Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:42:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: bu haftadan çıkardığınız dersler  (Read 3009 times)
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
May 27, 2017, 06:28:08 PM

Benimki tamamen aç gözlülükdü.1 musibet 1000 nasihatdan iyidir derler.Ders oldu bana.

Neyse zamaninda 10$ civarida topladigim icin acisi yavas yavas gecmeye basladi.Yoksa gazetelere manset olurdum  Grin
Ripple mağduru musun margin trade mağduru mu? 10 dolar civarında topladığını göre elinde sağlam stok olmalı Cheesy
Son zamanlarda foruma yağan newbielerin alayı "attention whore". He he hepsi 2010 yılında 5-10$dan btc topladı ama sonra sattı.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
1714657325
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714657325
Reply with quote  #2

1714657325
Report to moderator
1714657325
Hero Member
*

Ignore
1714657325
Reply with quote  #2

1714657325
Report to moderator
1714657325
Hero Member
*

Ignore
1714657325
Reply with quote  #2

1714657325
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714657325
Hero Member
*

Ignore
1714657325
Reply with quote  #2

1714657325
Report to moderator
okantnt
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
May 27, 2017, 07:00:33 PM

Benimki tamamen aç gözlülükdü.1 musibet 1000 nasihatdan iyidir derler.Ders oldu bana.

Neyse zamaninda 10$ civarida topladigim icin acisi yavas yavas gecmeye basladi.Yoksa gazetelere manset olurdum  Grin
Ripple mağduru musun margin trade mağduru mu? 10 dolar civarında topladığını göre elinde sağlam stok olmalı Cheesy
Son zamanlarda foruma yağan newbielerin alayı "attention whore". He he hepsi 2010 yılında 5-10$dan btc topladı ama sonra sattı.

DEdigim gibi kraken üzerindeki güvenlik ayarlarindan dolayi ETH alirken gecikme oldu.Sanileyer icinde de sattigim fiyatin 4 $ üzerine cikincada.... gerisi malum.

Gecen sene bu zamanlarda ETH agirlikli olmak üzere 20 ye yakin alt. coin almistim.Cuma günüde 9 tane daha aldim.Batan batti kalanlarla devam.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387

View Profile
May 27, 2017, 07:27:05 PM

piyadaki yükselişe aldanıp girenler zararda ama piyasada ne oluyor bekleyeylim elimizdekiler kalsın diye satmayapıp bekleyenlerin karı yok dolara geçmiş olan varsa ki olmadığına eminim onlar elleri öpülesi adamlar Cheesy

Estagfurullah diyerekten o gruba gireyim. Milim tereddüt etmeden karı dolara sabitlemeyi başardım fakat bunu yapmadan 230'dan aldığım dahil tüm dgb'leri 900'den aldıklarım eksiye düşünce kardan zararla feda etmek durumunda kaldım. Sağlık olsun.
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 27, 2017, 08:04:17 PM

piyadaki yükselişe aldanıp girenler zararda ama piyasada ne oluyor bekleyeylim elimizdekiler kalsın diye satmayapıp bekleyenlerin karı yok dolara geçmiş olan varsa ki olmadığına eminim onlar elleri öpülesi adamlar Cheesy

Estagfurullah diyerekten o gruba gireyim. Milim tereddüt etmeden karı dolara sabitlemeyi başardım fakat bunu yapmadan 230'dan aldığım dahil tüm dgb'leri 900'den aldıklarım eksiye düşünce kardan zararla feda etmek durumunda kaldım. Sağlık olsun.
sen ne yaptin dostum Cheesy pump gelicek dgb ye. yazik etmissin Cheesy

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
ssantur
Sr. Member

Activity: 387

View Profile
May 27, 2017, 08:29:31 PM

Ben de çok üzüldüm satarken ama yazık etmek değil risk yönetimi diyelim.. btc'ye döndüm izliyorum yine, 550 civarına inerse girebilirim.
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
May 27, 2017, 09:23:26 PM

Bu şizofrene inanan varsa cidden onun adına üzülürüm.
Ozza
Member
**

View Profile
May 27, 2017, 09:36:42 PM

Ben de çok üzüldüm satarken ama yazık etmek değil risk yönetimi diyelim.. btc'ye döndüm izliyorum yine, 550 civarına inerse girebilirim.
yakinda pump gelicek ve gelecegi cok saglam. hemen satma

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 27, 2017, 10:15:29 PM

1 aydır bitcoin pazarındayım ve kazandığım paranın çoğunu bugün geri kaybettim. Bitcoinin ne kadar acımasız olduğunuda öğrenmiş oldum
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
May 27, 2017, 10:28:31 PM

O kadar eminseniz böbrek satıp girecem
Ozza
Member
**

View Profile
May 27, 2017, 10:33:52 PM

Butcene gore al 1 yil bekle derim. iyi yerlere gelecek. Kisa vadede 3-4x yapar

sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
May 28, 2017, 12:57:14 AM

Benim alacağım ders panik satışı yapmamak olması lazım. Pozisyonumu korumak ve stres yapmamak lazım.

ballot (OP)
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
May 28, 2017, 01:00:25 AM

Benim alacağım ders panik satışı yapmamak olması lazım. Pozisyonumu korumak ve stres yapmamak lazım.
sanırım etcdeydiniz. bende aynı hatayı yaptım paribu sağolsun zararımı kapattı. sabahta döndüm fazlasıyla aldım etclerimi.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 28, 2017, 07:26:53 AM

iş güç yoğundu pek takip edemedim, pozisyonumu korudum, altlarda 1 btc den fazla eridim,  btc de hepi topu  1 hafta önceki fiyatına geriledi, çokda üzülmedim açıkçası,
tepeden satıp, alttan toplayan varsa helal olsun,
tepeden alıp bekleyen varsa allah sabır versin
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
May 28, 2017, 08:28:32 AM

krizin bir kısmını fırsata çevirebilmeyi başardım. 11 dolara düştüğünde elimde kalan btcnin tamamına etc aldım. elimdeki etc miktarı artmış oldu.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
May 28, 2017, 08:37:08 AM

bitcoıne segwit gelirse ki enınde sonunda tahtını ethere kaptırmamak için gelecektır,işte o zaman bu tarz coinlerin hepsi dibi boylayacaktır.bu coınler su an ıcın anca pump için kullanılır uzun vadede almayı dusunmeyın
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
May 28, 2017, 10:21:24 AM

bu haftadan çıkardığım en önemli dersler:

btc 2000$'a düşerse  -----> AL
ltc  20$'a düşerse ---------> AL
etc 10$'a düşerse ---------> AL
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
May 28, 2017, 10:51:05 AM

Bu piyasaya yeni girmiş olmama rağmen hem de baya yüksek bir fiyattan girdim. Baya gergin bir hafta oldu. BTC piyasasından çıkardığım ders de şu oldu: sert düşüşlerde paniğe kapılıp satış yapmayıp, uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Bir de elimde $ tutmamak en büyük pişmanlığım çok güzel alım fırsatları doğmuştu. Artık önümüzdeki grafiklere bakacağız  Smiley
ksilofon
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
May 28, 2017, 04:50:07 PM

haftasonu olduğu için her yer kıpkırmızı iken ve alım fırsatı kaynarken parayı eft yapamadığım için öyle baktım btc'nin 1500'ü görüp tekrar 2000 küsüre çıkmasına. o yüzden;

1. panik satışı yapmamalı
2. btc aldığım yerde hazır para bulundurmalı

bir newbie olarak bunları not ettim şimdilik
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
May 28, 2017, 05:26:56 PM

öncelikle panik yapmamayı öğrendik.
ve önümüzde uzun br yol var. piyasaya yeni başlayanlar için güzel bir tecrbe oldu. neyi nerden almak gerektiğini satış başlayınca hangi coinler en az etkileniyor onu yakalamaya çalıştık.

umarım önümüzdeki dalgalanma daha bereketli geçer. Cheesy
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
May 28, 2017, 06:51:27 PM

her iste oldugu gibi burda da panik yapmamak gerektigini ogrendik.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: