Bitcoin Forum
April 19, 2024, 01:47:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Amazon.de sepetine gel, müthiş bir şey  (Read 6517 times)
niko83 (OP)
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
May 05, 2017, 10:48:04 AM

Tam amazondan sipariş verecektim, vektöryedi'den aradılar. Ben adamları dolandırıcı zannetmiştim, meğer değilmişler. Siparişlere yetişemiyorlarmış, 830 liraya MSI Rx470 satıyorlar.

Amazon'daki fiyatlara baktıkça diğer satıcıları unutuveriyorum. 64 Euro'ya gıcır gıcır Corsair RM750x satıyorlar, çılgın bir şey, ama kim bilir hangi "restriction" sebebiyle Türkiye'ye yollamıyorlar. Şu sepete bakın, iki tane de gratis spiele veriyor:

Ben bu siparişi veriyorum, itirazı olan?
1713491264
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713491264
Reply with quote  #2

1713491264
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713491264
Hero Member
*

Ignore
1713491264
Reply with quote  #2

1713491264
Report to moderator
1713491264
Hero Member
*

Ignore
1713491264
Reply with quote  #2

1713491264
Report to moderator
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 05, 2017, 11:59:57 AM

Bu işlerden pek anlamam farklı bir soracağım bu işlerden pek anlamam malzemeyi gümrükten nasıl geçiriyorsun ? belli bir kota olduğu söyleniyor.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 05, 2017, 12:10:30 PM
Last edit: May 05, 2017, 01:41:12 PM by niko83

Bu işlerden pek anlamam farklı bir soracağım bu işlerden pek anlamam malzemeyi gümrükten nasıl geçiriyorsun ? belli bir kota olduğu söyleniyor.

"Order Total"in hemen üstüne bakarsan gümrük vergilerinin dahil olduğu yazıyor. Amazon gümrük işlerini hallediyor, ürünler kapıya kadar bu fiyata geliyor. Normalde kargo ücreti de alıyor ama bana damdan düşer gibi Prime paket hediye etti, prime sayesinde kargoya da para ödemiyorum.

Ben de tam onu yazacaktım, size böyle güzel fiyatlar vermiyorsa, benim hesabım üzerinden istediğiniz siparişleri verebilirsiniz. Şifremi veririm, ödeme işini falan kendiniz halledersiniz. Amazon'daki liste fiyatlarına KDV dahil. Adres olarak Türkiye girince KDV'yi düşüp, üstüne gümrük ekliyor, toplamda liste fiyatının bile altında bir tutar ortaya çıkıyor.

Ekran kartı back order olduğu için teslimat ay sonunu bulacak ama kim takar? Aynı anakarta neden 250 lira fazla vereyim? Military class bileşenler, garantisi çetrefilli olsa ne olur? Üzerine kahve dökmedikçe bir şey olacağını zannetmiyorum, benim başıma böyle şeyler gelmiyor. Daha bir kere bile garantiye ihtiyaç duymadım.

Edit: Bu vektoryedi.com adresinde de çok çılgın fiyatlar var. Telefon görüşmemiz gizemli bir şekilde kesildi ama sonradan mail atarak sorularıma cevap verdiler. Ortalama 3 iş gününde ürünleri kargoluyorlarmış. Tam olarak şöyle demişler: "Sıfır kapalı kutu olduğu için herhangi bir problem olduğunda garanti belgesinde yer alan resmi servislerden destek alabilirsiniz."
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
May 05, 2017, 04:05:35 PM
Last edit: May 05, 2017, 04:19:23 PM by ugr_erkn92

"Order Total"in hemen üstüne bakarsan gümrük vergilerinin dahil olduğu yazıyor. Amazon gümrük işlerini hallediyor, ürünler kapıya kadar bu fiyata geliyor. Normalde kargo ücreti de alıyor ama bana damdan düşer gibi Prime paket hediye etti, prime sayesinde kargoya da para ödemiyorum.

Ben de tam onu yazacaktım, size böyle güzel fiyatlar vermiyorsa, benim hesabım üzerinden istediğiniz siparişleri verebilirsiniz. Şifremi veririm, ödeme işini falan kendiniz halledersiniz. Amazon'daki liste fiyatlarına KDV dahil. Adres olarak Türkiye girince KDV'yi düşüp, üstüne gümrük ekliyor, toplamda liste fiyatının bile altında bir tutar ortaya çıkıyor.

Ekran kartı back order olduğu için teslimat ay sonunu bulacak ama kim takar? Aynı anakarta neden 250 lira fazla vereyim? Military class bileşenler, garantisi çetrefilli olsa ne olur? Üzerine kahve dökmedikçe bir şey olacağını zannetmiyorum, benim başıma böyle şeyler gelmiyor. Daha bir kere bile garantiye ihtiyaç duymadım.

Edit: Bu vektoryedi.com adresinde de çok çılgın fiyatlar var. Telefon görüşmemiz gizemli bir şekilde kesildi ama sonradan mail atarak sorularıma cevap verdiler. Ortalama 3 iş gününde ürünleri kargoluyorlarmış. Tam olarak şöyle demişler: "Sıfır kapalı kutu olduğu için herhangi bir problem olduğunda garanti belgesinde yer alan resmi servislerden destek alabilirsiniz."

daha önce sipariş verdinmi eline sorunsuz geçen ürün varmı

https://www.sikayetvar.com/vektoryedi burayada bi göz atın

konu başlıgı ney içeride anlatılan ney amaç ney stok yoklugundan faydalanmaya çalışan bir vaka geliyor bana
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 05, 2017, 05:59:43 PM

Bugün Amazon siparişini verdim ama birden fazla ekran kartı alamadım. Nereden alsam diye hala düşünüyorum.

Açıkçası isteseler kredi kartımdan para çekebilirlerdi, ben ödemeyi yaptıktan sonra meblağ büyük olduğu için onaylamadan önce beni aramışlar. Aramalarının iki gün sürmesini bir yana bırakırsak, aramış olmaları güven veren bir şey. Telefonlara cevap vermiyorlar ama site üzerinden iletişim kurunca yanıtlıyorlar. Ben sanırım ikna oldum. Hepsiburada kampanya yaparsa diye biraz ağırdan alıyorum.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 08, 2017, 04:09:38 PM

Yanlış bildiğiniz birşey var.
Amazon tamamiyle gümrük vergilerini ödemez.
Amazon, genelde UPS İle gönderir, ve gümrük işlemlerini ups halleder.Amazon halletmez.Kargo firması halleder.
Tek seferde 3 adetten fazla ürün aldığınızda %35 oranında bir vergi söz konusu.Bunu amazon ödemiyor, bir zahmet siz ödüyorsunuz.
Aldığınız ürünün disbiritör garantisi olup olmayacağı araştırılır eğer garantisi varsa, firmadan izin belgesi istenir muhtemelen firma vermeyeceği için ürün ya geri gönderilir yada imha edilir.
Gümrük konularını iyice araştırmanızı öneririm.
Burası Türkiye.

niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 08, 2017, 04:51:52 PM

Sözleşmeye göre benim muhattabım Amazon. Amazon'un gümrükten geçiremediği bir ürün için benden para alacağını zannetmiyorum, yani en kötü ihtimalle parayı "refund" edeceklerdir. Eğer gümrük mallardan vergi almazsa, depozitomun iade edileceği sözleşmede yazıyor ama tahmin edilenden fazla vergi çıkarsa benden ekstra ücret alınacağına dair bir ifade yok:

* In the event that the Import Fees Deposit exceeds the Actual Import Fees, Amazon will refund the difference to you.
U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 09, 2017, 06:40:48 PM

Sözleşmeye göre benim muhattabım Amazon. Amazon'un gümrükten geçiremediği bir ürün için benden para alacağını zannetmiyorum, yani en kötü ihtimalle parayı "refund" edeceklerdir. Eğer gümrük mallardan vergi almazsa, depozitomun iade edileceği sözleşmede yazıyor ama tahmin edilenden fazla vergi çıkarsa benden ekstra ücret alınacağına dair bir ifade yok:

* In the event that the Import Fees Deposit exceeds the Actual Import Fees, Amazon will refund the difference to you.

Dediğiniz gibi değil malesef.
Refund işlemi türkiyedeki bankalara göre 2-3 haftayı bulabiliyor.
Sizin muhattabınız amazon değil, Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Dairesidir.
Ürün gümrüğe girdiği zaman, gümrüğe giren kargo firmasının personeli sizi arar, evrakları doldurup göndermenizi ister.
Ben genelde mail ile gönderiyorum aynı gün ürünü çıkartıyorlar bir sorun olmazsa.
Daha sonrasında ister vezneden ister havale yaparak vergiyi ödeyebilirsiniz.Eğer vergisizse evraktan sonra zaten direk ürünü çıkartırlar.
Ancak, Baştada dediğim gibi, Amazon tüm gümrük vergilerini ödemez.
Keşke siparişten önce gümrük dairesini arayıp bilgi alsaydınız.

niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 09, 2017, 06:54:49 PM

Ben parayı Amazon'a ödedim, o yüzden muhattabımın Amazon olduğunu söylüyorum. Sözleşmeye göre ben Amazon'u, Amazon uygun gördüğü bir acenteyi benim adıma gümrük işlemlerini yürütmesi için atıyor. Bunlar aynen bu şekilde yazıyor. Mallar elime geçmezse Amazon'dan paramı geri alacağımdan şüphe duymuyorum.

Sanki çok kaotik bir şey oluyormuş, ne olacağı hiç belli değilmiş gibi bir hava esmesini anlamıyorum. Bir ülkenin gümrük kuralları bellidir. Benim bunları ezbere bilmeme gerek de yok, Amazon'un bu işlerle uğraşan elemanları var. Hangi ürünün ne kadar gümrük vergisi ile gümrükten geçeceği kanunlarda yazıyor; neden herkes her an büyük bir sürpriz yaşamamı bekliyor anlamış değilim. 3-4 gün içinde her şey nasılsa ortaya çıkacak. Spekülasyon yapmaktansa bekleyip hep birlikte ne olacağını görmek daha sağlıklı bir tutum olacaktır.

Forumlardaki söylentilere bakan bir insan Türkiye gümrüklerini hepten vahşi batı gibi bir yer zanneder. Gümrüklerde 49 türlü yolsuzluğun döndüğünü sağır sultan biliyor ama bu kanunlara uygun yaptığınız işlere taş koyabilecekleri anlamına gelmiyor. Yok senede üç tane alırsan olur, beş tane olmaz, balyozla vurup oracıkta imha ediyorlar falan... bunlar komik şeyler. Asus ekran kartı alıyorum, kimyasal silah değil. Yurdumuzda yurdışından alışveriş yapmak suçmuş gibi bir hava esiyor. Yok öyle bir şey. Ucuz mal Çin'de bile olsa alırım. Zaten bu meret Türkiye'de üretilmiyor.

bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
May 09, 2017, 09:05:00 PM

Umarım ürürünüz sorunsuz gelirde ileride bizde alışveriş yaparız bu yöntem ile .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 10, 2017, 07:06:56 AM

Sonuçları bura dan paylaşır mısınız . Bu konu hakkında oldukça fazla kişiden duyum aldım ancak yüksek meblağlı ürün geçiren görmedim.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
May 10, 2017, 07:57:19 AM

ben vektoryedi ile olan olayı anlayamadım... listenizdekilerin hepsi sold by amazon diyor vektoryedi ile olan alakası nedir.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 10, 2017, 02:47:56 PM

ben vektoryedi ile olan olayı anlayamadım... listenizdekilerin hepsi sold by amazon diyor vektoryedi ile olan alakası nedir.

O sitede ilginç fiyatlar var ama ne kadar güvenilir olduğu konusunda soru işaretleri de var. Kendimi şanslı hissettiğim bir anımda bir ekran kartı sipariş edebilirim.
U20
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
May 10, 2017, 05:04:05 PM

Vektöryedi muhtemelen dolandırıcı bir firma.

https://www.sikayetvar.com/vektoryedi

http://www.akakce.com/forum/Vektoryedi,2468.html

Amazonun vektöryediyle hiçbir alakası yok.Vektöryedininde, Amazonla hiçbir alakası yok.
Kişi burda niye vektörü övdü oda ayrı bir konu.

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 10, 2017, 05:05:51 PM

Kahve makinesi satıyorlar mı? Grin
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 10, 2017, 07:27:06 PM

dediği doğru. Amazon ürünleri Türkiye`ye gümrük müşaviri ile sokuyor ve kapıya kadar getiriyor. Bu nedenle her ürünü Türkiye ye göndermiyor. Bu nedenle vergisi neyse sizden önce alıyor, sonra ödüyor.

benzer hizmeti amerikadan iste tadında sitelerde amerikadan alışveriş yapmanız durumunda yapıyor. mesela Türkiye ye göndermeyen bir satıcıdan alışveriş yapıyorsunuz. bu sitenin size ABD de verdiği adrese ürününüz geliyor. telefon bile veriyorlar, olurda post office ararsa diye.

sonra o ürünü Türkiye ye gönderiyorlar, gümrük müşaviri her şeyi hallediyor. ürün kapınıza geliyor.

miner almak isteyenler ebayden bunu kullanabilir. önerim öncesinde yazışın ki ne vergi çıkacağını öğrenin

niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 10, 2017, 09:52:06 PM

Anakart şu an Yurtiçi Kargo'da.  Muhtemelen yarın yaşadığım şehre giriş yapar.

Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
May 11, 2017, 05:33:32 PM

Ben parayı Amazon'a ödedim, o yüzden muhattabımın Amazon olduğunu söylüyorum. Sözleşmeye göre ben Amazon'u, Amazon uygun gördüğü bir acenteyi benim adıma gümrük işlemlerini yürütmesi için atıyor. Bunlar aynen bu şekilde yazıyor. Mallar elime geçmezse Amazon'dan paramı geri alacağımdan şüphe duymuyorum.

Sanki çok kaotik bir şey oluyormuş, ne olacağı hiç belli değilmiş gibi bir hava esmesini anlamıyorum. Bir ülkenin gümrük kuralları bellidir. Benim bunları ezbere bilmeme gerek de yok, Amazon'un bu işlerle uğraşan elemanları var. Hangi ürünün ne kadar gümrük vergisi ile gümrükten geçeceği kanunlarda yazıyor; neden herkes her an büyük bir sürpriz yaşamamı bekliyor anlamış değilim. 3-4 gün içinde her şey nasılsa ortaya çıkacak. Spekülasyon yapmaktansa bekleyip hep birlikte ne olacağını görmek daha sağlıklı bir tutum olacaktır.

Forumlardaki söylentilere bakan bir insan Türkiye gümrüklerini hepten vahşi batı gibi bir yer zanneder. Gümrüklerde 49 türlü yolsuzluğun döndüğünü sağır sultan biliyor ama bu kanunlara uygun yaptığınız işlere taş koyabilecekleri anlamına gelmiyor. Yok senede üç tane alırsan olur, beş tane olmaz, balyozla vurup oracıkta imha ediyorlar falan... bunlar komik şeyler. Asus ekran kartı alıyorum, kimyasal silah değil. Yurdumuzda yurdışından alışveriş yapmak suçmuş gibi bir hava esiyor. Yok öyle bir şey. Ucuz mal Çin'de bile olsa alırım. Zaten bu meret Türkiye'de üretilmiyor.

hocam içimize su serptin bu yorumların ile ama ne diyelim güzel ülkemde her şey bu kadar kaotik iken insanların aklına bin bir türlü şey geliyor.
umarım ürün kapınıza sorunsuz gelir ve bizde bu ürünlerden sipariş edebiliriz.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