Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:34:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: hacim olmayan coinlerle uğraşsak  (Read 2660 times)
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
January 15, 2017, 06:32:30 PM
Last edit: April 23, 2017, 07:47:57 PM by ugr_erkn92

merhaba

daha önce benzer konu açmıştım

saolsun arkadaşlar

balta limanına döndü

konferans yapalım max 5 kişi 20 btc ile sen al ben satayım ben alayım sen sat

hacım yükselsin listede üsttlere çıksın talep görsün yapıştıralım gitsin

kaba taslak yazdım detaylı oturur konuşuruz.

varmı böyle forumun saglam arkadaşlarından
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714901645
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714901645
Reply with quote  #2

1714901645
Report to moderator
1714901645
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714901645
Reply with quote  #2

1714901645
Report to moderator
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 17, 2017, 12:19:08 PM

Aramızda para toplayalım. Büyük bir para ile hacmi düşük bir altcoin gözümüze kestirelim. Sonra onu aldıkça alalım, pumplayalım. Elimizdeki para bitince de satıp çıkalım mı demek istiyorsun?
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 17, 2017, 07:53:30 PM

Aramızda para toplayalım. Büyük bir para ile hacmi düşük bir altcoin gözümüze kestirelim. Sonra onu aldıkça alalım, pumplayalım. Elimizdeki para bitince de satıp çıkalım mı demek istiyorsun?

o sıkıntı olabilir yan yana olmak gerek sürekli bir ortamda.balina gelir fişimizi çeker yoksa

birimiz satıcak birimiz alıcaz 5 dakikada hacim olarak 100 btc çevirsek kısa sürede dikkat çeker alan olur sonra topladıgımız alt coini düşük fiyattan diger arkadaşa satarız panik satışı yaparlar onlarıda toplarız falan filan
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
January 26, 2017, 11:55:59 AM

o sıkıntı olabilir yan yana olmak gerek sürekli bir ortamda.balina gelir fişimizi çeker yoksa

birimiz satıcak birimiz alıcaz 5 dakikada hacim olarak 100 btc çevirsek kısa sürede dikkat çeker alan olur sonra topladıgımız alt coini düşük fiyattan diger arkadaşa satarız panik satışı yaparlar onlarıda toplarız falan filan

5 dakikada 100 btc hacmi çevirirken, bu al-sat işlemlerini yapacağınız platforma vereceğiniz komisyonları hesapladınız mı acaba ?
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
January 26, 2017, 08:49:24 PM

İçimden bir ses, bu konuyu fark ettiğinde, birinin gelip size negatif trust vereceğini söylüyor. Zira yapmak istediğiniz şey, sanal hacim oluşturarak insanların parasını çalmak.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 27, 2017, 05:27:10 AM

İçimden bir ses, bu konuyu fark ettiğinde, birinin gelip size negatif trust vereceğini söylüyor. Zira yapmak istediğiniz şey, sanal hacim oluşturarak insanların parasını çalmak.
çakır forumu terketti bu aralar  Grin
jjoosseeff
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
January 27, 2017, 11:34:30 AM

Aslında blaina dediğiniz kişi veya kişiler böyle yapıp parayı vuruyor. Ama sağlam bir ortalıkla yapılabilir ve çok ciddi paralar kazanılabilir...
Ben yapmak isterim ama ypacak kişilere güven derim susarım...
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 27, 2017, 06:22:56 PM

Aslında blaina dediğiniz kişi veya kişiler böyle yapıp parayı vuruyor. Ama sağlam bir ortalıkla yapılabilir ve çok ciddi paralar kazanılabilir...
Ben yapmak isterim ama ypacak kişilere güven derim susarım...

aynen öyle

keşke bi mekanımız olsa işe gider gibi hergün toplansak planlı şekilde alıp satsak
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 28, 2017, 03:18:53 PM

O hacmi olmayan coin olarak gördüğünüz coinlerin hepsinin fiyatına direk etki edebilen en az bir gruba sahip olduğundan haberiniz yok sanırım. Bu dediğinizi yapabilmeniz için coinin çoğunluğuna sahip olmanız gerekiyor. Elinizde hiç coin yokken kısa sürede pazardan toplayarak bu dediğinizi yapamazsınız.
Örnek olarak DOGE'nin Poloniex'teki son 24 saatlik hacmi sadece 37 BTC. Fiyatın 22 sattan 27ye çıkması için 100 BTC'lik alış yapmak yetiyor. Ama elinde 100 BTC değerinde BTC olup da markete aktif olarak sokmayan o kadar çok oyuncu var ki biri bu dediğinizi denese anında malı yığarlar. 1 gün sonra fiyat yeniden 22 sata döner ama siz elinizde 25 sat ortalama maliyeti olan 100 BTC'lik (değeri 75 BTC'ye düşmüş) DOGE ile kalırsınız.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
January 31, 2017, 03:44:39 PM

O hacmi olmayan coin olarak gördüğünüz coinlerin hepsinin fiyatına direk etki edebilen en az bir gruba sahip olduğundan haberiniz yok sanırım. Bu dediğinizi yapabilmeniz için coinin çoğunluğuna sahip olmanız gerekiyor. Elinizde hiç coin yokken kısa sürede pazardan toplayarak bu dediğinizi yapamazsınız.
Örnek olarak DOGE'nin Poloniex'teki son 24 saatlik hacmi sadece 37 BTC. Fiyatın 22 sattan 27ye çıkması için 100 BTC'lik alış yapmak yetiyor. Ama elinde 100 BTC değerinde BTC olup da markete aktif olarak sokmayan o kadar çok oyuncu var ki biri bu dediğinizi denese anında malı yığarlar. 1 gün sonra fiyat yeniden 22 sata döner ama siz elinizde 25 sat ortalama maliyeti olan 100 BTC'lik (değeri 75 BTC'ye düşmüş) DOGE ile kalırsınız.

tarif etmiş ama sistemi doğru algılamamışsın 27 btc direk alışla yükseldiğini nerde gördün sen düz mantıkla hareket ediyorsun senin örneğini şöyle düzelteyim
aslında 24 alda  olan bir coini 30 sata getirmek için sırada bekleyen coin adedi atıyorum 180 btc alım satım aralığı ise 2 btc kabul edelim
sen 50 btc lik 25 alış verdiğinde ve beklediğinde senin benim gibi satıcılar hemen yükseleceğinden satışlarını çekmeye başlayacaklar
buda sırada bekleyen btc adedini 180 60 lara 50 kadar indiricek hattadaha düşüklere rakamlara katılma hepsi afaki veriyorum.
bot olanlarda da uyarı sitemi var belli bir btc alıma çıktığında alışları durduryor ve çekiyor btc bunlarıda eklerse 50 btc ile 30 satara getirebilirsin yani diyeceğim sırada bekleyen btc sayısına takılma.
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 31, 2017, 08:06:09 PM

tarif etmiş ama sistemi doğru algılamamışsın 27 btc direk alışla yükseldiğini nerde gördün sen düz mantıkla hareket ediyorsun senin örneğini şöyle düzelteyim
aslında 24 alda  olan bir coini 30 sata getirmek için sırada bekleyen coin adedi atıyorum 180 btc alım satım aralığı ise 2 btc kabul edelim
sen 50 btc lik 25 alış verdiğinde ve beklediğinde senin benim gibi satıcılar hemen yükseleceğinden satışlarını çekmeye başlayacaklar
buda sırada bekleyen btc adedini 180 60 lara 50 kadar indiricek hattadaha düşüklere rakamlara katılma hepsi afaki veriyorum.
bot olanlarda da uyarı sitemi var belli bir btc alıma çıktığında alışları durduryor ve çekiyor btc bunlarıda eklerse 50 btc ile 30 satara getirebilirsin yani diyeceğim sırada bekleyen btc sayısına takılma.

şu bottan nerden alırım
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
January 31, 2017, 09:30:46 PM

Arkadaşın bahsettiği buy wall , sell wall

Alış satışta yüksek btc gösterirde elletmezseniz hem fiyatı etkilersiniz hemde botları etkileyebilirsiniz. Bot konusuna pek takılmayın sürekli yanlış işlem gerçekleştirirler, 22 sat olan fiyata ben 20 sattan 100 Btc alış emri girersem büyük balinalardan birisi kafama çakmazsa büyük ihtimal psikolojik olarak fiyat yükselir
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 02, 2017, 09:31:54 PM

Arkadaşlar kimse alınmasın ve yanlış anlamasın ama ben bu tip hareketleri etik bulmuyorum. Hoş zaten bu bence aramızdan kimsenin tek başına veya birleşse bile grup olarak yapabileceği bir şey zaten değil de. Biraz borsadaki hisse senedi hareketlerine benzetmeye çalışmışsınız keriz silkeleme gibi ama yapmayın arkadaşlar böyle şeyler, düşünmeyin bile.  Grin
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
February 15, 2017, 11:03:00 PM

Arkadaşlar kimse alınmasın ve yanlış anlamasın ama ben bu tip hareketleri etik bulmuyorum. Hoş zaten bu bence aramızdan kimsenin tek başına veya birleşse bile grup olarak yapabileceği bir şey zaten değil de. Biraz borsadaki hisse senedi hareketlerine benzetmeye çalışmışsınız keriz silkeleme gibi ama yapmayın arkadaşlar böyle şeyler, düşünmeyin bile.  Grin
etik bulmuyorsun ama bu denilenler borsada şirketlerin bile sürekli yaptığı şeyler. bankaların yatırım fonlarında da yapılır. birbirlerini silkelerler. kim para sürekli el değiştirir. başkasının parasını çalmak gibi ithamlar bence yanlış. borsa bu herkes istediği fiyattan istediğini alır satar. öyle de olacak. kimse de siz burda etik değil diyorsunuz diye bu işi yapmayı bırakmayacak. o zaman arbitraj da etik değil. al sat hiç etik değil.

mesela benim taktiğim düşünce al, yükselince sattır. düşüreyim çıkarayım diye uğraşmam. kafa yormam. bir koine inanırsam girerim inanmazsam girmem.

For rent...
Bitcoiner008
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
March 05, 2017, 05:37:25 AM

Altcoin piyasasının %99u öyle işliyor zaten. 'Yasal' borsalar da ayni şekilde. Manipülasyon ve psikolojik savaş dönüyor açık bir şekilde. Zaten bu tarz durumlarda ortada bir kâr varsa "kazıklanan" birileri de illa ki vardır.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 08, 2017, 06:50:39 PM

göz göre göre patlattığın fondan sonra bu yorumun dikkatimi çekti. adam diyor ki bunlarla uğraşmayın bi fon kurun benim gibi daha düşük yatırım ile kazanın.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
March 08, 2017, 07:51:27 PM

bildiğim bir pump grubu var, bu grupta henüz bende yeniyim..
hatta yarın gece 01:00'de bir pump olacak.
isteyen arkadaşlar varsa bana özelden yazabilir.
1 btcden az girilmemesi tercihim.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
SteamReseller
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 10

View Profile
March 12, 2017, 08:05:32 PM

bu pump olaylarıyla ilgili beni birisi bilgilendirebilirmi kazançlımı
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 23, 2017, 07:47:40 PM

araştırmalarım sonucu gereksiz ve anlamsız bir olay en azından benki bütçeme göre imkansız gibi bişey bıraktım borsayı mining ile kafam rahat
Pages: [1]
  Print  

Jump to: