Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:25:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  
Author Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası  (Read 129554 times)
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
October 09, 2019, 05:58:05 AM

Paribu hiçbir net kriter göstermeden diğer emirlerin önüne geçildiği gerekçesi ile hesaplara erişimi engelliyor. Nasıl bir borsa diğer emirlerin önüne geçilmesini sorun edip böyle bir şey yapar ki?
Kullanıcılar tabi ki diğer emirlerin önüne geçecek. Hiç güven vermeyen tamamen keyfi bu tip uygulamalar Paribu'ya olan güveni ciddi şekilde sarsmaktadır.
Borsa sahipleri kendileri kullanıcıların coinlerini ucuza alıp pahalıya satmak için verilen emirlere karışıyorlar resmen.
Aslında bu tip borsaları CİMER vb mecralara şikayet etmek lazım.

Hesap engellemekden kastı ?

Paranız içerdemi kaldı ? giriş yapamıyormusunuz paranızı alamıyormusunuz ?
Sadece kısıtlıyorlar size bir e-posta  gönderiyorlar uyarı mahiyetinde bu sebeplerden kısıtlanmıştır diye sizde okudum anladım dersiniz 15-20 dk ya  açılır hesabınız ya da ben yine tahtayı manipule edecem sanane dersen al bakiyeni çek git derler Smiley

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
October 10, 2019, 01:15:26 AM

Btcturk pro da komisyonlar sıfıra indi. siz hala çok ucarı komisyon alıyorsunuz . komisyonları birazcık indirseniz çok iyi olur daha fazla müşteri çekersiniz.
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 10, 2019, 03:02:04 AM

Tahtayı manipule etmek değil, sıkıntı çıkardıkları konu BTC tahtasında Paribu'nun kendi emirlerinin önüne geçilmesi. Paribu kendisi tahtayı manipule ediyor, buradan yüklü kazanç sağlıyor, başkalarının emir girerek bu kazancı düşürmesini istemiyorlar.
Durum bundan ibaret, sitenin yaptığı bu haksız uygulamaya mantık kılıfı aramaya çalışmayın, "burası bizim çöplüğümüz, istediğimizi yaparız" diyorlar. Bakın burada da cevap verme gereği bile duymadılar. "Ben özgürce emir vereceğim, istediğim emrin önüne geçerim" derseniz hesabınızı 24 saat vb süre ile bloke ediyorlar. Bunları yapan site paranın tamamına el koyar bence.
Türk Kriptopara kullanıcıları olarak bizlerin bu tip sitelere hadlerini bildirmemiz gerekiyor. Kendi adıma ben bir tane daha bu tip olay duyarsam Paribu'yu CİMER'e, ilgili bakanlıklara şikayet edeceğim, bu durumda zaten çok yüklü ceza yerler. Şikayetvar, Twitter, Altcointurk gibi platformlarda da yaptıkları manipulasyonu ifşa edeceğim.
Bizler bilinçli olmak durumundayız arkadaşlar.
paribu nun piyasaya açık full api si yok ama botlar cirit atıyor, bu botların ciddi bir kısmı sitenin kendi tarafından yönetiliyor geri kalanlar da front end botlar, siz de bot işlemi yapıp önüne geçince adamların tekerine çomak sokmuş oluyorsunuz , site bunu istemiyor böyle afaki kılıflar uyduruyorlar.
bizim halkta bot kulanan çok azdır kendi ulaşamadığı ciğere mundar demek marifetiyle bota laf ederler siz bot kullanırsanız size de batın gidin muhabbeti çekerler halbuki sitenin kendisi bot kullanıyor adamların haberi yok, bizi ikecekse bir adam toptan iksin parçalı ikilmeyelim istiyor olabilir insanlar saygı duyuyorum,site sahibi de kendi sitesinde istediği gibi cirit atabilir , kanunen yapılacak birşey var mı bilmiyorum ama bu söylediğinizi yaptıklarına göre benimde onlarla bir işim yok atık gerçi 2 senedir yok ama arayıp soruyorlar neredesin diye oradayım işte. Kiss
teramit
Legendary
*

View Profile
October 10, 2019, 03:03:16 AM

Herkes istediği fiyattan emir girmekte özgürdür, piyasadaki son emri 0.01% oranında iyileştirip ilk sıraya geçmek istemek de anlaşılabilir,
ki buna uluslararası borsalarda "diming" denir.

Fakat "layering" denilen, üst üste kendi emirlerini girerek fiyatı manipüle etme manasına gelen bir davranış var ki bu hemen hemen her yerde yasaktır, yaptığınız hareketin hangisi olduğunu iyi tespit etmek lazım.

"Layering"'e bir örnek: düşük hacimli bir enstrümanda doldurulması pek olası görünmeyen çok büyük bir alım emrini aşağıya destek olarak girip, onun üstüne küçük küçük emirler ekleyerek fiyatı suni olarak yükseltme çabası...
layering in paribu da yasak olduğu nerde yazıyor ?
teramit
Legendary
*

View Profile
October 10, 2019, 03:04:26 AM

Btcturk pro da komisyonlar sıfıra indi. siz hala çok ucarı komisyon alıyorsunuz . komisyonları birazcık indirseniz çok iyi olur daha fazla müşteri çekersiniz.
paribunun yüksek hacimde komisyonları daha iyi btcturkten diye biliyroum, btcturk te bütün komisyonlar sıfıra inmiş mesajınız halbuki iş yapmayan paritelerde gerçekleşti sadece .
valek55
Member
**

View Profile
October 10, 2019, 10:07:12 PM

paribunun yüksek hacimde komisyonları daha iyi btcturkten diye biliyroum, btcturk te bütün komisyonlar sıfıra inmiş mesajınız halbuki iş yapmayan paritelerde gerçekleşti sadece .

Valla dostum bence çok uçuk komisyonlar.

1 miyon hot sattım geri aldım hop 70-80 lira gitti.

Hep böyle 70-100 arası gidiyor. Az paramı arkadas günde 3-5 işlem açmaya kalksan 500 lük olcan. bu fazla işleme girmeni de engelliyor.

Bu kadar büyük miktar komisyonlar olmaz.

Gözümüzün korkusuna işleme giremiyoruz. Binancedan paribuya dönmüşdüm bayadır.

Lakin tekrar binance a dönmeyi düşünmeye başladım.

hatta huobi falan türkiyeye girerse binance falan hiç düşünmeden geçicem bu komisyonlar böyle devam ederse

halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 11, 2019, 07:04:45 AM

Guzel bir borsa paribu biraz daha altcoin ekleyin.super
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 15, 2019, 07:44:46 PM

Paribu da altcoin ya da bitcoin alıp satmak pek mantıklı değil. Çünkü ciddi derece de komisyon alıyorlar. İlla ki BTC vs altcoin satacaksanız TL ye çevirip çekim yapacaksanız yapın. Yoksa al sat olayında ciddi zarar edersiniz. Ben eskiden malum şuan Piyasa bozuk olduğu için çekim yapmadım. BTC satıp EFT yapmak için kullandım. Onun dışında ciddi zarar yazar.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 15, 2019, 08:01:34 PM

Güzel borsa ama altcoin olarak biraz zayıf kalıyor.  çok daha fazla altcoin ekleyebilirler.

bence bunların bundan sonra atacağı adım bir smartcontrat borsası açmak
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 16, 2019, 01:56:44 AM

Size nacizane tavsiyem 7/24 nakit giriş çıkışı yapılabilmesi için 3. parti bir şirketle çalışmanız gerekiyor kesinlikle. Ya da siz tüm bankalarla çalışacaksınız ki o da çok zor. Papara bu konuda gerçekten çok başarılı. Çalışmamanız için özel bir sebep mi var yoksa?

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
October 16, 2019, 03:09:09 AM

Size nacizane tavsiyem 7/24 nakit giriş çıkışı yapılabilmesi için 3. parti bir şirketle çalışmanız gerekiyor kesinlikle. Ya da siz tüm bankalarla çalışacaksınız ki o da çok zor. Papara bu konuda gerçekten çok başarılı. Çalışmamanız için özel bir sebep mi var yoksa?

Papara aylardir paribuda var, belkide yil olmustur Smiley

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 24, 2019, 06:23:32 PM

Btctürkte yaşadığım cep numarası problemi yüzünden paribuya döneceğim sanırım Smiley Aslında açıkça koineksin terso bir durum yapmasını bekliyorum  şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ama btctürk gibi olmasada ufak bir problem yaşarsam orayıda bırakıcam.Paribunun çalışanlarından korkuyorum bir ara 500 bin liralık bir hırsızlık yaşanmıştı.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 24, 2019, 07:21:56 PM

Btctürkte yaşadığım cep numarası problemi yüzünden paribuya döneceğim sanırım Smiley Aslında açıkça koineksin terso bir durum yapmasını bekliyorum  şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ama btctürk gibi olmasada ufak bir problem yaşarsam orayıda bırakıcam.Paribunun çalışanlarından korkuyorum bir ara 500 bin liralık bir hırsızlık yaşanmıştı.

Hocam çekim yaptiginiz miktar nedir bilmem ama paribuyu kullanıyorum 2 yıldır en fazla 10-20 bin TL gibi paralar çektim hiç sorun olmadı. BTC türk hiç kullanmadım. Paribu hiç mağdur etmedi çok şükür

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 24, 2019, 07:34:13 PM

Sanirsam ilk acildigindan beri uyeleriyim, ciddi bir miktarda islemim oldu ve her birinde BTCTurk'ten daha hizli, daha efektif bir hizmet aldim. Arayuzleri daha guzel, destekledikleri coin sayisi daha fazla. Tek eksisi belki kafasina gore islem yapan botlar sayilabilir, onun disinda kesinlikle oneririm. Turkiye'deki en iyi exchange olabilir. Bir de BTCTurk'te hesap gecmisime baktigimda moralim bozuluyor. 150-200 liraya Bitcoin satip almisim...
valek55
Member
**

View Profile
October 27, 2019, 07:55:36 AM

Maalesef en son geceki btc 3000 dolar artısında yapılan manipuasyonla kendi ayaklarına sıktılarç.

Paribuyu son zamnalarda sık kullanan çok seven gelişimlerini takdir edip güvenen biri olarak hayal kırıklığı yasadım.

Sen zaten komisyondan deli para kazanan bir kurumsun. senin gelirin komisyon 2 işleme 100 lira ödüyoruz 10 tane işlem açsak 1 milyar ödediğimiz komisyon.

yazık oldu . o usdt nin 5,20 ye çakılması. Kendi ayaklarına sıktılar. Biz yapmadık al sat öyle oldu deselerde şahsen bana inandırıcı gelmiyor.

Neyse . yapacak biş iyok. önümüze bakacağız
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 27, 2019, 08:06:47 AM

Maalesef en son geceki btc 3000 dolar artısında yapılan manipuasyonla kendi ayaklarına sıktılarç.

Paribuyu son zamnalarda sık kullanan çok seven gelişimlerini takdir edip güvenen biri olarak hayal kırıklığı yasadım.

Sen zaten komisyondan deli para kazanan bir kurumsun. senin gelirin komisyon 2 işleme 100 lira ödüyoruz 10 tane işlem açsak 1 milyar ödediğimiz komisyon.

yazık oldu . o usdt nin 5,20 ye çakılması. Kendi ayaklarına sıktılar. Biz yapmadık al sat öyle oldu deselerde şahsen bana inandırıcı gelmiyor.

Tam olarak ne oldu anlatabilir misiniz? usdt yi mi dumpladılar?Zamanında koinim pek meşhurdu siteyi kilitlerler kendi kendilerne trade yaparlardı. Ani pump ve dump dönemlerinde koinimde açık orderı olanlar sıçardı.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 27, 2019, 08:38:46 AM

Koineks çok kullandım.ve botları meşhurdur.Orda hangi coine dalsak alsanda satsanda hemen sen fiyatı girince zırt dakka 1 gol 1 bot devreye girerdi.
İşte paribuda coin çeşidi çoğaldı diye burayada ara ara girip bakıp duruma göre test atışı yapıyoruz sonuçmu burdaki botlarda koineksden aşağı değil geçen LTC de denemeye alım için göstermelik 0.5 LTC fiyatı girdim zırtttttttt hemen 1 değil 2 bot amk.Fiyatı siliyorum bir tık üstlerinde onlarda hemen aynısı senin fiyatın üstüne fiyat giriyorlar  bayağı sidik yarışı yaptık gerçi bunu anlatmamın sebebi sadece LTC de olmuştur değil  BCHde denedim ordada aynısı DOGE-ADA da aynısı  bazı alım satım  emirleride botlar  sayesinde  tahtayı izlerseniz lan ne oluyor amk diyor insan.. Grin
tahta lan lung değişim gösteriyor koineksde o  kadar ekran oynamıyor çaktırmadan oluyor burda ise değişim olan rakam dang dung der gibi değişim geçiriyor. Grin kısaca botlarla oynamaya devam görünen bu. Cheesy

XxX
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
October 27, 2019, 10:28:12 AM

Bot konusunda hepsi bir biri ile yarışır bana göre ama çekim ve yatırım konusunda bir tık daha ilerde bana göre paribu kesinlikle. Benimde zamanında baya bir işlem hacmim oldu çok sıkıntı çekmedim desem yeridir ama bir ara koineks de denedim bu durumu 1 gün sonra hesabıma para geçtiğini biliyorum.
valek55
Member
**

View Profile
October 27, 2019, 06:27:17 PM

Tam olarak ne oldu anlatabilir misiniz? usdt yi mi dumpladılar?Zamanında koinim pek meşhurdu siteyi kilitlerler kendi kendilerne trade yaparlardı. Ani pump ve dump dönemlerinde koinimde açık orderı olanlar sıçardı.

btc 3000 dolar artıp 10binlere gelmesine rağmen paribuda fiyat oynamadı çünkü usdt yi 5,20 gibi bir fiyata çakdılar. ilk etapda şok oldum lan dedim dolar mı düşdü noldu trump mı öldü.

Verdikleri cevap biz karısmıyoruz al sat mğşteri ne emir verirse o oldu lakin ben yemedim.

Şurası bir gerçek içeride usdt de olanlar btc artınca panikle btcye geçmek için usdt satıcak ve btc alıcak die düşünebilirsiniz.

Lakin paribuda öyle büyük hacim yok o saatten o usdt yi o kdar düşürtecek kadar birysel usdt de kalmıs olupda satan adam oldugunu sanmıyorum.

Büyük ihtimal kendi emirleri ile yapdılar.

Neyse önemli değil. olan oldu...

Huobi girene kadar devam
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
November 12, 2019, 09:45:08 AM

siteye erisebilen var mi?

saat 10.30dan bu yana erisim kapali gorunuyor?

destekte calismiyor.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Pages: « 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 »
  Print  

Jump to: