Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:52:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Salut , vreau sa va arat un website BTC care plateste cu adevarat , nu ca altele  (Read 2621 times)
Samspudz (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
May 04, 2017, 09:39:24 PM
 #1

Salut , nu de mult am descoperit un website care investeste pe baza de bitcoin , la inceput am fost sceptic , da pana la urma am investit si spre surprinderea mea am primit bitcoin inapoi ...
Pe ce se bazeaz acest website ?
Pai cu bani care ii investim noi , ei il preia si il investesc mai departe in piata , ia cand este mai ieftin si il vinde cand este mai scump ... sa nu credeti ca mai ieftin inseamna ca scade cu mult , daca a scazut cu 0.10 dolari este suficient ... iar la o tranzactie de acest fel lor le ramane in cont sute de bitcoin .... de acea le convine sa plateasca investitori , fara noi ar fi 0

Poate va intrebati de ce il prezint ...
De un an tot incerc sa dau de website care sa devin investitor ... am gasit dar mai mult de o saptamana doua nu stateau , dispareau ...
Invest-bitcoin , are aproape un an de cand isi plateste investitori ... si o va face in continuare cu succes , ca este spre avantaju lor

http://invest-bitcoin.ga/
1713567173
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713567173

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713567173
Reply with quote  #2

1713567173
Report to moderator
1713567173
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713567173

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713567173
Reply with quote  #2

1713567173
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713567173
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713567173

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713567173
Reply with quote  #2

1713567173
Report to moderator
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
May 05, 2017, 01:34:35 PM
 #2

de ce ai nevoie de un website ca sa fi investitor?


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

crys191971
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 304
Merit: 250


View Profile
May 05, 2017, 08:00:54 PM
 #3

S-a dus si site-ul asta!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
May 09, 2017, 12:20:33 PM
 #4

Va sugerez sa va feriti de astfel de site-uri de investitii (ponzi, piramidale, matrice sau ce alta manta mai imbraca). Daca ceva suna prea frumos/profitabil ca sa fie adevarat, cel mai probabil este. Iar daca ati primit 'bitcoin inapoi' nu inseamna ca nu este o teapa.

Aplicand ce am scris mai sus in scenariul de mai jos:

Asa nu:
1. Gheorge vrea bani, si din lacomie trece peste anumite riscuri.
2. Aude de un site de 'investitii' si alege sa creada textele acelea dragute.
3. In loc sa calculeze daca ritmul investitiilor este sustenabil si daca isi permit sa plateasca 'investitorii', singurul calcul pe care il face este cat va primi pe luna.
4. Gheorghe are mari sanse sa ramana cu buza umflata in momentul in care site-ul de 'investitii' dispare.
5. Daca nu invata nimic din treaba asta, ajunge inapoi la punctul 1.

Asa da:
Ion pe de alta parte vrea si el bani si pentru ca stie ca banii nu cad din cer, altfel i-ar avea deja, isi pune intrebari (ex: "De ce au nevoie de banii mei daca se lauda cu profiturile astea?"), face calcule si se fereste de lucruri prea frumoase sa fie adevarate.

Nu fii Gheorghe, fii Ion!

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 10, 2017, 09:38:49 AM
 #5

Va sugerez sa va feriti de astfel de site-uri de investitii (ponzi, piramidale, matrice sau ce alta manta mai imbraca). Daca ceva suna prea frumos/profitabil ca sa fie adevarat, cel mai probabil este. Iar daca ati primit 'bitcoin inapoi' nu inseamna ca nu este o teapa.

Aplicand ce am scris mai sus in scenariul de mai jos:

Asa nu:
1. Gheorge vrea bani, si din lacomie trece peste anumite riscuri.
2. Aude de un site de 'investitii' si alege sa creada textele acelea dragute.
3. In loc sa calculeze daca ritmul investitiilor este sustenabil si daca isi permit sa plateasca 'investitorii', singurul calcul pe care il face este cat va primi pe luna.
4. Gheorghe are mari sanse sa ramana cu buza umflata in momentul in care site-ul de 'investitii' dispare.
5. Daca nu invata nimic din treaba asta, ajunge inapoi la punctul 1.

Asa da:
Ion pe de alta parte vrea si el bani si pentru ca stie ca banii nu cad din cer, altfel i-ar avea deja, isi pune intrebari (ex: "De ce au nevoie de banii mei daca se lauda cu profiturile astea?"), face calcule si se fereste de lucruri prea frumoase sa fie adevarate.

Nu fii Gheorghe, fii Ion!


Bravo Cyrus, total de acord.

Si eu incerc sa atrag atentia pe cat de mult pot asupra site'urilor de genul. Cei ce le promoveaza merita vopsiti in rosu cu brio!
bitcoin-shark
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2828
Merit: 605



View Profile
June 03, 2017, 04:45:30 PM
 #6

de investit merge si nu merge la risc...pot sugera un cistig modic dar sigur imprumut cu dobinda(lending) pe poloniex...
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
July 11, 2017, 07:55:06 AM
 #7

este prea riscant...nu cred ca se merita...poate trebuie cautate alte metode mai putin riscante...
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
July 11, 2017, 09:33:16 AM
 #8

Va sugerez sa va feriti de astfel de site-uri de investitii (ponzi, piramidale, matrice sau ce alta manta mai imbraca). Daca ceva suna prea frumos/profitabil ca sa fie adevarat, cel mai probabil este. Iar daca ati primit 'bitcoin inapoi' nu inseamna ca nu este o teapa.

Aplicand ce am scris mai sus in scenariul de mai jos:

Asa nu:
1. Gheorge vrea bani, si din lacomie trece peste anumite riscuri.
2. Aude de un site de 'investitii' si alege sa creada textele acelea dragute.
3. In loc sa calculeze daca ritmul investitiilor este sustenabil si daca isi permit sa plateasca 'investitorii', singurul calcul pe care il face este cat va primi pe luna.
4. Gheorghe are mari sanse sa ramana cu buza umflata in momentul in care site-ul de 'investitii' dispare.
5. Daca nu invata nimic din treaba asta, ajunge inapoi la punctul 1.

Asa da:
Ion pe de alta parte vrea si el bani si pentru ca stie ca banii nu cad din cer, altfel i-ar avea deja, isi pune intrebari (ex: "De ce au nevoie de banii mei daca se lauda cu profiturile astea?"), face calcule si se fereste de lucruri prea frumoase sa fie adevarate.

Nu fii Gheorghe, fii Ion!
Foarte tare. Pin Post!
Pentru orice castig trebuie depus efort mai mare decat niste click-uri.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

superiorus
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1000

Bitcoiner since start, and continue to love it!


View Profile WWW
July 18, 2017, 06:39:16 AM
 #9

Eu propun ca genul asta de postari sa fie sterse imediat!
Este vizibil de la distanta ca postarea respectiva este un spam ordinar, textul este unul facut cel mai probabil cu Google Translate.
Cand vad un domeniu .GA sunt convins 99.99% ca site-ul respectiv este un scam.

Andrew1337
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 255


View Profile
July 18, 2017, 08:30:28 AM
 #10

Eu propun ca genul asta de postari sa fie sterse imediat!
Este vizibil de la distanta ca postarea respectiva este un spam ordinar, textul este unul facut cel mai probabil cu Google Translate.
Cand vad un domeniu .GA sunt convins 99.99% ca site-ul respectiv este un scam.


De acord cu opinia ta ,
nu inteleg cine e 'ala' sa te creada cu acel site si acel domeniu plus ca pe langa asta iti pierzi aiurea timpul cand poti sa te duci sa faci altceva Smiley
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!