x 0.0015 BTC/KvB

Parudan TAM çıkış yaparken hızlı gelsin isteyeceksiniz                                       = 1.00 x 0.0015 BTC/KvB
--------------------------------------------

Ben PARİBU ya gelen maliyet 2.60 x 0.0015 BTC/KvB olarak görüyorum.
= 0.0039 BTC/KvB  

FEE = Medyan olarak 226 byte şu aralar x 0.0039 BTC/KvB
FEE  = 0.00088 BTC çıkar

Paribu FEE ise 0.0005 BTC ...

Hesabımız gerçek FEE den çok çıktı. Yani az alıyorlar.

Neden olabilir. ?
Cevabı basit. SİZ BTC çekerken başkası o an yatırma işlemi yaptığı için COLD-HOT wallet işlemi olmuyor. Ama ŞART olarak
size 1.00 x 0.0015 BTC/KvB olarak MİNİMUM maliyetleri var buda medyan fee den hesaplar isek

0.00034  BTC... BU paribuya GELEN MİNİMUM maliyettir. (Hızlı çekim şartı ile)
0.00050  BTC..Fix alınan fee.. Bence gayet mantıklı.

virtual_miner
Sr. Member

View Profile
December 28, 2017, 05:05:07 AM

Eğer BTC/USD düşmeye devam eder madenciler kasmayı bırakır ise FEE ler yükselir. Paribu zarar eder. Ben şahsen 3-5 gün boyunca Paribu nun fee den zarar ettiğini düşünyorum. Şu an miner FEE ler daha yeni biraz düştü.
verdiğim siteden bakılır ise MEMPOOL 20 Aralık tan beri yüksek.

Paribu HOT Wallet BTC miktarı çekilen ile sıfıra düşer ise COLD wallet aktarımı maliyeti yüzünden Paribu ciddi zarar yazmaya başlar. Veya müşterilerine geç hizmet vererek düşük fee ile HOT wallet a çeker. Biraz mızmızlanır müşteriler. Ama kim haklı ?
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
December 28, 2017, 07:21:59 AM

Beraber bakalım.

0.0015 BTC/KvB

Siz Paribu'ya gelirken FEE siz ödersiniz Paribu açısından maliyet yok          =   0.00

BENCE az az %80 ni COLD WALLET a aktarmalı                                        = 0.80 x 0.0015 BTC/KvB

Geriye kalan %20 si için PARİBU açısından maliyet yok.                                  = 0.00

İçsel maliyetleri bilemeyiz bunları al sat fee olarak kesmelerine indiriyoruz        = 0.00

Paribudan çıkarken COLD WALLET daki BTC lerinizi HOT WALLET geri getirmeliler = 0.80 x 0.0015 BTC/KvB

Parudan TAM çıkış yaparken hızlı gelsin isteyeceksiniz                                       = 1.00 x 0.0015 BTC/KvB

= 0.0039 BTC/KvB  

FEE  = 0.00088 BTC çıkar

Neden olabilir. ?
Cevabı basit. SİZ BTC çekerken başkası o an yatırma işlemi yaptığı için COLD-HOT wallet işlemi olmuyor. Ama ŞART olarak
size 1.00 x 0.0015 BTC/KvB olarak MİNİMUM maliyetleri var buda medyan fee den hesaplar isek

Atladığın bir nokta varki zaten can alıcı nokta orası. Herkesin işlemlerine kişiye özel yapmıyorlar. Toplu olarak mevcut havuzdan işlenerek / çoklu gönderimler yapılır.
Yani total de 0.0014 gibi bir fee ödendiğini düşünün ve bunu 10-20 kullanıcının bitcoin çekim talebini yaparak gerçekleştirdiğinde ortada fahiş bir rakam oluyor Wink

Yani hesabının üzerini komple çiz. bir işe yaramaz. Neden bitcoin çekim talepleri beklemeye alınıyor bir sürece giriyor ? Gerekli hesaplamaların havuzlardan en iyi nasıl gönderilirse karlı olacağına dair hesaplama yapılması gerektiğinden.

