Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:10:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ajutor - tranzactie neconfirmata de 4 zile ....  (Read 1517 times)
Andrew1337 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 255


View Profile
May 18, 2017, 10:40:44 PM
 #1

Salut , am o trimis 0.05 btc catre o adresa acum 4 zile , iar tranzactia e inca neconfirmata .
Stie cineva ce sa fac Huh Am nev neaparat ca acea tranzactie sa fie confirmata ca sa primesc niste bani pe card

Ms
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715181036
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715181036

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715181036
Reply with quote  #2

1715181036
Report to moderator
1715181036
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715181036

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715181036
Reply with quote  #2

1715181036
Report to moderator
1715181036
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715181036

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715181036
Reply with quote  #2

1715181036
Report to moderator
xhomerx10
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3836
Merit: 8009



View Profile
May 19, 2017, 03:55:47 AM
 #2

Incearca asta - https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/
andrew2k
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 417
Merit: 252



View Profile
May 19, 2017, 08:06:31 AM
 #3

Probabil ai setat fee-ul prea mic si minerii nu includ tranzactia in blockuri (ei primesc fee-urile prin minat). Practic nu le convine sa-ti efectueze tranzactia fiindca le oferi prea putin.
Andrew1337 (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 255


View Profile
May 19, 2017, 10:21:59 AM
 #4



Mereu imi spune "Submissions are beyond limit . Please try later "


FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
May 19, 2017, 04:35:44 PM
 #5

Salut , am o trimis 0.05 btc catre o adresa acum 4 zile , iar tranzactia e inca neconfirmata .
Stie cineva ce sa fac Huh Am nev neaparat ca acea tranzactie sa fie confirmata ca sa primesc niste bani pe card

Ms


Daca ai inclus o taxa foarte mica (sau mai rau, nu ai inclus), iti recomand sa incerci:

1. https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/ (sugerat mai sus) - problema e ca trebuie sa incerci constant sa adaugi tranzactia ta acolo; cererea a crescut foarte foarte mult de cand mining fee-ul a crescut (odata cu pretul BTC).

2. Electrum Wallet

Eu am incercat varianta #2 chiar astazi, fiindca acum ceva zile am observat ca din greseala am inclus o taxa de 0.0001 btc la o tranzactie si era imposibil sa se mai confirme. Asa ca, o sa incerc sa explic la modul cel mai simplu cum am facut eu (nota: trebuie sa mai detii ceva BTC pentru a aplica acest "fix")

a. am creat un now wallet electrum (ultima versiune) si am ales optiunea "import private key". Asta presupune ca tu sa faci rost de private key-ul adresei de unde ai facut plata de 0.05btc. Daca ai efectuat tranzactia dintr-un wallet ce nu are aceasta functie, nu prea gasesc o alternativa...

b. am dat paste la pvt key si imediat am putut vedea adresa. Electrum nu a vazut tranzactia "veche", in care am inclus doar 0.0001btc, astfel ca am continuat procedeul:

c. am depus ceva btc pe aceeasi adresa si am asteptat sa se confirme (nota: sa incluzi o taxa buna de data asta Cheesy )

d. am copiat detaliile tranzactiei "blocate in aer" si am introdus datele in electrum.

ex: am trimis 1 BTC de la adresa 1ABC la adresa 1XYZ, cu o taxa de minat de 0.0001 BTC
dupa ce am terminat de realizat pasii de mai sus (a-c), am folosit aceleasi detalii pentru a face o noua tranzactie (1 BTC de la adresa 1ABC catre adresa 1XYZ), numai ca de data asta am inclus o taxa de minat de 0.001BTC (sa fiu sigur ca se confirma). Important este ca noua tranzactie sa fie identica cu prima. Daca in loc de 1BTC trimiteam 0.73164 btc, cea de-a doua tranzactie trebuia sa aiba aceeasi valoare.

A functionat perfect. Noua tranzactie (cu taxele corespunzatoare) a fost inclusa in urmatorul block. Pe blockchain.info prima tranzactie apare marcata ca "double spent". Ce se va intampla cu aceasta? Simplu, va disparea pur si simplu din "mempool", ca si cum nu ar fi existat niciodata.


Am zis sa postez cele de mai sus ca poate ajut si pe altii aflati in aceeasi situatie. Pentru mine a fost important sa confirm tranzactia cat mai repede , astfel ca a meritat. Pentru valori mai mici de bani insa s-ar putea sa fie prea costisitor, asa ca aveti intotdeauna grija la mining fee cand faceti o tranzactie.

Wallet-uri ce calculeaza mining fee-ul automat si corect (opinie proprie):

-> Electrum
-> Copay / Bitpay (cele mai bune wallet-uri pt iOS si Android, dupa parerea mea)
-> JaXX wallet (disponibil pe toate platformele, inclusiv windows, ios si android)

-- if you want this space, PM me --
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
May 19, 2017, 06:23:28 PM
 #6

1. Creeaza o noua adresa BTC pe acelasi wallet
2. Trimite toti bitcoinii pe noua ta adresa BTC si pune fee mai mare cu 5$ fata de cat este default.
- Dupa ce ai facut lucrul asta, reteaua va incerca sa mineze aceasta tranzactie, iar ca sa o poata mina, trebuie minata cea din spate... neconfirmata dupa 4 zile.

.()_().
pusttiu
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 101


View Profile
May 21, 2017, 04:55:12 PM
 #7

salut,
eu am 4 tranzactii neconfirmate de pe 5 mai prima.
am bitcoin core si am pus fee cam de 3usd la 50usd trimis, eu zic ca decent.
Dupa ce am mai produs niste btc , am facut o alta tranzactie la fel, ca am zis sa ii vad sa fac rost de bani si nic aia nu s=a confirmat.
Uite asa am ajuns in 3saptamani sa plimb  0.25 btc prin retea,. pe block chain zice ca am in adresa timisa doar 0,1 in bitcoin core mai vede doar 0.0006btc restul apar ca fiind trimisi la bitstamp.
 Am incercat sa fac rescan, zapwallettrex sau cum se scrie  corect dar dupa citeva ore s-a retransmis automat din bitcoin core.
Am incercat sa sterg tranzactia din bitcoin core dupa ID tranzactie si da eroare .
 am incercat sa fac duoube spending dar nu pot, ca bitcoin core nu ii mai vede la mine in wallet, block chain nu ii vede la bitstamp in vede la mine in adresa si etc.
 CE mai pot incerca?
nu merge cu click dreapa si abandoned tranzaction, e dezactivat.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!