Bitcoin Forum
March 28, 2024, 02:12:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: GPU RIGS Δημιουργία (0-100)  (Read 80862 times)
CryptoChiSeL
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 08, 2017, 08:58:44 AM
 #521

Καλησπερα στην παρεα
Να δωσω συγχαρητηρια στον δημιουργο του θεματος αλλα και σε ολους εσας που το κρατατε ζωντανο και με την εμπειρια σας βοηθατε ολο τον κοσμο.Ειχα ακουσει για το bitcoin πριν απο αρκετα χρονια αλλα δυστηχως δεν ασχοληθηκα ποτε.Τον τελευταιο καιρο αποφασισα να κανω μια ερευνα πανω στο θεμα αφου προβαλεται ολο και περισσοτερο και αποφασισα να φτιαξω καποιο rig και να ξεκινησω και εγω να συμετεχω.Εχω ριξει πολυ διαβασμα την τελευταια εβδομαδα στην προσπαθεια μου να φτιαξω το δικο μου rig αλλα το να βρεις GPUs αυτη την περιοδο δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα.Απ'οτι φαινεται οι RX480 δεν θα ειναι διαθεσιμες ξανα και με τις 580 υπαρχει θεμα διαθεσιμοτητας σχεδον παντου.Το currency που θελω να ασχοληθω ειναι ETH και πολυ πιθανον αλλα μικροτερα(δεν εχω ακομα καταληξει σε καποια).Εχω καποιες αποριες και θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μπορουσατε να βοηθησετε.

1)Υπαρχει καποιο μαγαζι εστω και απο εξωτερικο με αμεση διαθεσιμοτητα απο το οποιο θα μπορουσα να παραγγειλω τα παραπανω μοντελα?
2)Αξιζει να παω σε μοντελο με 4gb μνημη αν το βρω διαθεσιμο και ποσο καιρο θα μπορεσει να δουλευει με τα τωρινα δεδομενα?
3)Εκτος απο αυτες τις 2 καρτες τι αλλο θα μπορουσα να αγορασω για να κανω την δουλεια μου?

edit:1060 ή 1070 ειναι καταλληλες και αν ναι ποια μοντελα(ASUS,MSI,FE)?Τι διαφορες εχουν σε επιδοσεις και καταναλωση?

Γεια σου φίλε μου και καλωσήρθες,

1) Δυστυχώς πρέπει να το ψάξεις. Όλα τα παρελκόμενα τα βρίσκεις το δύσκολο είναι οι κάρτες. Εδώ πάντως έχει: https://www.caseking.de/pc-komponenten/grafikkarten/amd
2) Όχι
3) Θα μπορούσες να αγοράσεις Nvidia κάρτες ή μεταχειρισμένες AMD απο κάποιον που εμπιστεύεσαι και θέλει να πουλήσει

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε

Μετα απο ερκετο ψαξιμο και επειδη δεν θελω να ρισκαρω για μεταχειρισμενες, μιας και δεν εχω καποιον εμπειστο για να αγορασω, εχω καταληξει σε καινουριες 1070.Νομιζω οτι ειναι περισσοτερο futureproof,πλεων κοστιζουν σχεδον τα ιδια λεφτα με τις RX,αποδιδουν σε περισσοτερα coin και απ'οτι ειδα εχουν λιγο καλυτερες επιδοσεις.Δεν ειμαι σιγουρος για το αν υπαρχουν στην πραξη διαφορες αναμεσα στα μοντελα τους ομως(FE,ASUS,etc).Δεν εχω δει να αναφερει καποιος κατι οποτε μαλλον μπορω να παρω οποιο μοντελο βρω φθηνοτερο και να ξεκινησω.
Αν υπαρχει καποια ενσταση ή διαφορετικη αποψη στο σκεπτικο μου ειμαι ολος αυτια.
1711635155
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711635155

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635155
Reply with quote  #2

1711635155
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711635155
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711635155

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711635155
Reply with quote  #2

1711635155
Report to moderator
g3ocluSh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 08, 2017, 12:54:48 PM
 #522

Kαλησπερα παιδια.

Demarsac αληθεια να σαι καλα για το συγκεκριμενο post.
Οσον αφορα τις 1070 παροτι καλες δεν ξερω αν περιοριζονται απο το οτι ειναι Nvidia. Απ οτι εχω διαβασει αλλου, οι nvidia ειναι καλες για monero Και zcash πχ ενω οι amd για eth και αλλα. Ισως κανω λαθος για τα συγκεκριμενα νομισματα αλλα εχω δει πολλους να λενε οτι καθε manufacturer ευνοει και αλλο νομισμα.
Εγω προσωπικα κανω ερευνα για το συστημα που θα στησω με τον αδερφο μου. Ειμαι μεταξυ 1070/480/580 και vega. Οσον αφορα τις vega ξερω οτι τα 43mhash με 130watt που ελεγε ο αλλος στο reddit δεν ισχυουν αλλα θεωρω οτι θα ανεβουν σε αποδοση. Απο την αλλη αμα με 2χ580 πιανεις 50+ mhash με λιγο παραπανω καταναλωση ειναι θεμα. Ξερω οτι δεν θα γινω πλουσιος απο το mining αλλα ετσι κ αλλιως ηθελα να στησω ενα μηχανημα και ισως με τα (ελπιζω) κερδη να σταθω τυχερος στο trading.
Υπαρχει και η σκεψη να στηθει εδω που ειμαι εγω. Ελσινκι. Κοιταω το ρευμα για να αποφασισω. Αλλα απο την αλλη εχει και φορολογια στα λεφτα που μπαινουν στον τραπεζικο λογαριασμο. Απο δευτερα θα παω στο bitcoin embassy που εχουν εδω να παρω πληροφοριες. Ελλαδα τι παιζει με την φορολογια?
Ξανα, ευχαριστώ.
CryptoChiSeL
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 08, 2017, 02:04:09 PM
 #523

Kαλησπερα παιδια.

Demarsac αληθεια να σαι καλα για το συγκεκριμενο post.
Οσον αφορα τις 1070 παροτι καλες δεν ξερω αν περιοριζονται απο το οτι ειναι Nvidia. Απ οτι εχω διαβασει αλλου, οι nvidia ειναι καλες για monero Και zcash πχ ενω οι amd για eth και αλλα. Ισως κανω λαθος για τα συγκεκριμενα νομισματα αλλα εχω δει πολλους να λενε οτι καθε manufacturer ευνοει και αλλο νομισμα.
Εγω προσωπικα κανω ερευνα για το συστημα που θα στησω με τον αδερφο μου. Ειμαι μεταξυ 1070/480/580 και vega. Οσον αφορα τις vega ξερω οτι τα 43mhash με 130watt που ελεγε ο αλλος στο reddit δεν ισχυουν αλλα θεωρω οτι θα ανεβουν σε αποδοση. Απο την αλλη αμα με 2χ580 πιανεις 50+ mhash με λιγο παραπανω καταναλωση ειναι θεμα. Ξερω οτι δεν θα γινω πλουσιος απο το mining αλλα ετσι κ αλλιως ηθελα να στησω ενα μηχανημα και ισως με τα (ελπιζω) κερδη να σταθω τυχερος στο trading.
Υπαρχει και η σκεψη να στηθει εδω που ειμαι εγω. Ελσινκι. Κοιταω το ρευμα για να αποφασισω. Αλλα απο την αλλη εχει και φορολογια στα λεφτα που μπαινουν στον τραπεζικο λογαριασμο. Απο δευτερα θα παω στο bitcoin embassy που εχουν εδω να παρω πληροφοριες. Ελλαδα τι παιζει με την φορολογια?
Ξανα, ευχαριστώ.

Στα πιο γνωστα coin οι nvidia δεν εχει καμια διαφορα με αυτα που εχω δει μεχρι τωρα ισα ισα που σε καποια οπως το zCash εχει πλεονεκτημα.Οι Vega εχουν ακομα δρομο και δεν μπορουμε να ξερουμε αν θα γινουν καλυτερες αλλα δεν ξερω αν συμφερει να περιμενουμε για να το μαθουμε.Οι 480 και 580 ειναι ισως οι καλυτερες επιλογες επειδη μπορεις να κανεις ROI πολυ πιο συντομα αν μπορεις να συμβιβαστεις με την χαμηλοτερη αποδοση.Το θεμα ομως ειναι οτι δεν μπορεις να τις βρεις καπου για αμεση αγορα και ο χρονος τρεχει.Η δυσκολια στο ΕΤΗ εχει ανεβει κατακορυφα και συνεχιζει οποτε πολυ αυντομα δεν θα συμφερει να το κανουμε mine οποτε μαλλον πρεπει να συμβιβαστουμε με αυτα που μπορουμε να παρουμε αμεσα και να ξεκινησουμε οσο πιο συντομα γινεται και με οσο το δυνατον μεγαλυτερο ευρος νομισματων που θα μπορει να κανει mine.
g3ocluSh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 08, 2017, 02:28:11 PM
 #524

Βρίσκω sapphire vega 56 8GB στα 420 ευρώ. Απλά δεν βρίσκω σταθερες απαντήσεις όσον αφορά την κατανάλωση :/ . Έλεγα για 2*vega56 η για 4*580...μάλλον θα πάω στην δοκιμασμενη 580. Παρεμπιπτόντως , 470/480/570/580. Ποια θεωρείτε πιο αποδοτική?
Ευχαριστώ
Demarsac (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 272



View Profile
September 09, 2017, 07:45:37 AM
 #525

ρε παισδια καποιοσ να μου πει ποιο ειναι το καλητερο pool  για να συνεργαστω Huh

Ethermine
Demarsac (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 272



View Profile
September 09, 2017, 07:47:11 AM
 #526

Βρίσκω sapphire vega 56 8GB στα 420 ευρώ. Απλά δεν βρίσκω σταθερες απαντήσεις όσον αφορά την κατανάλωση :/ . Έλεγα για 2*vega56 η για 4*580...μάλλον θα πάω στην δοκιμασμενη 580. Παρεμπιπτόντως , 470/480/570/580. Ποια θεωρείτε πιο αποδοτική?
Ευχαριστώ

Value for Money
1) 480 Nitro
2) 580 Nitro
3) 580 Pulse
4) 570
5) 470
Demarsac (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 272



View Profile
September 09, 2017, 07:51:46 AM
 #527

Kαλησπερα παιδια.

Demarsac αληθεια να σαι καλα για το συγκεκριμενο post.
Οσον αφορα τις 1070 παροτι καλες δεν ξερω αν περιοριζονται απο το οτι ειναι Nvidia. Απ οτι εχω διαβασει αλλου, οι nvidia ειναι καλες για monero Και zcash πχ ενω οι amd για eth και αλλα. Ισως κανω λαθος για τα συγκεκριμενα νομισματα αλλα εχω δει πολλους να λενε οτι καθε manufacturer ευνοει και αλλο νομισμα.
Εγω προσωπικα κανω ερευνα για το συστημα που θα στησω με τον αδερφο μου. Ειμαι μεταξυ 1070/480/580 και vega. Οσον αφορα τις vega ξερω οτι τα 43mhash με 130watt που ελεγε ο αλλος στο reddit δεν ισχυουν αλλα θεωρω οτι θα ανεβουν σε αποδοση. Απο την αλλη αμα με 2χ580 πιανεις 50+ mhash με λιγο παραπανω καταναλωση ειναι θεμα. Ξερω οτι δεν θα γινω πλουσιος απο το mining αλλα ετσι κ αλλιως ηθελα να στησω ενα μηχανημα και ισως με τα (ελπιζω) κερδη να σταθω τυχερος στο trading.
Υπαρχει και η σκεψη να στηθει εδω που ειμαι εγω. Ελσινκι. Κοιταω το ρευμα για να αποφασισω. Αλλα απο την αλλη εχει και φορολογια στα λεφτα που μπαινουν στον τραπεζικο λογαριασμο. Απο δευτερα θα παω στο bitcoin embassy που εχουν εδω να παρω πληροφοριες. Ελλαδα τι παιζει με την φορολογια?
Ξανα, ευχαριστώ.

Στα πιο γνωστα coin οι nvidia δεν εχει καμια διαφορα με αυτα που εχω δει μεχρι τωρα ισα ισα που σε καποια οπως το zCash εχει πλεονεκτημα.Οι Vega εχουν ακομα δρομο και δεν μπορουμε να ξερουμε αν θα γινουν καλυτερες αλλα δεν ξερω αν συμφερει να περιμενουμε για να το μαθουμε.Οι 480 και 580 ειναι ισως οι καλυτερες επιλογες επειδη μπορεις να κανεις ROI πολυ πιο συντομα αν μπορεις να συμβιβαστεις με την χαμηλοτερη αποδοση.Το θεμα ομως ειναι οτι δεν μπορεις να τις βρεις καπου για αμεση αγορα και ο χρονος τρεχει.Η δυσκολια στο ΕΤΗ εχει ανεβει κατακορυφα και συνεχιζει οποτε πολυ αυντομα δεν θα συμφερει να το κανουμε mine οποτε μαλλον πρεπει να συμβιβαστουμε με αυτα που μπορουμε να παρουμε αμεσα και να ξεκινησουμε οσο πιο συντομα γινεται και με οσο το δυνατον μεγαλυτερο ευρος νομισματων που θα μπορει να κανει mine.

Συμφωνώ για nvidia

Με τα σημερινά δεδομένα τo mining θα συμφέρει για 1,5 χρόνο ακόμα τουλάχιστον.
Όσον αφορά το πόσο κέρδος αφήνει αυτό όπως πάντα είναι dynamic και κάνει fluctuate ανάλογα την δυσκολία και την τιμή
Έχουμε δεί να δίνει 1000 Ευρώ καθαρό κέρδος τον Ιούνιο ένα 6-αρι μηχάνημα
και έχουμε δει και 200 Ευρώ το μήνα από το ίδιο μηχάνημα.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
September 09, 2017, 08:06:23 AM
 #528

"
Με τα σημερινά δεδομένα τo mining θα συμφέρει για 1,5 χρόνο ακόμα τουλάχιστον."
αχ, να ξερατε ποσα χρονια το ακουω αυτο! θα επρεπε το μιναρισμα να μην συμφερει εδω και
μια πενταετια! αλλα να που "ειμαστε ακομα εδω" !!! Wink
Demarsac (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 272



View Profile
September 09, 2017, 08:27:12 AM
Last edit: September 09, 2017, 11:49:49 AM by Demarsac
 #529

Ενημερωτικά

Για όποιον χρησιμοποιεί ethOS το πρόβλημα με τους drivers της AMD έχει λυθει
Το hashing έχει επανέλθει στα προηγούμενα επίπεδα.

Απλά πρέπει να κάνετε update στο 1.2.4

Επίσης σε σύγκριση με τα Windows 10 στο ethOS οι θερμοκρασίες στις κάρτες γραφικών
είναι 6-8 βαθμούς Κελσίου χαμηλότερες
evakka
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 265


View Profile
September 10, 2017, 11:51:35 AM
 #530

ποια  τα 3 καλητερα mining pools

και ποια η γνωμη σας για το minegate Huh


Μακριά απο εκεί!
Μελέτησε καλα το συγκεκριμένο τοπικ και θα βρεις πολλές απαντήσεις στα ερωτήματα σου.
Ανάλογα σε ποιο νόμισμα θέλεις και μπορεις να δουλέψεις, εχει διαφορετικά πουλ για το καθένα.

Ενα απο τα καλα ειναι το ethermine για ETH και ZCASH
g3ocluSh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 10, 2017, 10:24:41 PM
 #531

Καλησπερα και παλι

Εκανα μια μικρη ερευνα αγορας σε περιπου 7-8 online καταστηματα και βλεπω οτι οι 1070 παιζουν στα 450-500 ευρω (και καπου βρηκα καμποσες asus στα 438), κατι προσφορες vega 56 στα 430, μια προσφορα για την 64ρα sapphire vega στα 500 (αυτην την λιγουρευομαι αρκετα). To amazon εχει για preorder sapphire PULSE! 580 στα 261 ευρω (ποτε θα ερθουν αγνωστο), και τελος, sapphire 580 nitro+ στα 420. Απογοητευμενος καργα απο τις τιμες αλλα λογικο αυτες τις μερες. Οποιαδηποτε προταση καλοδεχουμενη. Σκεφτομαι για τις nitro 580 στα 420 η να κανω μια ερωτηση για το ποσο αργουνε οι pulse 580 στα 261. Ειναι τεραστια διαφορα , μιλαμε για 160 ευρω.
Μια ερωτηση. Αν δεν κανω λαθος μπορω να mine-αρω και με τον επεξεργαστη ετσι? Ετσι κ αλλιως σκεφτομουν να επαιρνα τον ryzen 5-1600 (οχι τον x για να μην δινω λεφτα για ανεμιστηρα). Οποτε θα ηθελα μια προταση για am4 mobo και μια διευκρίνηση για το αν θα εχω θεμα αμα mine-αρει και η cpu. Προς το παρον εχω βρει αυτην http://www.skroutz.gr/s/11553176/Asrock-AB350M-Pro4.html.
Αυτα τα ολιγα. Luv you long time.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
September 11, 2017, 07:01:49 AM
 #532

με τη cpu μιναρεις μονο μονέρο αλλα τα κερδη αντε ναναι μερικες δεκαρες/μερα!
θες gpu οπωσδηποτε αν ειναι να μπεις σε αυτο το αθλημα. καλυτερα ψαξε για μεταχειρησμενες 1070-480
k0stas
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 526
Merit: 502


View Profile
September 11, 2017, 07:50:36 AM
 #533

Νομίζω πως είναι η χειρότερη εποχή για να κάνει κάποιος επένδυση σε mining rig η κερδοφορία έχει μειωθεί και νομίιζω οτι θα μειωθεί κι άλλο.
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
September 11, 2017, 08:29:39 AM
 #534

τουλαχιστον αν εχουμε τον περσινο χειμωνα θα επωφεληθουμε απο τη ζεστη των μηχανηματων αν δεν μας ενοχλει ο θορυβος Smiley
g3ocluSh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 10:50:07 AM
 #535

Καλησπερα

Που θα μπορουσα να κοιταξω για μεταχειρισμενες gpu? Εχει εδω στο φορουμ σχετικο κομματι? Καπου αλλου?

Ευχαριστω
g3ocluSh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 11:53:16 AM
 #536

Παρεμπιπτοντως αποφασισα με τι καρτες θα ξεκινησω. Βρηκα 2x sapphire vega 64 απο εναν γνωστο με 800 ευρω. Στο κουτι τους μεσα με ζελατινα. Οι προτασεις σχετικα με mobo στην αρχη ισχυουν? Δεν θα το κυνηγησω για cpu mining ταυτοχρονα. Επισης, εφοσον ειναι δυο καρτες μονο, μπορω να παρω risers αργοτερα εφοσον προσθεσω καρτες και οχι τωρα?
Ευχαριστω


Faliro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 181
Merit: 100



View Profile
September 11, 2017, 03:19:12 PM
 #537

Παρεμπιπτοντως αποφασισα με τι καρτες θα ξεκινησω. Βρηκα 2x sapphire vega 64 απο εναν γνωστο με 800 ευρω. Στο κουτι τους μεσα με ζελατινα. Οι προτασεις σχετικα με mobo στην αρχη ισχυουν? Δεν θα το κυνηγησω για cpu mining ταυτοχρονα. Επισης, εφοσον ειναι δυο καρτες μονο, μπορω να παρω risers αργοτερα εφοσον προσθεσω καρτες και οχι τωρα?
Ευχαριστω





Γεια σου φιλε
Αν εχει η μητρικη σου διαθεσιμα σλοτς ωστε να χωρεσουν οι δυο καρτες τοτε δεν θα χρειαστεις risers και καταλαβαινεις φυσικα πως χρειαζονται υποδοχες χ16, μεγαλες, ωστε να κουμπωσουν σωστα οι καρτουλες.

Για την μητρική, η προταση στην αρχη ειναι η απολυτη λυση για 6 καρτες που σημειωτεον δεν υπαρχει ευκολα στην αγορα πια. Εσυ, θα μελετησεις τις δυνατοτητες σου, αν μπορεις να αγορασεις και αλλες καρτες και αναλογα θα κινηθεις.
υπαρχουν στην αγορα και μητρικες με 3 και 4 σλοτς
CryptoChiSeL
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 06:13:42 PM
 #538

Παρεμπιπτοντως αποφασισα με τι καρτες θα ξεκινησω. Βρηκα 2x sapphire vega 64 απο εναν γνωστο με 800 ευρω. Στο κουτι τους μεσα με ζελατινα. Οι προτασεις σχετικα με mobo στην αρχη ισχυουν? Δεν θα το κυνηγησω για cpu mining ταυτοχρονα. Επισης, εφοσον ειναι δυο καρτες μονο, μπορω να παρω risers αργοτερα εφοσον προσθεσω καρτες και οχι τωρα?
Ευχαριστω



Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα με την μητρικη λογικα εισαι ενταξει.Μια ενσταση για τα risers μονο.Προσωπικη αποψη παντα εγω στην θεση σου θα εβαζα τουλαχιστον την μια καρτα σε riser για να αυξησω την αποσταση μεταξυ τους ωστε να μην υπερθερμενονται.
CryptoChiSeL
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 06:20:59 PM
 #539

Νομίζω πως είναι η χειρότερη εποχή για να κάνει κάποιος επένδυση σε mining rig η κερδοφορία έχει μειωθεί και νομίιζω οτι θα μειωθεί κι άλλο.

Πραγματικα ομως ειναι πολυ ασχημα.Επειδη και εγω ημουν στο τσακ να ξεκινησω συστημα μαζευτηκα γιατι το ROI μονο με το hardware που υπαρχει στην αγορα και τις υπαρχουσες τιμες(τουλαχιστον ETH που ηθελα να παιξω εγω κυριως) βγαινει πανω απο 15 μηνες και αυτο μονο για τις GPU στα σημερινα επιπεδα δυσκολιας...Αν δεν αλλαξει κατι συντομα μονο οσοι εχουν ειδη συστηματα και τα εχουν αποσβεσει θα εχουν καποιο περιορισμενο κερδος.

Υπαρχει καποιο alt coin αυτη την περιοδο που να φαινεται υποσχομενο και το οποιο αξιζει να κανει καποιος mine?
Pitsos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 07:12:20 PM
 #540

θα παρακολουθω και εγω την συζητηση αυτη.
αν και δεν σκοπευω να ασχοληθω με αυτο το σπορ ειναι πολυ ενδιαφερον

σε ενα αλλο ποστ πουλαει καποιος ενα τετοιο pc που εχει διαφορα υλικα, αξιζει η αγορα του λετε;

καλη συνεχεια!
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!