Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:00:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Başlayan Biri İçin Btc/Altcoin mi Btc/usd mi ?  (Read 1069 times)
ahmetalan (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 27, 2017, 12:22:22 PM

Merhaba,

Bitcoin kavramı ile tanışalı 1.5 yıl olmuştur lakin iş yoğunluğu vb sebeplerden bir türlü tam olarak bu konuya vakit ayıramamıştım. Son 1 aydır devamlı olarak yerli/yabancı makaleler okuyorum, videolar izliyorum kısacası sistemi anlamaya çalışıyorum. İlk etaptaki amacım kar elde etmek değil sistemi anlamak dolayısıyla haftalık 100 tl vb fiyatlarla gireceğim bakalım tahminlerim ve hamlelerim ne kadar doğru bunu ölçmek istiyorum tabi ki bu sayede tecrübe kazanarak. Şimdi siz değerli forum üyelerine bir sorum var, başlıkta da belirttiğim gibi ilk etapta altcoinler mi yoksa btc/usd mi   yoksa btc/tl mi çalışmalıyım ? Yazılım işi ile uğraşıyorum, vakitle alakalı sıkıntım yok, günün en az 13 saati bilgisayar başındayım.
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 27, 2017, 12:30:05 PM

Bu işe ilk kez giriyorsanız Bitcoin ile başlayın, altcoinler haylazdır. Bitcoin babadır. O yüzden satin aldiginizda degerini ve gücünü hissedeceksini.Trade yapacaksanız haftalık aylık senelik ve tüm zamanların grafigine bakın okuyun. Kırılma anları ve dumpların oldugu tarihlerin haberlerine bakın. Öngörü sahibi oldugunuzu hissettiginizde Al-sat yaparak miktarı arttırmaya çalışın.  Bu işler kolay degil ozellikle al satta 100 kisiden sadece 30 kisi kazandigini unutmayin.

Tavsiyem Btc-usd dir.

Edit: altcoinlere haylaz dememin nedeni sizi bir öngörü sahibi yapmaz amaçsız dumplanıp pumplanabiliyorlar. İlla altcoin diyorsaniz ether ltc hariç digerlerine bakmayın. Mesela ripple neden yukseldi neden bu kadar dustu sorsaniz hala kimse bilmez.
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
May 27, 2017, 04:37:52 PM

benimde tavsiyem bitcoin yönünde.
ahmetalan (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 28, 2017, 12:52:14 AM

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bunun haricinde bir sorum daha var.

Şuan btcturk ve koinimden hesabım var, fakat anlık olarak ikisinde de fiyatlar birbirinden farklı bunun sebebi nedir ? Bir de yabancı sitelerdeki fiyatlarla bu sitelerdeki fiyatlar arasında baya ciddi farklar var.

Deneme/yanılma aşamasında bu türk sitelerini kullanmaya devam edeceğim fakat, gerçekten yatırım yapmayı düşündüğüm vakit Türkiye'den para yatırabileceğim güvenilir platformlar hangileridir ?

mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
May 29, 2017, 08:36:00 AM

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bunun haricinde bir sorum daha var.

Şuan btcturk ve koinimden hesabım var, fakat anlık olarak ikisinde de fiyatlar birbirinden farklı bunun sebebi nedir ? Bir de yabancı sitelerdeki fiyatlarla bu sitelerdeki fiyatlar arasında baya ciddi farklar var.

Deneme/yanılma aşamasında bu türk sitelerini kullanmaya devam edeceğim fakat, gerçekten yatırım yapmayı düşündüğüm vakit Türkiye'den para yatırabileceğim güvenilir platformlar hangileridir ?

Her biri farklı borsalar olduğu için farklı arz ve talep vardır. Bu yüzden fiyat farkları olması normaldir. Poloniex gibi büyük işlem hacmine sahip borsaları takip edip, fiyat hakkında daha iyi bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

BTCTURK, koinim, paribu şimdilik bildiğim güvenilir platformlar bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bunların dışında güvendiğiniz kişilerden de alım yapabilirsiniz.
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
May 29, 2017, 09:02:04 AM

Zaten ilk önce BTC den başlamak zorundasınız . Sonra altcoinleri araştır. Sonrada ICO ları incelersiniz .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 30, 2017, 04:05:40 PM

Sermaye fazlaysa bitcoin derim gerçi piyasalar artık kimlik değiştirdi ikisi de riskli. Zaten bitcoini iyice kavradıktan sonra doğal olarak altcoinlere yöneleceksiniz.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 30, 2017, 05:07:00 PM

direkt btc pazarına girersen 100 tl'nin 10 tl'sini bitcoin aktarım ücreti olarak verirsin. O yüzden koinim'den 1 LTC alarak işe başla, onu da bittrex veya polo'ya gönderip orada ufak tefek oynamalar yap. Grafikleri incele, alım satım yap falan filan.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████