Bitcoin Forum
April 20, 2024, 01:50:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ücretsiz elektrik ile madencilik ve sistemim hakkında  (Read 3141 times)
dkalkan (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 27, 2017, 08:24:39 PM
Last edit: February 27, 2017, 08:35:04 PM by dkalkan

Bir süredir madencilik işine girmek istiyorum uzun bir araştırma yaptım en büyük artım ise elektriğe bir kuruş para vermiyor olmam .
Kafamdaki proje şu şekilde arkadaşlar eksikleri kusurları yazarsanız sevinirim , bütce sıkıntım yok yaklaşık 200 bin civari bir bütce ayırdım biraz daha fazlası olabilir .16 adet adet bitmain s9 alıp kurmak istiyorum odaya bir adet te sanayi tipi bir klima alabilirim soğutucu için kullanıcağım oda kutu gibi nerdeyse küçük bir oda herşey tam tamına sığıyor zaten bu küçük bir odaya büyük bir klima takarsam içerisinin çok soğuk kalıcağına eminim bunun yerine 3 yerine ayrı ayrı fan da tabilirim siz hangisini önerirsiniz ilk olarak bu , genel olarak zorluk seviyesine bakılırsa ve elektrik gibi bir tutarı aradan çıkartırsak bu işe girip girmenin faydalı olucağını hakkında yorumlarınızı bekliyorum güncel zorluk ve elektrik masrafının olmadığını düşünürsek yatırılan tutarı 16 cihaz kaç ayda amorti eder herkesin fikrini bekliyorum iyi günler  

kısa bir not elektrik hakkında açıklayıcı bir yorum yapmadım çünkü tüm konunun elektrik üzerine yoğunlaşmasını istemedim , teşekkürler .
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713621002
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713621002
Reply with quote  #2

1713621002
Report to moderator
1713621002
Hero Member
*

Ignore
1713621002
Reply with quote  #2

1713621002
Report to moderator
1713621002
Hero Member
*

Ignore
1713621002
Reply with quote  #2

1713621002
Report to moderator
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 28, 2017, 07:28:22 AM

Bir süredir madencilik işine girmek istiyorum uzun bir araştırma yaptım en büyük artım ise elektriğe bir kuruş para vermiyor olmam .
Kafamdaki proje şu şekilde arkadaşlar eksikleri kusurları yazarsanız sevinirim , bütce sıkıntım yok yaklaşık 200 bin civari bir bütce ayırdım biraz daha fazlası olabilir .16 adet adet bitmain s9 alıp kurmak istiyorum odaya bir adet te sanayi tipi bir klima alabilirim soğutucu için kullanıcağım oda kutu gibi nerdeyse küçük bir oda herşey tam tamına sığıyor zaten bu küçük bir odaya büyük bir klima takarsam içerisinin çok soğuk kalıcağına eminim bunun yerine 3 yerine ayrı ayrı fan da tabilirim siz hangisini önerirsiniz ilk olarak bu , genel olarak zorluk seviyesine bakılırsa ve elektrik gibi bir tutarı aradan çıkartırsak bu işe girip girmenin faydalı olucağını hakkında yorumlarınızı bekliyorum güncel zorluk ve elektrik masrafının olmadığını düşünürsek yatırılan tutarı 16 cihaz kaç ayda amorti eder herkesin fikrini bekliyorum iyi günler  

kısa bir not elektrik hakkında açıklayıcı bir yorum yapmadım çünkü tüm konunun elektrik üzerine yoğunlaşmasını istemedim , teşekkürler .
oda kücük diyorsunuz 16 tane s9u kışın belki çalıştırırsınızda yazın fanla kesinlikle kaldırmaz. Sanayi tipi klima sart gibi.
elektriğe takılmayın demişsiniz ama 16 tane s9 u calıstırmak icin gelen elektriğin ev tipi olmaması lazım panonun falan değişmesi lazım biliyorsunuz değilmi?
yurtta falan 16 tane s9 calıştırmaya çalışmassınız umarım
dkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 28, 2017, 08:00:51 AM

oda kücük diyorsunuz 16 tane s9u kışın belki çalıştırırsınızda yazın fanla kesinlikle kaldırmaz. Sanayi tipi klima sart gibi.
elektriğe takılmayın demişsiniz ama 16 tane s9 u calıstırmak icin gelen elektriğin ev tipi olmaması lazım panonun falan değişmesi lazım biliyorsunuz değilmi?
yurtta falan 16 tane s9 calıştırmaya çalışmassınız umarım

hocam zaten yurtta değil ve pano zaten değişmiş durumda ama ben asıl sorduğum soruların cevabını alamadım.
ayrton55
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
February 28, 2017, 08:46:50 AM

Şu an 14000TH/s bir makina ayda 0.24 btc üretiyor, difficulty her 14 günde bir artıyor, bir sonraki artış 4martta, her difficulty artış %3-6 gibi kazancı düşürüyor ama bitcoin de ayda %5-10 gibi artıyor. Kalan hesabı da sen yap Smiley
dkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 28, 2017, 08:50:50 AM

Şu an 14000TH/s bir makina ayda 0.24 btc üretiyor, difficulty her 14 günde bir artıyor, bir sonraki artış 4martta, her difficulty artış %3-6 gibi kazancı düşürüyor ama bitcoin de ayda %5-10 gibi artıyor. Kalan hesabı da sen yap Smiley

zorluk arttığında bitcoin yükseliyor bu durum biraz da olsa dengeyi sağlamaz mı ? yani örnek veriyorum bu günkü zorluk ta ir makina'dan  0.24 btc çıkartıp bozdurulduğunda 200 lira ediyosa , zorluk artıp bitcoin yükseldiğinde bu fiyatı 0.20 btc de verebilir diye düşünüyorum ( rakamlar tamamen örnek amaçlı biri gelip düz hesaplama yapmasın şimdi . )
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
February 28, 2017, 12:00:25 PM

zorluk arttığında bitcoin yükseliyor bu durum biraz da olsa dengeyi sağlamaz mı ? yani örnek veriyorum bu günkü zorluk ta ir makina'dan  0.24 btc çıkartıp bozdurulduğunda 200 lira ediyosa , zorluk artıp bitcoin yükseldiğinde bu fiyatı 0.20 btc de verebilir diye düşünüyorum ( rakamlar tamamen örnek amaçlı biri gelip düz hesaplama yapmasın şimdi . )
Elektrik gideriniz yoksa 16 cihaz icin vakit ayirabilecek ve sogutabilecekseniz her turlu para kazanirsiniz. Madencilikteki temel gider elektrik bu sifira inerse her turlu para kazanirsiniz
dkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 28, 2017, 12:54:00 PM

Elektrik gideriniz yoksa 16 cihaz icin vakit ayirabilecek ve sogutabilecekseniz her turlu para kazanirsiniz. Madencilikteki temel gider elektrik bu sifira inerse her turlu para kazanirsiniz

değerli yorumunuz için teşekkürler 1 veya 2 adet sanayi tipi klima yerleştirebilirim odaya  Smiley
manilafortuna
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
March 18, 2017, 04:05:56 PM

https://www.cryptocompare.com/mining/bitmain/antminer-s9-miner/

16 makina sana 40 usd falan bırakır günlük... Değer mi değmez mi sen hesapla...

Sene sonunda 16K dolar falan bırakır...

Oda 60.000 lira falan... 3 sene sonra bitcoin artışı devam ederse, sana kazanç sağlar ... 4. sene 60 bin kar yaparsın...
igotek
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
March 19, 2017, 09:53:57 PM

Arkadaşımın evinin bahçesindeki odayı bu iş için kullanmaya karar verdim.

Elektrik saatinden NYM kablo çektik odaya kadar. Odaya da pano yerleştirip her bir cihaza giden elektrik için bi şalter yerleştirdik.

Üç tane S7 yi aynı anda çalıştırınca ilk başta güzel çalıştı. Ancak evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, soba vb. aletler de çalıştırılınca saat yanında bulunan ana şalter attı.

Kontrol ettiğimde saatten öncesindeki kabloların aşırı derecede ısındığını gözlemledim.

O kablo da yerin altından gidiyor ve şehir elektriğine bağlanıyor. O kısımda bir yenileme yapmayarak S7 leri sattım.

Her bir cihaz ortalama 1650 watt çekiyordu hesap et.

Demek ki bu iş öyle hayal edip düşünmekle olmuyor. Bedava elektrik var diye düşünme.

Herşeyden önce çalıştıracağın cihazların çekeceği elektriği hesapl ve sakın elektrikçilere güvenme.

Kabloyu yapan adam bununla fabrika çalışır sorun çıkmaz demişti. Yangın çıkıyordu az kalsın.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 25, 2017, 12:35:20 PM

Arkadaşımın evinin bahçesindeki odayı bu iş için kullanmaya karar verdim.

Elektrik saatinden NYM kablo çektik odaya kadar. Odaya da pano yerleştirip her bir cihaza giden elektrik için bi şalter yerleştirdik.

Üç tane S7 yi aynı anda çalıştırınca ilk başta güzel çalıştı. Ancak evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, soba vb. aletler de çalıştırılınca saat yanında bulunan ana şalter attı.

Kontrol ettiğimde saatten öncesindeki kabloların aşırı derecede ısındığını gözlemledim.

O kablo da yerin altından gidiyor ve şehir elektriğine bağlanıyor. O kısımda bir yenileme yapmayarak S7 leri sattım.

Her bir cihaz ortalama 1650 watt çekiyordu hesap et.

Demek ki bu iş öyle hayal edip düşünmekle olmuyor. Bedava elektrik var diye düşünme.

Herşeyden önce çalıştıracağın cihazların çekeceği elektriği hesapl ve sakın elektrikçilere güvenme.

Kabloyu yapan adam bununla fabrika çalışır sorun çıkmaz demişti. Yangın çıkıyordu az kalsın.
Dediğinizde çok haklısınız ama sizin orada da altyapı çok kötüymüş, ortalama 5 kilowatt'ın bu kadar zorlamaması lazım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pfizer
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
March 26, 2017, 12:09:57 AM

arkadaş konuyu açmış, ondan sonra da bir daha uğramamış foruma. güzel iş. aklınca kurmuş bir şeyler sözde ama
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
April 17, 2017, 08:06:30 PM

beleş elektrik dediğide herhalde doğudaki kaçak hat stayla Cheesy
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
April 18, 2017, 10:16:46 PM

Ücretsiz elektrik diye birşey yok. Mutlaka elektriğin bir ücreti var ve o elektriği ödeyen birisi. Daha başlangıçta hatalı başlanıldığını düşünüyorum. Elektrik bedava diye binayı yakarsın dikkat et bence.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
Celebrity
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
April 20, 2017, 06:53:29 PM

Ücretsiz elektrik diye birşey yok. Mutlaka elektriğin bir ücreti var ve o elektriği ödeyen birisi. Daha başlangıçta hatalı başlanıldığını düşünüyorum. Elektrik bedava diye binayı yakarsın dikkat et bence.

Cidden ne bu saçmalık ya. Milletin elektriğini çalıyorsunuz sonra parasını topluca biz ödüyoruz. Böyle bir şey yapanlara hakkımı asla helal etmedim etmem de yani. Sizin keyfinizin parasını biz neden ödüyoruz?
epiques
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
April 22, 2017, 11:13:59 PM

Yorumlara baktımda vurdukça vurmuşsunuz tanımadan etmeden Smiley) Ben yurtdışında öğrenciyim burada kira ücretlerine faturalar dahil oluyor yani elektirik falan ödemiyorsun, yargısız infaz yapmayalım lütfen.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 22, 2017, 11:26:05 PM

Yorumlara baktımda vurdukça vurmuşsunuz tanımadan etmeden Smiley) Ben yurtdışında öğrenciyim burada kira ücretlerine faturalar dahil oluyor yani elektirik falan ödemiyorsun, yargısız infaz yapmayalım lütfen.

Bu o elektrigi calma hakkimi veriyor sana ? O kiraya 1 birim elektrik dahil senin yada ayni zihniyetteki kisilerin "nasilsa bedava somurun amk" deyip 10 birim kullanma hakkimi veriliyor.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
April 23, 2017, 12:01:00 AM

Bu o elektrigi calma hakkimi veriyor sana ? O kiraya 1 birim elektrik dahil senin yada ayni zihniyetteki kisilerin "nasilsa bedava somurun amk" deyip 10 birim kullanma hakkimi veriliyor.
Bir mesajınızda borsada yapılan noktalama işareti hatası sayesinde siteden 3 btc kaldırdığınızı yazmıştınız. Hakkınız olmayan btcyi alıyorsunuz ama çok da güzel öğütler veriyorsunuz. Smiley Kendini kandır anca.

Aferim sana, cok guzel laf soktun, 10 puan 10 puan 10 puan. Adam olacak cocuk ...  salaklikla hirsizligi ayni teraziye sokmak icin sanirim super bi IQ lazim ve oda bi tek sende var anasini satayim.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
April 23, 2017, 12:07:26 AM

Bir mesajınızda borsada yapılan noktalama işareti hatası sayesinde siteden 3 btc kaldırdığınızı yazmıştınız. Hakkınız olmayan btcyi alıyorsunuz ama çok da güzel öğütler veriyorsunuz. Smiley Kendini kandır anca.

Aferim sana, cok guzel laf soktun, 10 puan 10 puan 10 puan. Adam olacak cocuk ...  salaklikla hirsizligi ayni teraziye sokmak icin sanirim super bi IQ lazim ve oda bi tek sende var anasini satayim.
O kaldırdım dediğiniz btc sizin hakkınız değildi. O yüzden almamalıydınız. Burada bir hırsız varsa onun kim olduğu açıkça ortada. Smiley

This user is currently ignored.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 25, 2017, 02:53:29 PM

Yurt yetkilileri aşırı elektrik kullanımını fark etmez mi? Fark ederlerse kapı dışarı etmezler mi?
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
April 26, 2017, 09:07:53 PM

Yurt yetkilileri aşırı elektrik kullanımını fark etmez mi? Fark ederlerse kapı dışarı etmezler mi?

Ben de bunu çok merak ediyorum. Dİyelim ki 100 dolar kira veriyorsun evi sana kiralayan adama 200 dolar elektrik ücreti gitti ne olacak? Adam evi kiraladım derken borçlu çıkıyor iyi mi Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: