Bitcoin Forum
May 09, 2024, 03:14:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poloniex de dönen üçkağıt  (Read 1391 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 16, 2017, 01:38:24 PM

Polo da hacimsiz sadece "coin" de hareket varmış gibi göstermek amaçlı düşük para etmeyen cinsten işlemler var.
Öyle ki 10 kuruş bile etmeyen işlemler bunlar. Aşağıdaki görseldeki bir maid alışına bakın ;

0.00000037 BTC lik MAID alımı yapılmış. Bunun gibi yüzlerce binlerce işlem oluyor gün içerisinde. Bu işlemin dolar cinsinden hacmine bakalım :
0.00000037 BTC * 1 BTC/1020$ dan = 0.0003774 $ yapıyor. Yani hiç birşey.

Sonra bende bu işlemin benzerini başka altcoin de yapayım dedim;
33 Digibyte vardı elimde yukarıdaki tutarın neredeyse 2 katı BTC yapıyor.
Anlık kurdan 1 DGB = 0.00000026 BTC.
33 tanesi de 0.00000858 BTC yapıyor. Aşağıda da ekran görüntüsü var.

Ben buna satış emri girdiğimde bana en az "Total must be at least 0.0001." olmalı diye uyarı veriyor. Buradaki "0.0001" kısmı BTC cinsinden. Yani biz Polo kullanıcıları böyle işlem yapamazken, sitede buna rağmen daha alt seviyelerde işlem sürekli olduğunu düşünürsek, bunu Poloniex ibneliğine yapıyor. diye yorumluyorum

Poloniex o zaman kendi kendine belirli coin lerde elinde ki BTC havuzunu kullanarak alım yapıyor ve sonra kar a geçince dump lıyor diye daha önce bir iddiamız vardı. Hatta tam tersi bilerek düşürüp düşükten alıp yükselterekte satıyor dur diye de beyin fırtınası daha önce yapanlar olmuştur. Ben bu hareketlerin bunun ispatı olduğunu düşünüyorum.

signature not found.
1715224451
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715224451
Reply with quote  #2

1715224451
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715224451
Hero Member
*

Ignore
1715224451
Reply with quote  #2

1715224451
Report to moderator
1715224451
Hero Member
*

Ignore
1715224451
Reply with quote  #2

1715224451
Report to moderator
1715224451
Hero Member
*

Ignore
1715224451
Reply with quote  #2

1715224451
Report to moderator
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 16, 2017, 01:55:08 PM

abi, biraz ukalalik yapip seni bozayim. o alimlar maid'den marginde borc olarak shortlayan insanlarin, borc aldiklarina kisilere odemesi gereken anlik maid miktarinin otomatik olarak alimi. Wink
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 16, 2017, 02:01:49 PM

abi, biraz ukalalik yapip seni bozayim. o alimlar maid'den marginde borc olarak shortlayan insanlarin, borc aldiklarina kisilere odemesi gereken anlik maid miktarinin otomatik olarak alimi. Wink

Dediğin doğru mu diye dikkatsizlik mi yaptım diye gittim margin de olmayan bir coin seçtim: https://poloniex.com/exchange#btc_rep AUGUR EXCHANGE

Sonrada hadi Augur da Margin e lending e girdi de haberim mi yok dedim bir de gittim ona baktım

Sonuç aynı. Gördüğün verileri şuan sende ziyaret edip teyit edebilirsin. Bunların sebebi ne olabilir bir bit yeniği yoksa? Olmak zorunda değil tabi de ben kıllandım Smiley

signature not found.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 16, 2017, 02:06:02 PM

marginde olanlar icin dedigim yuzde yuz dogru, zira ben de hem lending yaptigim hem de bir suru short actigim icin biliyorum. repte ise belli ki soyle bisi olmus:

biri 3.22 rep almis, 10 satoshilik rep kalmis, oradan sonra tekrar uste dogru bir kac rep alan biri haliyle o kalani da temizlemis.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 16, 2017, 02:08:10 PM

anladım makul bir düşünce olabilir dediğin gibi

signature not found.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 16, 2017, 02:09:48 PM

abi polo uckagidin dibini yapiyor zaten, buna bakmaya gerek yok. istedikleri coini aylarca topluyorlar, sonra borsalarina sokup 100x yapiyorlar. ornegin pascal. insider olmadan bu piyasada istikrarli kazanmak cok zor.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 16, 2017, 02:12:40 PM

bi şunlardan kurtualamadık.. otomatik işleyen hacimli bir proje çıkmadı ortaya. resmen onlar nereye gidiyor bizde tutturmaya çalışıyoruz, know how ın önemi kalmıyor bazen gerçektende dediğin gibi insider destek gerekiyor sonra.

signature not found.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 16, 2017, 02:30:05 PM

dediğiniz olayı bende farketmiştim ve poloda sormustum. işlemler cok kusuratlı oldukları icin zaman zaman kalan farkların duzeltilmesi yapılıyor denmişti.zaten kayda değer rakamlar değil bunlar.herhangi bir pump yada dump etkisi yapacak rakamlar değil.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 16, 2017, 03:01:23 PM

bi şunlardan kurtualamadık.. otomatik işleyen hacimli bir proje çıkmadı ortaya. resmen onlar nereye gidiyor bizde tutturmaya çalışıyoruz, know how ın önemi kalmıyor bazen gerçektende dediğin gibi insider destek gerekiyor sonra.

aynen abi, ki onlar bile patlıyor. mesele şu aslında, halen piyasa tarafından dahi penny stock muamelesi gören bitcoin'in yanında, onun alternatiflerinin de ondan fazla olmasını bekleyemeyiz. ümit satılıyor işte.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
February 16, 2017, 06:23:29 PM

Bu konuyu açmanız iyi oldu. Konu hakkında teknik olarak da bilgi sahibi arkadaşların yazması iyi olur. Bende bir kaç yıldır poloniex de işlem yapıyorum fakat hiç bir analiz v.s işe yarar durumda değil. Belki bu coinlerin sahipleri belki başka birileri veya bizzat poloniex coinlerde aşırı manipülasyon yapıyor. Ama işlem şekilleri hiç elle manuel olarak yapılıyormuş gibi değil. Daha çok sağlam botlar işlem yapıyormuş gibi. Benim %200 kazandığım zamanlarda oldu fakat piyasa bir şekilde geri aldı Smiley Yani tam bak bu böyle olduğunda yükselmişti buda yükselecek falan diyorum alıyorum aldıktan sonra ufak bir yükseliş yapıp sanki evet yükselecek diyor sonra bir anda %30 %60 düşüyor. Bazen alım desteği hiç olmadığı kadar artmasına rağmen yinede düşüyor. En son monero aldım 0.0120 civarından 0.0169 u gördüm ama alım desteği yukarı yönlü hareketi rahat 0.0180 olacak derken bir anda işler değişti 1 ayda yükselen coin 1 günde 0.0115 e kadar geri düştü. Dün ve bu gün yok yere yine bi kımıldandı falan... Yani bilmiyorum o kadar tecrübe edindim tamam artık diyorum falan ama hiç bir yararı yok...

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 16, 2017, 06:35:23 PM

Bu olayı özetleyeyim;
X kişisi satışa 0.00011 btc ederinde altcoin koyuyor,
Y kişisi satışa 0.00010 btc ederinde altcoin koyuyor
Z kişisi 0.0001 btc ile alım yapıyor bu alım X kişisinin koyduğu 0.00011'den yapılıyor (ilk o koyduğu için)
X kişisinin açık 0.00001 btc'lik satışı hala bekliyor
K kişisi 0.0001 btc'lik alım yapıyor bu alım 0.00001 btc'si X'in satışından, 0.000099'u Z kişisinden geliyor
L kişisi tekrar alım yaptığında da Y kişisinin kalan 0.000001'lik kısmını alıyor
Bu şekilde yapılan işlemlerde farklı kişilerin limitin altındaki açık pozisyonları kapanıyor.
Polo da bu işlemler farklı kişilere ait olduğu için ayrı ayrı listeliyor.

Burada normal olmayan bir durum yok.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 16, 2017, 11:48:08 PM

Lending kismini kullandigim icin ordada bu muhabbet donuyor. Biri sizin borc teklifini kabul edip borc aliyor. Mesela orda 2 gunluk borc verdiniz. Donup dolasip 2 gun araliklarla olusan faizi adamin coinini otomatik faiz kadarini satip sizin hesaba aktariyor. Bu miktar cok dusuksede sizin fark ettiginiZ Manuel olarak girilemeyecek rakamlar cikabiliyor..
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 17, 2017, 08:19:58 AM

kullanıcıya limit koymuş ancak demek ki kendi botuna koymamış. botları nerede ne karlı işlem varsa yapıyor demek ki...

Pages: [1]
  Print  

Jump to: