Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:55:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitbaba Messenger Botu: Borsa takip, bildirim ve işlem onay takibi  (Read 1087 times)
HakanYAZICI (OP)
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
March 22, 2017, 12:16:00 PM
Last edit: May 23, 2017, 12:05:06 PM by HakanYAZICI

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır aktif olan botumuz, istek ve öneriler doğrultusunda güncellenmiştir.

Ayrıntılı Döküman İçin: https://www.bitbaba.xyz/bitbaba-messenger-botu/

Direk Desteklenen Kurlar: https://www.bitbaba.xyz/kriptopara-borsalari/

Sayfayı beğenmek ve mesaj atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Kullanmak için beğenmeniz şart değil ama beğenirseniz memnun olurum.

Anlık Komutlar

Kur Komutları

Bitbaba messenger botu sayesinde Coinvertor tarafından desteklenen para birimleri ve kripto para birimleri arasında kur hesaplaması yapabilirsiniz. Hesaplama yapabilmek için "c", "coinvertor"  veya "kur" ile başlayan ve para birimi kodu veya borsa kodu ile devam eden bir mesaj yazabilirsiniz.

Örnek komutlar ve açıklamaları

Code:
c usd try
herhangi iki para biriminin dönüştürmesini yapar.
Code:
c btc usd cexio

Code:
c btc try bitkapital
Code:
c eth btc poloniex
Code:
c waves btc bittirex
desteklenen borsalardan direk kur verisi veya tersini alabilir.

İşlem Komutları

Code:
t
Onay bekleyen işlem sayısını söyler.
Code:
t 96b9ef3e0ba9b6f63ee6fcc5585cb4a94c3b37e5dbb97a0d0ef985b266b81e4f
Belirtilen bitcoin transfer kimliğinin onay durumunu kontrol eder ve henüz 3 onay almamışsa size üç onay aldığı anda haber verir.

Komisyon Komutları

Transferinizin mümkün olduğunca hızlı gerçekleşmesi için gereken komisyon miktarını söyler. ShapeShift'in önerdiği şu bağlantıdaki miktarı referans kabul eder.
Code:
f
fee

Bildirim Komutları

Bildirim komutları kullanıcı tarafından belirlenen kur ve borsa ve değere göre kullanıcıya mesaj gönderir. Aşağıdaki alıntıda çalışma prensibi kısaca özetlenmiştir.

Siz bildirim isteğinde bulunduğunuz an sizin hedefiniz o anki değerden küçükse bot size değer sizin belirlediğiniz değere veya altına düşünce haber veriyor. Eğer hedefiniz bildirim isteğinde bulunduğunuz anki değerden büyükse bot size o belirlediğiniz değerin üstüne çıkınca haber veriyor.

Örneklemek gerekirse siz şu komutla “bildir btc try paribu 10000Paribu kuruna bir Bitcoin 10000 TL olunca bildirim almak istediniz. Eğer bildirim isteğinde bulunduğunuz an değer 10000 Türk Lirasının altındaysa size 10000 ve üstü bir değerde haber verilir. Eğer bildirim isteğinde bulunduğunuzda değer 10000 Türk Lirasının üstündeyse size 10000 ve altı bir değerde haber verilir. -Devamını Oku

Örnek Komutlar ve Açıklamaları
Code:
bildir btc try paribu 4000
Paribu bitcoin kuru 4000 TRY değerine ulaşınca bildirim gönderir

Code:
bildir btc usd bitfinex 1200 
Bitfinex bitcoin kuru 1200 USD değerine ulaşınca size bildirim gönderir.

Code:
bildir eth btc 0.05 poloniex
Ethereum değeri 0.05 btc değerine ulaşınca size bildirim gönderir.

Buradaki QR kodu da taratarak direk mesaj atabilirsiniz.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715169356
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715169356
Reply with quote  #2

1715169356
Report to moderator
HakanYAZICI (OP)
Full Member

View Profile
May 23, 2017, 12:08:25 PM

Örneklerde olduğu gibi binlerce kod türetebilirsiniz. Direk olarak 1000'e yakın kur desteklenmektedir. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda yeni borsa ve kurları ekleyebilirim. Ben özellikle emirlerimin üstüne ve altına bildirim oluşturuyorum ve alım satım olduğunda hemen haberdar olabiliyorum.

traderinfo
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
May 23, 2017, 01:57:37 PM

Güzel uğraşlar bunlar dostum. Başarılarının devamını dilerim.
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
May 23, 2017, 02:00:07 PM

etc'nin 8 doları geçtiğini gece gelen botun bildirimi sayesinde öğrendim. emeği geçen arkadaşa teşekkür ediyorum
HakanYAZICI (OP)
Full Member

View Profile
May 23, 2017, 03:04:26 PM

Güzel uğraşlar bunlar dostum. Başarılarının devamını dilerim.

Teşekkür ederim hocam.

etc'nin 8 doları geçtiğini gece gelen botun bildirimi sayesinde öğrendim. emeği geçen arkadaşa teşekkür ediyorum

Ben de kullananlara teşekkür ediyorum. Onların sayesinde daha stabil ve gelişiyor.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: