Bitcoin Forum
April 24, 2024, 01:04:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurtdışı rx 470 alımı, fiyatları  (Read 979 times)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 04, 2017, 08:40:03 AM

Türkiyede 850-900 civarında olan 4g 470 toplu alacağım. Amazon kullanmayı pek bilmiyorum yurtdışından direkt vergisini ödeyip amazonun kendisinden aldığımızda adet başı fiyat ne olur? amazon kullanan birileri ufak bir bilgilendirme yapabilir mi.
24 veya 48 adet kart alınacak adet başı 150 lira bile ucuz gelse ciddi fark oluyor. Tek sıkıntı garanti durumu.
Yurtdışından alınan kartların ÖRNEĞİN: sapphire markasının distribütorü arena bilgisayar, garanti işleriyle ilgilenir mi ?

TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
May 04, 2017, 09:09:03 AM

Türkiyede 850-900 civarında olan 4g 470 toplu alacağım. Amazon kullanmayı pek bilmiyorum yurtdışından direkt vergisini ödeyip amazonun kendisinden aldığımızda adet başı fiyat ne olur? amazon kullanan birileri ufak bir bilgilendirme yapabilir mi.
24 veya 48 adet kart alınacak adet başı 150 lira bile ucuz gelse ciddi fark oluyor. Tek sıkıntı garanti durumu.
Yurtdışından alınan kartların ÖRNEĞİN: sapphire markasının distribütorü arena bilgisayar, garanti işleriyle ilgilenir mi ?

1500 dolar veya euro üst limite dikkat edin bireysel olarak yurtdışından 1500 dolar üzeri ürün getirtemiyorsunuz...
amazon fiyatı üzerinden kabaca yaklaşık %20vergi var artı kargo var diye biliyorum.
uluslararası garnti kapsamında değilse burdaki bayilerin bakacağını sanmıyorum...
ahmet_esgin
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
May 04, 2017, 01:40:48 PM

Bende aynı şekilde GPU arayışı içindeydim. Yaklaşık 1 haftadır fiyat/stok araştırması sonucunda 10 adet ASUS RX 470 Amazon.de üzerinden sipariş verdim. Amazon.de 2 yıl garantiyi kendisi veriyor, Amazon.com'da böyle bir şey yok sadece 30 gün Amazon garantisi başka bir şey yok. İndirim yakaladım kart başına vergi dahil 750-800 civarı bir bedeli oldu. Gümrükte sorun yaşamamak adına 5 ayrı hesaptan 2 adet kart aldım. Böylece 1500€ sınırı sorun olmaktan çıktı. Burda dikkat edilmesi gereken konu sipariş geçilen hesapların gerçekten farklı kişilere ait olması ve ödeme yapılacak kartlarında hesap sahibine ait olması. Fake hesap kullanılması durumunda tespit edip hesabı kilitliyorlar. 200-220€ bandında 470 bulunabiliyor amazon.de üzerinde ancak indirimler saatlik dahi olamıyor fiyatlar çok çabuk değişebiliyor o bakımdan sıkı takip etmekte fayda var.
Xanother
Full Member

Activity: 279
Merit: 100

View Profile
May 04, 2017, 02:02:47 PM

merhabalar ben aynı anda 3 kart sipariş verdiğim oldu amazon.de'den bi sıkıntı çıkmıyor gümrük çekim izni için form dolduruyor gönderiyorsunuz sadece. farklı hesaplardan çekmek daha garanti bir çözüm burası türkiye gümrüktekiler ne yapıcağı belli olmaz. Sen bunu ticaret için getiriyorsun derler belge isterler cart isterler curt isterler.
ahmet_esgin
Newbie
*

View Profile
May 04, 2017, 03:32:09 PM

Gümrükçünün insafına kalmak kötü ne yazık ki. Çinden usb riser sipariş ettim 12 tane şimdi düşününce pişman oldum hepsini tek seferde çektiğime. Ticari kapsama sokmazlar umarım. O istedikleri belgelerin yanında maliyette oldukça artıyormuş

Yoksa 2 anakartı kaptığım gibi gümrükteki memura ben bunları buralara takıcam al sat yapmıyorum kendime kadar aldım diye anlatmaya çalışırken bulmak istemiyorum kendimi Grin
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 04, 2017, 05:41:28 PM

Bende aynı şekilde GPU arayışı içindeydim. Yaklaşık 1 haftadır fiyat/stok araştırması sonucunda 10 adet ASUS RX 470 Amazon.de üzerinden sipariş verdim. Amazon.de 2 yıl garantiyi kendisi veriyor, Amazon.com'da böyle bir şey yok sadece 30 gün Amazon garantisi başka bir şey yok. İndirim yakaladım kart başına vergi dahil 750-800 civarı bir bedeli oldu. Gümrükte sorun yaşamamak adına 5 ayrı hesaptan 2 adet kart aldım. Böylece 1500€ sınırı sorun olmaktan çıktı. Burda dikkat edilmesi gereken konu sipariş geçilen hesapların gerçekten farklı kişilere ait olması ve ödeme yapılacak kartlarında hesap sahibine ait olması. Fake hesap kullanılması durumunda tespit edip hesabı kilitliyorlar. 200-220€ bandında 470 bulunabiliyor amazon.de üzerinde ancak indirimler saatlik dahi olamıyor fiyatlar çok çabuk değişebiliyor o bakımdan sıkı takip etmekte fayda var.
İndirim yakalanmış hali 750-800 ise hiç gerek yok 100 lira fazlasına zaten turkıyeden garantili kart alınır Smiley bu işte yalan oldu teşekkürler cevaplar için

ahmet_esgin
Newbie
*

View Profile
May 05, 2017, 05:57:23 AM

İndirim yakalanmış hali 750-800 ise hiç gerek yok 100 lira fazlasına zaten turkıyeden garantili kart alınır

TR fiyatlarında 1000 Lira altında RX 470 pek rastlamadım. Bir kaç yerde var yok değil ama onlarında ya web üzerinden satışı yok mağazalarda yazıyor yada son bir kaç tane toplu alım yapılacak gibi değil. Adet başı 150 Lira bile ucuza gelse ciddi fark oluyor dediğiniz için örnek verdim. Amazon.de sattığı ekran kartlarına 2 yıl garanti veriyor
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
May 06, 2017, 07:38:26 AM

Abi şu telefonunu bir aç Cheesy ben sana fikir vereceğim Smiley
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
May 06, 2017, 10:33:34 AM

Benim kardesim almanyada yasiyor bende ona 470 getirtsem diyorum yilda 4-5 defa geliyor.4 lu 4 lu yavas yavas getirtsem gumrukte sikinti cikarirlarmi acaba.
ahmet_esgin
Newbie
*

View Profile
May 08, 2017, 12:53:44 PM

Benim kardesim almanyada yasiyor bende ona 470 getirtsem diyorum yilda 4-5 defa geliyor.4 lu 4 lu yavas yavas getirtsem gumrukte sikinti cikarirlarmi acaba.

Gümrük mevzuatında böyle diyor,

Transit yolcular hariç olmak üzere, yolcu beraberinde getirilip serbest dolaşıma sokulan gayri ticari nitelikteki, kişisel ve ailevi kullanıma mahsus veya hediye edilmek üzere getirilen eşyaya muafiyet tanınır. Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır.

4 kart sorun olabilir, posta daha garanti gibi tabi ayrı ayrı olmak kaydıyla. 1500€ altında gümrüğe takılırsa posta şirketine vekaletname vererek çözüyorsunuz. Cuma günü yaşadım aynısını güç kaynakları yeşilköy gümrüğünde takıldı, UPS bana evrak yolladı doldurup geri yolladım aynı gün çıkışını yaptılar
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
May 09, 2017, 01:39:06 PM

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya insanlar kendi zevklerine göre madencilik bile yapamıyorlar. Halbuki yatırım yapabilseler madenciliğe cidd bir potansiyeli yakalamış olacaklar. Böyle döviz sıkıntısı yaşayan bir ülkede bu kanıma dokunuyor.
ahmet_esgin
Newbie
*

View Profile
May 09, 2017, 03:28:18 PM

3.dünya ülkesi muamelesi görmekten bende çok rahatsızım, neresinden tutsan elinde kalıyor ne yazık...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: