Bitcoin Forum
April 19, 2024, 11:32:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Antminer S9 13.5 TH - 9000 TL  (Read 4191 times)
okanege (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 01, 2017, 03:09:09 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Bitmain Antminer S9 13.5 TH + Güç Kaynağı 1600 W 9000 TL. İstenilen adette tedarik edilir. Cihaz paketinin açılımından kazma aşamasına kadar destek veririm. Overclock yapılmaz ise garantisi var.

Madencilikle alakalı a'dan z'ye tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Youtube Kanalım : https://www.youtube.com/channel/UCE52mz1O8REaR-vaHTfywvw
1713526338
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713526338
Reply with quote  #2

1713526338
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713526338
Hero Member
*

Ignore
1713526338
Reply with quote  #2

1713526338
Report to moderator
1713526338
Hero Member
*

Ignore
1713526338
Reply with quote  #2

1713526338
Report to moderator
1713526338
Hero Member
*

Ignore
1713526338
Reply with quote  #2

1713526338
Report to moderator
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
April 01, 2017, 04:04:02 PM

Linkteki ürünü psu dahil kaç tl ye getirebilirsiniz..?

https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=00020170116061242627jdsuO7TD06C4
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 01, 2017, 04:31:21 PM

Linkini vermiş olduğunuz ürün ile alakalı karşılaştırmayı yazayım öncelikle;

Hız :
S9 13.5 TH
T9 11.5 TH
Güç kaynağı ihtiyacı :
S9 1225 W
T9 1450 W
Elektrik Tüketimi :
S9 0.098 J/GH
T9 0.126 J/GH

Tüm parametrelerde S9 önde. Şuan da T9 almak demek zarar etmek demek. İlerleyen zamanlarda batch iyileştirmeleriyle hız konusunda S9'a 3-5 TH arası bir fark atarsa ancak tercih edilebilir.

Sadece Antminer S9 cihazı temin edebilirim.
erkanbjk
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
April 01, 2017, 09:16:47 PM

Psu olmadan kaça olur
herzlos1985
Hero Member

View Profile
April 01, 2017, 09:32:12 PM

Hız :
S9 13.5 TH
T9 11.5 TH
Güç kaynağı ihtiyacı :
S9 1225 W
T9 1450 W
Elektrik Tüketimi :
S9 0.098 J/GH
T9 0.126 J/GH

Tüm parametrelerde S9 önde. Şuan da T9 almak demek zarar etmek demek. İlerleyen zamanlarda batch iyileştirmeleriyle hız konusunda S9'a 3-5 TH arası bir fark atarsa ancak tercih edilebilir.

Aynı ortam sıcaklığında t9 50-60 derecede calışırken ,s9 75-85 derece arası çalışıyor uzun süreli kullanılabilecek bir cihaz değil bence s9 ki özel bi sistem odası vs 21 derece sabit sıcaklık olur ona birşey diyemem..3-5 tane s9 u soğutcam diye 24-48 btu luk klima çalıştırılmaz..

İlginiz için tşk ederim..
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 01, 2017, 11:21:15 PM

bitcoin minerlığı arada yapmayı düşünüyorum ama cihazları çok pahalı. Değermi değmezmi birtürlü karar veremedim.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
April 02, 2017, 02:11:24 AM

Hız :
S9 13.5 TH
T9 11.5 TH
Güç kaynağı ihtiyacı :
S9 1225 W
T9 1450 W
Elektrik Tüketimi :
S9 0.098 J/GH
T9 0.126 J/GH

Aynı ortam sıcaklığında t9 50-60 derecede calışırken ,s9 75-85 derece arası çalışıyor uzun süreli kullanılabilecek bir cihaz değil bence s9 ki özel bi sistem odası vs 21 derece sabit sıcaklık olur ona birşey diyemem..3-5 tane s9 u soğutcam diye 24-48 btu luk klima çalıştırılmaz..

Tespit doğru.Klimasız ortamda çalışınca bir sabah geldiğinizde yanık kokusu ve kaçınılmaz son yanmış...Daha kötüsü bunlar alev alıyor, tutuşma derecesi düşük bir şey varsa yangın çıkma riski var. T9 candır. S7 bile tercih edilir.

The more I meet people, the more I like my dog.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
April 02, 2017, 02:33:43 AM

İlan sahibi arkadaş , sana bir tavsiyem var

ilanın en altında sol tarafta lock topic diye bi secenek var ilanı klilitle bence çünkü bu forumda millatin malına çamur atmayı cok seven ve alıskanlık haline getirmiş KIL tiplerden cok var

Gereksiz tiplerle ugrasmamış olursun ve ilanında baltalanmamış olur ama yinede sen bilirsin sadece bir tavsiye

Hatta bence git sahibinden.cam'a ilan ac arayan seni bulur merak etme ama bu forumdan cok fazla bişey bekleme

Özellikle şu senin malına çamur atan galbay12 nickli kullanıcının tüm ilanlarına bak hepsi kilitlidir yorum yapamazsın çünkü çok iyi biliyor forumun durumunu

Adam senin malına çamur atar fiyatı düşürdüğün an emin ol ilk o çamur atan adam seni arar , yada baskasına aratır malı senden bi şekilde alır

Bunları ben bu forumda cok yaşadım. umarım sen yaşamazsın.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
April 02, 2017, 03:04:44 AM

Bulgar Şevki, ben çamur atmadım ki!Ben durumu özetledim.Ben S9larımı güç kaynaklarıyla beraber belli bir fiyattan verdim.Nedeni basit barındırma konusu sorunluydu.Isı yükseliyor, yüksek ısı yanmalarına sebep oluyordu.

Evde hem ısınayım hem çalışsın da olmuyordu, evde uyku düzeni, çocukların güvenliği vs sorun yaratıyordu.

Ayrıca Herzlosun dediği doğru ortamı soğutmak için 48000lik 55000 BTUluk klimalar kullanmak akıl karı değil.Varsa Karsta vs ikamet eden alsın kullansın.Ilıman iklimler için T9 iyi bir ürün.

The more I meet people, the more I like my dog.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:01:26 PM

Psu olmadan kaça olur

psu ile birlikte geliyor bana. o nedenle fiyatta bir değişiklik olmaz.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:15:38 PM

Hız :
S9 13.5 TH
T9 11.5 TH
Güç kaynağı ihtiyacı :
S9 1225 W
T9 1450 W
Elektrik Tüketimi :
S9 0.098 J/GH
T9 0.126 J/GH

t9 ile s9 un sistem özelliklerini karşılaştırdığımda her ikisininde çalışma durumundaki sıcaklık ve ortam sıcaklığı olarak özellikleri aynı. t9 un sıcaklığından ziyade chip sayısında 8 chiplik bir avantajı var. buda batch iyileştirmeleriyle hızı ileride artabilir düşüncesini getiriyor aklıma.

bir diğer konuda uzun süreli cihazlar değil evet katılıyorum ama nedeni ısınması değil. nedeni teknolojinin sürekli gelişmesi. bu cihazın alınması durumunda 2 sene garanti çalışabilirliği var. bitcoininde aynı zamanda zorluğunun arttığını düşünürsek ömürlük cihazlar elbette değil. 2 sene en üst TH değerine sahip cihaz olarak piyasada kullanılacaktır. ben bu cihazların nasıl geliştirildiğinin tarihçesini araştırdım ve sonra s9 alıp kullandım. şuanda 16 nm chip kullanılıyor. bunun üstünde bir chip yok. zaten teknolojide bir standart vardır oraya gelince standartda iyileştirmeler yapılır. örneğin intelin i serisi işlemcilerinin 3,5,7 versiyonları var birde onların içinde hızlarının değiştiği sürümleri var. intel bu teknolojiyi 10 15 sene götürür sonra yeni bi standart oluşturur piyasada. şuanda s9 unda piyasadan kalkmasını sağlayacak bir teknoloji gelişmesi chip bazında yok. olsa olsa ses ve ısıyı engelleyerek cihazlar çıkarabilirler.

kesinlikle cihazlar ısınıyor bunun bilincinde olup cihazlar alınmalı. klimasız ortamda sadece kışın cihazlar çalıştırılabilir. ben 16 derecede sabitlediğim klimamı sürekli açık tutuyorum gece gündüz. zaten yatırım yapmak isteyen bunları göz önüne almalı ve sonra karar vermelidir. elektrik faturasını çok az oynatır klimada inverter lı olursa. birde bitcoinin yıl sonu 2000 dolar olacağını büyük bitcoin babaları söylüyor. ki artacakda bugün cihazın roi süreleri yüksek olsada yıl sonu bu cihazlar roilerini yarı yarıya düşürecektir. bunları cihaz satmak adına değil sadece kendimde bu işi yaptığım için fikirlerimi belirtiyorum.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:24:25 PM

bitcoin minerlığı arada yapmayı düşünüyorum ama cihazları çok pahalı. Değermi değmezmi birtürlü karar veremedim.

konuyla alakalı hesap kitap yapmanız gerekiyor. bu hesabı yaparken yardımcı olabilirim. hesap sonucu yatırımınızın kazancını saptayabilirsiniz. akabinde karar vermeniz gerekiyor.

örnek olarakda ben bu işin hesabını kitabı yaptım ve bu işe girmenin karlı olacağına karar verdim.

bu tarihden 10 ay önce bitcoin şuanki değerinin yarısındaydı. bundan 10 ay sonrada %100 artar demiyorum ama %50-60 artacak bundan eminim. artıncada neden madencilik yapmadım keşke yapsaydım demek istemiyorsanız biyerden başlamanız gerekiyor.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:31:55 PM

Hız :
S9 13.5 TH
T9 11.5 TH
Güç kaynağı ihtiyacı :
S9 1225 W
T9 1450 W
Elektrik Tüketimi :
S9 0.098 J/GH
T9 0.126 J/GH

Tespit doğru.Klimasız ortamda çalışınca bir sabah geldiğinizde yanık kokusu ve kaçınılmaz son yanmış...Daha kötüsü bunlar alev alıyor, tutuşma derecesi düşük bir şey varsa yangın çıkma riski var. T9 candır. S7 bile tercih edilir.

artık s7 bitti kar edilemez durumda. t9 da s9 a göre az kazandırıyor. aradaki kazandırdığı fark 10 s9 olduğunu düşünelim bunlarada 1 klima atadığınızı düşünelim bir t9 cihazının kazandırdığı kadar ekstra kazandırır. oda zaten klimanın yaktığı elektrikde kazandığın ekstra paranın 3te 1idir.

her defasında söylüyorum cihazların ısındığını. günde 3 kere kontrol ediceksin ısılarını. aynı ortamda değilsen uzak masaüstü programlarını açıp uzaktanda kontrol edebilirsin. ben şuanda böyle yapıyorum ve cihazlar nankör cihazlar değil. ısıyı klimayla düzgün tuttuğunda cihaza dönüp günlerce bakmayabilirsinde. problem çıkartmıyolar. kazanç hesaplama programlarında yazan değerinde üstünde kazanıyorum bu arada.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:39:27 PM

İlan sahibi arkadaş , sana bir tavsiyem var

ilanın en altında sol tarafta lock topic diye bi secenek var ilanı klilitle bence çünkü bu forumda millatin malına çamur atmayı cok seven ve alıskanlık haline getirmiş KIL tiplerden cok var

Gereksiz tiplerle ugrasmamış olursun ve ilanında baltalanmamış olur ama yinede sen bilirsin sadece bir tavsiye

Hatta bence git sahibinden.cam'a ilan ac arayan seni bulur merak etme ama bu forumdan cok fazla bişey bekleme

Özellikle şu senin malına çamur atan galbay12 nickli kullanıcının tüm ilanlarına bak hepsi kilitlidir yorum yapamazsın çünkü çok iyi biliyor forumun durumunu

Adam senin malına çamur atar fiyatı düşürdüğün an emin ol ilk o çamur atan adam seni arar , yada baskasına aratır malı senden bi şekilde alır

Bunları ben bu forumda cok yaşadım. umarım sen yaşamazsın.

öncelikle çok teşekkür ederim. bu forumda genel olarak insanların birbirine laf sokma ve kavga etme çabaları olduğunu gördüm diğer konularda. biz insanlara cihaz kakalayalım kandıralım diye uğraşmıyoruz. saygı edep adap çerçevesinde insanlara yatırım yapmaları konusunda yönlendirmeler yapıyoruz. o nedenle konuyu kilitlemiyorum insanlar sorsun cevap alsın bilinçlensin. illa cihaz almalarına gerek yok.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 02, 2017, 06:46:51 PM

Bulgar Şevki, ben çamur atmadım ki!Ben durumu özetledim.Ben S9larımı güç kaynaklarıyla beraber belli bir fiyattan verdim.Nedeni basit barındırma konusu sorunluydu.Isı yükseliyor, yüksek ısı yanmalarına sebep oluyordu.

Evde hem ısınayım hem çalışsın da olmuyordu, evde uyku düzeni, çocukların güvenliği vs sorun yaratıyordu.

Ayrıca Herzlosun dediği doğru ortamı soğutmak için 48000lik 55000 BTUluk klimalar kullanmak akıl karı değil.Varsa Karsta vs ikamet eden alsın kullansın.Ilıman iklimler için T9 iyi bir ürün.

t9 un ısı konusundaki avantajını gösteren bir karşılaştırma makale yazı gibi bi kaynak varsa yönlendirirseniz sevinirim. ben araştırdım t9 ve s9 un ortam sıcaklığı ihtiyacı ve chip ısıları aynı.
herzlos1985
Hero Member

View Profile
April 02, 2017, 07:39:23 PM

https://www.youtube.com/watch?v=yHJzo7A312c

Video da karşılaştırması var güç tüketimi farkı ve sicaklık farkı...(Aynı hızda 20w güç tüketim farkı,30 derece sıcaklık farkı)

Klima hiçte az yakan birşey değil..İnverter in az yakma olayı on-off klimaların ilk kalkıştaki fazla akımını çekmesini engellemek için geliştirilmiş oda sıcaklıgını gücü düşürüp artırarak ayarlayan motor türüdür..12 btu luk on-off klimada 1.2-1.4 kw güç çeker, 12 btu inverterda tam güçte 1.2-1.4 kw güç çeker.Bu cihazın calıstıgı yerde küçük klima yetmez büyük btu lu klimada kazancı götürür..2 sene önce antminer s3-s4-s5 lerle çalıştım az-çok ses sıcaklık sorun bilgisini biliyorum..Ve youtube de btc mining farm larla ilgili bikaç video izlerseniz havanın sirkülasyonu ile sogutma sağlandığını görürsün buna en iyi s3-s4 cevap veriyordu klimasız ortamda bile çok rahat çalışıyorlar..Cihazın bulunduğu ortamda sıcak havayı biriktirme yeter..

Bu yazılanlarıda cihaz satılmasın die yazıyoruz sanılmasın alacak olan kişi ne aldığını biliyorsa alana satana da hayırlı olsun..
igotek
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 02, 2017, 10:01:30 PM

Özel mesaj ile numaramı yolladım. Cihazı elden test ederek teslim ederseniz ilk alıcısı olmak isterim. Burada forumda cihaz ile ilgili bilgileri de yazarım. Newbie olduğunuz ve ticaretiniz olmadığı için çoğu kişi şüpheyle yaklaşacaktır çünkü forumda dolandırıcı adayı oldukça fazla var. Aramanızı bekliyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
April 03, 2017, 11:42:58 AM

Bu arada btc'nin artacağını umarak cihaz alıyorsanız, onun yerine doğrudan btc alın. Bence daha mantıklı.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
April 03, 2017, 12:00:40 PM

Bu arada btc'nin artacağını umarak cihaz alıyorsanız, onun yerine doğrudan btc alın. Bence daha mantıklı.

Arkadaş Bitcoin Danışmanı ,  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1850920.0    işini bilir o  Wink
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 12:49:41 PM

bitcoin alarakda yatırım yapıyorum. paribu sitesini ve koinimi aktif olarak kullanıyorum. burada yanlış bilinen bir konu var. paribu ve koinimde 3254 liraya düştüğünde bitcoin aldım ama istediğim kadar alamadım. türkiye deki borsaların yaptığı işi kısaca özetleyeyim; borsalar ellerinde bitcoin bulundurmuyorlar. sadece bitcoin alacak ve satacak insanları buluşturuyorlar. bir döviz büfesi gibi kur ne ise o anda istediğiniz kadar alıp satamıyorsunuz bitcoin borsalarında. yatırımcılık öyle 10 bitcoin alayım 1 sene bekleyimle olmaz. gün aşırı bitcoin fiyatını takip edip aynı gün içinde bile ciddi paralar kazanabilirsiniz. ama bunun önüne borsadaki hacim engel koyuyor. a kişisinde 10 bitcoin var 4000 tl den almış. b kişisi 3250 ye bitcoinin düştüğünü gördü gidip almak istiyor. borsaya tl gönderiyor ve siteye girip alış emri oluşturuyor. a kişisi elindeki 10 bitcoini fiyatı düştüğü için satılığa çıkarmıyor. çıkarmayıncada b kişisi istediği yatırımı istediği fiyattan yapamıyor. ben bunların hepsini yaşadım tecrübe ettim. birde şöyle bir durum var. bir sektör düşünün yeni yeni türkiyede gelişiyor, geleceği var, farklı para kazanma yolları var. neden sadece bunu bir tek yoluyla kendimi veya kendinizi kısıtlayasınız. ben bitcoin alıp satıyorum. madencilik yapıyorum. cihaz alıp satıyorum. sistem kuruyorum. danışmanlık veriyorum. bilgi paylaşıyorum. her yoldan para kazanmanın yollarını arıyorum. bugün ben insanlara bilgiyi paylaşıyorum insanları bu işe çekiyorum ve örneğin benim bu işe çektiğim insanlar yarın çinden cihazları daha düşük fiyata bir bağlantı yoluyla getirmeyi başardı, ben gidip seve seve o arkadaştan cihaz alırım. bu iş kazan kazan mevzusu. küçük insan küçük yatırımcı olmamak gerekiyor. artık türkiyede heryerde girişimcilikle alakalı seminerler makaleler teşvik primleri krediler devlet kuruluşları(kosgeb) sürüyle teşvik var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: