Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:08:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Google 2FA Authenticator Hakkında  (Read 387 times)
GeopByte (OP)
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
November 22, 2017, 11:22:48 AM

Android 'Google Authenticator' uygulaması, google sunucularında bilgilerimizi yedekliyor mu? Bu uygulamayı telefonumuzdan silinirse ya da telefona format atmak zorunda kalırsak, hesap bilgilerimiz de kaybolur mu?
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 22, 2017, 12:26:25 PM

bilgilerini kaydetmiyor. olası bir kayıp durumunda bilgilerin hepsi uçuyor. o yüzden keyleri muhafaza etmen gerekiyor
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
November 22, 2017, 01:27:13 PM

Dostum ben yedeklemiyor diye biliyorum fakat google play'e kayıt olduğun e-posta adresini kaybetmemen lazım en önemlisi o
platoon5
Newbie
*

Activity: 76
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 01:48:45 PM

son günceleme ile uygulamayı android 2.3 de kullanılmaz hale getirme sebepleri büyük ihtimal android 2.3 de bulunan güvenlik açılarıdır. büyük ihtimal bu güvenlik açıları ile google authenticator a senden habersiz girilebiliyordur. ve sen büyük zararlara girme diye (mesela paranın olduğu hesaplara bağlı ise) bu uygulamayı kullanılmaz hale getirmişler. adamlar seni senden koruyorlar.
kerem89
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 01:54:34 PM
Merited by Republicofizmir (17)

Authenticator kullanmya başlamadan önce borsa ve ya eposta güvenlik sekmenizde size harfli sayılı karışık kod verirler onu saklarsanız cihaz bozulur kaybolursa 2fa iptal edebilrsniz yoksa geçmiş olsun
GeopByte (OP)
Member
**

View Profile
November 22, 2017, 06:30:09 PM

teşekkür ederim cevaplar için
Authy denedim, bana göre google auth'den daha iyi, bilgileri sunucularda saklıyormuş, uygulama silinse bile sms kodu ile bilgileri tekrar kurtarabiliyormuşuz
poloniex'in verdiği "2fa back up code"yi saklıyorum
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 22, 2017, 06:57:53 PM

teşekkür ederim cevaplar için
Authy denedim, bana göre google auth'den daha iyi, bilgileri sunucularda saklıyormuş, uygulama silinse bile sms kodu ile bilgileri tekrar kurtarabiliyormuşuz
poloniex'in verdiği "2fa back up code"yi saklıyorum

Authy ne kadar yedek tutsa ve güvenliyim desede benim anlattığım şekilde google ı kullanmak güvenlik adına daha iyi. Authy keyleri saklayış şekliyle hacklenmeyeceğini iddia etsede araya böyle bir firmayı koymak yada authy de hesabın numara üzerinden kullanılması sıkıntılı. Google Authenticator iyi bir program 2FA için. Size taratmanız için gösterdiği keylerin ekran görüntüsünü alıp pc nizde gizli bir şekilde saklarsanız daha sonra telefonunuz calısanda yeni bir cihazdan oradan tarayarak direk kullanabilirsiniz. Suan da Google Authenticator un direk bir backup sistemi yok. Ancak sitelerin size verdidği kurtarma keyini ya kullanıyorsunuz yada benim dediğim gibi yaparsanız sıkıntı yasamazsınız. Sadece bu tarz şifre oluşturucularda saat ayarlarına dikkat etmek gerekiyor.
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 252

View Profile
November 22, 2017, 07:55:11 PM

Kaydetmiyor diye biliyorum ama siz işinizi sağlama almak için nerede 2fa kullanıyorsanız karekodu telefonunuza okuttuğunuzda sayfayı kapatmadan ekran görüntüsü alın ve güvenli bir yerde saklayın. Dilerseniz yağlı kağıda çıktı alın. Bir nevi yedek olur. İlerde telefonunuza bir şey olur ya da uygulamanız silinirse bilgilerinizin hepsinin uçmaması için yeniden yükleyerek karekodları okutabilirsiniz.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 22, 2017, 10:12:31 PM

Güvenlik için oluşturup qr kodu veya sayıyı saklıyoruz. Değişik olmuş... telefonla mesaj yollu olması masraflı mı oluyor da bu yöntemi kullanıyorlar. Telefon gidince yandin uğraş dur sonra günlerce malesef
GeopByte (OP)
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 01:25:46 AM

Kaydetmiyor diye biliyorum ama siz işinizi sağlama almak için nerede 2fa kullanıyorsanız karekodu telefonunuza okuttuğunuzda sayfayı kapatmadan ekran görüntüsü alın ve güvenli bir yerde saklayın. Dilerseniz yağlı kağıda çıktı alın. Bir nevi yedek olur. İlerde telefonunuza bir şey olur ya da uygulamanız silinirse bilgilerinizin hepsinin uçmaması için yeniden yükleyerek karekodları okutabilirsiniz.
Tam da söylediğiniz gibi bir video ya denk geldim. https://www.youtube.com/watch?v=rX1suNm3vYs
Poloniex, ek olarak bir yedek kurtarma keyi verirken, Bittrex vermiyor.
Sanırım şimdilik yapabileceğimiz en iyi yöntem, 2FA(Two Factor Authenticator) kullandığımız sitenin karekodunun ekran görüntüsünü alıp saklamak.
Yine aşağıda durumun ne kadar sakıncalı olduğunu anlatan bir yazı var.
http://www.teknozort.com/2016/08/erisimi-kaybedilen-google-authenticator.html
GeopByte (OP)
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 01:37:18 AM

Güvenlik için oluşturup qr kodu veya sayıyı saklıyoruz. Değişik olmuş... telefonla mesaj yollu olması masraflı mı oluyor da bu yöntemi kullanıyorlar. Telefon gidince yandin uğraş dur sonra günlerce malesef
bazı siteler inatla sms yerine bunu tercih ediyorlar
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
November 23, 2017, 04:46:01 AM

Bunun yedeğini falan almak lazım yoksa tel gittiğinde bozulduğunda vesaire baya bir uğraştırıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: