Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:58:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkiyede kişi başına düşen gelirin yüksek gösterilmesi  (Read 1500 times)
nesso
Sr. Member

Activity: 637
Merit: 259

View Profile
November 05, 2017, 05:31:42 PM

ABD ye girmek için yapmadıkları şey kalmadı ülkenin kişi başı gelirini yüksek gösteriyorlar ülkeyi gezmeye gelen insanlar görmüyor sanki ülkenin halini

abdye nasil girecekler havan topuyla mi bonba gibi biseyle mi?
kisi basina gelir toplam gelirin tüm kisilere bölünmesiyle hesaplandigi icin ciddiye almaya gerek olmayan bi istatistiktir
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
November 06, 2017, 04:46:25 AM

normaldir bu şekilde olması.
insanlar gelirine göre nasıl ayrılır. yüksek gelirliler. orta direkler ve fakirler. yapılan icraatlarla yüksek gelir daha da güçlendirildi. orta direk de yavaş yavaş kaybolmaya başladı. onlar da yeni yerleri olan fakirlerin arasına giriyor.
ST39
Member
**

Activity: 167
Merit: 10

View Profile
November 06, 2017, 02:40:02 PM

Bunu hesaplıyan sıfırı fazla koymuş herhalde..o rakamlar Türkiye nin yanından bile geçemez...İnsanları kandırıyorlar ....
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 03:03:53 PM

Aslında o hesap doğru hesap. finansçılara göre kişi başı gelir demek sokaktaki adamın geliri değil. onların farklı hesaplama yöntemleri var. ve bunları goy goy olsun diye değil önemli kararlar almak için hesaplıyorlar bir çok işe yarıyor bu hesaplar.

Fakat bu hesapların tvlerde haberlerde kişi başı gelir şu kadar oldu şok şok şok diye gösterilmesi tamamen saçmalık. Bu veri muteber bir veri ama sokaktaki adam için hiç bir anlamı yok. Hiç bir işine de yaramıyor bu veri.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 06, 2017, 07:23:20 PM

Sayısal sonuç çıkarmakta üstlerine yok, alt ve üst arasındaki fark o kadar fazla ki.. Kişi başına düşen geliri hesapladıktan sonra bu gelirin yarısını bile elde edemeyen insanların hakları nerelerde onu da açıklasalar keşke..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
November 06, 2017, 07:30:58 PM

Böyle birşey yok, kim inanıyorlar bunlara, siyaset şakaya dönmüş, birbirleriyle dalga geçer hale gelmişler. Bu rakamlar kesinlikle gerçek dışı, bu konuda ne rakam verseler yinede inanmam, bu düzende verilen verilere hiç güvenmiyorum. Ülkenin yarısı açlık sınırının altında yaşıyor, asgari ücret ortada.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 06, 2017, 10:04:25 PM

merhaba arkadaşlar, türkiyede kişi başına düşen gelir 22k usd olarak gösterilmekte.
yani aylık kişi başına 6700 tl düştüğü öne sürülmekte.
ben diyecek söz bulamadım..

boşver herşeyleri yalan sahte zaten..rakamlarla istedikleri gibi oynuyorlar algı yaratıyorlar...tıpkı imf ye borcumuz bitti diyerek hava atarken 400 500 milyar dola dış borç yapmaları gibi
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
November 06, 2017, 10:18:14 PM

Az önce Berlin'den gelen bir arkadaşla sohbet ettim. İflas vermiş, banka borçlarını erteletmiş(onlarda şirket olmadan da mümkün). İşsizlik ödeneği alıyor 1000 Euro ya yakın, düşük gelir ve sosyal yardımlar 500 Euro ya yakın. Çocuk bakım ücreti var ve çaktırmadan sigortasız bir işte çalışıyor. Arkadaş lise mezunu geliri 4000 Euro. (bırak hesap makinasını, vururum eline, tl ye falan çevirmeye kalkma.) Konuya da şurdan girdik, Almanya da çok iyi değil... En son siz zaten %20 daha gelir kaybettiniz, evin 100bin ise geçen yıl, bugün 80 die pis pis sırıtıyordu. Kalk git dedim.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
emptyforever
Newbie
*

Activity: 80
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 11:02:18 AM

Korkunç bir durumdayız, yoksul artıyor, zenginlerin geliri artıyor. birileri de halen daha süper ekonomi deyip duruyor.Herşeye halen zam yapmaları da ayrı bir konu zaten insanın ister istemez sinirleri bozuluyor.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
November 24, 2017, 11:41:10 PM

Bana düşen milli gelirin 3200 tl sini kim alıyorsa çabuk geri versin  Cheesy
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
November 25, 2017, 12:14:39 AM

merhaba arkadaşlar, türkiyede kişi başına düşen gelir 22k usd olarak gösterilmekte.
yani aylık kişi başına 6700 tl düştüğü öne sürülmekte.
ben diyecek söz bulamadım..
Ortalama olarak doğrudur büyük ihtimalle hocam ama halkın en zengin kesimiyle en fakir kesimi arasındaki fark kapitalist amerikadaki farktan 10 kat daha fazladır,
Bu ülkede zenginsen devlet yardım eder değilse etmez
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
November 25, 2017, 12:25:27 AM

gelir bölü kişi sayısı, gayet normal gibi duruyor, sen yemiyorsun diye başkası da yemiyor değil ya  Cool sultanım çok yaşa, ver mehteri ver makarnayı, makarna diyip geçme her biri 5000 dolar, ne sanıyordun  Grin

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
November 29, 2017, 12:05:05 PM

Asgari maaşla geçinmek cok zor ya geçinilmez bile tek bir birey için bile

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 29, 2017, 01:16:15 PM

ben hala yıllık enflasyonu anlamış değilim. yıllık enflasyonu %10 olarak nasıl hesaplıyorlar.
türkiye büyümesini %7 olarak nasıl buluyorlar. abi neye göre hesaplıyorsunuz siz bu büyümeyi bu enflasyonu. herhalde ülkerin çubuk krakeri vardı yıllardır fiyatı değişmeyen o ben bildim bileli aynı fiyat. sonra iddacıların kalemi vardır sarılı mavili bildim bileli 25 kuruş o ha kibrit var 10 kuruş o. bunlarla hesaplanıyor herhalde enflasyon.
bu kadar zamın üstüne benim enflasyonum hala yıllık %10 çıkıyorsa ben gülerim bu hesaba da bu hesabı yapana da .
SRDT
Member
**

Activity: 123

View Profile
November 29, 2017, 11:07:31 PM

Milleti kandırmayı çok seviyorlar milli gelir şukadar yükseldi diyorlar kazançlar aynı veya aşağıda benzin 5 tl yi geçmiş.. ama zenginiz bizde inandık Angry Angry Angry Angry
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: