Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:58:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥🔥🔥🔥🔥[GUNBOT] Otomatik Kâr Jeneratörü🔥🔥🔥🔥🔥  (Read 20114 times)
sinerjji
Member
**

Activity: 122
Merit: 10

View Profile
June 28, 2017, 07:55:01 AM

Lisans almak isteyen varsa kendi lisansımı ucuza satıyorum. 0.075ten satıyorum. 2 el bot lisansı alıp satmakla aklınızda soru işareti olmasın. Guntharın kendi mesajına bakabilirsiniz Smiley

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1715214.msg19299652#msg19299652

U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
June 28, 2017, 01:08:49 PM

Lisans almak isteyen varsa kendi lisansımı ucuza satıyorum. 0.075ten satıyorum. 2 el bot lisansı alıp satmakla aklınızda soru işareti olmasın. Guntharın kendi mesajına bakabilirsiniz Smiley

Selamlar, Neden satıyorsunuz acaba ? konudaki yorumları okuduğumuz zaman bot gayet karlı gözüküyor.
Biraz daha indirim yapabilirseniz alabilirim.

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
June 29, 2017, 08:57:58 AM

Merhaba ben de neden sattığınızı merak ediyorum. Fiyat son değilse pm atar mısınız
Captain Corporate (OP)
Hero Member

Activity: 2016
Merit: 575

View Profile WWW
June 30, 2017, 08:53:13 PM

Yakın zamanda hem bitrage (arbitraj botu) hemde gunbot için büyük update geliyor. Bir müddettir biz sabırsızlıkla bekliyoruz, umalım beklediğimize değsin. Süper olacak gibi.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
sinerjji
Member
**

View Profile
July 03, 2017, 06:50:20 AM

Selamlar, Neden satıyorsunuz acaba ? konudaki yorumları okuduğumuz zaman bot gayet karlı gözüküyor.

Merhaba ben de neden sattığınızı merak ediyorum. Fiyat son değilse pm atar mısınız
Para kazandırıyor mu bazen evet bazen hayır. Genel anlamda para kazandım mı? Evet.  Harcanılan emek ve sermayeye kıyasla daha fazla kazandıran başka bir işe başladığım için botla daha fazla ilgilenmeyeceğim. Bilgisayarımda başka bot için lazım Wink

Fiyatı son olarak 0,065'e düşürebilirim. Daha fazlası beni zararda bırakacak^^

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
July 03, 2017, 03:55:46 PM

Para kazandırıyor mu bazen evet bazen hayır. Genel anlamda para kazandım mı? Evet.  Harcanılan emek ve sermayeye kıyasla daha fazla kazandıran başka bir işe başladığım için botla daha fazla ilgilenmeyeceğim. Bilgisayarımda başka bot için lazım Wink

Fiyatı son olarak 0,065'e düşürebilirim. Daha fazlası beni zararda bırakacak^^
@captain lisanı en güvenli hangi yoldan alabiliriz. satıcı arkadaş kusura bakmasın özel bir şey değil escrowsuz ticaret yapmam ben. şimdi ben bu lisansı almak istesem nasıl alıcam? e posta adresi şifreyle mi bağlı. aldıktan sonra elimden geri alabilme yolu var mı satıcının? bu durumları bir netleştirirseniz satmak isteyen ve almak isteyen daha hızlı kararlaşıp pazarlık edip ticaretlerini gerçekleştirirler.

For rent...
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
July 03, 2017, 08:33:42 PM

Piyasa tepetaklak olduğunda yüzde elli zarar eden bot kullanıcıları gördü bu gözler. O yüzden manipulasyon aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
July 03, 2017, 08:53:28 PM

Piyasa tepetaklak olduğunda yüzde elli zarar eden bot kullanıcıları gördü bu gözler. O yüzden manipulasyon aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum.

Katılıyorum özellikle şu andaki gibi iki geri bir ileri diye tarif edebileceğimiz dönemde şahsen işlemleri manuel yapmayı tercih ediyorum.
Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 03, 2017, 10:25:00 PM

Koinsever, şuan 1500 kullanıcısı olan botta eğer güven sorunu yaşıyorsan, alabilmek için başka yolun yok maalesef. Çok istiyorsan beni escrow kullanıyor gibi düşünebilirsin ben temin ederim, parayı ödedikten sonra api keyin için lisans açıyor bununla kullanıyorsun böylece kimin kullandığını biliyor, he eğer çok isterse lisansını iptal edebilir mi? Edebilir, fakat ben 1500 satış sonrası hala böyle bişi görmedim...

Bu arada evet, bu günlerde berbat gidiyoruz, bende güzel zarar ettim, fakat tabii bunun bot ile birebir alakası yok, piyasalar rezalet durumda aynı zamanda. Umarım kısa zamanda toparlar, piyasalar iyi giderken manuelden bile iyi kazandırıyor fakat piyasalar kötü giderken de manuelden bile çok zarar ettiriyormuş onu da görmüş olduk. İyiyken daha iyi, kötüyken daha kötü resmen. Yalan yok şuan elimde bag doldu taştı bekliyorum deli gibi çıksın tekrar diye.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
July 04, 2017, 03:20:36 AM

Koinsever, şuan 1500 kullanıcısı olan botta eğer güven sorunu yaşıyorsan, alabilmek için başka yolun yok maalesef. Çok istiyorsan beni escrow kullanıyor gibi düşünebilirsin ben temin ederim, parayı ödedikten sonra api keyin için lisans açıyor bununla kullanıyorsun böylece kimin kullandığını biliyor, he eğer çok isterse lisansını iptal edebilir mi? Edebilir, fakat ben 1500 satış sonrası hala böyle bişi görmedim...

Bu arada evet, bu günlerde berbat gidiyoruz, bende güzel zarar ettim, fakat tabii bunun bot ile birebir alakası yok, piyasalar rezalet durumda aynı zamanda. Umarım kısa zamanda toparlar, piyasalar iyi giderken manuelden bile iyi kazandırıyor fakat piyasalar kötü giderken de manuelden bile çok zarar ettiriyormuş onu da görmüş olduk. İyiyken daha iyi, kötüyken daha kötü resmen. Yalan yok şuan elimde bag doldu taştı bekliyorum deli gibi çıksın tekrar diye.
Hocam demek istedigim arkadas 0.65e satiyor ya. Ben ondan lisansi alirsam sorun cikar mi? Ya da bana lisansini satti diyelim ayni anda kullanmaya da devam edebiliyor mu kendi? Muhtemelen edemiyordur da. Bunun devri olabiliyor mu ogrenmek istedigim bu. Genis bir vakitte sizle konismak istiyorum zaten alim icin.

For rent...
Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 04, 2017, 06:50:44 AM

Benim geniş vaktim çok telegrama gelin konuşalım , https://t.me/joinchat/FlmA5gxKWl9cKRPg31sdVw

Evet takas olabiliyor ama guntharın kendisini escrow kullanmanız lazım. O gunthara "şu kişiye satıyorum" diyecek, sende " şu kişiden alıyorum" diyeceksiniz, gunthar takası onaylayınca gerçekleşiyor işlem sorun olmuyor.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
sinerjji
Member
**

View Profile
July 05, 2017, 09:09:36 AM

Hocam demek istedigim arkadas 0.65e satiyor ya. Ben ondan lisansi alirsam sorun cikar mi? Ya da bana lisansini satti diyelim ayni anda kullanmaya da devam edebiliyor mu kendi? Muhtemelen edemiyordur da. Bunun devri olabiliyor mu ogrenmek istedigim bu. Genis bir vakitte sizle konismak istiyorum zaten alim icin.

Botun satıcısı Gunthar'dır. Bu nedenle sorularınızı birebir Gunthar'ın kendisine telegram üzerinden ya da esas konu üzerinden sormanız daha net cevaplar almanızı sağlayacaktır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1715214.2280;topicseen

Telegram @GuntharDeNiro

Lisans devriyle ilgili zaten cevapladığı yazılara buradan da ulaşabilirsiniz:
https://gyazo.com/c992524efa03fd416d84d031266ff2aa

En başta belirtmemişim galiba ama güvenilir escrow/middleman kullanarak işlemi gerçekleştirebiliriz. İşlem adım adım şu şekilde işleyecek genel matığıyla:
1. Escrow'a parayı gönderirsin.
2. Escrow parayı aldığını onayladığında, Gunthar'a API'mi (botun bana ait olan id ve passwordü gibi düşün) vererek kaldırmasını söylerim.
3. Senin vereceğin APIyi Gunthar'a ileterek eklenmesini sağlarız.
4. Escrow parayı bana gönderir.
5. Alan da satan da memnun olur Smiley

Sorularına da şöyle cevap vereyim.
Bu lisans kullanacağın borsanın API'sine bağlı oluyor. Gunthar api'yi eklediğinde bota API+secret ile giriş yapabiliyorsun (Api=id, secret=şifre olarak düşünebilirsin.) Benim API kaldırıldığında botu hiç bir şekilde çalıştıramam.

Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 05, 2017, 09:14:26 AM

Aynen valla çok düzgün anlatmış. Sinerjiden ayrıca almakta sakınca yok tanıdık adam, eski kullanıcıdır. Gunthar ile görüşüp 3lü bir şekilde halledilebilir rahatlıkla , basit bir işlem, almaktanda çok daha ucuz.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
July 05, 2017, 11:19:53 AM

Anladığım kadarıyla şu anda piyasaların durumu o kadar kötü ki Gunbot da dahil tüm botlar çuvallamış durumda, altcoin fiyatları çok fazla düştüğü için tüm bot kullanıcılarının sepeti yüksekten alınmış altcoinlerle dolu (ben dahil) ama bu konuda botların yapabileceği bir şey yok kanımca, manuel de olsa o zarar kaçınılmazdı.
belgo
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
July 07, 2017, 09:51:11 AM

Anladığım kadarıyla şu anda piyasaların durumu o kadar kötü ki Gunbot da dahil tüm botlar çuvallamış durumda, altcoin fiyatları çok fazla düştüğü için tüm bot kullanıcılarının sepeti yüksekten alınmış altcoinlerle dolu (ben dahil) ama bu konuda botların yapabileceği bir şey yok kanımca, manuel de olsa o zarar kaçınılmazdı.

Eğer doğru yapılandırırsanız botlar bu düşüşlerden karla çıkabilir önemli olan sizin al/sat tanımlamanızın nasıl olduğu
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

View Profile
July 07, 2017, 10:03:32 AM

Ayı piyasasında botla kazanç elde etmek çok zor. Bir anda dikey inişler terste kalmaya sebep oluyor. Ne ayar yaparsan yap çok zor. Coinin yuzde 30 40 deger kaybettiği ortamda ancak ilk kaybı kabul edip baştan çalıştırarak belki kazanç elde edilebilir
Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 07, 2017, 10:34:47 AM

Açıkcası ben Nisan 7'den beri kullanıyorum. Hatırı sayılır bir çevrem var gunbot camiasında. Yeni oluşum gerçekleştiriliyor ve bütün resellerların başında olacağım gibi duruyor. Bu kadar şeye rağmen ben bu son iki haftada ciddi zararlar elde ettim. Tabii kardan zarar, ben deli kazanç oldu %1 ortalamanın çok üzerinde diye seviniyodum, dur bir sakin ol bekle dediler, neden öyle dediler anlıyorum şimdi, bu düşüşle beraber kardan zarar oldu ama ortalama %1.5-2 seviyelerine geriledi %5-6 seviyelerinden.

Kısmetse son 2-3 gündür güzel gidiyor, toparladı biraz, gelir gelmeye başladı tekrar, böyle devam ederse hepimiz için süper olacak. En azından eylül ayına kadar bir daha bear market olmazsa sürekli bir kazanç durumunda olacağız.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
July 07, 2017, 10:36:44 AM

Açıkcası ben Nisan 7'den beri kullanıyorum. Hatırı sayılır bir çevrem var gunbot camiasında. Yeni oluşum gerçekleştiriliyor ve bütün resellerların başında olacağım gibi duruyor. Bu kadar şeye rağmen ben bu son iki haftada ciddi zararlar elde ettim. Tabii kardan zarar, ben deli kazanç oldu %1 ortalamanın çok üzerinde diye seviniyodum, dur bir sakin ol bekle dediler, neden öyle dediler anlıyorum şimdi, bu düşüşle beraber kardan zarar oldu ama ortalama %1.5-2 seviyelerine geriledi %5-6 seviyelerinden.

Kısmetse son 2-3 gündür güzel gidiyor, toparladı biraz, gelir gelmeye başladı tekrar, böyle devam ederse hepimiz için süper olacak. En azından eylül ayına kadar bir daha bear market olmazsa sürekli bir kazanç durumunda olacağız.

Sadece merakımdan soruyorum, 2 gündür neredeyse piyasalar çakılıyorken nasıl oldu da son 2-3 gün içinde zararınızı kurtardınız bana pek inandırıcı gelmedi yanlış anlamayın lütfen.
Captain Corporate (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 07, 2017, 10:45:48 AM

Zararımı kurtarmadım, öncelikle zaten kardan gider zarar, yani kazandığım para artık o kadar değil ama ilk girdiğimden yukarıda hala.

Son zamanlarda yaşadığım zararın tamamını kurtarıp kurtarmadığıma gelecek olursa tamamını kurtarmadı, "toparladı" dedim o yüzden.  Öncelikle yalan söyleyecek olsam, 2 haftadır zarardayım demem zaten. Ethereumda bir trade oldu hafif toparlattı etc yine bir alım satım kurtardı hafif, bi de strat oldu iki tane falan derken dediğim gibi tamamı olmasa bile biraz toparladı. Yani son 2 haftadır herşeyin zarar yazmasından iyi geçti en azından.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 07, 2017, 10:52:37 AM

Sadece alım yapan ve karla birlikte satan sistemlerde, tüm piyasa inişteyken kar etmek nasıl mümkün olabilir? Arkadaşımız gayet güzel anlatmış durumunu. Ufak düz yönlü hareketlerde çalışmış bot, biraz toparlanmış.

Bu gibi durumlarda sorun botta değil, stratejidedir. Eğer tek yönlü işlem yapılabilen bir piyasadaysanız ve algoritmik işlem yapıyorsanız, alınabilecek 4 aksiyon var:

1. Botu durdurun.
2. Botun realizasyon sistemini durdurun.

Bu ikisini kaçırdıysanız ve risk almak istiyorsanız;

3. Maliyet düşürmeye çalışın.

Daha fazla risk almak istemiyorsanız;

4. Zarara katlanın.

En risksizi 1. seçenek Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: