Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:52:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurdum insanının sanal fon dünyasında imtihanı [Vol 1]  (Read 1449 times)
runomata (OP)
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
February 17, 2017, 03:03:56 PM

Yatırdığı miktar her hafta/ay (fonuna göre) %15 - %100 kar getirirken tatlı tatlı sırıtıp krediler çekip, hanımın altınlarını bozdurup buralara yatırıp avuçlarını ovuşturan çılgınlar...
Kendisini wall street Ayıları/Boğaları/Balinaları sayıp ya da sanıp izlediği filmlerin etkisiyle acayip kazançlar vaat eden  büyük* brokerlar...
Para gelirken her şeyin harika gittiği yaz günlerini bulutların üzerinde yaşayan mutlu kedicikler...
Rüzgar ters dönüp kış geldiğinde birlik olup el ele tutuşup yaz günlerinde sırtını sıvazladıkları arslan brokerlarını şimdi ezme planları yapan acımasız ve çok sinirli adamlara döndüler.

İkna olmak gerekiyormuş, hastane raporu, adli sicil kaydı, zarar anını gösteren al/sat tablo ekran görüntüleri...falan...  İyi niyetliymiş gibi görünmeye çalışan ama aba altından sopa gösteren delikanlılar, avukatlar, bürokratlar, güçlü isimler korku, tehdit ihtiras.... Neymiş? Öyle kolaymıymış paralar battı deyip gitmek...
E 5-6 aydır kazanırken kolaydı...??

E ama güvendik biz... Niye güveniyorsunuz? Güvenmeyin!

Taraflara bak / hizaya gel...

Şimdi;

Tespiti doğru yapalım; Size kim buralara gelin, bilmediğiniz konulara cebinizdeki paraları yatırın dedi? Dikkatinizi çekmek isterim.. Bu piyasanın GERÇEKTEN yıllardır  içinde olan ve yatırım yapan üyelerin 1-2 tanesi hariç hiçbiri "hesap sorma artistliği" yapmıyor.. Neden? Çünkü yok öyle bir şey...

Hesap sorulması gereken biri varsa önce sizi bu işlere sokan insanlardan hesap sorun... Arkadaşınıza, eniştenize, yeğeninize ya da komşunuza hesap sorun. Haa google'da "internetten kolay para kazanmak" araması yapıp bu sokaklara eliniz cebinizde yürüyerek geldiyseniz o zmn aynanın karşısına geçme vaktidir. Okumadan, anlamadan bu işlere girerseniz, size pardon dendiğinde de "olur mu canım öyle şey?" demeyeceksiniz.

Saygıdeğer Beyefendiler ve Hanımefendiler;

Dikkatinizi lütfen buraya verin. Dikkat!! Sanal dünyadasınız. Kuralını ve sokaklarının gizli/karanlık taraflarında dönen oyunlarını bilmediğiniz yerlerde dolaşmayın...
Paranızı kimseye vermeyin! Kendi işinizi kendiniz görün! Ha beceremiyorsanız da bi zahmet bu sokaklarda çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını saçıp savurmayın...
Sonra uf olunca üzülüyorsunuz...
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714053161
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714053161
Reply with quote  #2

1714053161
Report to moderator
1714053161
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714053161
Reply with quote  #2

1714053161
Report to moderator
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 17, 2017, 03:11:58 PM

Sanal demissin de paranin cogu sanalda zaten? Dunya artik sanaldan yonetiliyor.

Sanal dunya deyip hukugun işlemediği bi dunya mi saniyorsunuz?
gvnsrbtc
Sr. Member

Activity: 523
Merit: 285

View Profile
February 17, 2017, 04:05:38 PM

İtinayla polemik yaratılır. Ya bir gidin lütfen zaten milletin derdi kendisine yetiyor. Risklerin farkındaydık. Ama bu aptal yerine konmayı sindireceğimiz anlamına gelmiyor. Size sürpriz olabilir ama bir siz akıllı değilsiniz. Bir atasözü var cuk oturur: Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. Size iyi polemikler...
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 17, 2017, 04:11:34 PM

Sanaldan kasti sizin anladigibiz anlamda degil. Al sana 1 btc fon icin demekle yasal hicbir kanun altinda korunmuyorsunuz. Suanki fonlarin hepsi ponzidir. Tum foncularin konularini inceleyin.  Yaptiginiz islemleri burada yayinlarmisiniz denmesinr ragmen hicbiri yayinlamamis. Yayinlayamazda her ay surekli olarak paza kazanmak imkansiza yakin bir ihtimaldir tradingde. Koskoca finans firmalari sizin deyiminizle balinalar batiyor bu alemde. Ayriyeten heray bu kadar yuksek kar elde edebiliyorsa gider. Ankadan ceker krediyi oder yillik %10 faizi. Neden size %15-2 aylik faiz versinki. Ama kredi cekemeyebilir demeyin hic. En kotu 5-10 bin arasi kredi cikar o uda bu mantikla zaten arkadas 1 yilda 5e 6 ya rahatlikla katlar. Tabiki bole bir ihtimal yok
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
February 18, 2017, 07:40:39 AM

Saçma sapan yorumlarla polemik yaratmaya çalışmayın.
Fon yöneticileri babalarının hayrına mı yapıyorlar bu işi?
Sadece bize kazandırmıyorlar kendileri de kazanıyorlar, tabiki bize karşı sorumlulukları olacak.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
runomata (OP)
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
February 18, 2017, 10:22:31 AM

Sadece bize kazandırmıyorlar kendileri de kazanıyorlar, tabiki bize karşı sorumlulukları olacak.

Ne oldu "paralazım" nickli "efsane" arkadaşım? sen hangi yetkine ve yetkinliğine dayanıp yorumumun "saçma sapanlığını" ilan etme cürretini gösterebiliyorsun? Polemik yaratmaya çalışmama neden engel olmaya çalışıyorsun? Ben polemik yaratayım ki biraz kendine gelsin herkes.

Birbirinize ilginç sanal sorumluluklar yükleyip btc veriyorsunuz. Sonra hesap mı soruyorsunuz? Kim kime karşı sorumlu? neyin sorumluluğu bu? Sanal nicklerinizin arkasında birbirinize güvenip sonra hayal kırıklığı yaşıyorsunuz falan.. İşin içine para/bul girmese güzel hoş güvenin, hayal kırıklığı yaşayın. Garip sorumluluklar rütbeler verin birbirinize.. Hukuktan haberiniz yok, her zaman olduğu gibi bilgiden çok fikriniz var.

TL gönderiyor olsanız bir nebze dinlenir şikayetiniz. Onda bile bunun belli sınırları ispat yükümlülükleri var.. Kaldı ki gönderdiğiniz bitcoin'in hesabını soracaksınız... Hele bir de bunu bizim hukuk sistemimize, fantastik fon sistemlerinizi anlatarak yapacaksınız Smiley Karşı taraf kendiliğinden geri verirse alırsınız bitcoinlerinizi.. Bunun dışında size o bitcoinleri ya da karşılığı para verebilecek hukuki korumaya sahip değilsiniz. En azından bundan sonra bu işleri yaparken bunu bilerek hareket edin...
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
February 18, 2017, 05:58:57 PM

Sıkıntı yok, önümüzdekı salı çarşamba gibi yada ne zaman isterse leonar bey dönüş yapacakmış. Eğerki doğru yoiun insanları mağdur etmemek olduğunu anlarsa bu iş çözülür, yoksa bir bardak soğuk su gözüküyor yolun sonunda.

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
February 19, 2017, 10:45:57 AM

Ne oldu "paralazım" nickli "efsane" arkadaşım? sen hangi yetkine ve yetkinliğine dayanıp yorumumun "saçma sapanlığını" ilan etme cürretini gösterebiliyorsun? Polemik yaratmaya çalışmama neden engel olmaya çalışıyorsun? Ben polemik yaratayım ki biraz kendine gelsin herkes.

Birbirinize ilginç sanal sorumluluklar yükleyip btc veriyorsunuz. Sonra hesap mı soruyorsunuz? Kim kime karşı sorumlu? neyin sorumluluğu bu? Sanal nicklerinizin arkasında birbirinize güvenip sonra hayal kırıklığı yaşıyorsunuz falan.. İşin içine para/bul girmese güzel hoş güvenin, hayal kırıklığı yaşayın. Garip sorumluluklar rütbeler verin birbirinize.. Hukuktan haberiniz yok, her zaman olduğu gibi bilgiden çok fikriniz var.

TL gönderiyor olsanız bir nebze dinlenir şikayetiniz. Onda bile bunun belli sınırları ispat yükümlülükleri var.. Kaldı ki gönderdiğiniz bitcoin'in hesabını soracaksınız... Hele bir de bunu bizim hukuk sistemimize, fantastik fon sistemlerinizi anlatarak yapacaksınız Smiley Karşı taraf kendiliğinden geri verirse alırsınız bitcoinlerinizi.. Bunun dışında size o bitcoinleri ya da karşılığı para verebilecek hukuki korumaya sahip değilsiniz. En azından bundan sonra bu işleri yaparken bunu bilerek hareket edin...
Fonu patlatan arkadas vermek istemezse hukuki yollardan parayı alma ihtimalleri sıfıra yakın. Davada minimum 2-3 yıl surer.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 19, 2017, 12:34:02 PM

Merhaba;

El sıkışmak, "söz" dahil ticari işlmelerde bağlayıcıdır.

İyi dileklerimle
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
February 19, 2017, 02:45:47 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle
Ortacagda yasasak evet gunumuzde imza bile yetersiz kalabilir
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 19, 2017, 03:32:23 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Hukuken kalmaz. Zira Borçlar Kanunu'nun özel kısmında sayılan isimli sözleşmeler hariç Türk hukukunun benimsediği ilke sözleşme serbestisidir. Dolayısıyla şekil şartı aranmaz. İradelerini birleşmesi aranır.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 19, 2017, 05:09:07 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Hukuken kalmaz. Zira Borçlar Kanunu'nun özel kısmında sayılan isimli sözleşmeler hariç Türk hukukunun benimsediği ilke sözleşme serbestisidir. Dolayısıyla şekil şartı aranmaz. İradelerini birleşmesi aranır.

Sadece ticari işlemlerde değil, aleyhinde delil olarak bile kullanılabilir o "sözler".
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
February 19, 2017, 05:58:41 PM

''paralazım, efsane''  Cheesy Cheesy
Haklısın evet.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 19, 2017, 07:31:01 PM

Sanaldan kasti sizin anladigibiz anlamda degil. Al sana 1 btc fon icin demekle yasal hicbir kanun altinda korunmuyorsunuz. Suanki fonlarin hepsi ponzidir. Tum foncularin konularini inceleyin.  Yaptiginiz islemleri burada yayinlarmisiniz denmesinr ragmen hicbiri yayinlamamis. Yayinlayamazda her ay surekli olarak paza kazanmak imkansiza yakin bir ihtimaldir tradingde. Koskoca finans firmalari sizin deyiminizle balinalar batiyor bu alemde. Ayriyeten heray bu kadar yuksek kar elde edebiliyorsa gider. Ankadan ceker krediyi oder yillik %10 faizi. Neden size %15-2 aylik faiz versinki. Ama kredi cekemeyebilir demeyin hic. En kotu 5-10 bin arasi kredi cikar o uda bu mantikla zaten arkadas 1 yilda 5e 6 ya rahatlikla katlar. Tabiki bole bir ihtimal yok

açıkçası sataşma var yazmak istedim.

biz net bir şekidle ponzi değiliz. Cryptomerian olarak son derece net bir şekilde yatırımların nerede, ne kadar durduğunu ve haftalık getirisini raporluyoruz. trading için trade geçmişini iletmiyoruz. ancak diğer tüm dağılımlar her hafta güncelleniyor.

ayrıca eğer yeterli büyüklüğe ulaşabilir yani fon yönetim maliyeti karşılayabilirse bağımsız denetim şirketi ile yıllık bazda çalışmayı da hedefliyoruz.

Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 20, 2017, 07:52:59 AM

açıkçası sataşma var yazmak istedim.

biz net bir şekidle ponzi değiliz. Cryptomerian olarak son derece net bir şekilde yatırımların nerede, ne kadar durduğunu ve haftalık getirisini raporluyoruz. trading için trade geçmişini iletmiyoruz. ancak diğer tüm dağılımlar her hafta güncelleniyor.

ayrıca eğer yeterli büyüklüğe ulaşabilir yani fon yönetim maliyeti karşılayabilirse bağımsız denetim şirketi ile yıllık bazda çalışmayı da hedefliyoruz.

En son ustune alinmasi gereken benim gozumde sizsiniz. Yatirimlarinizin hangi oranda nerede oldugunu yaziyorsunuz. Kar zarar edebiliyorsunuz. Verdiginiz kar oranlari cok daha realistik. Sizdede tek sikinti fonu su dakika kapayip gitseniz batirdik biz deseniz yatirimcilarin hukuki olarak yapabilecegi pek birsey yok. Haricinde yatirim yapmak zorunda olsam fonlardan birine bu siz olurdunuz
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 20, 2017, 09:22:35 AM

Öncelikle forum adına çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum, diğer konularda yazacaktım fakat kendi aralarında olan bir şey olduğu için dışarıdan gelen cevaplar daha fazla karmaşaya yol açabileceği için uygun görmedim. Yer yer sizin yazdıklarınıza katılıyorum. Bende 1 btc kadar fona yatırım yapıp ödeme gününde almıştım ancak daha sonra işler büyüyünce (para girdisi) maddi sıkıntımdan dolayı yatırım yapamamam haricinde olumsuz şeyler yaşanabileceği endişesine girdim.

Çoğu zaman dile getirdiğim şeylerden birisi bu ülkede kavgaların cinayetlerin çoğunluğunu alacak verecek hesaplarından oluştuğunu düşünmekteyim. Böyle şeylerin herhangi bir garantisinin de olduğunu kimse iddia edemez bence. Her zaman için riskler vardır ve bazen bu riskler kaçınılmaz olarak başımıza gelmekte. Gerek fon yatırımları olsun gerekse başka şeyler olsun bana kalırsa herkes kendi işini kendisi yapmalı kendisi kovalamalıdır. Kimse zengin değil işte tamda bu sebepten elimizde olan birikiminden de bir nevi vazgeçerek riske girebiliyoruz, parayı çoğaltmaya çalışıyoruz ama çoğu defa işler istediğimiz gibi yürümüyor. Bu yüzden hayatlar bile kararabilir ve kazanacağımız üç kuruş için değmeyecek şeyler.

Tekrardan geçmiş olsun diyorum umarım en kısa zamanda zararlar telafi edilebilir.
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 20, 2017, 06:55:18 PM

Öncelikle forum adına çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum, diğer konularda yazacaktım fakat kendi aralarında olan bir şey olduğu için dışarıdan gelen cevaplar daha fazla karmaşaya yol açabileceği için uygun görmedim. Yer yer sizin yazdıklarınıza katılıyorum. Bende 1 btc kadar fona yatırım yapıp ödeme gününde almıştım ancak daha sonra işler büyüyünce (para girdisi) maddi sıkıntımdan dolayı yatırım yapamamam haricinde olumsuz şeyler yaşanabileceği endişesine girdim.

Çoğu zaman dile getirdiğim şeylerden birisi bu ülkede kavgaların cinayetlerin çoğunluğunu alacak verecek hesaplarından oluştuğunu düşünmekteyim. Böyle şeylerin herhangi bir garantisinin de olduğunu kimse iddia edemez bence. Her zaman için riskler vardır ve bazen bu riskler kaçınılmaz olarak başımıza gelmekte. Gerek fon yatırımları olsun gerekse başka şeyler olsun bana kalırsa herkes kendi işini kendisi yapmalı kendisi kovalamalıdır. Kimse zengin değil işte tamda bu sebepten elimizde olan birikiminden de bir nevi vazgeçerek riske girebiliyoruz, parayı çoğaltmaya çalışıyoruz ama çoğu defa işler istediğimiz gibi yürümüyor. Bu yüzden hayatlar bile kararabilir ve kazanacağımız üç kuruş için değmeyecek şeyler.

Tekrardan geçmiş olsun diyorum umarım en kısa zamanda zararlar telafi edilebilir.

Ustam ne kadar güzel özetlemişsin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: