Bitcoin Forum
April 16, 2024, 05:43:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] [TRST] [VANZARE TOKENURI] WeTrust.io Strangerea de Fonduri sa Terminat  (Read 25940 times)
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 08, 2017, 12:10:55 PM
 #61

Oare se platesc  si dividente  celor care detin tokenuri TRST? am citit undeva ca  se platesc dar sper sa nu fac o confuzie cu alt proiect. Am cumparat cateva in prima zi si deja  incep sa imi fac calcule  Cheesy
    Asa stiu si eu, ca vom primi si dividente, ma rog, cei care au tokenuri, cel putin asa scrie in whitepaper, vom vedea  dupa terminarea ico-ului  cum stau lucrurile, pana atunci mai avem de asteptat.
Si de asteptat si de trecut prin unele decizii destul de importante pentru tohnologia blockchain, cum ar fi decizia SEC din 11 Martie. Sunt pregatit sa zicem, stau "pe faza" sa vad in cedirectie o va lua BTC-ul.. azi a fost doar un test si o scadere de 60$..
azi a mai pierdut vreo 20$ si probabil va mai pierde pana pe 11. Sunt intr-o dilema, sa mai cumpar sau nu, plus ca nu stiu  la cat poate ajunge btc-ul daca ETF-ul este rspins, pe de alta parte daca este aprobat, nu stiu care va fi raportul dintre btc si altcoins, adica daca monedele alternative vor urma btc-ul sau vor scadea si mai mult. Asa ca astept si tot verific. Incerc sa imi dau seama  si ce impact va avea o eventuala decizie nefavorabila, asupra proiectului WeTrust. Destul de greu.
Daca va fi respins ETF-ul probabil lumea se va ingramadi sa cumpere altcoins deci inclusiv si TRST, daca este aprobat  va fi un mare beneficiu pentru blockchain,  in special pentru btc dar si pentru ICO-uri
1713246212
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713246212

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713246212
Reply with quote  #2

1713246212
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
March 08, 2017, 05:56:10 PM
 #62

Avand in vedere sa este o perioada mai sensibila pentru investitori, 1300 Btc cat au strans pana acum este o realizare! Daca resusesc sa treaca de 2000 pana la final  ar fi exceptional ( asta daca nu va scadea pretul Btc-ului prea mult)
PS: Daca SEC-ul nu da un raspuns pana pe 11 Martie, ETF-ul se considera aprobat din oficiu. Deci cel mai probabil maine sau poimaine vom afla cum sta treaba.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 08, 2017, 06:38:35 PM
 #63

Avand in vedere sa este o perioada mai sensibila pentru investitori, 1300 Btc cat au strans pana acum este o realizare! Daca resusesc sa treaca de 2000 pana la final  ar fi exceptional ( asta daca nu va scadea pretul Btc-ului prea mult)
PS: Daca SEC-ul nu da un raspuns pana pe 11 Martie, ETF-ul se considera aprobat din oficiu. Deci cel mai probabil maine sau poimaine vom afla cum sta treaba.
Am inteles ca vineri vor da un raspuns, daca va fi negativ, va fi bine oarecum pentru WeTrust pentru ca multi investitori  vor dori sa investeasca in monede alternative ( normal daca se respecta traditia - cand creste btc ul scade pretul la monede alt si invers)
Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
March 08, 2017, 10:43:28 PM
 #64

Avand in vedere sa este o perioada mai sensibila pentru investitori, 1300 Btc cat au strans pana acum este o realizare! Daca resusesc sa treaca de 2000 pana la final  ar fi exceptional ( asta daca nu va scadea pretul Btc-ului prea mult)
PS: Daca SEC-ul nu da un raspuns pana pe 11 Martie, ETF-ul se considera aprobat din oficiu. Deci cel mai probabil maine sau poimaine vom afla cum sta treaba.
Tot aud de SEC si ETF dar nu prea am inteles  mare lucru si cum ar putea sa influienteze pretul si investitiile in ico-uri, vreo lamurire? ms
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 08, 2017, 11:02:15 PM
 #65

Avand in vedere sa este o perioada mai sensibila pentru investitori, 1300 Btc cat au strans pana acum este o realizare! Daca resusesc sa treaca de 2000 pana la final  ar fi exceptional ( asta daca nu va scadea pretul Btc-ului prea mult)
PS: Daca SEC-ul nu da un raspuns pana pe 11 Martie, ETF-ul se considera aprobat din oficiu. Deci cel mai probabil maine sau poimaine vom afla cum sta treaba.
Tot aud de SEC si ETF dar nu prea am inteles  mare lucru si cum ar putea sa influienteze pretul si investitiile in ico-uri, vreo lamurire? ms
Iti scriu pe PM mai explicative, si de ce  anumite reglementari conteaza destul de mult in evolutia preturilor.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 09, 2017, 02:24:06 AM
 #66

Momentan avem asa : 1338.9 BTC colectati si inca ~34 de zile ramase pana la final

Datele se actualizeaza in timp real pe platforma: https://www.wetrust.io/
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
March 09, 2017, 04:04:14 PM
 #67

Momentan avem asa : 1338.9 BTC colectati si inca ~34 de zile ramase pana la final

Datele se actualizeaza in timp real pe platforma: https://www.wetrust.io/
Se misca incet si sigur, in fiecare zi se acumuleaza cativa BTC , nu multi insa constanta ma face sa fiu increzator.

edit: Cat mai este bonusul? 25, 20% ?

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 13, 2017, 04:28:43 PM
 #68

[PLEASE TRANSLATE]

Wonder what it takes to be a SUPERB Ethereum Front End Developer?

Verificati istoricul si biografia lui Tom Nash in WeTrust! El este mintea sclipitoare din spatele minunatului UI si ROSCA/ Lending Circle de care v-ati bucurat toti Smiley




ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 14, 2017, 02:03:35 PM
 #69


Wall Street se intalneste cu  Ethereum: Aflati ce gandeste despre Ethereum, Tehnologia Blockchain si WeTrust, Michael Casey, fost jurnalist WSJ si cel mai bine vandut autor.



Michael Casey este Consilier Senior pentru  Digital Currency Initiative la MIT's Media Lab si partener la Agentic Group. Scriitor si cercetator in domeniile, economic, finante si tehnologia informatiei, Casey si-a petrecut aproape toata cariera ca jurnalist la Wall Street Journal. El este autorul a patru carti, incluzand The Age of Cryptocurrency, in care este co-scriitor cu Paul Vigna. El detine un  B.Comm de la  Universitatea Australia de Vest  si un Master in Studii Asiatice de la Universitatea Cornell.

Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
March 14, 2017, 03:53:42 PM
 #70

Ce ziceti, merita sa cumpar jetoane TRST? sau e cam tarziu pentru asta? si ce bonus primesc?
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 14, 2017, 05:16:47 PM
 #71

Ce ziceti, merita sa cumpar jetoane TRST? sau e cam tarziu pentru asta? si ce bonus primesc?
Poi bonusul  actual e de 20% pana pe 15 sau 16 Martie, parca, de meritat depinde, sa zicem ca BTC-ul  e destul de stabil si la inceputul ICO-ului era cam tot pe acolo la pret in schimb Ethereum a crescut considerabil.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
March 14, 2017, 06:01:49 PM
 #72

Ce ziceti, merita sa cumpar jetoane TRST? sau e cam tarziu pentru asta? si ce bonus primesc?
De meritat, merita cu conditia sa nu investesti mai mult decat iti permiti sa pierzi  Wink Defapt asta e o regula generala cand vorbim de cripto si nu numai.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 15, 2017, 03:54:52 PM
 #73


Aici la WeTrust, noi credem ca blockchain-ul poate fi folosit pentru binele social. Ca o demonstrare a angajamentului nostru fata de aceasta misiune, recent am organizat un Cerc Caritabil de Incredere (inspirat de Trusted Lending Circles) pe platforma WeTrust. Iata cum functioneaza:


1. Pe parcursul fiecarei saptamani a Cercului de Caritate, fiecare membru va contribui cu 5 Ether in bazin
2. Un membru din grup va fi selectat aleatoriu ca, castigator a bazinului  Ether in fiecare saptamana, cu niciun membru nu va castiga potul de mai multe ori
3. Destinatarul fondurilor pentru acea saptamana doneaza incasarile la o organizatie de caritate, la alegere
4. Dea lungul perioadei de 5 saptamani, in fiecare saptamana, fiecare persoana ajunge sa contribuie cu 25 Ether pentru caritate, la alegere

Scopul acestor actiuni de mai sus, este acela de a demonstra pentru prima data ca platforma WeTrust Platform este capabila de a sustine cazuri similare unde participantii colaboreaza transparent ca un grup, intr-un efort financiar, contrubuie cu tokenuri si primesc tokenuri  inapoi pe parcursul timpului, fara a avea nevoie de o parte terta de incredere. Se poate imagina ca toti dezvoltatorii de aplicatii noi, vor utiliza aceste capabilitati imbunatatite pentru a construi aplicatii descentralizate. 

Suntem foarte norocosi sa avem cativa jucatori majori din lumea blockchain-ului care sunt de acord sa participe generos la Cercuri Caritabile de Incredere. Multumim: Matthew Roszak de la Bloq/ Tally Capital, Jeremy Gardner de la Blockchain Capital/ Auger, David Johnson de la Factom, Emin Gun Sirer de la Cornell, si George co-fondatorul nostru!



                 
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 15, 2017, 10:39:47 PM
 #74

Din ce inteleg eu, daca contribui cu 5 eth pe o perioada de 5 saptamani si castig ( o singura data dupa cum zice regula) pot sa donez acea suma unei organizatii de caritate la alegere? deci scopul fiind strict caritabil?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 15, 2017, 11:03:18 PM
 #75

Din ce inteleg eu, daca contribui cu 5 eth pe o perioada de 5 saptamani si castig ( o singura data dupa cum zice regula) pot sa donez acea suma unei organizatii de caritate la alegere? deci scopul fiind strict caritabil?
Evident, "Casa" respectiva  este organizata doar in scopuri caritabile, cine nu doreste sa participe poate sa participe in "Trusted Lending Circles". Deci scopul este caritabil 100%.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
March 17, 2017, 04:44:17 PM
 #76






Aici la WeTrust, noi credem ca produse  ca  Economiile Rotative si  Asocierile de Creditare (ROSCA)/ Cercurile de Creditare pot cu adevarat sa schimbe lumea! In plus fata de utilizarea lor traditionala ca modalitate pentru oamenii dintr-un grup de a economisi si primi bani impreuna atunci cand au nevoie disparata de ei, am vazut alte situatii unice care ar fi potrivite pentru produsele noastre ROSCA. In partea 1 din aceasta serie de 4 parti aruncam o privire la cateva utilizari ale mecanismelor ROSCA/ Trusted Lending Circle!

Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 20, 2017, 01:40:45 PM
 #77

Incetisor se apropie de 1500 btc ceea ce nu-i rau  deloc pentru "vremurile" actuale. Mi-am facut timp si am citit tot whitepaper-ul, nu pare foarte tehnica idea insa este de actualitate.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
March 20, 2017, 05:12:55 PM
 #78

Incetisor se apropie de 1500 btc ceea ce nu-i rau  deloc pentru "vremurile" actuale. Mi-am facut timp si am citit tot whitepaper-ul, nu pare foarte tehnica idea insa este de actualitate.
Nu foarte tehnic dar cu o idee foarte buna, prin urmare  un 2000 BTC nu m-ar mira deloc avand in vedere ca luna lui Martie ar putea fi numita "luna ico-urilor" plus fluctuatiile destul de mari ale btc-ului si eth-ului. Oricum mai este aproape o luna din ico. Timp destul!

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
BASTAN
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
March 21, 2017, 12:48:01 AM
 #79

deci e un fel de roata tiganeasca ? ce se intampla daca cineva nu plateste banii "imprumutati" ? nu cred ca am inteles toata treaba..
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 21, 2017, 02:37:09 AM
 #80

deci e un fel de roata tiganeasca ? ce se intampla daca cineva nu plateste banii "imprumutati" ? nu cred ca am inteles toata treaba..
Nu se pune problema sa nu-I plateasca pentru ca "banii" sunt blocati intr-un contract Smart. 
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!