He paribu da bu yok kafasına göre gönderiyor diyorsanız o zaman ne kadar kalitesiz iş yaptıklarını iddia etmiş olursunuz. Varsa da, kardeşim oradan da kar ediyor diyebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Ticaret bu kimse babasının hayrına birşey yapmaz..

signature not found.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 28, 2017, 08:13:12 AM

aynen dostum dediğin gibi Smiley adamlar 0.0005 btc çekim ücreti alıyor ama kaç kişininkini 0.0005 btc ile gönderiyorlar biride txid görelim bakalım tek işlemde
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
December 28, 2017, 11:19:05 AM

paribu neden hala BTG'leri vermedi? bir bilgisi olan var mı?
virtual_miner
Sr. Member

View Profile
December 28, 2017, 12:58:14 PM

Atladığın bir nokta varki zaten can alıcı nokta orası. Herkesin işlemlerine kişiye özel yapmıyorlar. Toplu olarak mevcut havuzdan işlenerek / çoklu gönderimler yapılır.
Yani total de 0.0014 gibi bir fee ödendiğini düşünün ve bunu 10-20 kullanıcının bitcoin çekim talebini yaparak gerçekleştirdiğinde ortada fahiş bir rakam oluyor Wink

Yani hesabının üzerini komple çiz. bir işe yaramaz. Neden bitcoin çekim talepleri beklemeye alınıyor bir sürece giriyor ? Gerekli hesaplamaların havuzlardan en iyi nasıl gönderilirse karlı olacağına dair hesaplama yapılması gerektiğinden.

He paribu da bu yok kafasına göre gönderiyor diyorsanız o zaman ne kadar kalitesiz iş yaptıklarını iddia etmiş olursunuz. Varsa da, kardeşim oradan da kar ediyor diyebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Ticaret bu kimse babasının hayrına birşey yapmaz..

Haklı olduğunuzu düşünüyorum. Paribu dan hiç BTC çekmedim.

Ama çekenlere şunu sorabiliriz.

Çekme emri verdikten en geç 3 dk içinde TX id geliyormu ? Yoksa 15-30 dk bekletiyormu ?
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 28, 2017, 07:40:45 PM

Beraber bakalım.

0.0015 BTC/KvB

= 0.0039 BTC/KvB  

FEE  = 0.00088 BTC çıkar

Neden olabilir. ?

Madenci ücretleri işlem başına değil, byte başına ödeniyor. 10-20 kullanıcının çekim talebi tek işlemde gitse de işlemin byte büyüklüğü, tek gönderime göre daha fazla olacağından fee de ona göre yüksek oluyor. Yani Paribu 10 kişinin btc çekim işlemini birlikte gönderip, 0.005 ödeyip sıyrılamıyor işin içinden. 0.0035 falan ödüyordur.
arctic circle
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 29, 2017, 07:31:55 AM

Btg gelmedi.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
December 29, 2017, 07:39:52 AM

hohohohaha  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy yurtdışında 55 bin tl fiyat varken gelip bizim borsalarımızda 68 bin tl den bitcoin alan buraya gelip ama piyasa bu diyen çok bilmişleri böyle tokatlarlar işte şimdi preev kurundan biraz bitcoin alacağım hazır fiyatlarda düşmuşşş
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 29, 2017, 05:30:42 PM

banada btg gelmedi. diğer yönlerden oldukça memnunum kendilerinden. abi veremiycez gittik kebap yedik deseler helali hoş olsun diycem ama böyle olmuyor.

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 29, 2017, 06:26:06 PM

Çekme emri verdikten en geç 3 dk içinde TX id geliyormu ? Yoksa 15-30 dk bekletiyormu ?

Genelde 30 dakikada falan geliyor txid maalesef bendede böyle bir durum oluyor eskiden daha hızlıydı bu durumlar ama şimdi tamamen yavaşladı.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
December 29, 2017, 11:28:23 PM

Genelde 30 dakikada falan geliyor txid maalesef bendede böyle bir durum oluyor eskiden daha hızlıydı bu durumlar ama şimdi tamamen yavaşladı.

BTc çektiğiniz txid nize tanımlı ikiden fazla gönder varsa muhtemelen toplu göndermek için bekletiyorlar dır.

optimum fee ücretinin tespiti için bir algoritma kullandıklarını sanmıyorum, eğer kendi core larından yapıyorlarsa bir kere tanımlamışlardır o değer üzerinden veriyordur..
bu durumda da ağ durumuna göre verilen fee düşük kalıyorsa sürünüyor, yüksek kalıyorsa hemen geçiyordur hesaba..
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 31, 2017, 01:58:18 AM

Fiyat farkından şikayet edenler an itibariyle fiyat farkı yok yurt dışı ile aynı..Fark vermek istemeyenler alıp yurtdışına gönderip tetherde bekleyebilir.Btc için bulunmaz fırsat..
halloweenn666
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 02:12:58 AM

Fiyat farkından şikayet edenler an itibariyle fiyat farkı yok yurt dışı ile aynı..Fark vermek istemeyenler alıp yurtdışına gönderip tetherde bekleyebilir.Btc için bulunmaz fırsat..

preev kurundan 5 bin tl aşağı düşsün alacağım göte göt deme şekli budur bence.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 31, 2017, 02:37:13 AM

PREEV kuruyla aynı şu an fiyat takip etmiyormusun uzaydamı yaşıyorsun..Ne 5000 farkı. Şuan preev 50.000 tl paribu 50200 TL...
halloweenn666
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 05:40:02 AM

PREEV kuruyla aynı şu an fiyat takip etmiyormusun uzaydamı yaşıyorsun..Ne 5000 farkı. Şuan preev 50.000 tl paribu 50200 TL...

ne uzayı la sabah sabah, anlamıyorsun sen galiba bu türkiyedeki fiyatlar preev kurundan aşağı olacak yakında merak etme sen bizim acemiler panik satışı yapsın sen gör partiyi preev kurundan -5.000 tl aşağı alacağım onu diyorum anlamadın galiba. daha çok çektireceğim ben o dış piyasada fiyatlar 50 bin tl iken 14.000 tl fazla verip 64.000 tl den 1 adet bitcoin alanlara
dogrutamamyaparimusta
Member
**

Activity: 107
Merit: 12

View Profile
December 31, 2017, 09:55:24 AM

Paribu ya destek@paribu.com adresi disinda nasil ulasiyorsunuz? Basit bir havale probleminin cozulebilmesi icin 5 gun beklemem gerektigini soyluyorlar miktar +20K TRY. Aciklama kismindaki kodda harf hatasi olusmasi sebebi ile 5 is gunu beklemem gerektigi belirtiliyor. Gonderen banka hesabim ile paribu kullanici hesabim ayni isime sahip. Alici adi ve iban numarasi websitelerinde belirtildigi gibi buna ragmen hala sorunum cozulmedi.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 31, 2017, 10:06:45 AM

Paribu ya destek@paribu.com adresi disinda nasil ulasiyorsunuz? Basit bir havale probleminin cozulebilmesi icin 5 gun beklemem gerektigini soyluyorlar miktar +20K TRY. Aciklama kismindaki kodda harf hatasi olusmasi sebebi ile 5 is gunu beklemem gerektigi belirtiliyor. Gonderen banka hesabim ile paribu kullanici hesabim ayni isime sahip. Alici adi ve iban numarasi websitelerinde belirtildigi gibi buna ragmen hala sorunum cozulmedi.

Bize yanlış yapılmaz mı demek istiyorlar nedir anlamadım. Bir harf yüzünden niye 5 gün bekletiyorlar hata varsa düzelt işte çok mu zor müşteriyi mağdur ediyorsun? 20k onlar için küçük belki ama bu adam onu çevirip geçiniyor da olabilir. 5 iş günü bekletmek nedir ya? Yılbaşı da giriyor resmi tatil hafta sonu falan derken 5 iş günü olur totalde 12 gün.
Pages: « 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  

Jump to: