Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:04:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin madenciliğine nasıl başlanır  (Read 2290 times)
kaslan1001 (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 27, 2017, 10:31:41 AM

Arkadaşlar bu işe başlamak istiyorum fakat nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum . Nereye girip nasıl işlem yapmam gerekiyor
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714683869
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714683869
Reply with quote  #2

1714683869
Report to moderator
1714683869
Hero Member
*

Ignore
1714683869
Reply with quote  #2

1714683869
Report to moderator
1714683869
Hero Member
*

Ignore
1714683869
Reply with quote  #2

1714683869
Report to moderator
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
April 27, 2017, 12:48:25 PM

Arkadaşlar bu işe başlamak istiyorum fakat nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum . Nereye girip nasıl işlem yapmam gerekiyor

Bitcoin değilde alt coin madenciliği yapman daha mantıklı en azından ilk etap da. Youtube da videoları izleyerek fikir oluşturabilirsin.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 27, 2017, 03:51:18 PM
Last edit: April 27, 2017, 04:04:46 PM by DeepCoin

Bitcoin madenciligine baslamadan evvel forumu bir guzel okumanizi, bilgi dagarcinizi genisletmenizi, Bitcoinin ne oldugunu nasil calistigini ogrenmenizi tavsiye ederim, ogrendiklerinizin ardindan Bitcoin madenciligi yapmalimiyim bunun icin ne kadar butceye ihtiyacim var, bu ise ne kadar zaman ayirmaliyim gibi sorulariniz kendiliginden cevap bulacaktir, size diyebilecegim tek sey bu isin zahmetli ve maliyetli oldugu ve tam zamanli bir is oldugu, gunde 5 10 dakika ayirarak fise taktiginiz siyah bir kutudan sihirli bir sekilde para basacagi seklinde bir beklenti icindeyseniz yada buna benzer birsey duyduysaniz duyduklarinizi unutun ve o degerli zamaninizi ve paranizi  hic bu islere girerek kaybetmeyin.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
April 28, 2017, 07:02:58 PM

Merhaba, bu konu hakkında Youtube kanalımda bir video paylaşmıştım, başlangıç için yardımcı olacaktır. Şu anda madencilik yapmanızı önermiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=IQrdsSQF-aU

stromae
Full Member

Activity: 309
Merit: 100

View Profile
April 30, 2017, 05:28:04 PM

Benim gibi yeni üyesiniz sanırım. Madencilik işi cidden sanıldığı gibi kolay bir iş değil. Zaten yaşadığımız ülke gereği madenci cihazı da satın alamıyoruz normal fiyatlara. Bu da madenciliğin çok popüler olmamasının sebeplerinden biri.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 10, 2017, 07:48:16 AM

Arkadaşlar bu işe başlamadan önce günlerce hatta bilgi birikiminize göre haftalarca araştırma yapmalısınız.

1.Aşama  : Tüm kaynakları , forumları , videoları takip etmelisiniz. Yabancı diliniz varsa orada tr de olandan daha fazla kaynak var.

2. Aşama : Yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra ;Bu işi halihazırda yapan ve ya yapmış olan kişiler ile görüşmelisiniz. Başlarına neler gelmiş neler yaşamışlar. Asla yazılmayan şeyleri öğrenmek için.

3.Aşama : Bu aşamaları geçtikten sonra artık bir fikriniz olmaya başlamıştır. Bir dosya oluşturun; artı ve eksilerin olduğu bir sayfa ; donanım gereklilikleri bir sayfa ; yazılım gereklilikleri bir sayfa ; bu işi kendiniz mi yapacaksınız yoksa başkasına mı yaptıracaksınız , bu gibi işler de bilgi düzeyi tek başına yeterli olmaz tecrübe olmazsa olmazınız dır. Tecrübeyi bu işte kazanacaksanız - hanesine maaliyet olarak bir %10 koyun bu da bir sayfa. En son gelir beklentiniz ROI süreniz ve bütçe çalışmasını yapınız.

4.Aşama : Daha bitmedi Smiley . Burada şayet yatırım yapmak istediğiniz bütçe atıyorum 100 binler ile ifade ediliyorsa daha küçük bir ölçekte 5-10 bin tl lik örnek bir uygulama yapın.

5. ve Son aşama : Özellikle ekran kartları ile yapacaksanız doğru ekran kartlarını da piyasadan istediğiniz fiyata bulur da toplayabilirseniz. Bol kazançlar.

Borsa yani kazançlarınızı nasıl değerlendireceksiniz işine pek girmiyorum bile zira bu da başlı başına başka bir konu.

Bunlar bu işi öğrenmeniz için gerekenler den ziyade bu işin basit bir algoritması diyelim. Hızlı yazdığım için belki bazı şeyleri atlamışımdır. Bunun için kusura bakmayın.

Özet:

Yukarı da anlattıklarımdan daha önemli bir şey varsa oda merak , sabır ve istikrardır. Zira yaptığınız işi elinizin kenarı ile yaparsanız zaten ne keyif ne kazanç sağlarsınız. Kısaca önce kendinize sormalısınız ben bu koşulları karşılıyor muyum diye. Bunu nasıl anlarsınız bu forum için uzun sayılacak yazıyı sona gelmeden dikkatle okuyup hatta belli satırlarda durarak aslında neler oluyor diye kafanızdan geçirdiyseniz belki bir kaç defa okuduysanız tamam siz gerekli özellikleri karşılıyorsunuz. Yukarıda saydıklarıma başlamak için minimum özelliklere sahipsiniz demektir.
Yok hızlıca okuyup son satıra inmiş hatta bazı satırlar da anlatılmak istenileni anlamadan, hatta bazı satırları atlayarak bu satırlara ulaştıysanız boşu boşuna bu işi düşünmeyin ama umarım bu yazdıklarım boşa gitmez de birsi bunları okuyup faydalanır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: